38447
  • vajakos21
    #33209
    Épp ez a troll hiányzott...Most is iwo jimát csinálnaj a bomberek sicilyn..
  • a.carkey
    #33208
    T hányas lesz?
  • sulyid
    #33207
    Felhúztam magamat, squadban bementem p-26-ossal a T3-as csatába, leszedtem egy do-217-est...
  • jocking
    #33206
    Nem maradsz le semmiről. Nekem sikerült a dolog, de eddig kétszer ha beléptem a tankokhoz. Nincs ez még kész annyira, hogy komolyan élvezhető legyen.
  • a.carkey
    #33205
    Na kiléptem. Enemyéknél Samisfullmetal néven a gyerek 20 lelőtt gépnél járt és 50:50 volt az állás reptércapben ...
  • robgros
    #33204
    Áááh, feladom. A 9 győzelem megvolt, de a 60 lelövés, ha összefosom magam, akkor se jön össze. Úgyhogy ennyi volt a CBT-tagság, engem az se érdekel, ha 2 év múlva jön ki.
  • bgabor
    #33203
    Nyolc 12.7mm-es és egy 75mmes tarack! KELL!
  • Glo
    #33202
    Ez lesz az új csúcs-troll sb-n :)
  • twi452
    #33201
    North American PBJ-1H - dev blog

    fini :)
  • Her Laca
    #33200
    Avval a retek nagykalával szinte csak bombert lehetett eltalálni:)Szerencsével! Nem is igen használták,legfőképp nem az említett ászok:)
  • Glo
    #33199
    Laca azt azért vedd figyelembe, hogy árkádban az Fm/Dm páros egy darab laposvas egyszerűségével vetekszik :)
    Ahol már kijön az az Sb, de innen azzal nem sokan tolják. Mondjuk ott se közelíti meg a valóságot, de amelyik gépnek van rendes Fm-je arra rá lehet ismerni. A baj az hogy sokan azt hiszik h amivel a valóságban (meg a könyvekben, NatGeos veterán elbeszélések alapján) ászpilóták ellenségek hadait verték le az majd itt is menni fog minden tudás, gépismeret, légiharctaktika nélkül is.

    Majd figyeld meg mikor Gf-ben "A legyőzheetlen Tigris páncélos"-on nevelkedett népek azon fognak sírni h meghalnak folyton, pedig a valóságban nemis így volt :)
  • Rue East
    #33198
    Ezt senki se vitatta. Ellenben azt, hogy "a nagy ágyújával inkább földi erőket támadtak", azt igen, mert nem így volt. :)
  • a.carkey
    #33197
    A 6 vereséget zsinórban a britekkel már nem is írom ... :(
  • a.carkey
    #33196
    Meséljétek már el, hogy ha Lancasterrel lequrok 2x4k lbs bombát, ill. B17G/B24el lequrok 8x1k lbs bombát, akkor miért van az, hogy a 8x1k lbs kiüti a bázist, míg a játék legnagyobb bombája, a 4k lbs x2 után még marad 5%? Mert még fordítva, ja, de visszafelé? :D
  • Amaymon
    #33195
    Bele fogják tenni (legalábbis tervbe van véve) valamelyik peccsben a magasságfüggő teljesítményt és mindegyik gép mellé grafikont raknak, a játékbeli tudása alapján. Sokra azért nem kell számítani olyan árkádos cucc lesz.
  • Her Laca
    #33194
    "Ezzel már csak azért is ellentmondtál magadnak, hiszen te is mondtad, a nagy szovjet ászok közül sokan repülték a kobrát."

    Én ha jól emlékszem azt is írtam,hogy kis és közepes magasságon volt jó a vas. A földi csapatok támadását csak úgy mellékesen jegyeztem meg a nagykala miatt.
    Eleve az orosz fronton majd mindig kis magasságban zajlottak a harcok,de pl itt a játékban 6-7-8 K n is ütős a cobra ami a valóságban nem így volt.
  • Her Laca
    #33193
    Ne beszéljünk két dologról. Én az FM ről beszélek csak és kizárólag.
    Az meg köszönő viszonyban sincs a valóságossal. Persze lehet más a véleményed ,ezzel nincs semmi baj :)
  • Coral Springs
    #33192
    Ez nincs teljesen így ahogy leírtad, ugyanis a fejlesztők nem kedvük szerint alakítgatják az FM -et, hanem a valós specifikációknak megfelelően.

