38447
  • Glo
    #32688
    Persze :D

    AI Veteran az Maggi volt. Itt asszem sajna nem lehet bemenni [ai] Shoji névvel :/ Pedig mekkora lenne :D
  • Her Laca
    #32687
    Tényleg Glo. Emlékszel még AI vetránra meg AI mittudomén kikre:) Hülye Tomcsiék rommá idegelték a Pumákokat:)))
  • Her Laca
    #32686
    Hettiékkel azért most is lehet repkedni:)
  • Her Laca
    #32685
    Emlékszem volt egy eset amikor valaki az orosz hómezőn akadt. Na mentés. Az is futót tört. Jött a következő. Az is:)) Aztán ha jól rémlik popely leszállt egy bomberrel ,és mentett:) 3X:))
  • Glo
    #32684
    Az mekkora volt mikor mentés után final-on fogyott ki a nyál az egyik Dongósnak aki talán egy Pumást mentett, de levitorlázott.

    De mentés közben volt, hogy többen odavesztek. Igazi hősies dolgok voltak ezek.

    Meg mikor Szmuki közelítve a 100 túlélt küldihez Tibe-vel kötelék repülést hajtott végre, éjjeli hóviharban..
  • Caterpillar
    #32683
    Restart? Váháháháá! :D


    Rendszeresen lőtt valaki (42nd_Reaper) rakétát az égbe amíg melegedett az olaj, farokkerekes géppel ez nem gáz, ellenben, ha valaki az 500kg -t oldotta... - 5 gép
  • Her Laca
    #32682
    És persze ne hagyjuk ki Drebiléket sem mert mi lett volna nélkülük:)
    Micsoda parázs harcokat ,vitákat vívtunk annak idején:)
    Bakker annyian voltunk,hogy nem fértünk be a slotokba ,órákat voltunk képesek várni,aztán meg restart(mert valaki mindig elbarmolt valamit) .
    Na meg a mentések ha valaki lepottyant és sikerült ugrania.
    Az is nagy élmény volt.
  • a.carkey
    #32681
    Én itt a mozgásra és fordulásra gondolok. Minden bombázó megvan, de ahogy a japó gépek mozognak, az kész röhej. Főleg az, hogy teljes terheléssel (3db 800 kgos bomba vagy 4db 800kgos bomba) pl. sokkal mozgékonyabbak, és ha ledobsz egyet is, máris olyanok lesznek, mint egy Csillagromboló. Ok, sem a G8 sem a G5 nem fullos, sőt, de default B17, Lancasterrel és Liberatorral nem kicsit más fordulózni. Én nem azt mondom, hogy legyenek ultramozgékonyak, mint egy Ki49, de ha már a B17 Earlyt megközelítik, nem panaszkodok.
  • Her Laca
    #32680
    Egyszer Jupi (a mentorom volt és példaképem) volt a géppár parancsnok,az idő esős ,felhő alap kb 400 méteren vastagsága isten tudja,orosz térkép (meg nem mondom már mi) ,na a lényeg csak műszer után felhőben elvitt a célig,ott leborítottunk (pont ahol kellett) kidobtuk amit ki kell és vissza haza ugyancsak a felhőben viharban. És a reptér felett ki a felhőből. Az egy örök élmény maradt.
  • Glo
    #32679
    Eljárt felettünk az idő, na. Popeye-nél babázás, többszörösen, Maggi fősuli, azóta nem tudom mi lehet vele. Vogel volt még nagy ász, ő is dolgozik azóta. A 2003-2006 időszak volt a nagykirályság az il2 online war-ok időszakában. Akkor még a barátnőmékhez szóló vasárnapi ebédmeghívást is halasztottam egy leszállásért, pedig 3x rámtelefonáltak h mi lesz, 25m-re lakok, hol a vérben vagyok már :D
  • Her Laca
    #32678
    Ó :) Asszony tudna mit mesélni. Azt az üvöltözést amit lerendeztem.
    Még a mai napig is fel tudom baxi magam dolgokon. Mondjuk azt megtanulta (pár parázs vita után),hogy ha harcolok akkor nem szól,nem érint meg,egyáltalán a közelembe se jön mert bár békés ember vagyok,de olyankor robbanok:)
  • Her Laca
    #32677
    Tudod mit sajnálok. Hogy a nagyok már nem játszanak szimet.
    Popely volt a legnagyobb szerintem,embert én úgy látni a légtérben sosem láttam azóta sem.Mindent látott,mindent tudott,hihetetlen taktikai érzéke volt,és repülni is kimagaslóan tudott. Mondjuk ő pilóta amúgy is a seregben.Vagy Maggi ha már szóba hoztad.Az a krapek hihetetlen volt.
  • Caterpillar
    #32676
    Ugyan ez a szitu, csak Il-2 -vel... A vezérem alám csúszott (vagyis inkább én fölé), majd magabiztosan oldottam a Ptab kazis bombát.... És így lett meg az első légi győzelmem VEF -en!
  • Glo
    #32675
    Kellett némi gyakorlás, hogy az ember sziluettből felismerje az enemy-t :)

