1204
  • zorovpeter
    #1044
    "Így az emberek a tudományhoz fordulnak, hisz a tudomány nem foglalkozik azzal hogy mi helyes és mi helytelen, csak azzal, hogy mi lehetséges... A következmények pedig nem számítanak."

    Dehogynem foglalkozik. Filozófia. Iskolában is tanítják (már ahol).
  • JMáté
    #1043
    Vakhit mikor gondolkodás nélkül -vagy annak ellenére- elhiszünk valamit. Lásd még: ezotéria.
  • JMáté
    #1042
    Arról hogy a leghétköznapibb feladatok megoldása közben -tudat alatt- olyan mumusokat használsz fel mint pl. occam borotvája, de ha a lét legmélyebb kérdésire terelődik a szó, ahol még a tudomány nehézfegyverzetével is nehéz bármi felől megbizonyosodni akkor hirtelen átváltasz robotra. Az ezotéria és a tudomány megférnek egymás mellett. A bizonyítékok igazából nem is bizonyítanak. A kísérletek rosszak. Sok a hamisítás is.
  • remark #1041
    Hogy jön ide a vakhit? Nem értem.
  • JMáté
    #1040
    Mert ugye a konstantinápolyi színben a vakhit happy endre vezetett...
  • remark #1039
    vannak olyan emberek akik bizonyos helyzetekben képesek kikapcsolni a gondolkodásukat, mert ebben nyitottabb elme állapotban jobban képesek befogadni a "tudást"

    Na várjunk csak. Te itt miről beszélsz?
  • JMáté
    #1038
    Tudományos alapokon. Egybevetem a korábbi mintavételezések eredményével, megvizsgálom egybe esnek-e az előrejelzései az elméleti modellekkel, ha nem akkor megpróbálom finomítani a modellt. Ha az én tudásom kevés utána nézek máshol, meg ilyenek. És te is pont ezt csinálod az élet minden területén. Mikor megtervezel egy nyaralást, rányomulsz a titkárnőre, ezt mind-mind tudományosan csinálod mint mindenki más. Csak vannak olyan emberek akik bizonyos helyzetekben képesek kikapcsolni a gondolkodásukat, mert ebben nyitottabb elme állapotban jobban képesek befogadni a "tudást".
  • remark #1037
    Egyébként meg jó ez az idézet, mert megérthető belőle, hogy miért van pirulnivalójuk a mai ún. asztrológusoknak. Mármint a bér-asztrológusoknak, akik pénzre váltják a kevés kis tudásukat. (És a valóság helyett azt írják le, amit a megrendelő hallani kíván.) Az ezotéria pont azt mondja ki, hogy bizonyos törvények megismerése kötelezően magával vonja azok gyakorlatba ültetését. Tehát ha valakinek tudnia kell, az az asztrológus, hogy a kurválkodás következményei elől nem lehet elmenekülni.

    Talán ezért bánatos Ádám is? Mi is lesz a történet vége? Happy-end?
  • JMáté
    #1036
    Elárulom tudásomat miattad,
    Megfertőzöm, midőn haszontalan
    Időjóslást, horoszkópot csinálok,

    Itt viszont általánosságban nyilatkozik a horoszkópról. Jó, már értem mit akarsz belelátni, de nekem nagyon nem megy.
  • remark #1035
    Már nem egyszer leírtam. Az ember tudja, hogy mi igaz, és mi nem, hisz megadatott neki a megismerés képessége.
    Te mi alapján döntöd el, hogy amit olvasol, abból mi az igaz és mi nem? Ez egy komoly kérdés, szeretném ha komolyan válaszolnál!
  • JMáté
    #1034
    Mégegyszer: komolyan kérdezem. Az ezotériát minden cáfolja, és jobb helyeken ciki benne hinni. Pont mint a teleshopban vagy a láthatatlan rózsaszín egyszarvúban. Mi alapján választasz ezek közül? Egyet elhiszel kettőt nem. Miért?
  • remark #1033
    De könyörgöm, mit jósol Ádám? A valót? Hát nem. Akkor abban meg miért hinne???
  • JMáté
    #1032
    Pirulnom kell, mert rosszabbá levék,
    Mint a szibillák, kik hivének abban,
    Amit jósoltak, míg én nem hiszek.

    Ezt nem lehet kimagyarázni. De biztos Madách is hülye volt...
  • remark #1031
    Most állj le ezzel a stílussal kedves tudós barátom!
  • JMáté
    #1030
    Ez egy komoly kérdés volt. Szemmel láthatólag az alapján választasz az egyes faszságok közül hogy melyik tenné legszínesebbé a kis világodat, főleg akkor ha megcáfolt hülyeségekről van szó.
  • remark #1029
    Igen. Ádám tudása több annál, mint hogy haszontalan horoszkópokra fecsérelje. Később le is írja konkrétan, hogy ez mit jelent:

    ÁDÁM
    Időjóslatra és nativitásra
    Vagyon szükségem, készíts íziben.