    Data Sheet

    Valamelyik gép ennek megfelel, valamelyik csak közel áll hozzá, valamelyik pedig nem rendelkezik FM -el. Továbbá a Gaijin -nál sem hülyék írják a játékot, az Alpha teszterek között meg ha jól tudom vannak veteránok, hivatásos pilóták. Amiről te beszélsz az a részletességi faktor, de ez még nem zárja ki hogy itt a valóságnak megfelelően repülnek a gépek, maximum nincs annyi befolyásoló tényező mint egy rendes szimulátorban, és nem kell annyi mindenre figyelni.
  • Coral Springs
    #33191
    Úgy legyen. De előtte rakd készenlétbe a kabaládat, ha netán nem bírnád az iramot legyen mibe kapaszkodnod.
  • Karónvarjú
    #33190
    Ha pénzszűkében vagyok, a Havoc mindig segít a bajban. Jobb, mint a Provident :-)



  • gezu1025
    #33189
    Nekem nem ad 130%-ot a BTD t5-os fejlesztésre.
  • a.carkey
    #33188
    Ismerve ezt a pályát ez azért durva. :)

    Viszont kár, hogy Jak-9el repültél - hacsak nem funflight volt -, mert a töredékét kaptad a T3 miatt a T5ös fejlesztésre. Most már prém T3as géppel is 130%ot ad, nagyon helyesen. :( A társad mivel ment?
  • Rue East
    #33187
    Topic fejléc?
  • Party Hard
    #33186
    A korosztály különbség kikerülése azért fontos mert az embert élete szakaszain más és más érdeki
  • Rue East
    #33185
    Nem hinném, hogy az FM-et annak függvényében változtatják, hogy milyen kedvük van, valószínűleg megvannak az okok, de ezeket nem fogják az orrunkra kötni. Egy ilyen típusú játék soha nem készül el, mindig fognak rajta változtatni. Ezt vagy megértjük és elfogadjuk, vagy siránkozunk miatta folyamatosan a fórumon (utóbbi sokkal népszerűbb).
    Az FM-be fektetett energiában se lennék olyan biztos, lévén ez egy cég, akik tudnak fizetni profi történészeknek. Az ATAG-osok tudtommal "csak" egy elszánt csoport akik ezt amatőrként űzik. Amit viszont ők tudnak, az az, hogy kompromisszum mentesen használják fel azt, amijük van. Ilyet a Gajin nem tehet, nekik profitot kell termelniük, amit pedig arányaiban biztos, hogy az árkád rész hoz. Ezáltal az lesz a meghatározó, ezen kereteken belül meg lehet szimulátor módozni úgy ahogy és jó napot.

    A kobrát a szovjetek elsődlegesen nem vadászbombázónak használták, hanem a klasszikus vadászrepülőgépként, ez a földi célokat támadtak vele csak egy nyugati történészek által kitalált dolog. Miután megkérdezték azokat is akik repültek vele, kiderült, hogy ilyesmiről szó nem volt. Nem támadtak ők földi célokat többet, mint a német vadászalakulatok. Ezzel már csak azért is ellentmondtál magadnak, hiszen te is mondtad, a nagy szovjet ászok közül sokan repülték a kobrát.
  • Party Hard
    #33184
    GF topik?
    linket kérek
    Tehát már mennek a tankos próbaszerók?
    Vagy valaki felvilágosítana?
  • Amaymon
    #33183
    Hát nem a fiatalabb előbb utóbb elkezd baromkodni, az idősebb meg előbb utóbb besértődik valamin vagy ezek kombinációja. :D
  • Amaymon
    #33182
    GF topikba írd ott rendszeresen mennek TS-el tankozni.
  • flashpointer2
    #33181
    Az életkor nem garancia semmire :)
  • Party Hard
    #33180
    Üdv
    Valaki nem vágja esetleg, hogy mikortól lehet tankokkal játszani?

    Mellesleg keresek egy aktív szigorúan 20 éves korhatárú klánt vagy társaságot akivel repülhetnék kötelékben.
  • gezu1025
    #33179
  • sulouos
    #33178
    Ajjajj, beszóltak :D

    OP-nek nevezni egy (főleg AZT) brit gépet úgy, hogy orosz King Cobrában repked, nem semmi jelenség.

    Nem osztok meg képeket meg videókat, kifejezetten utálom az önfényezést. Ha valaki ment egy szép kört, persze, tegye ki, de te már egy kicsit (?) túlzásba viszed.

