38447
  • Susarc
    #34089
    én ma azonnal kigyújtottam egy ugyanilyen Yak-ot tail gunnerral úgy,hogy szerintem kurvára mellé lőttem
  • WinstonTheWolf
    #34088
    Most néztem test flight-ben és halvány pirosan látszódik a stealth-is, csak nem húz csíkot.
  • twi452
    #34087
    semmi nem látszik belőle csak a szikra ha becsapódik :)
    viszont azért itt tényleg jó nagy csúszás van, érdekes :)
  • Torzonborz
    #34086
    Nem világít mivel nincs benne nyomjelző. Pont ezért stealth a neve.
  • robi3
    #34085
    passz, rég nem használok stealth lőszert
  • WinstonTheWolf
    #34084
    a stealth is látszódik valamennyire, főleg ilyen lassítában nem?
    oké hogy nem húz csíkot, de azért "világít".
  • robi3
    #34083
    kis kaliberű (ami ugye gyorsabban repül) stealth lőszer... gondolom.
  • WinstonTheWolf
    #34082
    Sziasztok
    Ma repültem eggyet a yak9-el és egy bf109 úgy gyújtott ki hogy mögém lőtt kb 100m-el, gyakorlatilag nem érte találat a gépemet, ennek ellenére kigyulladt, itt van róla a video:


    0.16-nál kezd el lőni fölöttem, utána rá is fordítom a kamerát, jól látszik hogy nem ér találat.
    Valaki tud erre magyarázatot?
  • Brenor
    #34081
    Lemaradtam valamiről? 06.16-án megint világvége lesz? :D
  • Her Laca
    #34080
  • Amaymon
    #34079
    "... fogalmad sincs miről írok."

    Ah igen nincs, véletlen minden néhai IL2-es felismerte a két nevet. :D

    Lehet (sőt biztos), hogy időnként brutálisan fogalmazom meg a mondandót, de az egy karakteres fórumon csak úgy jut el a célcsoporthoz, ha kiveri a biztosítékot. A következményeként fellépő indulatreakció lerombolja a tudatalatti érzelmi gátat kisebb-nagyobb sikerrel minden egyes olvasónál :)

    Legyen egy kis ON:

    Lassan okafogyottá válik minden, mindjárt itt lesz: 06.16

    R.I.P. WT
  • rubber785
    #34078
    Üdv! Itt új vagyok, a játékban pedig 10-es leszek.. Eddigi legjobb eredményem, mi mással lőttem le volna sorozatban 11 repcsit, mint az fw190 -essel? :) a kép magáért beszél..
    (pénzben nem a legnagyobb siker, mert már volt amikor 50k -t kaptam hadizsákmányért, de az semmi.. )
  • twi452
    #34077

    elég király kis felvétel :)
    http://vimeo.com/97787543
  • Caterpillar
    #34076
    Itt egész jól le van írva hogyan működött a német 88-as. :)

    Egyébként kézzel lehetett állítani minden lövedéket külön, hogy milyen magasan robbanjon (egészen pontosan azt, hogy hány másodperc után), de volt csapódó gyújtó is, meg valami kombinált inercia-idő alapján működő, de az lövésem sincs pontosan mit takar... :D
  • Glo
    #34075
    Mindig is érdekelt a dolog: Ezeknek a légvédelmi lövedékeknek mi alapján működött a gyújtójuk?
    Közelségi?
    Időgyújtó? Ez esetben hogyan voltak beállítva? Manuálisan állította Hans a betöltés előtt, vagy volt valami automatika?
  • 77PXDrebil
    #34074
    Járta egy mondás a USAAF személyzetek körében.

    " A B24 eseket azokból a dobozokból építik, amikben a B17 eseket leszállították."

    Pont arra a két találati pontra hoztál példát ahol a liberátor a leg gyengébb volt. Rendkívül olcsó volt a fortresshez képest és rendkívül fapados is. A különleges szárnykialakítása volt az erőssége és a gyengesége is egyben.

    Rátérve az AA-AAA kérdésre. Azt azért te sem hiszed, hogy egy flakpanzer ácsorgott a kertek alatt, és éppen csöcsörészték a helyi "frajnlajnokat" amikor zúgást hallottak: Némá Hansz egy Yenki bomber ugyan cserdítsünk már oda egy rakaszt... bum-bum, némá esik is lefele a nyomorult.

    Hát ez nem így működött. Minimum 6-10 ilyen genyó lőtt összehangolva stb. A 88 asokkal meg "dobozokat" lőttek a kötelékek útjába.

    Ennek is megvan az irodalma statisztikái stb. érdemes utánanézni.

    Nem vagyok 100% ig biztos benne, de volt egy magyar találmány is ami egy korai számítógépes vezérlést biztosított egy komplett ütegnek... majd utána nézek ha lesz időm.

