38447
  • Caterpillar
    #34209
    Persze, de mennyi is egy jó FHD projector? :D Akkor inkább 1 jobb TV vagy monitor, azzal meg már csak kihúzza az ember valahogy...
  • twi452
    #34208
    Állítólag idén nem lesz belőle végfelhasználói változat még.
    És abból is majd a második verziót ígérik igazán jónak úgyhogy erre még kicsit várni kell :)
  • Susarc
    #34207
    porszívózás befigyelhetne :P
  • Caterpillar
    #34206
    Ha rám hallgatsz megvárod az Occulust Riftet és nem költesz se monitorra se projectorra...
  • gstup
    #34205
    Sziasztok,

    Arra van valami megoldás,hogy nem váltja át a lőszertípust?Se modification fül alatt,se test flight-ban beállítás után.Már nagyon idegesít.
  • Caterpillar
    #34204
    Nekem egy nagy bajom van azzal, ha a helyére teszem a joy -t (és nem az asztalra), mégpedig hogy elképesztő kényelmetlenné válik hosszútávon.

    A probléma az, hogy az összes joy úgy van kialakítva, hogy a markolat előre néz, igazából viszont el van tekerve balra úgy 15 fokot. Próbáld ki, hogy magad elé teszed és hogy természetes a kéztartásod. Legutóbb a SimCity bajnokságon ültem hosszú perceket a Warthog mögött, és mivel kabin volt ezért a bot is láb között, viszont a markolat előre nézett. Egy idő után nagyon meg tud fájdulni a csuklód tőle, hisz nem természetesen áll mikor hasra húzod....
  • Her Laca
    #34203
    Nem az enyém:) Bár majdnem így nézett ki a cucc :)
    Én eladtam mindent de most a VB után újra összeszedek egy új cuccost.
    Projektoron töprengek még .:))
  • a.carkey
    #34202
    Lassan közelítesz ehhez. :)
  • a.carkey
    #34201
    A vadászoknál van, most jön a többi. Én imádok bombázni, de sehol egy ilyen. :)
  • Her Laca
    #34200
    A waracskosnak viszonylag könnyű amúgy hosszú szárat csinálni,de szerintem jó az úgy is ahogy van.


    De tessék lehet kapni Német botot is azaz markolatot.Valahol el van mentve nekem a cég akik gyártják.
  • rubber785
    #34199
    ez így nagyon nem jó.. nem is élvezetes így annyira.. milyen dolog egyik gépen van másikon meg nincs.. ha ezt az utat választották, akkor járják végig.. nem ugy mint a Wargaming... csak külső és szia..
  • Her Laca
    #34198
    Mert nem bírnád megfizetni. Gondolj bele ,hogy egy kb méteres erőkar (ami nem véletlen akkora az igazi gépeken) egy finom műanyag cuccot ,hogy tépne darabokra amikor vehemensen beletépsz. oda komoly vas kellene aminek egyszerűen nincs piaca. Mindamellett meg lehet csinálni ,csak kell egy gyűrű ami behatárolja a mozgását.
  • a.carkey
    #34197
    Lassan teszik be. A japóknál kapott legutóbb a Ki-45 széria belső nézetet. Szép lassan bekerül más is. Gondolom én.
  • twi452
    #34196
    Nincsenek készen még azt ne kérdezd mikor lesznek.. talán egyszer :)
  • rubber785
    #34195
    Üdv!
    Észrevettem, hogy pár repülőgépnél, pl. nehézvadászok, csatarepülők.. nincsen belső nézet, vagyis belülről nem látjuk a pilótafülkét.. szimulátor módban eléggé illúzióromboló tud lenni.. De miért nincs belső nézet? Holott pl. egy Me 410 -esnél simán ki lehetne látni belülről is..
  • f24sg
    #34194
    Ha már JOY:
    Rendes, láb közé vehető hosszú joystick gyárilag miért nincs?
    A legtöbb ilyen asztalra tapasztható/csavarható megoldás, ami túl magasan van.
    Olyan kéne, ami a lábak közé vehető.
    Miért nem árul a világ elérhető áron ilyesmit? Házi narkács helyett?
  • a.carkey
    #34193
    Na, ez is megvan ...

