38447
  • Her Laca
    #31608
    Vagy ott van pl személyes példaképem vitéz szobránczy Negró Aladár fhdgy.
    Lefogadom ,hogy szinte senki sem tudja ki is volt ő.
    Őróla is lehetne csinálni filmet.
  • Her Laca
    #31607
    Mindamellett azok is hősök a szememben akik a bombázókban ültek.
    Eszközök voltak ők is akárcsak a mieink. Végezték a dolgukat.
    Érdekes ,hogy a veteránok is pontosan így látják ,látták. Hiába a korral bölcsebb lesz az ember.
  • Her Laca
    #31606
    Annó régen felmerült baráti beszélgetéseken,hogy kéne csinálni a Magyar vadászokról egy filmet, (akkor még IL2 volt) és a repülős részt mi megcsinálnánk,aztán felturbóznák látványilag. Aztán ez megmaradt ötlet szintjén. Nem tudom,hogy lenne e olyan (akár az állam is) aki pénzt fektetne bele egy ilyen film elkészítésébe,és lenne e (szerintem lenne) nézettsége.
    Mert az akkori pilcsik is voltak olyanok,mint bármelyik náció katonái,és bizony nem egy kalandos dolgot végig csináltak,na meg akadtak köztük érdekes figurák is szép számmal. Bár mostanában mintha előtérbe került volna ,hogy büszkének kéne lenni azért eleinkre ,így lehet egyszer csak mégiscsak készülne egy ilyen.
    Ha csak a Debrődi -Kenyeres momentumra gondolok ,már az megérne egy misét. Már csak azért is mert eléggé egyedülálló dolgot csináltak. De van történet bőven,már ha csak az amerikai szezont nézzük ugye.
  • sulouos
    #31605
    Persze róluk nem készül film, csak a terrorbombázó "hősökről".
  • Her Laca
    #31604
    Annó amikor beszélgettem veteránokkal,szinte elképzelhetetlen volt számomra az a bátorság amivel nekimentek egy több száz gépes bomber köteléknek úgy tízen-húszan. Mesélték,hogy összehúzták magukat és próbáltak a páncélüveg méretére összezsugorodni,és a nyomjelzők ,csak jöttek jöttek.
    Néztem azokat a kis öreg embereket ,és nem tudtam elképzelni ,hogy valamikor micsoda hősök voltak. Pedig voltak!
  • Glo
    #31603
    Na ezek tuti az il2 motorján felvett jelenetek :D
    Manapság egy CGI-t várnék.
  • RiCSi1234
    #31602
    Pont ma néztem meg. Sajnos nem nagy durranás, sőt. :(
    De aki érdeklődik az ilyenek iránt, mint én is, egyszer azért érdemes.
  • darki81
    #31601
    mostanában nem nagyon játszom, de gondoltam belinkelem ezt a trailert ide, hátha valakit érdekel ez a film :-)
  • Caterpillar
    #31600
    Maradjunk annyiban, a látvány elég jól sikerült azért... :D


    A DCS soha nem fog így kinézni, az EDGE is legalább 2 évvel le van maradva látványban.

    Mondjuk az is igaz, hogy ott egy szolid fekete tenger van modellezve, (legalábbis a keleti part) és nem 50x50km -es blokkokban.... :P
  • Coral Springs
    #31599
    Nem egy forrás meg lett már osztva neki, köztük a játék grafikus motorja, ettől függetlenül mindig jön ugyanazzal a téves dumával.
  • Her Laca
    #31598
    Na segítek.
    Volt az Il2 ,aztán a Gaijin megcsinálta belőle az 1C vel a Birds of Prey-t ami konzol ,osztán abból meg ezt de már egyedül. Az alapja mindnek a régi Il2.Nem írtak új játékot ,csak felturbózták a látványt.
  • Her Laca
    #31597
    Akkor te vagy tévhitben de igen nagyban:) Már volt erről szó,én most nem fogok neked bizonyítékokat előhalászni,ha érdekel megteszed :)
  • bgabor
    #31596
    A War Thundernek soha semmi köze nem volt az IL-2 szériához, ez egy gyakori tévhit. Motorban sem.
  • Her Laca
    #31595
    "Ez azért jól demonstrálja hogy a DCS vagy a Clod készítői mennyire szarok programozásban."

