38447
  • Amaymon
    #34049
    Vulgáris leszek:

    Ezt a bajtársi egymás f*szopását ne itt éljétek ki miközben burkoltan becsmérlitek egy iszonyú nagy játékos bázissal rendelkező nagyon sok embernek szórakozást nyújtó mmo aktív tagjait. Nosztalgiázzatok a megfelelő topikban. Vagy privátban, ugye az egy kedves bevett CloD-os "baráti" csevegés forma? [/irony off]

    1. Nem vagyok pumás még csak beszélni se beszéltem velük max. bgabor;
    3. Amibe igazat adok: A pumák 90%-a nem érdemli meg a nevet, ha a ti szemszögetekből nézem, játékon belüli viselkedésük néha kritikán aluli. Olyan hungarikum. Szerencsére már nem RB-zem;
    4. A puma SB team ígéretes minőségi team munkát tud végezni, bár nem sok névre emlékszem kristoforo vagy prody, akadt néha más is vagy vmi hasonló. Ők egész összehangoltan szépen tudnak squadban menni;
    5. Ez egy tucatjáték többnyire kurvára nem érdekel senkit honnan ered a klánjának a neve. 80k embert nem lehet megreformálni, térjetek észhez ez csak egy játék. Nem egy geekzor szimulátor.

    Itt soha nem volt divat, hogy az SB-sek becsmérlik a lentebb játszókat csak és kizárlag laca és drebil egymásra találása és elitizmusa óta van ez a hangnem. Lacát még akkor sem zavartuk el mikor néha betette a videóit, én még élveztem is. De plz fejezzétek be itt a wartündérezést és az egyéb negatív jelzőkkel való illetést. Köszönöm...
  • WinT
    #34048
    Nem tudom miért nem zavarták, lehet az elején bemákolt hat killt utána meg csak kolbászolt valahol a magasban és figyelte a mészárszéket. :)
    Részemről az első két gép bombázó volt amit bevittem, utána meg már jelentős létszámfölényben voltak, hozzátettem amit tudtam - azt elismerem, hogy nem vagyok túl jó játékos, de roppant lelkes. :)
    Korábbi screenshot kellett volna, azon egyértelműbb, hogy közel azonos állásnál már alig voltak aktív csapattársak, ez is lett volna a lényeg... no mindegy, már így is túlspiláztuk a dolgot. Jóéjt - béke! ;)
  • Coral Springs
    #34047
    Az előző végéhez még annyit, egyet értenék amennyiben te is hozzátettél volna a csatához.
  • Coral Springs
    #34046
    Na. És a top player -t meg nem zavarta senki ? Ő miért csak 1x halt ? Bármennyire is szar a team, ha meghalsz (főleg 5x) az a te hibád, vállald érte a felelősséget. Esetleg a tier V egy kivétel, ott már nem sok lehetőséged van variálni ha egyedül vagy két-három MiG-15 ellen, illetve vannak bizonyos helyzetek mint amit például a #34006 -ban megosztottam, de kb ennyi. Én például RB -ben sok csatát megnyerek túlerő ellen, de ha lelőnek az az én hibám, egyrészt mert miért nem szálltam le és léptem ki. Ha bukom a csatát na az már a team hibája, lévén hogy ez egy csapatjáték, ha ezt írtad volna még egyet is értenék.
  • WinT
    #34045
    Persze hogy meghalok, ha bármerre is fordulok mindenhol 3-4 ellenséges gép van a hátamban, nálunk meg senki mert 50%-a bandának már a játékban sincs. :)
  • Coral Springs
    #34044
    Azért lássuk be hogy te is meghaltál 5x anélkül hogy sokat hozzátettél volna a csatához. A top player még jogosan panaszkodhatna.
  • WinT
    #34043
    Jó... akkor az imgurt nem szereti. :D

    http://i.imgur.com/H5hMiLn.jpg
    (Bocsánat a spammelésért)
  • WinT
    #34042
    Majd gyakorlom még a linkelést: Újra
  • WinT
    #34041


