38447
  • Coral Springs
    #31088
  • Her Laca
    #31087
    A finnek mégis csodát csináltak vele:) Szóval érted :)))
    Bár a Finn pilóta képzés,és a kiválasztás az nagyon magas szintű volt.
    Ők azt vallották,hogy nem a gép a fontos.
  • Torzonborz
    #31086
    Nem csak gyenge az a 37es hanem baromi nagy a szórása ( nagyobb mint a Cobrán lévő lövegnek ) , később lő és a célzás is érdekes mert a gép hasán van.
    Amúgy maga a Ki-45 jó gép , erős a sárkány és a motor is így nagyon jól emelkedik és viszonylag jól fordul a méretéhez képest , csak a löveg nem gyere be,

    A beállás egyébként direkt volt , kíváncsi voltam bgabor beírása után hogy mennyire gyenge a 17es , gyk telepumpáltam a hátulját a jobb szárnytőt és bal szárnyat a 2es motortól kezdve a szárnyvégig.
    Lazán továbbrepült a dög. :D

    A 102es sokkal jobb ilyen célra .
  • Coral Springs
    #31085
    Még jó hogy rühellték a Buffalo -t az amerikaiak, esélyük sem volt vele a Zero -k ellen. Amúgy nagy kedvencem az F2A-3, tier 3 -ig használom is.
  • Coral Springs
    #31084
    A Cobra -val is ugyanúgy belehet állni a B-17 hátsójába, azt ugyanúgy körbelövöd, majd ugyanúgy meghalsz. Azt meg láttam nem egyszer hogy mit leművelnek egyesek a Ki-102 -vel, azon 57mm -es ágyú van ugyan, de nem hinném hogy a japán 37 -es gyenge lenne. Ha meg igen akkor... passz.
  • Torzonborz
    #31083
    Az egy Cobra , nem Ki-45 . Nagyon más a kettő hidd el. Ha meg nem akkor csüccsenj bele és majd megtapasztalod.
  • Coral Springs
    #31082
    Azért ha ezzel a fegyverzettel nem tudnak kiszedni egy B-17 -et az inkább a pilóták képességeire vall, akik beállnak ingyenfrag -nak a B-17 picsájába. Ennyi kiszedni őket, de ha ráesel 500-600km/h -val felülről, oldalról, bárhonnan szétszakítja a 37 -es.
  • Amaymon
    #31081
    Ráadásul a 109 szárnyát egy sorozattal le tudja szedni, ha minden lövedék (canon-gun) betalál.
  • Ozzyehh
    #31080
    Hát srácok ez a Spiti Vb az mk2 után egy álom :D bf 109-et úgy megvertem turnbe mint a szar utána még leszedtem 2 gépet... (RB)
  • Glo
    #31079
    1500 SL egy ai gép, szal ez max stat javítónak jó.. Az a 80 gép nincs 150.000 SL.
  • PLaci #31078
    Golyófogónak.
  • sikora
    #31077
    Apám ezzel a játékkal tényleg sok hülye játszik. Reptér foglalós csatába az idióta barom (már elnézést) hurricane-nal a medium tankot próbálja szétlőni, miközben tőle 500 méterre a repterünket egyetlen ellenséges gép elfoglalja. Még ez csak-csak, de a barom tovább fordulózik a tank felett hátha sikerülne kilőni a 7.62essel. Az ilyen minek játszik????????????????
  • vajakos21
    #31076
    Igen,de farmnak nem rossz (vagy trollnak)
  • Glo
    #31075
    Abból a 100-ból kb 80 az ai D3 volt valszeg :))
  • PLaci #31074
    Mai "híres utolsó mondat" -unk:

    Lebombázták az összes bázisunkat, leszállok.



  • WinstonTheWolf
    #31073
    Igen ha mögötted van valami akkor alapvetően halott vagy, viszont ilyenkor sem érdemes teljesen feladni, próbálkozni kell különböző manőverekkel, nagyon sok gyakorlás és akkor néha talán sikerülni fog :)
  • Caterpillar
    #31072
    Mindezek mellett, ne engedd hogy mögéd kerüljön, ha megtette akkor sok esélyed nincsen sajnos...
  • WinstonTheWolf
    #31071
    Még annyit hozzátennék hogy legénység látótávját tápoljad így időben észreveszed ha valaki rád akar menni és lesz időd tenni ellene.
  • WinstonTheWolf
    #31070
    Milyen géppel tolod?
    Mindegyikkel máshogy lehet lerázni az ellent, az adott gép erősségét használd ki, ha jól fordul akkor forduld le, ha gyorsabb vagy szaladj el, ha jól zuhansz akkor zuhand le, ésatöbbi...
  • vajakos21
    #31069
    Shiden kai nem ki45.Guam eventen nincs is b24 feszt.Ellenben Iwo-val ahol 100+ killje volt a kollégának b24el...0 földivel.Ki45 nek nagy a szórása,nem akkor megy a nagy lövedék mikor szeretnéd.