    Én is hány leborítást kezdtem meg 600-ról.. végül is ha lett volna egy 300m még a földfelszín alatt sikerült volna :D

    Még öcsémmel laktam egy szobában mikor kiírta FB-n kommentbe, hogy "Csapok a Yak-ra".. nem szerette ha játszok :D
  • Caterpillar
    #32674
    Hehe, ismerős érzés, pont most volt egy amatőr légiharc kupa DCS -vel a hét végén, gondoltam indulok, ha már 7 éve nem műveltem ilyesmit.. Minden győzelem után remegve álltam fel a Hotas elől. :D


    De volt olyan is, hogy P-38-al 4 órát repültünk földközelben a Pacific térképen funból... A végén már nem láttam a bal szememre a fáradtságtól... :)
  • Her Laca
    #32673
    Első Waromon pl mintaszerűen rácsaptam az alacsony támadó gépekre ,csodálatosan kivitelezett rácsapás volt ,tökéletes manőver a szárnyat úgy lekaptam mint a pinty. csak az volt a bibi,hogy egy 110 es volt.
  • Her Laca
    #32672
    Ezerbe volt az mérhető:)
    Édes istenem mennyi órát baxtam el annó erre:)
    Volt ,hogy nem aludtam azaz nem tudtam mert egy egy arcot sehogy sem tudtam levakarni az égről 1v1 ben:)
    Aztán amikor sikerült azért nem:)
    Egyszer egy war on (még friss hús voltam) lelőttem egy KAG os (neked mod valamit :XD ) nagyon nagy nevű fenegyereket. Remegett a kezem utána órákig:)
  • Her Laca
    #32671
    A hat al lehet olyat csinálni,hogy egér funkciót rendel hozzá az ember és akkor nem darabos hanem folyamatos a mozgás. Én nagyon sokáig Il2 őztem úgy és azért nem voltam kutyaütő:)
    Ezek a segédeszközök amúgy nem csinálnak senkiből jobb játékost,inkább az élvezeti értéket növelik,persze egy színt után már érezni a hiányát,pl egy hotas rendszer tud javítani az eredményességen,hiszen amíg az aki nem rendelkezik ilyennel matat a billen én pikk pakk állítom amit kell ,és az idő nem csak pénz:) hanem légi győzelem is :)
  • Caterpillar
    #32670
    Nyilván én sem, de gondolom mielőtt megvetted, már volt "pár száz" repült óra a kezedben és nem azzal küzdöttél, hogy merre van az előre.

    Amit írtam, olyan emberekre vonatkozik akik először ültek Hotas+TiR+ egyáltalán bármilyen repülős program előtt... :)
  • Torzonborz
    #32669
    Az lehet mindenesetre azért a gépek meg a pilótatudások sem közelítettek egymáshoz. :P
    Mindegy , nem adjuk fel .
  • Her Laca
    #32668
    Én nem tudom másnál hogy van ez de én amikor TR -t vettem (jó régen) és beizzítottam kb 5 perc után tökéletesen el voltam vele. A beállítása nagyon fontos, mekkora mozdulatokra mekkorát mozduljon,ha ráérez az ember teljesen természetes tud lenni. Én már anélkül biztos nem tudnék élvezetesen "repülni".
  • Glo
    #32667
    Ők is elkezdték valahol :)
  • Caterpillar
    #32666
    Tapasztalatom szerint, amikor leültettem valakit a gép elé, hogy repüljön egy kicsit, a TiR nem hogy segített, de inkább rontott a dolgon. Ösztönből a fejüket fordították a gép helyett. Földközelben meg ugye az eget nézni forduló közben....