    Aztán csodálkozik az emberfia, hogy vesztésre áll:Agyrém
  • Her Laca
    #34040
    Drebilem! Minden tiszteletem mellett most nem értelek.
    Miért akarod ráhúzni a wartündérre a volt IL2 es regulát?
    Annak is megvan a hagyománya , szépen kialakult ,és folytatása is van.
    Most MHKL néven van a maradék:)) pont úgy mint annó Puma lett minden pilcsi a végére.
    Ez más ,más a közönsége ,más minden.
    Komolyan nem értem ezen igyekezetedet.
  • R0GERIUS
    #34039
    Nos V érában a MM nagyon pocsék (főként a relatív kevés jet és nagy szórás miatt).
  • a.carkey
    #34038
    Most volt egy csatám. Nálunk 6 P-80, F-80 6.3 amerikai fosjet, meg 1 Me-262, náluk 11 MIG9 (ebből 9 Mig-9 Late) és 1 F-84B. Nálam nem votl jet. Szóval grat a MMnek! :)
  • R0GERIUS
    #34037
    Nálam is hasonló minden duplázás: sokkal többet kapok a következő nyerted csatára... :/
  • R0GERIUS
    #34036
    Most hasonló megy a tankos résszel, mint régebben a más játékokkal. Pedig hiába, hogy régen WoT-oztam, most nagyon nincs kedvem tankozni...
    A többi meg teljesen igaz, és sajnos tömegklánoknál gyakori jelenség.
  • a.carkey
    #34035
    700 ponttal kevesebb, de nyertünk ... (2x) Szóval, még jobban fáj az előző ...

  • a.carkey
    #34034
    Na, ez eddig az én Mohácsom! 0:12re vesztettünk de úgy, hogy már úton voltak a bombáim az utolsó tankra, de az ellen előbb robbantotta fel a bázisunkat.

  • Torzonborz
    #34033
    "Hív a vasút vár a PUMÁV"

    Hát ezen most beszartam .
  • Glo
    #34032
    "Hív a vasút vár a PUMÁV!"

  • Volfram42
    #34031
    Nono egy szazadba tobb, mint szaz ember fer. Egyszeru az oka. Tomegklan. Sokan nem ismerik a felet se a tagoknak. Amikor en is ott voltam akkor csak a sajat rajomon belul ismertem az embereket. Hozzateszem ott nagyon rendes sracok vannak. A tobbi raj tagjaival szinte nem is erintkeztem. Illetve a klan fele inaktiv regota. Sok tag meg egyszeruen massal jatszik. Emlekszem amikor honapokig a ts fele a Dayz szobaban volt, vezetoseggel egyutt. Rendesen keresni kellett tarsat akivel repulni lehetett. Amikor a rajomban levok jelentos reszs is lolozni kezdett. Akkor ereztem, hogy ott mar nem tehetek sok mindent. Jo volt azert sok kozos elmenyem maradt onnan. Az, hogy atnyergeltem SB-re vegleg eldontotte, hogy eljojjek. Vannak ott is remek SB jatekosok. Ok a PUMAS klan. Viszont ok elsosorban nemet gepeket repulnek engem inkabb a szovetseges gepek erdekelnek. Orulok is, hogy talaltam olya okat akiket szinten.
  • 77PXDrebil
    #34030
    De tényleg ennyire igénytelenül kell elnevezni ezeket a csapatokat? Egyébként 100 nál is többen, mert látok 125 tagot számláló klánt is.

    Legyen egy Puma VO.101 nevű "Század" és oda kerüljenek be azok akik érdemesek arra. A kiképző és tartalék csoportoknak adjatok más neveket mert ez így szerintem ismétlem IGÉNYTELEN és ötlettelen. Nézzétek meg a századoknál!

    vagy ha nekem nem hisztek:

    Nézzétek meg itt, van választék.

    De szívesen adok név ötleteket:- Turul, Bölömbika,Toportyán,Hiúz, stb.

    Ne legyünk ilyen egy síkúak! "Hív a vasút vár a PUMÁV!" Szerintem szörnyű.
  • R0GERIUS
    #34029
    Inkább 100-an lehetnek egy században és a létszám közel 500. Úgyhogy szervezésbeli okok miatt van így.

    Századcsatás századok:
    PUMA - Fő RB
    PUMAZ - Fő AB
    PUMAS - Fő SB
    PUMAV - Vihar raj

    A számozott Pumák elsősorban tartalék, vagy tanulás alatt állók, vagy akik hobbi szinten WT-znek.
    Van még egy külföldi légió (értsd. külföldön élő magyarok nagy időzóna eltolódással) is, de annak nem emlékszem a jelölésére.
    Mondjuk az igaz, hogy tényleg hülyén hangzanak a rövidítések... :)
  • Glo
    #34028
    Ennek egészen prózai oka van Drebil:

    A századokba csak adott számú (asszem 20) tag lehet. Mivel ők vannak vagy 100-an, alap hogy minimum 5 század kell, amit elkezdtek számozgatni. Ez nem degradálás, csupán tachnikai megoldás.
  • 77PXDrebil
    #34027
    Neked is hasonló a válaszom!

