76
  • fergusonpapa
    #1
    jáuuu az ikszpéé
  • thsanyi5
    #2
    Apps: fullscreen. Pont azt szeretem a nagy monitoromban, hogy semmi sem fullscreen és egyszerre több ablakot láthatok/kezelhetek egymás mellett. A fele amit elmondott annak így nem sok hasznát látom egy asztali gépnél. Egy touch screenen ahol bemutatja ott igen jól fest valóban. Igazából mikor azt mondták a 95 óta ez valami nagyot fog alakítani, valami másra számítottam, mint arra, hogy át tervezik a designt. Vagy legalábbis olyan újításra ahol egér+billentyűzet használata mellett is azt tudom mondani, hogy igen ez jobb lesz. A win7 elsőre megtetszett xp után, de ez a látottak alapján eddig nem.
  • Bagoly81
    #3
    kövezés ide vagy oda.
    saját vélemény.

    az asztali gépeknek anyi.

    laptop, konzol, szépen össze fésüli az ms a telefonnal együtt enyi.

    jó lesz ez, böfögni is ugyan azon a platformon fogunk, minden ugyan az lesz minden menni fog mindennel, hozzá csappják a felhő teknikát, egy gyors nettel szeva... totális irányitás. csak hogy mindenkinek jólegyen
  • hdo
    #4
    Még jó hogy megmondták, meg a cikk címe is írja, hogy ez az érintőképernyős tabletek felhasználói felülete ugye?
  • hdo
    #5
    nem a cikk címe - cikk első mondata, mindegy is
  • Szemjuel
    #6
    jaj de tudtam, hogy jönnek a böfögők, hogy szar meg fos, de olvasni egyik se tud...

    még kell néhány linuxbuzi, meg pár xpfan és indulhat a buli
  • Szemjuel
    #7
    a cikkhez szólva: tabletekre sztem tökéletes megoldás, ha ez ilyen pattogós, gyors rendszer lesz, akkor hibátlan elképzelés+megvalósítás
  • hdo
    #8
    Én is számítottam rá, hogy 50 HSZ-nyi fröcsögés lesz arról, hogy milyen szar a felhasználói felület PC-re (mert máshol már előfordult) ... persze elolvasni a cikket, és rájönni hogy ez az érintőképernyős kijelzővel rendelkező eszközök GUI-ja, már luxus.
  • Ahoy
    #9
    Én már a jó kis AMD-s APU-s tableteket várom 10"+ colban. Egy 13 colos tablet pl, amin elfutnak a grafikai alkalmazások, és sokáig bírja az akkuja, álom lenne. azonnal lecserélném rá a notimat. Szép álom :'(
  • HiddenTruth
    #10
    Asztali gépek mindig is lesznek; egy grafikus, modellező vagy zenei producer soha nem fog ilyen vackokat nyomogatni mert a legapróbb ujjlenyomatot sem tűri meg a képernyő sarkában ...
  • hdo
    #11
    Nekem 10 colos noti kellene GMA950-nél jobb grafikus chippel, megközelítve az ASUS eeePC 1005HA hosszú üzemidejét de már ez is álom marad ... ezek az érintőképernyős szirszarok nekem nagyon nem jönnek be! :-/
  • Zolivok
    #12
    tehát azt tudni kell hogy ilyen cikkeknél címet elolvassa jön is a HSZ, cikket elolvasni na ne mááár.
  • hdo
    #13
    Gyanítom, hogy elolvasták a címet, a mondanivalót meg az alapján alkották, amit a képeken láttak miközben legörgettek a hozzászóláshoz!
  • shakyman
    #14
    Valójában ha megnézitek a videjót láthatjátok, hogy alapvetően win7-ről van szó, ami külsőre nem fog forradalmian változni.
    Amit továbbfejlesztenek az a MediaCenter amit felkészítenek a táblagépeken való használatra, és a TV készülékeken való internetezésre, tehát csak azt csiszolgatja a microsoft.
    A hatalmas duma meg, hogy a 95-óta... na haggyuk már emberek!!!
    Mi köze a 95-nek a 98-hoz? az xp-hez? vagy a 7-hez?
    Aki használta a 95-öt vagy bármelyik windowst az tudja ez baromság mert minden változat mérföldköveket átívelő változtatásokon ment keresztül, mint kívül mint bellül. És a 7-esen is van bőven fejleszteni való, ugyanúgy mint annó az xp-n is volt. És mennyivel jobb lett a 7? Szerintem sokkal!
    Az xp-t mégis nagyon nehezen és nagyon hosszú idő alatt cserélték le mind az otthoni felhasználók mind a céges felhasználók. Itt is ez lessz!
    Ha lecseréled a 7-est annak csak az lessz az oka, hogy vettél egy új gépet amin alapból 8 lessz telepítve, és hülye lennél letörölni és 7-et feltenni. pont mint xp-esetében. Illetve 1-2% aki a tv-hez vesz távirányítót és így jobban ki tudja használni. A régebbi hardvereket azonban ugyanúgy nem fogja támogatni mint ahogy a 7-sem. Gondolok itt az érintőképernyős monitorokra pl: LG1730SF
    úgyhogy nincs miért aggódni:) csak a duma ami nagyon nagy!

