38447
  • vajakos21
    #33649
    Azért a pár emberért aki játszik simet és ír is ide( hányan olvassák,ki tudja) nem érdemes szétszedni.Megismered majd hogy ki miben szokott menni így tudni fogod ki miröl ír( ab,rb,sim) Olyan szinten mint Te ,vêgképp kevesen vannak.Wt. magyar fórumon vannak még akik simelnek,ill wt.hu-n van pár ember.
  • 77PXDrebil
    #33648
    Ezért nem is teszem be a lábam se az AB-be sem az RB-be. Az nem az olyan iszap szemű rájáknak való mint mi.:D De ők meg jöjjenek be nyugodtan SB be ha akarnak.:D Mondom külön kéne rakni a topikokat. Így csak irritáljuk egymást.
  • 77PXDrebil
    #33647
    T. Eagle16

    Te ezt kérdezted: "A tök alap P-47-esemet lefordulta egy Me-109 és ezek után elgondolkodtam, hogy inkább AB-ben játszok vele amíg fullos lesz, vagy legalábbis addig amíg a fontosabb fejlesztések meglesznek, mert ott stock géppel is lehet aratni."

    Erre én ezt válaszoltam, igen pongyolán, szerintem elég érthetően: "Ember a P47 egy két és félszer akkora gép mint a BF persze , hogy kicsit is reális körülmények között lefordulja. Nem forduló harcra találták ki hanem b&z re. Egyébként ha kimaxolod akkor sem fordulhatsz le vele egy Bf 109 est."

    Természetesen ennek a játéknak van egy fizikai modellje ami a valóságon alapszik! Ez nem egy kitalált (fantázia) világban játszódik, tehát, ha a komolyabb részekben is érvényesülni szeretnél tudnod kellene néhány dolgot.

    Nem akartalak lekezelni, de tisztában kellene lenned azzal, hogy ez nem WOW ez a játék főleg RB és SB módban függ a fizika szabályaitól.

    A fenti kérdésedet meg lehetne válaszolni egy 10-15 oldalas tanulmánnyal is tele képletekkel ábrákkal. Ne érts félre, ha valóban érezném a tudásvágyat rajtad le is vezetném neked rendesen. Vannak itt olyan virtuális pilóták akik tudják miről írok. Egy jó magyar IL2 században csak egy, másfél éves tanulás után lehettél teljes értékű tag. Kemény elméleti és gyakorlati vizsgák voltak.

    Én személy szerint vagy 10-15 tizenévest próbáltam kiképezni, de a legtöbb fél év körül feladta. Mert a homokzsák szintig jutott csak el. Ezért volt a század átlag életkora 35 év. Itt árkád módban hasonszőrűek püfölik egymást. De ez még a légi-harc illúziójától is nagyon távol van. Az SB ben megtapasztalhatod az illúzió alapfokát. A CofD az illúzió jelenleg elérhető legmagasabb szintje.

    Tehát azért voltam veled "lekezelő" mert ez végső soron egy szimulátor, amihez alaptudás szükséges, ami neked nincs!

    Üdv: Drebil
  • Caterpillar
    #33646
    Ezek az ismeretek valóban hasznosak, ha érdekel a repülés és szimulátorokkal szeretnél játszani, de a több mint 10 évvel a hátam mögött, pár légiharc kupa, egy két jobb helyezés, és a számolatlan ezer órák az x45 -ben... Nos az a helyzet AB és RB szinten semmit sem érnek.... Az ilyen jellegű ismeret nem visz előrébb vagy minimálisan, van instructor, egérrel irányítod a gépet és úgy lőnek le, mint aki még a felszállást is csak most tanulta...

    A lényeg amit mondani akarok, lehetsz te akármekkora király, és nyerhettél meg minden kupát, valószínűleg Coral és még sokan mások is úgy elpicsáznának RB -n, hogy azt sem tudnád hol vagy, de persze ez rám is érvényes, Lacára is vagy úgy általában akárkire, aki a szimulátorok világából jött ide és megpróbálja ráhúzni azt, erre.