    LUCIFER
    Természetes, csillámlót, fényeset;
    Ki venne pénzeért rideg valót.

    ÁDÁM
    De ne olyant, mely szinte képtelen.

    LUCIFER
    Olyat nem is bírnék tán feltalálni,
    Min megbotránkoznának a szülők,
    Nem messiás-é minden újszülött,
    Fénylő csillag, mely feltűnt a családnak,
    S csak későbben fejlik szokott pimasszá.


    Nos, nézz körül ma a társadalomban. Ki venne pénzért rideg valót? Árulhatnának azt is, mert a tudás megvan hozzá, de kell a francnak...
    Vagy tán azt is elfelejtetted már, mi a témája az Ember tragédiájának?
  • remark #1028
    Látom zorovpeter féle színvonal szimpatikusabb neked mint az eddigi. Ha nem vagy kíváncsi az álláspontomra, én le is léphetek. Elnézést, hogy olyasmit próbáltam rád erőltetni, aminek befogadására csak én hittem, hogy készen állsz...
  • JMáté
    #1027
    ÁDÁM
    Nem fáradok-e éjet és napot,
    Elárulom tudásomat miattad,
    Megfertőzöm, midőn haszontalan
    Időjóslást, horoszkópot csinálok,
    Eltitkolom, mit lelkem felfogott,
    És hirdetem, mit jól tudok, hamis.
    Pirulnom kell, mert rosszabbá levék,
    Mint a szibillák, kik hivének abban,
    Amit jósoltak, míg én nem hiszek.
  • JMáté
    #1026
    Te a teleshop szövegeket is elhiszed, vagy csak azok a reklámok jönnek be amik erős paranoiával is át vannak hatva?
  • JMáté
    #1025
    Esetleg te is megtanulhatnál kottát olvasni és akkor nem lenne ilyen szörnyen torz képed a tudományról.
  • remark #1024
    Madách sem azt mondta, hogy nem működik az asztrológia, hanem azt mondta ki, hogy az emberek már nem hisznek az asztrológiában. Le is írta, hogy miért. Mert az emberek kizárólag jó horoszkópot szeretnének, könnyű életet, diadalmas sorsot.

    De az élet kihívás, megpróbáltatás, amire az asztrológia figyelmeztet is. Nem véletlen, hogy nem kíváncsi rá senki sem, nem véletlen, hogy nem hisz benne már senki sem. Helyette olyan módszereket keresünk, amivel megcsalható a sors. Amivel kijátszhatóak tettünk következményei.

    Így az emberek a tudományhoz fordulnak, hisz a tudomány nem foglalkozik azzal hogy mi helyes és mi helytelen, csak azzal, hogy mi lehetséges... A következmények pedig nem számítanak.

    És minden, ami a valóság bizonyos törvényszerűségeinek kizárását célzó próbálkozásoknak "keresztbe tesz", az ellenségnek van nyilvánítva. Ellenség a vallás, ellenség az ezotéria...

    Az exoterikus külvilág azért harcol olyan szenvedélyesen az ezoterikus igazságok átszivárgása ellen, mert tudat alatt pontosan érzi, hogy az ezoterikus út kötelez. Az emberek szívesen elfogadnak minden új felfedezést, amíg az funkcionális jellegű, s így semmire sem kötelez.
  • remark #1023
    Az ezotéria "kimondja", hogy olyan emberrel ne álljak le vitatkozni, mint te.

    Ha nem tudok kottát olvasni, ez nem jogosít fel arra, hogy azt követeljem a zeneszerzőtől, használjon műve leírására betűket vagy számokat, mert azokat ismerem. Ilyenkor el kell döntenem, hogy vagy veszem a fáradságot, és megtanulok kottát olvasni, vagy pedig örökre lemondok a zene mélyebb megértéséről. Ugyanígy van ez az ezotériával is. A tudóknak nem az a feladatuk, hogy a tudatlanok megértőkepésségéhez igazodjanak, hanem az, hogy készek legyenek segítséget nyújtani azoknak, akik kérik ezt a segítséget. „Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.” (Máté ev. 7, 7.)

    Iménti hasonlatainkkal azt kívántuk bemutatni, hogy az ezotéria nem olyanfajta tudás, mint az, amelyet szorgalommal elsajátíthatunk. Az ezotéria nem valamiféle gyűjtőfogalma dátumoknak, tényeknek vagy törvényeknek, amelyeket csak meg kell tanulnunk ahhoz, hogy tudjunk.
  • remark #1022
    Mint ahogy a tudomány is mindenkinek más. Van aki szerint a tudomány az evolúció, van aki szerint pedig a relativitáselmélet. Attól függően ugye, hogy mire specializálódott.
    Aki viszont most hall ezekről a kérdésekről először, annak nyilvánvaló, hogy minden egyes hsz után mást fog jelenteni a fogalom.
  • zorovpeter
    #1021
  • JMáté
    #1020
    Ja, te lemaradtál arról hogy ő NWO-s. Ez is egy ilyen általános fogalom mint az ezotéria hogy minden kommentben mást lehessen belemagyarázni. Alapvetően egy világméretű összeesküvésről van szó aminek így nyilván vannak gazdasági vonatkozásai is. Amolyan l'art pour l'art dolog ez, azért esküdtek össze hogy sokáig titokban tartsák az összeesküvést. Hogy kik is ez a gonosz hatalom az mindegy. Bármi lehet. Zsidók, szabadkőművesek. "Az NWO mindenkinek más".
  • zorovpeter
    #1019
    "7 tipp, hogy több pénzed legyen"

    Ne csináld, az ezotéria azt is megmondja, hogyan lehetek gazdag? Király.