  • Her Laca
    #34192
    "Szerintem az irányító eszköz másodlagos, az a fontos ami a képernyőn zajlik."

    Ha ebből indulunk ki ,márpedig én igen akkor mondjuk Full reálban is ,vagy más harci repszimben is elég lenne az egér pl egy ügyes embernek. Erre mondom én ,hogy nem,mert olyan hátrányt okoz eleve a manővereknél egy joy al szemben,amit aranykezű tehetséges Gipsz Jakab sem tud kompenzálni.
    Na ez a lényege a mondandómnak,,amúgy meg a Németek 4 et vertek a Portugáloknak:)
  • Her Laca
    #34191
    Én nem a képességeidet kérdőjeleztem meg.Eszemben sem volt.És nem is rád gondoltam amikor ezt a szösszenetet írtam,Mondtad már ,hogy FSX eztél.
    Bárkiből lehet akármi is ez sem kérdés számomra.:) Engem a kontroller idegesített fel :))
  • Coral Springs
    #34190
    Egy ideig repültem az FSX -el, nagyon bejött a mai utasszállítók vezetése, nem egy pilótakézikönyvet leszedtem a netről tanulmányozásra, persze a modern műszerekkel már sokkal könnyebb tájékozódni. Szerintem nem lenne ezzel problémám, legalábbis nem az elsődleges problémám lenne. Persze ez a szimulátor vs arcade vita olyan amit éveken keresztül autós témakörökben is letoltam, inkább ne folytassuk mert ha hajnalig agyalnánk se lenne közös pont. Ha beszereznék egy joystick -ot és egy fejkövetőt, nagy arc nélkül kijelenthetem egy-két hónap alatt már megállnám a helyem bármelyik szimulátorban, de mint írtam korábban a szimulátorozás az én személyiségemtől távol áll. Jobban érzem én magam a nagy pörgésben, nekem az jön be ha fullra járatom az agyam, és egy percet sem unatkozok.

    Most viszont meccs van, bár az előző portugál vereség miatt eléggé csalódott vagyok.
  • Her Laca
    #34189
    Ok igazad van. De akkor ne irkáljon Amaymon már olyat ,hogy kontrollerrel megmutatja a tutit valaki egy szimben mert az baromság. Te is tudod ,én is:) Én csak emiatt tértem ki a hitemből:) amúgy pont mind1 nekem ki mivel játszik. Jelzem nem hányok én az egerezéstől,de mint mondtam eaz nem repülés még virtuálisan sem.A külső nézet sem az.Az tetris bakker:)
  • Caterpillar
    #34188
    Ejj Laca, valahol egyetértek veled, de ott szerintem nincs igazad, hogy csak akkor van értelme, ha...

    Nem, ennek az egésznek akkor van értelme, ha az ember jól érzi magát közben. Te is ezért csinálod / csináltad, más is, viszont az ingerküszöb az változó... Neked az kell, másnak más... Te hánysz az egértől és a külső nézettől, más meg a bokáját törölgeti gyönyörében és ez így van jól.

    Arról már nem is beszélve, ha valakinek ettől jön meg a kedve komolyabban utánanézni.


    Szerintem!
  • Her Laca
    #34187
    Már ne haragudj ez nem érv:)
    Ott egy embert vezetgetsz ,jelzem vannak már oda is érdekes megoldások,de ez egy repülő,annak meg megvannak a kezelő szervei . Eleve egérrel normálisan nem tudsz elvezetni egy szimben repülőt ,darabos élvezhetetlen,hatástalan,megdeglesz. Nem is lehet összehasonlítani egy joy al ,már egy normálissal.Persze ez egy olyan játékra pontosabban egy repszimre értendő ahol a gép megközelítőleg úgy is viselkedik ahogy kellene neki. A WT az nem ez.
    Nem kezdek el most mással példálózni,töltsd le az IL2 őt és próbálj meg egérrel vitézkedni. Ismerem olyat aki erőlködött vele ,elhivatott is volt,de feladta:) Mondjuk az igaz ,hogy szobapilóta nem kívülről nézi a harceszközt:))) ha már repszim akkor kabin nézet. Ha meg kabin akkor full real . Ha meg az akkor joy. Most persze lehet bohóckodni ,de annak mint mondtam semmi értelme szerintem,de ez az én véleményem.:)

