38447
  • Droughert
    #33969
    Furcsa tőled ezt olvasni, mert a másik WT-topicban a hozzászólásid 90% WOT,vagy WOT játékosok fikázásból áll....
  • bgabor
    #33968
    Mert az aztán teljesen rendben van hogy te meg a béna Debil haverod übersznob módjára naponta kétszer leírjátok itt hogy mennyire nem élethű szar is ez a naccerű CLODhoz képest. Mikorra sikerül már végre megértenetek, hogy ez nem egy vérszimulátornak lett dizájnolva, hanem egy tömegeket szórakoztató repülős játéknak, egy szűk mederben változtatható realizmussal?

    Ahogy az a társtopikban le lett írva, ha valakinek nem tetszik, ne játsza, és húzzon el a topikból. Ma már szerintem eljutottunk oda hogy minden igény kiszolgálására vannak megfelelő programok. Wold of Tanks, War Thunder, Clod, Train Simulator, csak választani kell. Még Kecske meg medve szimulátor is van.

    Ja és tetszik vagy nem, a PUMA század nevét az használja, aki szeretné. Mi is az irántuk való tiszteletből választottuk ezt, ahogy a szimesek. Furcsának találom ahogy ki akarják sajátítani egyes vérszimes körök, akiknek még a létezéséről is alig tud valaki.
  • Her Laca
    #33967
  • Caterpillar
    #33966
    Puma mi? Popeye -ék a kardjukba dőlnének, ha ezt látnák..
  • Her Laca
    #33965
    Van egy 10-20 tagú mag ott is akik ha nem is minden nap de hétvégenként 2-3 órára összeröffennek . Ergo van kivel ,már ha nem minden nap akar az ember ezzel foglalkozni:) Mondjuk az nagy élmény.
    Persze mondom a WT is abszolute jó szórakozás nem véletlen népszerű.
  • Her Laca
    #33964
    Na most ki a fax szólt hozzád? Caterpillar kollegával értekeztünk valamiről,ha nem tetszik a téma lépj túl rajta ,nem kell elolvasnod. Én pl azt unom,hogy állandóan belekötsz valamibe oszt osztod az észt,mégse szólítalak meg ,hogy hagyd abba.
    Tudom ,hogy te NAGY játékos vagy meg Puma tag meg mitököm ,de azért na:)
  • Caterpillar
    #33963
    Igazából nem is neked szántam, tudom milyen az mikor egy gépnek rendes repmodellje van (Lásd Su-25 a la DCS).

    Az a baj, hogy sokakkal ellentétben, én viszont kifejezetten nem szeretek egyedül repülni, elvégre egy gép nem gép, ha visszamennék CloD-ni ahhoz ad1 meg kéne tanulni, ami idő, kéne valaki akivel ez működik, még több idő... Öreg vagyok én már ehhez! :D
    De persze értelek... ;)
  • bgabor
    #33962
    Ettől még jó lenne ha nem mindennap arról szólna ez a topik, hogy a WT mennyire alsóbbrendű a vérszimekhez képest. Tudjuk hogy az, de nem is az volt a cél a megalkotásakor, így teljesen irreleváns, felesleges napi szinten emlegetni, és már unalmas is nagyon.

    Én is viszonylag aktív DCS játékos vagyok, mégse hozom ezt fel. Minek? Az egy vérszim, ez megy egy közösségi repülős program.

    Megjegyzem, a WT grafika és optimalizáltság szempontjából durván odaveri bármelyik vérszimulátort. A DCS teljesítménye különösen megmosolyogtató ezen a téren.
  • Her Laca
    #33961
    No várjál csak:)) Én nem ekézem a WT-t! Csak nekem ,ismétlem nekem ez egyszerűen nem az igazi,de gyanítom Drebilnek sem:) Ettől még szeretheti sok ember
    A Clod már régen nem bughalmaz ,egy 4 magos procival,egy gtx 560 al tökéletesen játszható 100 játékossal az égen.
    Javallom próbáld ki oszt megérted miről is beszélek.Ott a gépek úgy viselkednek ahogy viselkedniük kell,azután még ha SB ben is mész a WT vel visítani fogsz a röhögéstől:) Olyan ez mint ha sokáig Trabantoztál volna oszt átűlsz egy korszerű autóba amit megszoksz ,majd megint beültetnek a trabiba.
  • Caterpillar
    #33960
    No igen az igények mások, node nem feltétlenül a program a hibás (nem védeni akarom a WT -t mert de, van benne hiba bőven) mert nem azt adja amit elvársz, lehet hogy csak egyszerűen nem neked való...
    Mindamellett nagy szívás, mert rendes szimulátorról én jelenleg nem is tudok a piacon.
    Volna a DCS, de az most már tényleg egy kabaré, pedig a klikkelhető A-10C -t deszerettem ejj, és ha lenne Eftizennyóc, meg esetleg egy Irak / Irán map vissza is mennék...
    Van a CloD, de nem sok jót hallottam róla, bughalmaz és cserébe fps sincs...
    Flakon 4.0.. Hehe, azt inkább hagyjuk..
    Majd lesz BoS... Majd...