    Arról nem is beszélve, hogy aki először használja, többnyire hányingere lesz fél óra után. :)
  • Torzonborz
    #32665
    Persze , meg lehet szokni csak szimes háttér nélkül az ember eleinte örül hogy a levegőben tudja tartani a gépet nem hogy még közben a hat-el is bűvészkedjen. :D
    De kezdek belerázódni , tegnap egy meccsen már összeizzadtam 2 player killt ( mig 3 , su 2 ) is.
    De azért a gazsi is bekaphatja ám , cimborával 112 B0 párossal mentünk erre szembe La5 meg P-39K jött ráadásul olyan pilótákkal akiknek több ezer killt hoztak már össze.
    Cimbit elég hamar leszedték , én még vissza tudtam iszkolni reptérre aztán ki is léptem . :D
  • Her Laca
    #32664
    Én is sokáig TR nélkül csak hat switch el repkedtem annó. Megszokja az ember ,kb ugyanolyan folyamatosan lehet vele nézelődni.
    A többihez nem tudok hozzászólni:) Hülye vagyok én ehhez:)
  • Glo
    #32663
    Ha nincs ászpilóta instruktor, aki a halálba sebzett gépedet is nyílegyenesen viszi, akkor kijön hogy ki milyen skillekkel rendelkezik valójában. Az SB teljesen más harcmodort és taktikát kíván, a spottolás miatt nincsenek csatár 3-4000 felett (bezzeg az RB Gagarinjai), és az is hamar lecsúszik talajszintre. Az RB-sek mindig arra fogják, hogy TrackIR nélkül lehetetlen spottolni és követni a kontaktokat (hiszen nincs ikon, hehe..), de nekem Hat-switch-el is simán megy. Szóval ezek csak kifogások.
    Mondjuk én meg se tudtam szokni az általad épített led-es cuccost, de ehhez a gyík vidkarimnak is lehetett köze :)

    Persze van itt olyan játékos, pl az imént szóba hozott Coral, aki Rb-n egérrel is odaver bárkinek, mert ismeri a gépét és jól taktikázik vele, a 37-essel meg kb műteni is tudna 500m-ről. Néha Maggi fókázása jut eszembe mikor feltesz egy-egy videót :)) Meg vannak akik a fókával turn-and-burn szitukba mennek, megpróbálnak lefordulni egy japó vadászt, lehagyni egy Kingcobra/Corsair duót, beállnak a bomberek seggébe, és csodálkoznak ha a 6-8x 12,7mm API-T lőszerrel levarrja őket az égből, 1km távolságból (én összekerültem B17-est repülve olyan német pilótákkal, hogy esélyem nem volt, úgy haltam meg h kb azt se tudtam honnan jött az ellen.. aztán csengethettem 40ezret a repair-re.. 4szer egymás után).

    Szóval ahogy olvasgatom mindig az a kutya ugat amelyiknek kicsi a farka (és azt se tudja hogyan csóválja).
  • Her Laca
    #32662
    De gonosz ,de gonosz:)
  • Glo
    #32661
    Sehányszor, mert Coral nemjátszik SB módban. Bezzeg aki ott nyomatja.. Nekem sikerült néhányszor, úgy pörögtem le 3ezerről a földig.. csak lestem :)