    Hoppá!:) Ezt most néztem. Szerintem azért ezt gondold át még egyszer:)
    Azért ezeket az említetteket összehasonlítani a WT vel kissé eredeti ötlet:)
    Ha van kedved szívesen mutatok dolgokat akár privátban is inkább,hogy egy gép a CLOD ban hogyan áll össze ,és mik -miért-mikre vannak befolyással egymásra. Hogy finom legyek (bár tény,hogy volt amit elbarmoltak) ilyet ,hogy szarok programozásban ,nem korrekt mondani.És akkor még a térképről nem is beszélek,hol tud ez egy akkora térképet lekezelni mint a CLOD? Ha lett volna készség és nem fúrják meg akkor az egy csoda lett volna,ha végig fut a projekt.És még így is magasan a legjobb ami valaha elkészült. 100 géppel azért azon a hatalmas térképen rengeteg földi objektummal tökéletesen futtatható,igaz ,komoly vas kell alá,viszont skálázhatóak elég rendesen a beállításaik és így gyengébb vasakon is elfut .
    A WT az egy az egyben a régi IL2 motorját használja (az meg Oleg műve),semmi csodát nem csináltak vele,max kicsit felturbózták látványvilágban.Modokkal az IL2 is ugyan így tud kinézni jelezném.
  • Her Laca
    #31594
    Most dogoltam le egy ratát 110 essel:) Mondjuk én élveztem ,de ez vicc a köbön:) Lefordultam.
  • Her Laca
    #31593
    Az a soha el nem készülő valami lesz:)
    A P51 el amúgy maga a felszállási procedúra sem egyszerű,Tomék aszongyák ,hogy valóban egy kihívás.
    De szerintem sose lesz korrekt program sajna,ahogy egyik DCS se ,mindegyik küszködik kihívásokkal.Főleg mióta van ez a mizéria a MIG 21 el ,minden bizodalmam elszállt.
  • Glo
    #31592
    Majd lesz World War mode, abban össze lesznek eresztve hadjáratosdiban :)

    Jelenleg a tankok closed beta tesztje zajlik, de tavasszal kiadják, aztán meglátjuk mennyire kombinálják őket össze. A youtube-on van fent elég sok videó, Entak kollégát javaslom, ő sok tutorialt és bemutató videót gyártott minden újdonságról.
  • bgabor
    #31591
    Így van. Talán nektek érdemes lesz majd kipróbálni a DCS WWII: Europe 1944-t, ha egyszer elkészül.
  • Her Laca
    #31590
    Kérlek én eladtam minden szaromat ,így csak egérrel vitézkedem:)
    Kellet egy idő mire megszoktam :)))
  • Glo
    #31589
    Nem, dehogy. Te más szemmel nézel a szimulátorokra, mások az elvárásaid. Én már csak Sb-t megyek, nekem az is bőven elegendő "szimulátorozni" :) Néha állítok trimmet, aztán annyi :))
  • Her Laca
    #31588
    Kedves Gábor:)
    Nincs köztünk nézeteltérés egy csepp sem,amit írsz az így igaz,ez valóban jó arra amit felvázoltál.
    Mondjuk tamáskodnék a kinézet meg a nagy terület tekintetében ,meg a laposra veri kifejezéssel ,de ez részletkérdés.:)
    Ami tény,az az ,hogy az egy kimondott szimulátor,ez meg nem az,így a helyén kezelve mindet nem történhet baj.
    Azt fenn tartom,hogy mind repmodell,mint minden más repüléssel kapcsolatos dologban ez egy borzalom:) De én is jót szórakozom vele na:)

  • Her Laca
    #31587
    Jut eszembe még:) Remélem nem baj:)
    Szóval ott már az elméleti tudás is fontos,mit miért csinálsz ,milyen fordulaton sebességgel emelkedsz,milyen a cornel speed,ha orra állítod akkor figyelned kell ne pörgesd túl (autómatika ellenére sem) .
    Akik "csak" repkednek azok mindig alul maradnak benne ,ez tény.
    Akik tudják mit miért csinálnak ,azok jók. Itt már nem megy a rángatom a botot ,meg orrkúpig tolom a gázkart:)
  • Gundark 1 1
    #31586
    Én sem propagálok mester, próbáld ki a RoF-ot is :) Jó kis első világháborús cucc, az alap ingyé van, 2 repcsivel.
  • bgabor
    #31585
    Az az érzésem hogy neked egy igazi Bf-109es lenne a leginkább megfelelő.
    Szerintem azért arre hogy az ember a barátaival légiharcoljon ez a program teljesen alkalmas realistic és szimulátor módban. És ne feledjük el azokat a területeket ahol laposra veri a Clodot,IL-2őt: Grafika, optimalizáltság, sokkal kevesebb üresjárat és remek netkód.