    De most komolyan, mit mond az ezotéria?
  • zorovpeter
    #1018
    Még jó, hogy te mindenben olyan járatos vagy. Biztosan ezért is vagy itt az sg-n és nem kinn vezeted a mercidet és csípsz fel 18-20 éves friss pipiket.
    Ja! Mert az elnyomó, gonosz hatalom. Az tehet róla a fene egye meg...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nincs azzal semmi baj, ha valaki itt tölti az idejét.


    De ha már bele akartál kezdeni, hajrá. Milyen gazdasági kérdéseket akartál megbeszélni?
  • JMáté
    #1017
    Ezt meg továbbra is tartom. Mert így van. És ez pont annyira egyszerű mint ahogy itt le van írva. Aki ezt nem érti azzal nehéz bármit is kezdeni.
  • JMáté
    #1016
    Igazából nem érzek rá késztetést. Ezek a dolgok nem működnek. Ha működnének a tudományok közé sorolnák őket.
  • JMáté
    #1015
    Nem, ezt csak te hiszed. Az evolúció nem erkölcsi iránymutatás/gazdasági/akármilyen iránymutatás. Az egy természetben működő mechanizmus. Attól még nyugodtan lehet próbálkozni a kommunizmussal is, Észak-Koreának remekül be is jött.
  • JMáté
    #1014
    Én emlékszem. Ketten is leírtuk hogy lényegtelenek az észrevételek, és az asztrológusok is beleegyeztek a feltételekbe. Csak utólag gondolták meg magukat.
  • remark #1013
    Akkor ismerd meg, hogy mi az! Kezdd el kutatni, olvasgass. De amíg ennyire naív vagy, addig lehet nem jutsz tovább mint ez.
  • remark #1012
    Nem érted azt sem, hogy miért muszáj védeni az evolúciót, ugye? Azért, mert az az alapja (kiegészítő elméleteivel együtt) a mai civilizációs rendnek. Emlékszel? Erről beszélgettünk a materializmus kapcsán... Nagyobb tétje van a kérdésnek, mint ahogy azt a HVG-ben írják.

    Emlékeztetõnek egy régebbi hsz: [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1307076920&no=767]#767[/URL]
  • remark #1011
    Írta egy 85-ös cikk, amiről leírták, hogy hol hibádzik, én is leírtam, hogy hol hibádzik, de igazából nem is emlékszem hol hagytuk abba azt a témát. Csak arra emlékszem, hogy félbehagytuk.
  • remark #1010
    A Föld olajkészletei kimerülőben vannak, de a cég ahelyett hogy megvenné a találmányt és elkezdené gyártani, ezzel a versenytársakat megsemmisítve a világ energiamonopóliumának urává válna, inkább megpróbálja "elhallgattatni" a tudóst, csak hogy tovább folytathassa a rendkívül gazdaságos sivatagi, sarkvidéki vagy éppen mélytengeri fúrásokat.

    Gondolom ezt is azért mondod, amiért minden mást is: megírta a HVG, így "köztudott" a "tudósok" körében. Jobb ha felébredsz, a valóság másról szól! Azt ugye joggal feltételezem, hogy gazdasági kérdésekben nem vagy túl járatos? (Vallási és ezoterikus kérdésekhez hasonlóan...)
  • JMáté
    #1009
    De az asztrológia nem működik.
  • remark #1008
    Alább linkeltek egy kísérletet, amin az asztrológia elbukott, de azok nem is voltak igazi asztrológusok. Akkor ki az igazi asztrológus? Miért csak beszélnek a vakvilágba? Miért nem mutatnak bármiféle bizonyítékot, hogy működik az amiről beszélnek, hogy igazuk van? Miért nem végeznek kísérletet?

    Amiről te beszélsz a fentiekben, az a tudomány. Miért nem csinálja ugyanazt az asztrológia mint a tudomány? Mert az asztrológia nem tudomány. Mással és máshogy foglalkozik.
  • JMáté
    #1007
    Ja... jó így már világos :D
  • zorovpeter
    #1006
    Te tudatlan!
  • zorovpeter
    #1005
    Az a baj, hogy nem érted, hogy az ezotéria az ezotéria. És tudod miért nem érted? Mert nem akarod érteni. Nem lehet ráerőltetni ezt valakire, érted már? Persze, hogy nem érted.