    A nagyfiúk SB-n mennek :) A többi csak játszótér.
  • Her Laca
    #32660
    Minden tiszteletem mellett, már hogyne lehetne azt mondani:)
    Pl te szereted a cobrát.Hányszor estél lapos dugóba vele,amiből sose veszed ki?:)
  • Her Laca
    #32659
    Mit jelent az 50-60k -s szerver?
    Nem tudom csak kérdezem,hogy a Wt szerókon tud lenni egyszerre 100 játékos mármint humán?
  • Coral Springs
    #32658
    Ez 100 -ból talán ha egyszer összejön valakinek, de az is lehet hogy 1000 -ből. Ilyen aránnyal ez irl sem kizárt dolog, és ha a 37mm betalál az egyből kiszakít valamit a helyéről. Ha valamit meg akarsz cáfolni ne nonszensz példával gyere már. Ott a World of Warplanes, arról elmondható hogy nem a realitás felé hajlik. A War Thunder -ben viszont egyre fejlődő ballisztika, FM és DM van, nem lehet azt mondani hogy nem a valóság felé hajlik.
  • Coral Springs
    #32657
    Nem tudod hogy képzelték ? Szerintem pont jól, alább írtad le a röhej tárgyát egyesek B-17 -el játszanak vadászgépet, ami még AB -ban is vicc.
  • hyperionmester
    #32656
    ne haragudj de ezen jót nevettem :
    "Elismerem a WT nem igazi szim, de elég valóság orientált játék (legalábbis arra törekvő). És egyre afelé halad"

  • Amaymon
    #32655
    Ez udvariatlanság a részedről ugye tudod? A cinikus röhej :) Bár az IL2 "pro"-któl megszoktuk a felső rendű hangnemet. Igen nagy a szátok és lehet a tudásotok is magas abban a környezetben. Meglehet szubjektív, mert egy low pop szubkultúrában játszotok nem 50k-60k-s szerveren ahol nagy a darwinizmus ereje és megrépáztatnak simán ha akarnak, amint egy pillanatra benézel valamit. Elismerem a WT nem igazi szim, de elég valóság orientált játék (legalábbis arra törekvő). És egyre afelé halad. Mi sem alázunk a CloD topikban (csak néha).

    Lesz Bomber nézet, de most azt sem tudják hova kapjanak pl. lásd. a bomber tailgunner plaza-laser gun sebzése. Más. Valszeg később a community legjobban sikerült self-made (http://live.warthunder.com/) pro fülkéit implikálják arany jutalom fejében "majdan".

    Per-pill hűbelebalázs módjára nerfelenek-balancolnak a tankok miatt. A bomberek javára. Remélem konszolidálódik egy idő múlva. Az nevetséges hogy kötelék bombázó repülés nélkül, 1 db egység lever 2 heavy TIV-es fightert a mouse ai miatt vs joy+ruddert+tir = GZZZZZ. Minimum elvárható lenne, ha bomberek teamben vannak akkor össze dolgoznak nerfelt értékkel SB-n. Így lenne esélyes a fair bomber win.

    Most azt látom az erős bomberrel ösztönzik konzervdoboz (tank) parancsnokokat, hogy ruházzanak be egy erőseb attacker/bomberre. Ki van ez találva csak nekem nem teccik ez a marketing politika. Kipróbáltam a tankot, de nem az én világom az a harcmodor nem teccik túl "statikus". Kihúztam nightyn pár goldal maxra az ágakat. De nekem továbbra sincs benne olyan mélység, mint mint mikor bele tolok a joy-ba és rudebbre majd elönti az adrenalin az agyam.

    (elnézést ha kicsit megsértek valakit és pontatlan vagyok (helyesírás, fogalomalkotás), de a célzóvíz dógozik bennem)
  • vajakos21
    #32654
    Ha simen vagy és van fülke akkor automatikusan ott leszel a fülkében..(mondjuk géppuska állások sincsenek még lemodellezve nagyon
  • vajakos21
    #32653
    Pe3 Pe2 Stuka B7A2...pár kis gépen van.Ki45 vadászé most készül,a baunak sincs.(kezdetektől játékban van)..mire lesz itt egy B17/Do217 fülke
  • robi3
    #32652
    oks, hozom az autót megyünk a gaijinhoz :)
  • 77PXDrebil
    #32651
    Ok elfogadom, hogy a suttyók árkád módban csak ezt bírják de én nem terráriumban tanultam repülni egy egér társaságában. :D Úgyhogy kérem a kabinomat a műszereimmel! :)
  • Her Laca
    #32650
  • robi3
    #32649
    ha lenne akkor igen