    A finn pilota nem gyenge :-)
  • MaRee
    #31068
    Van valami általános jó tanács hogy merre-hogyan érdemes manőverezni ha hátulról elkezdenek lőni? Mert sajnos sose sikerül lerázni az üldözőimet, akik persze egy lövéssel tankot lyukasztanak, felgyújtanak és leszakítják mindkét szárnyam
  • Glo
    #31067
    Nem véletlen hívták repülő erődnek. Amúgy Rb-n az egeres sniperek, sb-n meg a sérülésmodell miatt tud esélytelenné válni. A németek 30mm kb 3 találatból kinyírja.
  • Torzonborz
    #31066
    "Shinden Kaial" naja az a 4x20 milils többet ér mint az egy szál 37-es. De eventbe nem lehet vinni mint ahogy 102est sem.
    Akkor nem lenne probléma. :D
  • PLaci #31065
    Nem tudom, hogy mekkora PÁNCÉLZATA van a lövésznek, de maga a B-17 iszonyat sérülések mellett is nagyon sokszor tovább repült.
  • bgabor
    #31064
    Ma reggel Shinden Kaial két humán B-17est daráltam le 10 másodpercen belül úgy hogy olyan közel voltak egymáshoz hogy mindkettő folyamatosan lőtt rám. Aztán távoztam a helyszínről különösebb sérülés nélkül. PEdig a Shiden Kainon "csak" 20mmes gépágyúk vannak, semmi spéci bombázóromboló fegyverzet. B-17esek nagyon túl vannak értékelve, és az amcsi csapat sokszor veszít miattuk.
  • Her Laca
    #31063
    Egy álltalam nagyra tartott pilóta! Érdemes megnézni mikkel volt mik ellen eredményes. És nem kicsi számról beszélünk!
  • Her Laca
    #31062
    Én ezt pontosan tudom:) Az oroszok kobban is szerették mint a saját masináikat.
    De nem kell leragadni a cobránál. Ott van a pl a F2A Buffalo amit az amik rüheltek,a finnek meg imádták,igaz ők sufnituninggal javítottak rajta egy kicsit.
  • Torzonborz
    #31061
    Ez mondjuk így baromira nem állja meg a helyét , menj be mostani japó-amcsi eventre...aztán sok sikert hozzá. A 17es bomberek mészárszéket csinálnak az egészből.
    Enyhén szólva is röhejes hogy miután teleköpöm a Ki-45 20+37 milis lövegével a seggét még lazán visszalő és kiszed. Aha..a valóságban meg a szerencsétlen lövészből nem maradna semmi max pár véres húscafat.
  • PLaci #31060
    Aki szereti a Bf 110 -et AB -n, az ne hagyja ki a Do 217 -eseket!
    4x 7,92 mm MG 17 + 4x 20 mm MG FF/M !
  • PLaci #31059
    A P-39 -et azért nem vettették be csak az oroszok a németek ellen, mert a Bell kispórólta belőle a dupla turbót, és csak alacsony- és közepes (kb. 6000-6400m) magasságig volt meg benne a megfelelő kraft.
    Az orosz fronton kevés (kevesebb) volt a nagy magasságú harc, nekik nagyon is megfeleltek a P-39 -esek, sőt a végén már direkt a szovjeteknek fejlesztették az utcsó változatokat, a szovjet pilóták megfigyelései, tapasztalatai és kérései alapján.
  • Her Laca
    #31058
    Mért hol legyen? Csak mint mondtam a való életben nem szívesen alkalmazták,ha valaki veszi a fáradságot ,hogy utána néz ,akkor láthatja,hogy csak bizonyos feladatokra és kis számban alkalmaztak nagykalát az usa gépeken. Amikbe meg volt amúgy is azok az orrba ,mint a P39 ,vagy a létra . De az is beszédes,hogy pl a Cobrát Európába be se nagyon vetették ,inkább odaadták az oroszoknak. De ott vannak a spitek is jó példának. Egekig van magasztalva ,de az angliai csatán kívül nem nagyon vitézkedtek európa egén,lévén ugyanazon problémákkal álltak szemben mint a német 109 esek amikor átmentek. Beszédes példa ,amikor Dippe -i partraszállás volt és az angol légierő hihetetlen veszteséget szenvedett ,mert a spit se bírt többet a harcban eltölteni mint annó a messerek. Konkrétan a luftvaffe lemészárolta őket.Vissza a nagykalára. Mikor a spitbe belerakták ,akkor a pilóták hőbörögtek,mert félelmetesen megbízhatatlan volt ,állandóan elakadt,végül is úgy orvosolták a problemát,hogy 44 fokkal elfordították a fegyvereket és úgy már megbízhatóbb lett. A német MK 108 az egyöntetű vélemény szerint is nem volt fair fegyver ,pilóták beszámolója szerint (angolszászok) is demoralizáló volt már csak a hangját meghallani,volt magyar vadászpilóta is ezt mondta,valami olyasmit,hogy ha az betalált nem volt esélye a másik gépnek,lévén szétszakította.
  • PLaci #31057
    Do 217 J-1 -el sikeredik beállni egy Ju 88 A-4 mögé, mire pont rám veti magát egy Spitfire....
    Mondom magamban: "Nem szeretem a rammolást, de kereszttűzben kevesebb esélyem van a low lvl legénységemmel (lövészekkel) túlélni a dolgot. Nekimegyek!"