    Csak egyet kérdezek és ez Amaymon írásáról jutott eszembe.
    Már hogy 100 óra kiképzés.
    Kíváncsi vagyok itt hány ember csinálja meg azt,hogy kiteszem egy reptérre ,kap egy térképet amin meghatározok egymás után 3 pontot amiket érintenie kell és utána hazarepülni,de mindezt 100 méteren,avagy sötétben,full felhőben stb avagy egy anyahajóról felszállva elmenni egy meghatározott szektorba annak is egy meghatározott pontjára,de ikon meg minden nélkül?
    Mert a repülés az erről is szól pl.
  • Coral Springs
    #34186
    Az ArmA -hoz meg kitalálhatnának valami műpuskát, úgy lenne az igazi lövöldözni. Szerintem az irányító eszköz másodlagos, az a fontos ami a képernyőn zajlik. Ha kijön végre a Rift végképp csak azt fogja látni "mindenki" ami a képernyőn zajlik.
  • Her Laca
    #34185
    Drebilem. Egérrel játszogattam csak hogy múlassam az időt ,AB meg RB ben is és ez NEM repülés!!!! Még véletlenül sem az! Mondhat mindenki amit akar ez borzalom:) SB-n régebben próbáltam akkor még megvolt a Joy om,na az kb mint az IL2 volt de volt kis hiányérzetem,de erről inkább nem nyilatkoznék mert tényleg csak kipróbáltam.Te erről többet tudsz valszeg.
    Mindenesetre egérrel "repkedni" olyannak akinek volt a kezében joy és kicsit használta is szvsz büntetés kategória:)
    De ettől még ennek is megvannak a mesterei mint mindennek a világon ,csak szerintem semmi értelme:)
    Repülőt Botkormánnyal,(esetleg szarv) ,gázkarral,és pedállal irányítanak! Minden más marhaság:)
  • Her Laca
    #34184
    Is is. Van tajtékom is én a Török Altinay tajtékokat kedvelem ,azok tömbtajtékok és aránylag olcsók. Olyan 20-30 ezres. De inkább a briar amit használok abból is a Peterson amit szeretek de végül is van sok fajtám,a Magyar Szabó pipákból is van egy kisebb gyűjteményem és azok 5-10 ezres darabok ,teljesen jók.Dohányból sok fajtát szeretek ,de a borkum nem való pipába:) Ha jót akarsz olcsón akkor javallom a Jacth Clubbot az magyar és nagyon jó,vagy a Black Goldot abból a special az még finomabb. Ezer alatt van egy csomag.
    Én 2-3-4 ezres dohányokat veszek kevésbé az aromaticokat inkább a natúrabb ízeket szeressem. Ja a Captain Black fehér az nagyon finom.:)
    Na meg a Latakia dohányok! Mint egy beizzadt tornacipő és olajos vasúti talpfán égetett autógumi szagai keverednének ,de remek ízvilág:) Lakásba nem való,mert nem ,hogy az asszony de a csótányok is elmenekülnek.
  • robi3
    #34183
    én próbálgattam ezt régebben is, Red Tails-ben láttam, de azt gondoltam, hogy ez egy legenda illetve csak joyyal lehet megcsinálni, de most hogy láttam én is kipróbáltam fw 190 f-8-al, nem vagyok újonc pilóta, beta kezdete óta játszok, de még csak hasonlót sem tudtam csinálni, egyszerűen nincs annyi kezem hozzá, vagy valamit elrontok... a lényeg, hogy ügyes ha ezt akár akció közben is meg tudod csinálni. Grat!
  • Coral Springs
    #34182