    És marad a WT amit viszonylag sokan játszanak, a hibáival együtt is lehet élvezni, de nem szabad véresen komolyan venni... :(


    Sok választásunk sajnos nincs, ha Simet szeretnénk repülni.
  • Her Laca
    #33959
    Hagyd már a retekbe ezt a wartündért:) VB után beszerzek pár szükséges hardvert oszt nekiállok Clodozni esmét. Gyere oda spittel "alázhatsz":))))
  • vajakos21
    #33958
    Nem mindenhol.( van ahol a 190 f8 is...gondolon attackernek veszi)
    Miért is annyira nem lett felkapott a sim...nem igazán a játékosokon múlt..
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/149411-dont-remove-sb-just-fix-it/
  • Coral Springs
    #33957
    Továbbá azt a tényt is tegyük hozzá, hogy a német P-47 -esek a levegőben indulnak. Ez nem elhanyagolható tényező.
  • Amaymon
    #33956
    "akik SB-t játszanak még annyit se költenek mint az árkádosok, minek nekik minek?"

    Mert jóval kevesebb a bevétel rp/lion, több a veszteség, leglassabban lehet fejlődni. Prém gépet is látok nem keveset.

    A fluktuációval nincs baj, amíg van ami mozgassa. Nem egy mmo néptelenedett el, mert megszűnt és érdektelenné vált a casual content. Ok ez nem hagyományos értelemben vett mmo, de lehet analógiát találni.

    Az arányokat tényleg nem ismerjük, felesleges vitázni ezen. Viszont az vitán felüli, hogy erős ütőkártya a konkurenciával szemben.
  • Rue East
    #33955
    Az miért is rossz nekik, hogy nagy a fluktuáció?
    Egyáltalán a saját (szubjektív) megfigyeléseiden kívül mi támasztja alá ezeket az állításokat?
    Érdekes lenne tudni, olyanokat, hogy AB/RB/SB csatákat játszók közül ki mennyit vásásáról. Konkrétumok nélkül lehet megmondani, csak éppen nem tudjuk, hogy igaz-e. Mert, én meg azt mondom, hogy akik SB-t játszanak még annyit se költenek mint az árkádosok, minek nekik minek? Elkezdhetünk erről vitatkozni, csak értelme nincs.
  • Coral Springs
    #33954
    Viszont az orosz prémium Cobra -k be is voltak vetve a háborúban, elég jelentős különbség.
  • Amaymon
    #33953
    Lehet, hogy az SB csak pár ezer játékost jelent, de a legkitartóbb fajta. Az átlag AB-s ha nincs kontent, motiváció egyszerűen beleun hamar elmegy, nagy a fluktuáció. Az SB-s pedig nem kizárólag a folyamatos új tartalom miatt játszik és hogy kipörgesse a nemzeteket. Van akit 1-1,5 éve folyamatosan látok, újra és újra megjelenik SB-n. Én már rég abbahagytam volna a WT-t ha nincs RB és SB mód. Nagyon is érték az SB-s mag nekik. RB határeset már ott is ki tud alakulni egy fajta fanatizmus. Ráadásul a konkurenciával szemben egyfajta elitizmussal is élhetnek.
  • Rue East
    #33952
    Hol is írtam ilyet?
    A legtöbb játékos árkádot játszik, ergo ott van a piac, az nekik a prioritás. Hogy ennek a mellékhatása az, amiről lentebb is szó van, az az így jártál kategória.
    Csinálják az SB részt, úgy hogy az ne, vagy csak minimálisan befolyásolja az árkád dolgait.
    Ez egy üzleti vállalkozás, amelynek célja, hogy profitot termeljen, nem egy moddder csapat akik a történelmet akarják reprodukálni.
  • Volfram42
    #33951
    Ebben teljesen így vélekedek én is.