    Alapvetően ez nem baj, sőt! Ebben más miatt lesz valaki nagyon jó, anélkül, hogy áramlástani mérnök lenne -> a kevésbé fanatikusokkal is megszeretteti a repülést, akik így talán fanatikusok lesznek és nem rohad el a szimulátoros közösség... :)



    Ha nincs türelmed elmagyarázni miért fordulja körbe egy 109 a P47 -et akkor majd másnak lesz, talán... Inkább kérdezzen (mert ugye hülye kérdés nincs) mint, hogy tévhitben éljen és utálja meg ezért a repülést, vagy mindent ami ahhoz kapcsolódik.



    Szerintem! :)
  • Her Laca
    #33645
    Árkadnak semmi.De jól lehet szórakozni,meg amúgy is a 110 essel hatolok mindenféle szuper gép ellen ,esélyem semmi :) le is lőnek hamarjában:)
  • Her Laca
    #33644
    Kedvenc jelenetem:) Csak angelusul találtam:)
    Ez mindent elmond.
  • Eagle16
    #33643
    Kár, mert nagyon jól néz ki és videókon láttam hogy a tankokat azért elég szépen tudja pusztítani kb. bármilyen szögből. Csak ugye lassú, meg védtelen ha hátulról támadják. A következő az Me-410-es lesz, amin egy 50mm-es van csak, viszont az gyors és van két 13mm-es géppuskája védekezéshez.

    Coral Springs: nekem is jól jönne annyi, de örülök ha 100-at összeszedek :D És még ehhez is elég sokat kell játszani...

    77PXDrebil: azért az megvan hogy ez egy JÁTÉK ugye? Tudom használni az internetet, ha érdekel, hogy a valós életben milyen a repülés fizikája, akkor majd utánanézek. A lekezelő stílusod nagyon irritáló, úgyhogy szerintem hagyjuk egymást békén ezek után.
  • twi452
    #33642
    igazából szoktad mondani, hogy a repüléshez nincs sok köze :D
  • Her Laca
    #33641
    Drebilem:)
    Árkádban szórakozom néhanapján:)
    Szigorúan Max 5-10 percet alkalmanként. Mondjuk hetente egyszer.Most akkor engem nem érdekel a repülés?:)))
  • Coral Springs
    #33640
    Megfontolom. Egy ideje már szarok az ilyen gold szerzési lehetőségekre, de 1000 aranyat lehet nem kéne veszni hagyni.
  • 77PXDrebil
    #33639
    T. Eagle16!( És azok is akik árkádban "repülnek")

    Te tulajdonképpen miért kezdted el ezt a játékot? Érdekel a repülés? Ezen belül a ww2 es repülés? Vagy ez neked csak egy újabb mmo (vagy mi) a sorban? Csak azért kérdezem, hogy van e értelme válaszolni neked értelmesen. Az látszik, hogy ambipur szagú fingod sincs a témáról. Tudod Albert Einstein -től egy háziasszony magazin riportere azt kérte mondja el olvasóinak egyszerűen a relativitás elméletét. Erre visszakérdezett a jó öreg Albert: Maga eltudná nekem magyarázni a piskóta receptjét egyszerűen, ha én nem tudnám mi az a liszt, cukor, sütőpor és a tojás? Nos veled is ez a helyzet, tudod mi az az aerodinamika, felhajtóerő, leválási tényező, átesési küszöb, pompázs jelenség és a többi? Tudod mi a különbség az ívelőlap a fékszárny és az orrsegédszárny között? Mit csinálsz ha trimmelsz? Maradjunk annyiban használd az internetet arra amire kitalálták szerezz ismereteket. Talán még hasznodra is válik, ha tanulsz egy kis fizikát. Szobákat megtölthetsz a szakirodalommal ami magyarul megtalálható a hálón.

    Na remélem ez értelmes válasznak tűnik neked.

    Üdv: Drebil

  • gezu1025
    #33638
    Szerintem vállalható, rohadt sok, de meg lehet csinálni:
    Számomra ezek az opciók játszanak:

    1. opció: napi 125 SB kill tankkal 4 kill/csata-->~30 csata
    2. opció: 500 kill AB-ben géppel 10 kill/csata-->~50 csata
  • bgabor
    #33637
    Két nap alatt 500-500 arany? 500/250 kill?
  • bgabor
    #33636
    B3-ast nem érdemes fejleszteni. B2 tatű lassú, B3 még nehezebb nála fél tonnával. :D

    Amúgy a vicc az, hogy nincs olyan célpont a játékban, amit 30mm-es gunpoddal nem, de 37mm-essel vagy a B3-as 75mm-esével ki lehetne szedni. Tehát e két utóbbira nincs igazán szükség. Arról nem beszélve, hogy míg a 30mm-es gunpodban 100 lőszer van, a 37mm-es podban meg a 75mm-esben csak 12 lőszer van, és valahogy azokkal se egy lövés egy kill.