    Üdv: Drebil
  • Coral Springs
    #34073
    Ezt egy Me 262 lőtte le. A 30mm -es cannon irl jól láthatóan hatalmas pusztítást végzett, bár a játékban én ebből nem sokat vettem észre.
    Az La-174 például 3db -al rendelkezik, viszont nagyobb bombázót inkább meg se támadok vele mert felesleges.



    Ezt pedig egy Flakpanzer szedte le. Hát nem 100m -el a föld felett repkedett mint sokan itt a játékban, mégis pórul járt.

  • a.carkey
    #34072
    Mi is találtunk 1x egy Stukát a kertünkben. Nem most volt ...



  • 77PXDrebil
    #34071
    :) jó lett volna ha igaz, új értelmet nyert volna a "daráltoroszkatona" szakkifejezés. :D
  • f24sg
    #34070
    Ne haragudjatok már meg, hogy betrollkodtam galádul, csak sok volt már a Wártündér, meg a vezérlő bátorság és kísérő szerencse, gondoltam oldjuk kicsit. :)
  • Glo
    #34069
    Sebaj, jobb ha megvan, hátha valaki talál Panthert a kert felásása közben is :D

    Oroszoknál a lápból kerülnek elő elég jó állapotú gépek, tankok, egyebek..
  • twi452
    #34068
    troll :)
  • Glo
    #34067
    Jó nagy dzsuva lehetett a kertben :))

    Komolyra fordítva itt kell szólni:
    Magó Károly zászlós, szolnoki Repülőmúzeum
    [email protected]
    Telefon:(56) 505-100/78-12
    /78-10


    Azért a roncsokat ne nagyon csesztessétek, mert ha tényleg Stuka akkor lehet benne némi éleslőszer is a géppuskákban :)
  • balagebalage1
    #34066
    Találtatok egy stukát a kertben? :DDD aztaqvadekemény :)
  • f24sg
    #34065
    Nálunk volt most kert rendbetétel, nagyon be volt nőve a telek egy része, ki lettek vágva fák, bokrok, volt ott elhagyatott méhkas, stb.
    Namost az eltakarítás után találtunk egy olyan roncsot, ami hasonlít egy stukára. Az oldalán van egy kopott felirat, hogy valami Ha... lr..ch R..de..l, nem tudom kiolvasni rendesen. Meg valami St g..
    Hogy ilyenkor kinek kell szólni, vagy mivan?
  • Glo
    #34064
    No problem :)
  • 77PXDrebil
    #34063
    Bakker bocs, pedig meg mertem volna esküdni, hogy Dongós volt...:( Meg nézhettem volna a honlapon. SRY
  • Ulvar
    #34062
    CastleFairy! FTW!
  • Glo
    #34061
    Nekem a Vártündér tetszik legjobban :)

    Meg a RedTag Thunder :)
  • Torzonborz
    #34060
    "De plz fejezzétek be itt a wartündérezést és az egyéb negatív jelzőkkel való illetést"

    Ez szerintem nem negatív jelző csak egy jópofa becézés. Olyan mint a gazsi gaijin helyett.
  • Glo
    #34059
    Pordy Kőr Ászos volt, a Dongókat egyedül képviselem :)
  • Caterpillar
    #34058
    Drebil, úgysem fogsz belenyugodni, de van egy rossz hírem (mindamellett én is értem amiért ezeket írod):

    Nem fogják, a többség még csak nem is olvassa ezt a fórumot, és nem is fogja... Ha igen akkor pedig nem érdekli, vagy nevet rajtad.

    Törődj bele, szélmalom harc... Tehetetlen vagy, nincs ráhatásod, feleslegesen idegesíteni magad meg kár. Biztos van köztük jó pár akit ez érdekel, de maga a játék és a célközönség sem adott ehhez igazán...
  • 77PXDrebil
    #34057
    Nem az a bajom, hogy használja! Azt szeretném, hogy helyesen használja! Azt szeretném , hogy becsülje meg! Tisztelettel kezelje. Ennyit szeretnék!
  • Volfram42
    #34056
    Én soha nem szóltam le. Én is ott kezdtem és továbblépésem oka RB-be majd SB-be kettős volt az egyik, hogy a minél reálisabb megvalósítás érdekelt és számomra ehhez ez az út vezetett, pedig tudom az SB sem vérszim. Lehet egyszer onnan is továbbmegyek. A másik ok viszont az volt, hogy az AB nekem túl pörgős egyszerűen mindenhonnan rád eshetnek és ez megkíván egy bizonyos reflexeket és taktikát, szóval cseppet se könnyű a dolog. Inkább csak más fajta játékot kíván, de nem könnyebbet. Van aki meló, iskola után egy gyors pörgést akciót kíván levezetni akár csak a gőzt, nem akar tökölni. Van aki, mint én is inkább egy nyugodtabbat. Értem ezt azalatt, hogy felszállunk gyülekezünk ne egyből belecsapunk. Amikor akcióra kerül sor így is majd kiugrik a szívem az adrenalintól.
    Szóval szerintem ez is ilyen körtét és almát összehasonlító dolog. Mindegyik finom, csak mindenkinek más az ízlése.
  • Her Laca
    #34055
    Drága testvírem!!!
    Te nagyon félre olvasol vagy értelmezel valamit velem kapcsolatban.Igen távol áll tőlem a játék és az azt művelők kritizálása.
    Én inkább tőled érzékelek némi megmagyarázhatatlan (most én leszek vulgáris) kissebbrendűségi zöngét.