    Én inkább segíteni akarok a saját tankjaimnak. Volt olyan eset, hogy Kurszkon szólt cimbi a tankjából: hogy javítják, de lövi szemből az ai artillery ami akkorra már elég jó lett. Én meg észrevettem hol van és kidobtam a tüzérséget. Így megmenekült. Na én ilyet szeretnék csinálni elsősorban a mixed csatákban. A tankozás legfeljebb csak néha, de akkor nem is szeretnék repülni.
  • Amaymon
    #33950
    "Egészében 2. lettem,mert tank is jól ment."

    Én nem akarok tankozni. :)

    Kipróbáltam szép meg minden, de még elég szétszórt. Szerintem a GF:SB nem méltó a WT-hez, pedig az AF sem egy vérszim. GF:SB = RB mód ikonok nélkül és odacsesztek egy fix nézetet. De ha jól megcsinálták volna sem mennék tankkal, a hajók már jobban érdekelnének.
  • Volfram42
    #33949
    Jó lehetett én minap stukával próbáltam egy szerencsét. Sajnos nem értem el a csatateret se, már lesszületéskor jöttek felém a lövedékek. Azóta nem akartam magam felbosszantani ilyennel. Inkább hoztam egy gyors vadászt és szedegettem a bombázókat. Azaz csak próbáltam. Általában lezuhantak mire elértem volna hozzájuk. Az ai AAA gyorsabb volt. Próbáltam behozni légvédelmet is, de ott is mindig megelőzött a telepített AAA. Szóval igen van még munka vele. :)

    Valami rémlik, de nem tudom már a pályát én sem. Hivataloson fórumon Szicíliát mondják sokan, hogy jó mixed térkép lehetne belőle. Persze ehhez kellenek a szövetségesek is.
  • vajakos21
    #33948
    Tegnap menten egy kört pantherrel,majd át ju88 ba.A csatába érve a lövészeim kikaptak egy il4 et( zéró képzettséggel) majd 5 földit kiszedtem.Nem az a szép bombázás volt mi amúgy menne,köszönhetöen az 500 m röl látható céloknak,illetve azok közelségének egymàshoz.Persze aa lekapott,de élvezetes 25 mp volt..Egészében 2. lettem,mert tank is jól ment.Mindenesetre egy lassú attacker itt jó,a bomber meg max leszorok egy valag 50 est aztán csak belefut valaki...Sok munka vab még a mixeden.Jó lenne nagy térképen.Sztálingrád,Berlin...régi mapok amik valamiért eltüntek.Melyik volt ahol allies tankok vonalba támadtàk a német vonalat? Heavy tankokat kellett kiütni.A szövik meg pilboxot tàmadtak.
  • Volfram42
    #33947
    Igen ezért írtam, hogy nem fog zavarni engem a csak rus vs ger, mert még sok gépet kell kitapasztalnom. Ha lenne benne gyalogság az nekem is tetszene. Még akár játékos is vezérelhetné, mondjuk nem egy katonát hanem egy szakaszt irányítva, de azt nem tudom, hogy ez kivitelezhető-e, csak ötletelek.

    Ha jó nagy térképek lennének akkor nem zavarná őket annyira. Lehet nem is látnánk egymást, mert épp egy gyár felé közeledő formációra hajtok.

    A másik, meg a nagy tankos kemény legények legyenek férfiak és viseljék el. Sokuk akit ismerek olyan kemény csávó, mindent szétb*sz mert ő keménymag, de amikor jön egy repülő akkor meg picsog. Természetesen messze nem mindenki ilyen, csak ismerek ilyet. Sőt a nagyját már az elzavarná az SB módból ha kötelező lenne váltani, nemhogy még ha cockpit is lenne. (Olvastam olyat, hogy tervben van.) Jelenleg a tankos SB az árkád++, persze ez az én véleményem.
    Igazuk van, hogy jelenleg szörnyű ez a tankot is repülőt is hozok a csatába megoldás. Nekem se tetszik. Nincs kedvem pakolgatni a joy-t. Ha kell persze megteszem. Van egy-két cimbi akivel szoktam tankozni és látom mennyire nem értek ahhoz a harcmodorhoz és le a kalappal, de mégse hozok inkább repcsit mert, ha Karélián, Ash Riveren vagyok nincs az az Isten, hogy repüljek. Kurszk az jó az mókás.
    Megint csapongok, bocsi.
  • Amaymon
    #33946
    "majdnem minden repülő megvan a játékban, de nem is ismerem őket, olyan szinten ahogy szeretném"