    Nem vagyok a p*csméregetés híve, adja az isten hogy egyszer meglássalak, meglátjuk mit tudsz olyan ellen, aki nem próbál a fókájával fordulózni. ;)
  • Coral Springs
    #33177
    Haverommal ismét megborítottuk az AB -t, nagyon komoly műsort rendez.

  • Coral Springs
    #33176
    Nahát. Ha megy akkor lehet megosztani a képeket videókat, nézni meg okoskodni mindenki tud. Ám örülök hogy az op britekkel megy a játék, és a Hispano -val ászkirály vagy. Szerintem se reklámozd. Ha gondolod mehetünk egyet duel -ben, csak nehogy véletlenül te is a retardált szintet karcold.
  • Amaymon
    #33175
    Nem is a 100% valósághűségért szeretjük a játékot tisztában vagyunk vele, hogy hova tegyük. Bizonyos gépek kezelése nehezebb élethű vagy sem nem érdekel annyira mint, majd a fenomenálisra készülő BoS-ban.

    Géniuszok az BoS készítői. Loft mondta, hogy eleve VR sisakokhoz a tervezték a gépek belsejét ezért most még DX9. A DX12 az olyan hardverközeli nyelv lesz, ami szuper módon fogja áttételesen támogatni a VR-t. BoS-ban az áhított nagyszerű fizika jobb lesz, mint a CloD-ban, lehet nem olyan éles szép a bitmap műszerfal, mert a VR megjelenítők sem lesznek az elején a top-on felbontásban full hd ide vagy oda. (Na meg hülyén is nézne ki egy mesterségesen odafeszített 2d-s kép.) A Windows 9 megjelenése utánra teszem a VR sisakok debütálását.
  • sulouos
    #33174
    Na, megnéztem. Az elsőt helyből le head-onoztad, valahogy megúsztad pár szikrával. A második szép volt, az tény. Aztán repültél negyed órát, lelőttél egy fordulózni akaró Messert, pár perc múlva még egyet. Ha a 3 Messer közül csak egy is úgy harcolt volna, ahogy kell, levert volna mint a vak a poharat. Még az F-2-es is, pedig az pont az említett "2 évvel öregebb technika" volt.

    Retardáltak ellen nem olyan nagy kunszt harcolni, nekem is megy a Typhoonnal, csak én nem reklámozom :)
  • Her Laca
    #33173
    Bár az is tény,hogy a nagy orosz ászok többsége a kígyót repülte.
    Mondjuk megértem őket,mert csak egy kifinomult megbízható nyugati technika,nem a hulladék orosz vas,amik nemegyszer maguktól szétestek a levegőben.
  • Her Laca
    #33172
    "Tehát nincs teljesen kész, de közel áll a valósághoz."

    Honnan nézed. Mondjuk a valóságot vedd 100% nak itt kb jó ha 20 % az FM bárminél,végül is mondhatjuk ,hogy közel áll:)
    Már mondtam,ebben a játékban ahol havonta kéthavonta változnak egyes gépek rep tulajdonságai annak függvényében ,hogy a fejlesztőknek éppen milyen kedvük van ,kár beszélni normális FM ről.
    Tudod hol van közel az FM a valóságoshoz? A CLOD ban már közelít,de ott is kb 4 gép az amit már elég jól meg tudtak csinálni,nem kicsi kutató munka az adott gépet most is repülő aktív pilóták segítségének igénybevétele ,rengeteg dokumentum átnyálazása után.
    Biztos vagyok benne ,hogy akik ezt a játékot csinálják ezred annyi energiát nem fektetnek bele a kutatásba,pláne nem ennyi gép esetében.
    Nem állok messze a valóságtól ,ha azt mondom,hogy az itteni FM az kb annyira van a valóságostól,mint az a bizonyos Makó -Jeruzsálemtől.

    Félre értés ne essék ezzel én most nem a játékban elért eredményeidet akarom kisebbíteni, csak azért kezeljük helyén a dolgokat.:)

    Ha veszed a kígyyót pl ,az közepes és kis magasságon volt jó (nem volt kompresszora pl) ,minden korabeli dokumentum szerint az oroszok is így használták ,a nagy ágyújával inkább földi erőket támadtak.
  • Coral Springs
    #33171
  • Coral Springs
    #33170
    Épp töltöm fel egy új videóm.

    Stalingrad, 4 vs 1 szituáció, enemy bázis felett. A kötözködő emberkék is megoszthatnának majd valami hasonlót, eddig csak a szájuk járt.