    Én nem várom úgy mint annó a 7-et, de ha jön béta természetessen azonnal felteszem, veszteni valóm uccse lesz:)

    Áve!
  • hdo
    #15
    "Az xp-t mégis nagyon nehezen és nagyon hosszú idő alatt cserélték le mind az otthoni felhasználók ... "

    A céges dolgot még értem, de az otthoni felhasználókat már nem ... ugyanolyan könnyű lehúzni torrenten, ráadásul USB-ről is telepíthető sokkal könnyebben!

    De most őszintén, tegye mindenki szívére a kezét akinek legális XP/7 van az otthoni gépén, és nem azért mert céges úton vette! :D
  • [HUN]FaTaL
    #16
    Ez a touch felület, csak használható asztali gépen is.
  • hdo
    #18
    Megjött a következő marha, aki nem jutott tovább a cikk címén, meg a képeken miközben görgetett lefele! :D

    A tablet verzió felhasználói felülete látható a képeken, és a videó nagy részében is!
  • Herkulles
    #19
    Lollka
  • morden
    #20
    Mindegyik új verzióra azt mondják, hogy mérföldkő... az utolsó mérföldkő az XP volt szerintem, annak a sp4 a vista sp5 a win7 sp6 a win 8 :D
  • Renátó1985
    #21
    nekem az van, ez annyira elképzelhetetlen? nem géphez kaptam nem cégen keresztül vettem
  • mad mind
    #22
    Nekem is az van sőt van win 95, 98, XP és Vista is. Ha valaki ki tud köhögni 200k forintot egy számítógépre, az ne sajnálja a 30k-t oprendszerre, vagy használjon Linuxot.
  • ideoda22
    #23
    Hülyeséget beszélsz! Ez a felhasználó felület használható lesz egér-billentyűzet kombóval is!
  • ideoda22
    #24
    ... asztali pécén!
  • zola2000
    #25
    Bírom a sok őskonzervatív asztali pc fant ^^
  • zola2000
    #26
    Most már eljutottunk egy olyan szintre, hogy hatalmas teljesítményű gépeket lehet akár zsebre is vágni olcsón, mindezt akárhol szélessávú nettel (oké ezzel még magyarországon vannak hiányosságai), fölösleges egy hatalmas dobozban tárolni a gépet, csakhogy a jobb hűtés miatt még 40%al gyorsabb lehessen, ha meg más kezelőfelület kell (mondjuk nagyképernyő, hagyományos bill-egér) arra ott a TV kimenet/dokkoló.
  • Voltan
    #27
    Tökmindegy, mert én vagyok a király, mert vettem málykroszoftos ismerősön keresztül dönöjű dobozos eredeti jószagú Win 7 Ultimate Editiont kőkemény 6000 forintért. A táblagép meg hülyeség, mert vettem hármat is, oszt dobtam ki a picsába, mert arról se lehet lemosni az alkoholos filcet, na. Hát ez meg milyen má??
  • Flaetiru
    #28
    valszeg ua. olyan szar lesz mint a 7es, tele buggokal, és olyan hardver inkompatibilitásokkal hogy az ember haja égnek áll. maradunk az xp-nél, az sem tökéletes /hogy is lehetne ha az msnek köze van hozzá/, de használható nem úgy mint a win7 vagy a még annál is szarabb vista, és a win8
  • gkalcso
    #29
    (
    > 95, 98, XP és Vista
    + 7, 8)*30k=180k

    A 30k nem pénz nyugati fizu mellett, ahol a havi 500k-1000k-ból (itthonihoz hasonló árak mellett) bőven kitelik. A következő verziónál már lenne egy plusz gép Linux esetén. Ha meg válság van a Microsoftnál, akkor gyakrabban van új verzió? Mikor jön a 9?
  • Narxis
    #30
    3 évente jön új Windows. Ezt már a Vistánál kijelentették és ha megnézed a Win 7 és 8 megjelenési időpontjait akkor tartják is magukat hozzá.
  • Marko001
    #31
    Gondolom még sosem használtál win7-et, különben nem írnál olyan baromságot, hogy nem használható. :) Jelenleg ez a legjobb win, xp már a múlté.
  • WoodrowWilson
    #32
    Milyen 40%? Szerinted egy asztali gép 40%-kal gyorsabb egy tabletnél?
  • ideoda22
    #33
    Bug? Hardver inkompatibilitás? Win7-nek sosem voltak ilyen bajai miről beszélsz ember? Szerintem te vegyél tetrist magadnak mert te nagyon nem vagy képben a pc téren és akkora birkaságot beszélsz hogy már nekem fáj. Win7-el még 1 gyerek is elboldogul és nem kell hozzá átlag IQ. Valószínüleg te egyik mércét sem ütöd ezért volt túl bonyolult számodra a Win7 mikor kipróbáltad. Ha kipróbáltad egyáltalán. De szerintem még addig se jutottál el. Win8-ra is azt írtad hogy szar. Még sem jelent, ki sem próbáltad de már szar. Értelmes 1 ember lehetsz. :)
  • gkalcso
    #34
    Tényleg, számolok megint:
    17(év) * 12(hó) * 500k(nyugati fizu) = 102000k (204 milla, ha jól keres)
    Ebből biztos könnyen megmarad 180k OS-re...