    B2-essel 30mmes gunpoddal, armor elleni lőszerrel medium tankot hátulról simán ki lehet szedni, light pillboxot is. Addig amíg az nincs meg, AAA-kat kell lőni géppuskával.
  • Vaktermesz
    #33635
    Szerintem is rengeteg, mikor volt az ingyen prem gép bizonyos killszám utána akkor 960-at tudtam egy héten AB-n, Ugyanezzel a tempóval kellene csinálni hogy 100 aranyat kapjak ami szerintem túl sok. Rb-ben meg egyszerűen tudom magamról, hogy enm vagyok képes 2 nap alatt 50-et lelőni.
  • Eagle16
    #33634
    50 kill-t TALÁN tudok csinálni RB-ben, amúgy meg ez rohadt sok szerintem, fele-negyede is elég lenne.
  • gezu1025
    #33633
    *for each 100th/50th/25th enemy kill (Arcade/Realistic/Simulator) you will be awarded 100 Golden Eagles, up to a total of 1000 Golden Eagles in the event.



    Az már valami. 1000kill. 1000 gold.
  • Eagle16
    #33632
    A B-2-es konkrétan olyan lassú, hogy éppen hogy csak a levegőben marad :D

    Most elkezdtem kifejleszteni a B-3-ast addig is.
  • Eagle16
    #33631
    Akciók.
  • a.carkey
    #33630
    Próbáld úgy felfogni, hogy a tierjében a legerősebb fegyverzetű gép. Nem feltétlenül forogni kell vele, legyorsulni se tudsz senkit, de szemből nincs párja. Aki nem rakétával jön, annak vége. A 30as pedig atompontos. Alacsonytámadó (zuhanó)bombázók ellen tökéletes, head to headben pedig nincs párja a tierjében. És ezzel be is tudod vállalni. Masszív gép. Én pl. utálom a szemtől szembe repkedést, de ha a B2vel megyek erőltetem. :) Mondom, saját tierjében. Egyel feljebb már nem feltétlenül működik a dolog.
  • Eagle16
    #33629
    Köszönöm a választ!

    Van egy-két nagyon idegesítő dolog az árkádban, ami miatt mostanában inkább az RB-t erőltetem. AB-ben néha borzalma a tempó, hamarabb kifárasztja a szememet is.

    a.carkey: igen, azt látom...de egyszer berakott olyan pályára is ahol csak bunkerek meg tankok voltak :) Amúgy próbálom az AAA-t meg a tüzérséget pusztítani vele, ha néha békén hagynak.

    Ezt a 20mm-es ShVAk-ot meg nehezen ismerem ki...szerintem a torkolati sebessége lehet kevés, mert valahogy nem találok el vele sok mindent. Max. nagyon közelről. (I-185-ösön)
  • vajakos21
    #33628
    Érdemes.Nekem az idegrendszerem màr nem bírja az arcadot.Hatalmas hátrány nincs.Lehet nem kapsz pl F8 fókára +2db 30ast,de addig úgy kell kivàlasztani a célokat.Ráadásul addig is szokod a viselkedését.
  • Eagle16
    #33627
    Nem, nem kaptam, olvasd el rendesen el a kérdést te is...
  • a.carkey
    #33626
    A B2n van 30 mm ... Addig bírd ki!
  • vajakos21
    #33625
    Kaptál értelmes választ,hogy nem tudsz mit kezdeni vele...Elég ha az eggyik ember joyal repül a másik egérrel,és máris lefordul olyat ami amugy nem menne.
  • Eagle16
    #33624
    Még mindig várom az első értelmes választ.
  • 77PXDrebil
    #33623
    Na és mit szolnál SB hez? :D uram ég ez azért engem kicsit frusztrál. nem kéne külön választani a forumot AB-RB-SB topikokra? :D
  • 77PXDrebil
    #33622
    Ember a P47 egy két és félszer akkora gép mint a BF persze , hogy kicsit is reális körülmények között lefordulja. Nem forduló harcra találták ki hanem b&z re. Egyébként ha kimaxolod akkor sem fordulhatsz le vele egy Bf 109 est.