    Azért bármennyire atomreális, érdemes megnézni mondjuk a DCSnek a technikai képességeit, egy borzalom az optimalizáltság és több mint tízéves a motor.
    A War Thunder remek bizonyíték arra, hogy igenis lehet csinálni szép és jól futó, tömegeket és rengeteg objektumot és nagy területeket kezelő játékot úgy hogy minden gépen jól fusson és még szép is legyen. Ez azért jól demonstrálja hogy a DCS vagy a Clod készítői mennyire szarok programozásban.
  • Gundark 1 1
    #31584
    Csak kérdezek. látom lesz/van több változat is a war thunderből. Air Forces Ground forces... Lesz olyan is egyszer mint a Combined Arms féle? Hogy a tankjainkat kell támogatni? Vagy már van? :)

    Laca úr, mivel érdemesebb ezt nyomni? Joy vagy egér?
  • Her Laca
    #31583
    "szóval nem tudom mi hiányzik a Sim módból"

    Más világ. Egy teljesen új szint a virtuális repülésben,a légi harcban.
    Gondolj bele,hogy amikor kijött mindenki ,de tényleg mindenki akik IL2 ben jók voltak azok is) azzal küszködtek,hogy egyáltalán el tudjanak találni egy repülő eszközt. Maguk a gépek viselkedése is teljesen más,mondhatni igencsak közelít a valóságoshoz,főleg mostanra ahogy informálódtam az új patch közeledtével még valósághűbb lesz.Persze tele van hiányosságokkal ,ami nem tudom,hogy valaha meg fog e oldódni ,lévén nincs hozzáférésük a lényegi dolgokhoz ,és így csak korlátozottak a lehetőségek. Mondjuk én ajánlanám neked ,hogy próbáld ki.
    De nem akarom én propagálni :)
  • Glo
    #31582
    Hja, mondjuk én nem Clod-oztam, szóval nem tudom mi hiányzik a Sim módból :) Nekem megadja azt a régi feelinget, néha még társakat is tudok szerezni akikkel együtt repülünk, úgy már nagy feeling :)
  • Her Laca
    #31581
    Mesterem:) Én kipróbáltam mindent ebben,és valóban a sim mód az ami már egy kicsit ,de csak egy ici picit hajaz arra amit megszokott az ember.
    Én magam az Il2 őt sem használtam azóta amióta a Clod kijött ,vagyis egyszer egyszer ,de azután a régi Il2 is játéknak tűnt. És a Clod se tökéletes:) Szóval ha őszinte akarok lenni akkor a sim módon kívül ez egy borzalom:))) de valóban jól elszórakozik vele az ember egy röpke fél órára,legalábbis én nem bírok többet:))
  • Glo
    #31580
    Menj egyet Simulator módban Laca. Mondjuk Clod szintű gépészkedésre nem kell számítani, de il2-t idéző a dolog. Mondjuk kikapcsolódni az Árkád is megteszi, ha eléggé tudsz rá "tenni" :))

    A WoWp-t megeszi reggelire.
  • Gundark 1 1
    #31579
    "rendes" simre mint a DCS Falcon vagy IL2 nem számítok. Valami hasonló mint a WoW? Kikapcsolódásnak szánom, mert sokszor nincs időm fél egy órákat ülni a gép előtt míg egy küldetést teljesítek :)
  • Her Laca
    #31578
    Szvsz azért ne nagyon számíts valami nagy dologra. :) Sőt! Ha semmire sem számítasz ami szimre emlékeztet ,akkor kellemesen elszórakozol vele:)Úgy egy negyed órát:)
  • Gundark 1 1
    #31577
    Nézegetem a videókat meg olvasgatom az oldalaitokat, este kipróbálom én is.. :) Mennyire használható a belső nézet? Vagy inkább külsőből jobb?
  • Her Laca
    #31576
    Azt azért tegyük hozzá,hogy a szerencse faktor ezen esetekben közel van a 100% hoz.
  • robi3
    #31575
    realisticet is megszállták a hülyék, elmúlt 4 csatámból 3-ban rammoltak
  • PLaci #31574
    Fogja, csak nagyon lassan.
  • sulouos
    #31573
    Tehát ha nincs kifejlesztve a kellő repair rank, akkor nem számít a repair speed, alap sebességgel fogja javítani a gépet? Vagy egyáltalán nem fogja?
  • PLaci #31572
    A Repair Speed skill gyorsítja a javítást mind csatában, mind a hangárban, HA a Repair Rank skill legalább olyan szintű, mint a gép tierje!
  • sulouos
    #31571
    Ha kiütöm az automata javításból a pipát, akkor a gépnél feltüntetett idő alatt magától, ingyen megjavul a gép? Vagy ahhoz kell a legénység Repair rank skillje, hogy meg tudják javítani a gépet?
  • sulouos
    #31570
    Jól mondtad, MÉG nem lőttek ki. :) Amúgy a B-25-nek is két pilótája van, nem? Rendesen össze kell szórni a gép elejét hogy mindkettő kiessen.
  • PLaci #31569
    47/100.
    A #31561-ban felsorolt gépekkel még nem lőttek el pilótát, Yak 9 -el eddig csak strukturális sérüléssel öltek 1 lövéssel.