    Ja, többkeresős család. Inkább nem számolok tovább.
  • narumon
    #35
    "De most őszintén, tegye mindenki szívére a kezét akinek legális XP/7 van az otthoni gépén, és nem azért mert céges úton vette! "

    A notból direkt olyat néztem amin van, mert alig adják drágábban azzal. Az asztali gépre meg vettem egyet, nem olyan nagy tétel.
  • Déta
    #36
    Jaaaaj, remélem Linux-ot nem lehet telepíteni rá...
  • thsanyi5
    #37
    Elolvastam a cikket 2x is. Végig azt hangsúlyozzák, hogy de ez ugyanolyan jó lesz asztali gépnél is. Ebből következtettem, hogy talán ott is használni akarják ezt a felületet. Mivel a win8 bemutatkozása szinte csak erről szólt, így arra gondoltam ezt tartják a legnagyobb újításnak. Márpedig én nagy újítás alatt valami olyat vártam ami nem csak a touchscreen használatával foglalkozik kizárólag. Ha végig mennél mit miből következtettem és lenne valami ész a fejedben akkor maximum kijavítanál, ahol szerinted rosszul gondolom és nem azt mondanád marha. Egyébként a cikk címe hol írja, hogy ez az érintőképernyős tabletek felülete???? Csak azt látom, hogy "Bemutatkozott a Windows 8". Utána pedig arról beszélnek, hogy szeretnék ha minden egységes lenne. Ez nekem valahogy azt mondja, hogy ez nem érintőképernyő hanem minden együtt. "az asztali és mobil PC-k ezúttal csak mellékszerepet kaptak a két rendezvényen, a fő hangsúly ugyanis a különböző hordozható kütyükön volt, a cég illetékesei pedig nem győzték ismételgetni, hogy a Windows 8 ugyanolyan kényelmesen elfut mindkét kategória képviselőin." Konkrétan ezért gondoltam, hogy mindenre ezt szánják.
  • zola2000
    #38
    nem notinál vannak inkább akkora sebességkülönbségek -nem bővíthető, de amire használja a gépét az emberek 80%a (netezés+mp3+divx+farmville esetleg ONLive :) még egy olcsóbb okostelefon teljesítménye is elég nemcsoda hogy terjednek...
  • tomsolo
    #39
    K E L L

    :D
  • shakyman
    #40
    Mint lentebb már említettem (de biztos kisbetüvel írtam), ha megnézed a videót akkor láthatod, hogy ez nem a Windows kezelőfelülete, hanem a:

    !!! Windows Media Center 2 !!!

    Adhatták volna neki ezt a nevet is a cikkben, de mivel külsőre a win8 mindenben ugyanaz mint a 7, és csak a MediaCenter-ben történnek komolyabb változások, ezért is foglalkoznak vele és reklámozzák olyan nagy erővel!
    Egy tableten amúgy sem érdekel senkit a windows alapfelülete, azon nem fogsz 1000 oldalas esszét gépelni 5 perc alatt, sem semmilyen munkát.
    Ott már csak max megnézed amit az asztali gépen megcsináltál.
    Arra a célra meg a MediaCenter lessz a legegyszerübb felület, a 7 MediaCentere ugyanez csak kevesebb funkciót tartalmaz még.

    Az eredetiségről pedig szerintem kár is beszélni, megnézném a gépét annak aki szerint a 30k nem pénz érte. 180k-s géphez. Az asztali gépem jelenleg 380k-ban van, de nekem még így is 30.000-el drágább a win mint amennyit adnék érte.
    A notin meg Vista a gyári, de nem azt használom! Nem véletlenül.
  • Flaetiru
    #41
    ideoda22 : menjé anyádba akkor, te vagy az aki nem ért hozzá, több ezer gép javítása közbeni tapasztalatból beszélek, hogy a win7 egy fos, csak idénről...

    az hogy te csak mint otthoni buta juzer vagy, akinek minden szar jó amit eléraknak, és igy sose találkozol a problémás oldalával a dolgoknak, arról nem én tehetek