    Üdv: Drebil
  • 77PXDrebil
    #33621
    Hát én bíz kimaxoltam eddig mindent amivel repülni kezdtem. Egyrészt mire a végére érsz egész jól kitapasztalod a masinkát. Másrészt a változatosság gyönyörködtet. Harmadrészt jöhet még olyan szitu amikor szükséged lehet rájuk pl a az a szürke war menü de az eventekben is jól jöhet az.

    Üdv: Drebil
  • Eagle16
    #33620
    RB módban érdemes stock géppel menni? A tök alap P-47-esemet lefordulta egy Me-109 és ezek után elgondolkodtam, hogy inkább AB-ben játszok vele amíg fullos lesz, vagy legalábbis addig amíg a fontosabb fejlesztések meglesznek, mert ott stock géppel is lehet aratni.

    Typhoon Mk.1b-t is vettem, de azt meg első RB csatában felgyújtotta egy P-51 1,3km-ről :D Az is alap, de aztán meg AB-ben ledaráltam vele egy csomó gépet, mert 4db 20mm-es van rajta jó sok lőszerrel.

    Ezt a Hs-129B-2-t se nagyon tudom használni, van rajta 2 20mm-es meg 2 7.92-es...nesze támadjál földi célpontokat :D De ezzel még AB-ben sem lehet érvényesülni, mert pillanatok alatt levadásszák, még sokkal rosszabb is mint RB-ben.
  • a.carkey
    #33619
    Off.
    Súlyos sérülés
    On.

    (Bocs.)
  • a.carkey
    #33618
    Részemről áldoztam már rá, de mivel december óta leköt, szerintem megérte. Amíg érdekes számomra, játszom. A Watch Dogs némi pihit fog hozni, nem is baj. :)
  • Vaktermesz
    #33617
    Azért nem mindig kell goldot áldozni, én még nem fizettem de van pár prem gépem. Szeretem az ilyen eventeket ahol egy jó kis gépel jutalmaznak.
  • a.carkey
    #33616
    T3tól felfelé (kivétel a japókT4ből T5be) egyszerűen ha el akarsz jutni a többi gépbe, hívjuk jeteknek őket, akkor repkedni kell minden kisebb tierű géppel, és ha már kell, és nem akar az ember grindszagot, akkor repked azzal, ami az adott tierben van, ha nem akar prem gépekbe belefeccölni goldot, és szereti a változatosságot. Na ilyenkor viszont annyira sok az az RP amit ki kell szedni, hogy ha akarod, ha nem, kimaxolod a gépeket mielőtt elérnéd azt a T5öst, amit szeretnél. Egyébként a bombereket a legkönnyebb fejleszetni, és a manit is ők hozzák leginkább.
  • Sith
    #33615
    Mindenki mást gyűjt, valaki decalokat, valaki killeket, valaki maxos gépeket :)
  • Coral Springs
    #33614
    Én nem szeretek bombázni, mit kezdjek azzal a sok bombázóval ? Legalább 20-30 bombázó, maxolja ki a faszom.
  • a.carkey
    #33613
    Ha már kiszenvedem őket, ki is próbálom. Vannak maxosan olyan gépek, melyek sokkal jobbak, mint korábban képzeltem.
  • Coral Springs
    #33612
    Ez a kimaxolgatás szerintem egy hülyeség, de te tudod hogy játszod a játékod. Nekem az amerikai és az orosz gépek kb 95% -a megvan, ennek csak a töredéke van kimaxolva, azok a gépek amelyekkel egy-két csatánál többet repültem. Minek repüljek olyan gépekkel amelyekkel nem akarok ? Ha akad egy gép amivel repülni szeretnék, a jelenlegi rendszerben (kivéve tier 5) néhány óra kimaxolni, és az olyan gép amit használni is fogok.
  • a.carkey
    #33611
    He. 3 jet (me262, mig9, meteor) Typhoonnal. :) Mák.
  • a.carkey
    #33610
    Ezt a hülyeséget! Végig kell pörgetni az összes nemzetet, és akkor hagy elindulni ismét ...