    Nem is fogod, lesz olyan gép ami egyszerűen nem fog tetszeni. Na meg sokkal több idő instruktor nélkül megtanulni a limiteket. Sőt van olyan gép amit én utáltam HB-n és SB-n meg óriási kedvenc lett. Ahogy szerintem már megtapasztaltad totál más a metagame, átlényegül minden.
  • Amaymon
    #33945
    Az a baj, hogy a GF-esek már most nyafognak a repülők miatt. Márpedig én bomberbe szinte alig ültem és nem is szándékozom az tuti. Talán még valami attackert bepróbálnék. De azok nem tudom hogy teljesítenek pl. cannonal tank ellen. IL2 raksija brutális azt az egyet ismerem.

    Poén lenne, ha már a gun-t akarnak rakni a tankokra, akkor a bomberek érdemi részt tudjanak vállalni a nyerésben. Ne csak passzív bomba dobálással, hanem pl ai desszantos osztagot dobhatnának cap-elni a pontokra. Azok meg lőnék a tankokat.
  • Volfram42
    #33944
    Na amíg írtam válaszoltál. Igen ebben igazad van. Redditen olvastam a fejlesztők válaszait azt ígérték, hogy több event lesz egyszerre és sűrűbb lesz a rotációjuk is. A mixeden a két nemzetnek elég sok gépe van csak tudok csemegézni. Idővel úgy is jön a többi ország is. Rengeteg gép van a játékban amit meg akarok tapasztalni. Mivel nem oly régóta játszok SB-t, bár most már csak azt, ezért majdnem minden repülő megvan a játékban, de nem is ismerem őket, olyan szinten ahogy szeretném. Szóval Nekem lesz miből válogassak. Persze ez neked és azoknak akik jóval régebben szimulátoroznak azoknak nem mentség tudom.
    Én soha nem fogom megbánni, hogy itt játszok vagy játszottam, mert itt szerettem meg a repülőket. A WT előtt soha nem játszottam ilyen játékkal. Ha elrontják akkor legfeljebb váltok én is, de az még a jövő.
  • Volfram42
    #33943
    Tegnap US oldalon t2-be 15-20 perc volt a várakozás. Mondjuk hárman voltunk egy squadban. Az lehet valamit variált rajta.
    Azért tényleg remélem, hogy hoz a tankos sok jót. Ha már csak azt nézem, hogy amikor hárman bemegyünk TBF-el vagy SBD-el akkor már tudjuk, hogy nem nyerhetünk. Csinálhatunk egy jó küldetést ahol kidobjuk az egyik stratégiai célt és ennyi. Jó, mert sikerült hárman alakzatban lecsapni, megvan az érzet, de tudjuk, hogy nem nyerhetünk, mert 5v5 esetén a két társ vadász elhullik mivel rájuk öt jut és utána mi következünk. Ezért reménykedek benne, hogy jó lesz, mert jelenleg ezeknek a gépeknek nincs sok haszna vagy értelme. Pedig mókás velük menni.
  • vajakos21
    #33942
    Érdekes,ai-t nem számolja viszont a shoji és tsai által vezetett gépek lelövését az emberi killekhez szàmoljja míg az observer gépeket az ai killhez
  • Amaymon
    #33941
    Ja és mixedet mikor behozzák nem mehetsz kedved szerint amivel akarsz. Csak GER vs RU jó ideig. Alternatívaként az eventek. De abban nincs benne mindegyik gép. És ha nincs kedvem aznap olyan nemzettel menni megette a fene, mert nem is fogok tudni.
  • Amaymon
    #33940
    20 perc az nagyon csúcsidőn kívüli várakozási idő. Most t3-ba pár perc alatt behív.
  • Volfram42
    #33939
    Fene nincs edit. A nyolc perc húsz akart lenni, nem tudom miért lett nyolc. Még csak nem is számmal írtam. Inkább megiszom a kávémat. :)
  • Volfram42
    #33938
    Én se szoktam mínuszba kijönni, de ha figyelembe vesszük, hogy húsz percet vársz, hogy bedobjon és akkor még megeshet, hogy egy teljes négyfős squad esik rád miután várhatsz megint nyolc percet. Időben nem éri meg annyira. Aki a könnyebb módokat keresi azok még kevesebb késztetést éreznek így.
    Ilyen ez a Dnap event is. Árkádban simán összehozza az ember a megfelelő léi győzelmet. Több gépet vihetsz be sok az ellen. SB-n meg a 20 győzelem az azért érdekes. Általában 4-6vs4-6 a létszám ez mellé temérdek AI ami ugye nem számít. Felszállásnál 2 kiesik mindegyik oldalról szóval jobb esetben is marad 4v4. Kicsi a választék és erre vársz 20 percet. Ezért bízok a mixed dologban. Persze a jelenlegi megvalósítás katasztrófa, de még jó is kisülhet belőle.
    Remélem nem herélik ki.
  • vajakos21
    #33937
    Engen ezzel nen késztetnek vásárlásra.Egy prén f4 ,a5, vagy akár egy stuka már motivàció
  • 77PXDrebil
    #33936
    Ok! Üzlet, valóban ebben igazad van. De ne hasonlítsuk egy fantázia MMO hoz vagy Sci-fi MMO hoz. Éppen az a probléma, hogy ez valóságos háttérrel rendelkezik. Tudom a 14 éves tökik ezt lefossák magasról, de azért a fizetőképes felhasználók jó része (remélem)nem. Szerintem ha nem akarják követni a valóságot akkor csináljanak "SKY KAPITÁNY" -os futurisztikus gépeket és befogom a lepcsest. De ez a véres és komoly TÖRTÉNELMÜNKÖN ALAPSZIK!! A 14 éves flótás is tanulhatna belőle valamit....óóó bocs ezzel már nagyon elrugaszkodtam a valóságtól...:D
  • Amaymon
    #33935
    Drebil hiába nem vetettek be ténylegesen, de ez gazdasági kérdés. A szervereket fenn kell tartani. Lehetne havi díjas MMO is. De ők inkább a ma már teljesen hétköznapi mikrotranzakciós modellnél maradtak. A világ talán legnépszerűbb játéka a League of Legends is azt alkalmazza. Ingyen ebéd nincs. Üzleti alapú viszonylag korrekt kényszer megoldás, ami sajnos visszaüthet.
  • 77PXDrebil
    #33934
    Jók a megérzéseid. Tényleg használtak a németek két típusú szövi gépet. B17 és B24 eket. Ezekből rendelkezésre állt annyi amennyit érdemes volt összerakni másrészt célzottan használták őket. Beálltak a hazafelé tartó kötelékbe és a lemaradó gépeknek szóltak, hogy velük maradnak aztán lelőtték őket. De gyorsan lebuktak, amik bevezették a napi farok azonosítót meg a navahó rádió kódot. Meg páncélozott extra fegyverzetű B17 eket küldtek a kötelékek végére.(ezek bombát nem is vittek)


