38447
  • Coral Springs
    #34169
    Régen én az autósjátékokat billentyűzettel toltam, majd vettem egy gamepad -ot ami már egy teljesen más világot teremtett, valószínűleg hasonló ugrás lenne innen kormányra váltani, vagy akár a WT -ben egérről joystick -ra. Teljesen érthető amit írsz, de egy váltáshoz motiváció is kell. Én azért vettem gamepad -ot az autózáshoz mert kényelmesebb, és precízebb irányítást tesz lehetővé mint a billentyűzet. Ezt a két dolgot a WT -ben az egér már alapból kielégíti. Az hogy elkezdjek szimulátorozni számomra nem motiváló erő, kipróbáltam mind az autós műfajban, mind a repülősben, de az én személyiségem nagyon távol áll ezektől. Minden más esetben felesleges a kormány és a joystick is, csak a helyet foglalja.
  • 77PXDrebil
    #34168
    Na 8 felé beindítom a WT-t és kiderül mi lett belőle.

    Nekem idegen ez az egerezés. ( Egyáltalán egérrel repülőgépet vezetni nonszensz. :) ) De akinek ez kell, annak legyen könnyű a kényszerzubbony! :)

    Na de félre a tréfával. Érdekes módon, amikor a barátaim fiú gyermekei belépnek a nappaliba és meglátják a sarokban a dupla monitort meg az X52 est, valahogy nem egérrel akarnak repülni, hanem az öreg SAITEK botot akarják kézbe fogni. Ez az 5 fiatalember (9-15 évesek), valamiért érdekesebbnek találta a joy élményt mint az egerészést. Szerintem ez azért mutatja, hogy merre kellene haladnia a WT-nek, de persze ez nem reprezentatív minta, de azért elgondolkoztató.

    Nem azt mondom, hogy aki egerezik az igénytelen, csak egyszerűen még nem tapasztalta a komplex élményt amit agy ilyen fejlett eszköz nyújthat. Meggyőződésem, hogy 100 AB lovagból 60 elcsábulna a joystick felé ha megtapasztalhatná milyen is az. A maradék tényleg igénytelen. :)

    Üdv: Drebil
  • f24sg
    #34167
    Akartam kérdezni, hogy "Brennt Paris?" - tehát bevezették-e már az SB változtatást, ami miatt x hete sírunk, meg RIP, stb.?

    Coral #34164: ne bonyolítsd, én is mouse aimezek g*cisokat, és SB-n mouse joy-al mentem (*Búúúú* :))), mert a rendes joy el se fér nomrálisan az asztalon, meg akkor még buherálhattam volna a kormány szettemet, hogy a pedálokat beállítsam ruddernek.
    Csak tetszett az aláírás poén jellege, ennyi!

    Visszatérve, Brennt Paris? :)

    Herr Laca:
    rendes briar pipákat gyűjtesz, vagy van tajték is? (utóbbi k*rvadrága)
    Melyik dohány(ok)?
    Elvileg minden aromához külön pipa kell, nálam itt behalt a dolog, diákként annyi zseton azért nem volt.
    Végül a Borkum Riff vanilla Cavendishnél kötöttem ki, de már arra sincs idő.
  • Her Laca
    #34166
    Mondasz akkora ökörséget barátom,hogy mindjárt elsírom magam.Egy kontrollerrel a clodban lehetetlen normálisan, finoman irányítani a gépeket,egyszerűen esélytelen. Már az is hátrány ha csak Joy van és nincs pedálod.
    Természetesen feltételezve ha nem ellened vitézkedne valaki egy gamepaddal :))))) Ha már sznobság akkor legyen jó kövér:)
  • Amaymon
    #34165
    "...sokszor olvastam hogy instructor nélkül joystickal agyonlehet vágni az egereseket, akkor most hogy is van ez ?! "

    Azért az nem olyan egyszerű, mert az instructor, amit segít azt vissza is veszi mikor hibát korrigál. Az más kérdés hogy a precízség és energia hatékonyság olyankor könnyen elveszhet. Általában el is veszik. Azt tudja kihasználni az joy-os, de rohadtul tudnia kell mit csinál. Ez RBvsRB kérdés nem RBvsSB probléma (elitizmus miért???).