    Ha valaki valamit egyszer elkezdett számozni, betűzni, akkor nektek is úgy kell csinálni? Saját ötletek? Kreativitás? Egy kis magyaros találékonyság?
    Századneveknek ott van pl: a Hét Vezér. De ne nekem keljen már ezt is kitalálnom. A zselé azért van a fejetekben, hogy használjátok.

    Elárulom neked ezek a számozott betűzött Puma nevek elég vacakul néznek ki! Mond már ki légy szíves hangosan azt, hogy "PUMAV"! Remélem érted miről beszélek!
  • 77PXDrebil
    #34026
    Szerintem alul lihegem!

    Igenis nézzenek már utána,hogy mit csinálnak, legalább egy könyvet olvassanak el hozzá!Csesszék meg lehet más nevet is adni azoknak a "klánoknak". Valaki kőbe véste, hogy a Puma nevet kell rombolni?
  • a.carkey
    #34025
    Csináltak egy századot, Puma néven. X emberke jelentkezett bele, volt ki jobb, volt ki rosszabb volt, de voltak. Hogy ne tűnjenek el, képességek szerint osztották el őket 1-Zig. Ennyi. Nem kell túllihegni, MMOkban ált. így van. Van egy magyar/vagy más klán, és ott is számozzák a népet. Ebből is láthatod, hogy sok magyar nyomja.
  • Her Laca
    #34024
    No de Drebil:))
    Mint tudjuk a végén mindenki Puma lett:)Már aki megélte.
    Szvsz tulspilázod a dolgot, azt vedd figyelembe, hogy ezt a játékot sokkal nagyobb tömeg míveli mint annó az Il2 őt Pl és nem valószínű, hogy mindenki repülés és történelem megszállott. Örülj, hogy az emberek legalább ezt az egységet, vagyis a nevét ismerik.
  • 77PXDrebil
    #34023
    Jesszum pepi!:D(de lehet inkább sírnom kéne)

    Hát kutatásokat végeztem és kiderült, hogy hemzseg a WT a "PUMA" századoktól! Összesen 10db ot találtam, ezek szerint minden "szamárcsődör" akinek volt aranya alapított egy pumaszázadot? Vagy hogy is van ez?

    Bakker így degradálódnak a dolgok. Én igazán nem szoktam Magyarkodni, de ez már nekem is túlzás! Nem érzitek úgy, hogy viccet csináltok egy igazi, MAGYAR, hagyományokkal rendelkező, megbecsülésre méltó,katonai egységből? Ráadásul azért a Pumákon kívül volt más magyar század is! Lehet, hogy most rossz ötleteket adok, de a sekély tudásotok csak a Pumáig terjed?

    Ez igenis felháborító a számomra!

    Pumának lenni az egy szintet képvisel, egy komoly elit szintet! A többi magyar század is igen kiváló pilótákat tud felvonultatni, de Pumának lenni még virtuálisan is kiváltság kéne, hogy legyen!

    Erre azt látom , hogy PUMA1, PUMA2.......... PUMAZ, PUMAX!

    Na ezen most fölkaptam a vizet!!! Bár nem voltam tagja a VO.101-nek, de mint magyar virtuális pilóta kikérem magamnak a Puma századnévnek ezt az alpári kigúnyolását!!!

    MINDENKINEK SZÓL AKI EZEKET AZ IZÉKET MEGALAPÍTOTTA!!