    DE!!! Vadászokat nem vetettek be!!!!
  • vajakos21
    #33933
    Átlag játékosként simán meg lehet élni sb-n.Persze tier 5 már drága,de azt én se viszem.Föleg eventre megyek ha lehet,ha meg sz.r a nemzet leosztàs akkor custom battle bulizni.:-)
  • Amaymon
    #33932
    SB-n is lehet keresni csak lassabban. Az újonnan behozott gépeket mind ott szereztem már meg. Ha nem lehetne, akkor vissza kellene térni időnként másik játékmódra. Érdemes legalább minden nemzetet kihúzni T2-3-ig nagyjából és úgy bele vágni. Majd utána elviselni az irdatlan mennyiségű betanuló szopást, ha valaki totál kezdő. Ha szimezett már előtte máshol PvP-t az a tudás itt is jól jön. Tier 5 kiesik, nagy sebesség, rövid látótáv, viszonylag rossz manőverezhetőség és egyébként is jetek nem valók ebbe a játékba szerintem. Dugattyús gépek a fun.

    Csak egy baj van, már nem érdemes. Mert kiherélik az SB-t.
  • Amaymon
    #33931
    Másik topik ^^
  • V43 1105
    #33930
    T-28 , T-34, KV sorozatnak hol vannak a gyenge pontjaik? PZ III L. egész jó, a rekordom vele 9 tank egy csatában, egy tankkal, csak úgy lestek a majmok, hogy mivan .. :-D