    Ott van az SB játékos Kota, X-Box kontrollerrel jól bealázza az ellenfeleit, azt se mondanám hogy bénákat. Az pedig SB vs SB szcenárió. Nincs itt semmi lenézés mert az egyik ezt használ a másik azt. A legviccesebb az volt mikor, hogy kipróbálta a CloD-ot kontrollerrel az egyik este. Mellette volt valami arc, aki próbált segíteni, de én írtam le neki cseten mit csináljon pontosan és ne szerencsétlenkedjen már tovább. És violá, perfekt módon felemelkedett első nekifutásra, a sznob játékban! Tudod, ahol 100+ óra kiképzés és a többi ökörségek :D

    "SB játékmód átalakításával kicsit elszabadultak az indulatok."

    Ne mosd össze a lent felsorolt érveid ezzel. A megszüntetés szimplán egy g**i húzás. Az SB ellehetetlenítése. Konteó: Azt sem tartom kizártnak, hogy mivel ezek összetartó ruszkik a BoS fizetett nekik ezért. Megvárom mi sül ki belőle. Maximális pesszimizmussal és kritikusan fogom nézni az eredményt...ha egy kicsit is nem tetszik gondolom fellélegeztek, hogy nem jön több baromság ide tőlem, én a játékot abbahagyom. Néha visszanézek van-e változás, ha nincs shift+del.


    Mindenesetre jó volt itt néha tapasztalatot cserélni, összeverődni vitázni, még ha acsarkodássá is fajult néha, tippeket adni, ragelni stb. sorolhatnám :))

    Ennek fényében már nem is bánom, hogy nem kerestem ingame senki társaságát egy squad erejéig, mert mint látjuk minden mesének vége szakad egyszer.
  • Coral Springs
    #34164
    Ilyet általában azok irkálnak felháborodásként, akik AB -ben és RB -ben próbálnak helyt állni instructor nélkül, valószínűleg joystickal. Gondolom kevesebb sikerélményük van, de hát lehet menni SB -ben is ha valaki nagyobb realitást akar, senkinek sincs megkötve a keze hogy az előbbi két játékmódot válassza, ahol nyilvánvalóan többen játszanak az instructor igénybevételével. Továbbá pedig Grmlz megmutatta hogy joystickal is lehet eredményesen játszani, akinek meg nem megy az inkább tolja egérrel. Mondjuk a nyavalygást azért sem tudom megérteni, mert sokszor olvastam hogy instructor nélkül joystickal agyonlehet vágni az egereseket, akkor most hogy is van ez ?! De az is lehet hogy a szokásos lenézés valamelyik fotelpilóta részéről, amin nem is csodálkozok mert az SB játékmód átalakításával kicsit elszabadultak az indulatok.
  • Glo
    #34163
    Mert már a fedezéküknek is van védőhatása. Homokzsákok, földsánc stb.
  • f24sg
    #34162
    Amúg bementem RB GF-re csak repcsivel.
    Úgy látom, az új AAA-buherálás most abból áll, hogy mintha, tényleg leveték volna a pontosságukat, de rohadt nehéz őket kilőni.
    Pedig azé Fw 190 A8, 4x 20mm + 2x13mm, az alap ammo beltekeben van APHE és AP-T is...
    Mondjuk még mindig jobb, mint a radaros móka :D
  • f24sg
    #34161
    Frankó aláírás a Gj fórumról:

    World of WT: Select your mouse aim instructor, and train him to be ultimate pilot. (mine is Blood elf with +1 agility g-string)
    hsz
  • gstup
    #34160
    Ő joy-al játszik.Remélem tudod?!
  • Eisenberg
    #34159
    GrmlZ videói csak arcade-ra vonatkoznak? Mert a Barrel roll pl realistic test flight-ban nem megy... Valamit másképp kell csinálni?
  • sulyid
    #34158
    Én is alapvetően IL-2 1946-ot játszom és mellette néha-néha WT-zek, most 3 hét kihagyás után bementem már Kobrával egy körre squadban, 4 kill RB-n, ettől függetlenül alapvetően az il2-es killjeimre vagyok büszke, nem pedig az ilyen marhulósokra.
    A kettő játék teljesen már célra van:
    - WT: kikapcsolódás, igazából 0 csapatmunka még RB-n is ha nincs egy társad, sok szempontból köze nincs a valósághoz de jól kilehet vele kapcsolódni
    - IL-2: ott tényleg egy hadigépezet tagjának érzed magadat s szokszor értelmesebb az AI mint a WT playerek többsége + sokkal rendezettebbek a bevetések (de kevésbé is látványos játék). Valami brutális hangulata tud lenni a legtöbb esetben, én pl ma fejeztem be egy teljes magyar messzeres kampányt. 85 légiharc győzelem, s mindegyikre büszkébb vagyok mint a WT-s összes győzelmemre, ettől függetlenül még tudom élvezni a WT-t.
  • Overburner
    #34157
    Oké mostmár akkor értem a témát köszöntem a tájékoztatást.
  • Amaymon
    #34156
    Eventeken, pedig nem lehet fejlődni normálisan, és gépet fejleszteni. Az kőkemény PvP. Valamint nincs benne minden gép. Néhány eventbe pedig bele van kódolva a biztos halál. Pl mint a mostani nagyeszű b17 vs japán event (Zhengzhou) :)))))
  • Amaymon
    #34155
    CloD-ot én is valami 1000 HUF-ért vettem steamen 1,5 éve :)
  • Volfram42
    #34154
    Bevallom megláttam megvettem 2$-ért ingyen volt. Ebbe van cockpit minden gépnek. :)

    ˆ Overburner: A lényeg, hogy a szimulátor módban amit az SB-ek rövidítünk holnaptól nem lesz to battle gomb. csak a mixed csatákban azaz tankokkal vagy eventeken lehet úgy játszani. Amiből még jó dolog is kisülhet, de látva a fejlesztő eddigi igyekezetét sok ember teljesen jogosan csalódott és átverve érzi magát. Én bízok benne, hogy jó lesz, de ezt sajnos előre nem lehet tudni. Ha megmarad a tankot is és repülőt is vihetsz egy csatába mód illetve a CIWS rendszerként működő AAA és a szutyok AB pályák, akkor számomra is kuka lesz ez a játék.
  • Amaymon
    #34153
    Na de hogy fogsz vele multizni?
  • Overburner
    #34152
    Most mi lesz ez a nagy változás amiről napok óta beszéltek? Én nem vágom még ezeket a röviditéseket meg stb :D
  • Volfram42
    #34151
    Lehet csak egy jel holnapra, de a gog.com-on. Ma 2$ volt az IL2-1946. Be is szereztem hátha szükség lesz rá. remélem nem.
  • Amaymon
    #34150
    Haha azt a rage video-t elképesztő mennyi szitura rá lehet illeszteni :D

    Telitalálat
  • vajakos21
    #34149
    Hitler, mixed. by Levy
    http://www.youtube.com/watch?v=mKLNGGtLOb0&feature=youtu.be
  • Overburner
    #34148
    Na ilyeneim se lesznek soha örülök ha megölök 3-4 repcsit egy csatában xD
  • Coral Springs
    #34147
    Ez szép, 0 halállal tuti egy ilyen eredmény.
  • Sherman0070
    #34146
    Jaaaa olyan 2-es szint. Én a régi rendszerre gondoltam :D
  • Sherman0070
    #34145
    Olyan kis szintűekkel könnyebb mert csak kezdők vannak kb. ott :D
  • RiCSi1234
    #34144
    Yak 7, meg Yak 1 azt hiszem. de nem ma volt. :P
  • RiCSi1234
    #34143
    >> 2 << Azóta játszani sem sokat, főleg nem Arcade-al. :P
  • Sherman0070
    #34142
    Ezt hanyas tierű géppel művelted? :D
  • RiCSi1234
    #34141
    Szép. :) Még régebben nekem is voltak ilyen szép teljesítményeim, de már nem Arcade-ozom. :) 1 Remélem jók a linkek..
  • twi452
    #34140
    beteg :)
  • Sherman0070
    #34139
    Új egyéni rekordom (amerikai rank 3 gépekkel hoztam össze)
  • Overburner
    #34138
    Még annyit kérdeznék hogy melyik fajta töltény érdemes használni vagy egyáltalán van e valami érdembeli változás közöttük.
  • Volfram42
    #34137
    Inkább tankos, mint repülős, de inkább berakom mind a kettő helyre.