    Na meg a jó célzás amit még meg kell említeni, aki a videót csinálta az nagyon jól céloz, és ez talán az egyik legfontosabb tényező. Tegnap volt egy szituáció amiben otthagytam a fogam, de elég jól rávilágít a célzás fontosságára. Egy Kingcobra -val fordulóztam miközben letámadott egy Zero is. Tudtam hogy ha a Zero visszafordul nekem esélyem sincsen, ezért egy megfelelő pillanatban otthagytam a Cobra -t, majd a Zero -ra koncentráltam. Nem találtam el, ezzel nyilvánvalóvá vált hogy végem. Ha lelőttem volna akkor a Cobra -t 1 vs 1 -ben 100% hogy kinyírom, így viszont sebesség és magasság hiányában a Zero ellen nem volt esélyem. Persze én is elég jól célzok, sokszor ez ment meg, itt is megmentett volna ha nem hibázok.
  • RiCSi1234
    #34181
    Hasonlóan látom én is, ezekre rá kell érezni. Aki új annak sokat segít, de akinek már van pár órája repülve, annak ez "természetes" :P
  • Coral Springs
    #34180
    Nekem ennyire nem rángatózik a gépem, de mint ha magamat látnám ezen a videón, nagyon hasonlóan repül az ipse. Az 5:50 -nél látható manőverrel nagyon sok embert megszopattam már, egyik kedvencem. Bár én nem szoktam ilyen közel engedni az enemy -t. Az utána következő szituációt pedig gyűlölöm, egyrészt túl sok idő telik el vele és nem dől el semmi, másrészt itt az enemy már általában arra szokott rámenni hogy telibe kúrjon. Nagyon jó videó, tele van információkkal, de sajnos mind olyan dolog amire rá kell érezni. Ha adódik egy szituáció tizedmásodperceid vannak hogy reagálj valami manőverrel, nincs idő azon gondolkozni hogy na most mit is kéne csinálni.
  • Susarc
    #34179
    nah az összes DO217-en megvan a 4x 1000 kg.....lehet ezekkel is farmolgatni nem csak a Yer hadosztállyal :)
  • gstup
    #34178
    Őszintén.Én is sírnék. :-) De élvezet volt nézni hogyan hülyítette a cobrákat. :-)
  • Coral Springs
    #34177
    Passz, nem vagyunk egyformák.
  • Volfram42
    #34176
    Meloban vagyok nem tudom, hogy jott-e valami. Viszont atolvasva az eredeti hirt. Szo szerint nezve a mai napi datummal a SB squadron csatak szunnek meg. Mas nem vonatkozik ide. Ha meg az SB ilyen formaju atalakitasa is csak SOON kategoria akkor kapjak be. Remelem lesz valami a mai napon, mert szemetseg lenne a kozosseg ezen reszet ilyen sokaig ketsegek kozott hagyni.
  • 77PXDrebil
    #34175
    Tényleg valaki már letöltötte az új "pecset"?:)
  • Glo
    #34174
    Szinte látom az áldozatok kommentjeit a hivatalos fórumon:

    OP, Cheatah, NURF NURF Plox!!!!! :))
  • 77PXDrebil
    #34173
    Az AB kb egy FPS szintjén lehet bonyolultságban. Ahhoz pedig kétségtelenül egér+billentyűzet a legjobb.

    Én más irányból közelítem a dolgokat, minden igazi pasi szereti a kütyüket. Sok gombnál jobb a több, ha még világít is sötétben, meg kiír fölösleges infókat az meg még zsírabb. :) Én is ilyen vagyok, lehet te is. Az ismerős kis srácok meg pláne ilyenek voltak....ergo lehet a joy hozná meg az igényt.

    Persze az anyukák annyira nem örülnének....:D

    Üdv: Drebil
  • gstup
    #34172
    Azta ****! Élvezet volt nézni.Nagyon jól ment.Volt 1-2 távoli lövése.Csak néztem. :)
  • RiCSi1234
    #34171
    Transzlét in tu hángérien, tenksz. :D
  • twi452
    #34170
    na ebből egész jó kis hivatalos sorozat lehet :)
    nem csak szövegelés hanem harc közben is megmutatja példákon miről beszél :)