  • MaRee
    #31056
    Az összes magasabb tierben levő USA fighternek a szárnyán van az MG?
  • lexlutor
    #31055
    olyannal mar talalkozott valaki, h nincs motorhang? robbanas, loves minden, csak motorhang nincs.
  • Her Laca
    #31054
    Itt van egy két jó kép.
  • Caterpillar
    #31053
    Sosem szerettem a Messereket, hacsak nem a hangjukért, a DB605-nek valami fantasztikus az az enyhén fütyülő hangja!
  • Amaymon
    #31052
    Azt nézzétek meg amit belinkeltek a clod topikban a II vh-s ger lökös gépekről, ha értitek az ánglits valamennyire nagyon érdekes dokumentum filmek.
  • Caterpillar
    #31051
    Drágaszágok
  • a.carkey
    #31050
    Pici off.

    Nézzétek, szvsz a Majdanon kb. 200 ezer ember azért esett neki a rendőröknek - nem megyek bele, hogy az egy m2re jutó CIA alkalmazottak aránya mekkora volt -, mert nekik - papíron - Európai Unió és ezzel együtt ugye a kötelező 30 milliárd dollár IMF hitel kellett az orosz függés - jé, nekik is ők adják a gázt - és az orosz milliárdok helyett. Nem papíron pedig két oligarcha csoportosulás túltolta az egészet. Világpolitikailag az USAnak kellene az egyetlen megmaradt Földközi tengeren lévő ruszki támaszpont (a líbiait ugye már leírták maguknak) Szíriában, aminek a megszerzését az Asszad barát ruszkik megtorpedóztak, ti. Obama nem tudta bevetni a haderőt a szír kormányerők ellen. Cserébe történt az ami Ukrajnában, a hírek szerint EDDIG! 5 milliárd dollárja van az amerikaiaknak abban, hogy a helyzet Janukovics kicsinálásával ért véget, csak ugye elszámolták magukat, mert a majdani tömegnek egyik báb sem kellett, sőt, szépen előretolták a széljobb-ultranacionalistákat, akik viszont turbóukránok, így nehéz lesz diplomáciailag rendet tenni. De mivel ebből - szerintem! - a grúz-orosz ötnaposnál nagyobb perpatvar nem lesz (ha egyáltalán a ruszkik kavarnak egy katonai akciót, és mivel túlerőben vannak, ukrán csodára nem számítok), és a Krím megszerzésével véget ér majd a dolog. A dolog pikantériája lehet, hogy ha elhúzzák a beavatkozunk vagy nem helyzetet, az amcsik légvédelmet meg fegyvereket adhatnak el az ukránoknak, tehát vsz az oroszok is gyorsan fognak cselekedni.

    Számunkra a szar, hogy egy komoly magyar kisebbség van Kárpátalján, akiket meg kell védeni minden áron. De közben NATO tagok vagyunk, és a ruszkiktól kapjuk a gázt, tehát nagyon okoskodni nem lehet. Szépen ki kell várni, mást nem tehetünk. Lehet most Orbán jóban van Putyinnal jönni, de Putyin még Toto kutyát is simogatta, pedig tulajdonosa most veri a nyálát, mások szintén választásokra erősítenek a hangulatkeltéssel.

    Ahogy 1990-91ben is nyugi kellett, mert azért voltak rendesen akciózások a határ mentén, most is az kell. Ezt pártállástól függetlenül mondom.

    Amit mi fizikailag észre fogunk venni a dologból, hogy:
    A. nincs gáz
    B. a War Thunder nem indul el ...

    A hírekből pedig, hogy az ultranacionalisták által többek közt atrocitások érik a magyar kisebbséget IS, meg hogy Orbán valljon színt, miközben végre toppon a ruszki-magyar kapcsolatok.

    Sajnos, komoly a helyzet, mert egyesek túltolták a majdani kocsmát. A saját baráti körömben is áll a bál, mert van egy barátom, aki orosz származású magyar, de full ukrán feleséggel. Na ők most kicsit bajban vannak identitásilag. Áll is a bál otthon. De majd kibékülnek.

    Egy biztos, holmi "Unió" és "IMF hitel" miatt már jópáran meghaltak, miközben Izlandon ...
  • Her Laca
    #31049
    Az nem lesz olyan egyszerű azért. De őszintén szólva nekem aztán hót mindegy ezek miként osztozkodnak ,jönnek mennek.
    Ez is meg lesz oldva ,így vagy úgy,max jó pár egyszeri paraszt meghól közben .(úgyse hiányoznak senkinek ) ,mert lássuk be akik ezért az egészért felelősek azok nyugodtan elvannak és el is lesznek a továbbiakban is. Én sajnálom csóró Ukrajnát,mert tök mind1 ,hogy ide vagy oda fognak tartozni ,de hogy jól nem jár az egyszeri ukrán az ziher.