    Orosz fórumról:
    F7F Tigercat megerősítve dátum nincs.
    Készül két 4x4 km tank térkép. Mozdok és Lengyelország.
    Illetve egy kép felkerül egy DM néző mód korai prototípusáról.
    https://www.dropbox.com/s/fe2c8p91r5pql2r/proto.png
  • a.carkey
    #34136
    Most megcsinálta uezt, CSAK Mig9el. Na most szoptunk. :)
  • Overburner
    #34135
    Köszönöm a sok infót és videót, észben tartom és tanulmányozom a dolgokat. Remélhetőleg sikerül majd alkalmazni őket :D
  • Coral Springs
    #34134
    Ha valaki nagyon beállt a seggedbe akkor a spirál az egyik amit tudsz csinálni, illetve én egy megfelelő pillanatban kistartolok belőle, reménykedve hogy aki mögöttem van nehezebben kapcsol a G miatt, én meg távolságot és sebességet nyerhetek. Mondjuk ez inkább a lassabban forduló gépek ellen hatásos. Ha viszont valami jól forduló gép van mögötted akkor az nagy valószínűséggel lassú, az Airacobra viszont gyors, ilyenkor érdemes ezt kihasználni. Ehhez a barrel roll egy hasznos manőver, amióta javították a mouse aim -ot ezzel a beállítással is elég szépen kivitelezhető. Ezenkívül van még az ollózás, és ami nagyobb kedvencem mert belehet vele csapni az enemy -t a rope-a-dope nevezetű manőver. Ezenkívül van még számos manőver, van egy másik kedvencem is amivel szintén egyből visszalehet támadni de azt most hosszú lenne leírni. A legfontosabb viszont hogy tudd kivel állsz szemben (gépismeret), mert hiába vannak eszközeid, ha nem tudod használni őket, illetve nem tudod hogy mikor melyiket használd akkor nem ér semmit az egész. Mellesleg ezeket a manővereket általában már akkor kell elővenni ha nagy a baj, a legjobb ha elkerülöd a bajt.
  • a.carkey
    #34133
    Hehe. Most volt egy csatám. 3vs8 jet. NEM BÍRTÁK lelőni három Mig9 (sima és L) és két Sea Meteor a Wellingtonomat, csak sokadik rácsapásra (11!). Amit azzal a géppel fordulózni lehet, muhaha! :D Kettő beleállt a földbe, kettő összeütközött, na a harmadik telibekapott nagy nehezen amikor már nem volt földi célpont amit bombázni lehetett volna a környéken, de rajtuk röhögött mindenki, a sajátjaik is. :D

    De hogy az egyik gyerek 3 brit jettel, melyek közül a Vampireje 7.3 és volt egy Mk4e mit keresett ott, ahol nekem a Lancaster (6.0) volt a legnagyobb gép, nos, az is megérne egy misét. Értem én, hogy összekerülhetünk, de ez azért túlzás. :)
  • Overburner
    #34132
    Szerintem sem rosszak, jelenleg videókat nézegetek manőverekről és próbálom utánozni több kevesebb sikerrel.
  • Amaymon
    #34131
    Ott Coral lesz a szakértő. (személyes vélemény szerint, az a két gép a nagyon rendben van a maga tirejében)
  • f24sg
    #34130
    nincs beépített kereső, CTRL+F és beírod, ami érdekel.