    Üdvözlettel: 77.PX_Drebil col. SzPK (Chromicsek András)
  • Amaymon
    #34022
    Egy véleményen vagyunk, de azt ne felejtsük el, hogy ez alapvetően egy mixed-nek indult mmo. Várjuk meg a 16.-át, mert néha vannak meglepően jó lépéseik, de most szkeptikus vagyok valamiért. Mintha kezdene kicsúszni a lábuk alól a talaj, vagy túl nagy falat nekik, amit egyszerre csinálni kellene...igazából képesek lennének megvalósítani bármit, mert rugalmasak és fiatal tehetséges a dev team...csak...na mindegy.
  • Volfram42
    #34021
    Igazad van egy hotfixet már rég meg kellett volna ejteniük sőt CBT-ről se szabadott volna így kiengedni, de ne feledd most jött ki ps4-re a játék. Még tuti ünneplik. Az a legfontosabb tudod. Engem ma az MM őrjített meg. Katasztrófa.
    Ettől függetlenül is gratulálok a G2-höz.
  • f24sg
    #34020
    ...de változatlanul, minden 2. berepülés instant AAA kill, szóval mára ennyi, bocs hogy káromkodtam, de ez hotfixet igénylő dolog lenne.
    Nagyon szomorú leszek ha, így marad az SB és csak mixed lesz.
    Illetve hát otthagyja mindenki, mert a taktikai öröm-replülőzésnek, dogfightnak ezzel vége. Duel eventet fel se hozzuk, szvsz.
  • f24sg
    #34019
    Nekem most az is kárpótlás volt, hogy az engem sebző bf109 g2-t leszedtem il-2M-mel. Nem nyugis a bombázás, jönnek azért fighterrel-heavy fighterrel is.
  • Volfram42
    #34018
    Fene. Mentem kettőt. mind a kettő kurszk volt valami csoda folytán. A másodikban repültem csak. Ott túléltem leszedtem 1 játékos Il2-őt és 4 ai IL-2-őt a He-112 B1-el.
    Ilyen árkád borzadályokon nem voltam úgy néz ki akkor szerencsémre.
  • Coral Springs
    #34017
    Ilyen szempontból az lenne a korrekt mixed hogy az AF RB / SB térképeken a játékosok vonulnának az ai tankokkal várost foglalni. A repülők fent meg tolnák a szokásos műsort, ha nyer mindkét oldal az alapján dőlne el a csata, esetleg a két fegyvernem pontjait lehetne átlagolni.
  • Amaymon
    #34016
    "Nem minden csata nyerhető meg csak tankokkal."

    Tudom, onnan az 5let egyrészt. De mire bomberrel annyit fordulsz a tankok 10x befejezik a csetepatét.
  • Rue East
    #34015
    Te akartál régebbi hozzászólásokat visszanézni, ugye?
    Na akkor mentsd el ezt és majd olvasd vissza később.
  • Brenor
    #34014
    Nem minden csata nyerhető meg csak tankokkal. Ash Riveren sok pontot levisz a három bázis és a reptér kiszedése, utána minden repülő és tank kilövésével (az is számít ha nincs kill senkinek csak lezuhan) 100 kredit mínusz a csapatnak.
    Karélián pedig a két bázis után a reptér kidobása után lassan 0-ig csökken az enemy pontja és win.
    Egyébként minden meccs megnyerhető úgy, hogy repülő és tank irtással 100-asával kinullázzátok a pontjukat, még ha nem is fogytak ki a gépekből.
  • f24sg
    #34013
    Hát kurvára nem. Bementem, 1 forduló alacsonyan(!) a csatatér fölött, *dirr!* killed by AAA... Tele*tt ri*anc anyjukat ezeknek!
    Az az egy hülye beíró a hiv. fórumon egy fizetett tégla lehet.
  • Amaymon
    #34012
    A kíírt feladat szerint 1000 objektumot bír el egy térkép, kicsit emelni kellene a játékos számot AF-et függetleníteni a GF-től egyazon meccsen belül és a probléma meg lenne oldva. Pár bomber, attacker haszna felértékelődne. Ok most is van cél amire menjenek, de egész más ha tétre megy. Valamint a mixednek csak akkor lenne szabad befejeződnie, ha mindkét oldal nyer. Nem csak a földi erők. Mondjuk a bomberek kihajigálják a GF térképen nem látható célokat, az attackerek irtják a tankokat, a fighterek meg amit találnak :)
  • Volfram42
    #34011
    Hivatalos fórumon azt írják, hogy az AAA nerfelve lett. Az egyik játékos hat percig körözött Ash River fölött és utána szedte le az AAA amikor direkt szembe repült vele. Lehet véletlen, de bízok benne, hogy cselekedtek végre. Persze még mindig nem alkalmas SB-re ez a térkép, de már ez is hatalmas dolog tőlük. Már ha igaz.
  • Volfram42
    #34010
    AZ az volt amikor szóltam, hogy vigyázz jön egy társ segíteni? Segített is csak nem neked. SB-n szerencsére igen ritka ez. RB-n azért rengeteg alkalommal volt olyan, hogy belém akartak jönni. Sokszor alig bírtam kerülgetni. Le is esett a vérnyomásom mióta váltottam.