  • Coral Springs
    #34054
    Jómagam megértem amit írsz, viszont ilyen alapon lehetne dorgálni a Gaijin -t, sok más kiadót akik pénzt csinálnak a háborúból. Pénzt csinálnak több millió ember halálából, szórakozásra közzétesznek olyan tartalmakat, jelen esetben harci eszközöket amikkel embereket gyilkoltak, amikben emberek haltak meg. Az már csak a kisebbik probléma hogy valakik valamelyik hadtest nevét használják fel a klánjukhoz.
  • 77PXDrebil
    #34053
    Ja és, hogy tudd Krisztofóró és Pordy Régi IL2 es maradványok, mint én és Laca! Pordy V.4 es volt az biztos, lehet, hogy Krisztofóró is, de nekem úgy rémlik Békás volt.
  • 77PXDrebil
    #34052
    Sikerült vulgáris voltál!

    Az a te szegénységi bizonyítványod, ahogy írsz és az is, hogy fogalmad sincs miről írok.

    Ismered a viccet: "Mindenki rendőrnek születik, de van aki továbbtanul." Neked is ezt javasolnám. Tanulj még egy keveset.

    Üdv: Drebil
  • 77PXDrebil
    #34051
    Hát azért nem érted mert nem az IL2 reguláról van szó!

    Nem is nagyon említettem! Tudod miről van szó? Azoknak a hős pilótáknak az emlékéről akiket a Puma név takar. Én inkább a szövetséges gépeket szeretem a szövi repülésnek vagyok a "szakértője". De Tobak Tibor könyveit, illetve a korabeli magyar repülésről szóló hiteles könyveket, cikkeket mindig elolvastam. Mi sem nagyon tudjuk (hála a sorsnak), hogy milyen egy háborúban harcolni, de minket még elvittek katonának másfél évre. Valamit érzékeltünk a dologból. De mit tudnak a mai fiatalok (tisztelet a kivételnek)?

    Ülsz egy szűk, hideg fémketrecben fázol, de mégis izzad a tenyered a kesztyűben. 600km/h val száguldasz a 600 B17-es felé, akkora vagy az égen mint egy hangyapöcs, 100 meg 100 50cal Browning köpi feléd a halált, meleg a vizelet a lábszáradon. Az agyadban egy ismerős hang azt üvölti "legyen már vége!!!" Átzúgsz nem is célzol csak rángatod a billentyűt....Fellélegzel túlélted...És akkor esnek nyakadba a vadászok ...Sikítasz a rádióba: szedjétek le rólam!!! De nincs menekvés tépik a gépedet a lövedékek, nyög, szakad a fém és a hús..... és a többi néma csend. Egy néni elmondja a csendőröknek, "az a füstölő masina odaesett a nádasba" És a maradványokat a falu kis temetőjében temetik el....

    Nagyon sok 19-20 éves zászlós végezte így! Beállt a helyükre a következő, pedig tudták mi vár rájuk. Én ezt hívom hősiességnek... És ezért kérem és követelem ezektől a srácoktól tiszteljék az emléküket azzal, hogy nem csinálnak PUMAS meg PUMAV ot az áldozatukat jelképező századnévből.

    Szentimentális vagyok az kétségtelen. Valószínűleg mindenki szerint túllihegem ezt. De nem érdekel, a mai fiataloktól jószerivel már semmit nem várunk el, mert "más idők" stb. De kérdezd csak meg az Ukránokat, mennyire mások ezek az idők! Igenis legyenek elvárásaink ezekkel a srácokkal szemben, követeljük meg azt, hogy ismerjék azt amit ledegradálnak és javítsák ki a hibájukat!

    Üdv:Drebil

  • Coral Springs
    #34050
    "soha nem volt divat, hogy az SB-sek becsmérlik a lentebb játszókat" Ez a bgabor -nak a szokása az AB játékosokkal szemben. Ő már annyira pro ipse RB -ben (mondjuk ezzel kapcsolatban lennének kétségeim) hogy folyamatosan késztetést érez az AB játékosok baszogatására. Én miért nem teszem ? Mindegyik játékmódban megvan a kihívás, mindenhol lehet elismerhető szép eredményt elérni, ha valakinek az egója gátolja mások felé az elismerést az ám a szegénységi bizonyítvány, emberségből a béka seggét nyalja. Mellesleg teljesen egyet értek azzal amit leírtál.