79
  • Laza
    #1
    "egy csendes - a játékban Azeroth névre hallgató - helyen találkoztak"

    Pf, a WoW alap világát hívják Azerothnak ...
  • fergusonpapa
    #2
    és te most büszke vagy hogy ezt tudod?? huzd ki a melled rendesen....
  • Skynet85
    #3
    Még szép hogy az. :D A best eddig az a videó volt amin a nolifer kinyírta lícskinkinget, anyuci meg videózta és mindenki legalább olyan büszke voltn mintha most lett volna a doktori védése, ami 5-össel zárult. Am nincs nekem bajom a mmo fanokkal én is toltam anno pl l2-t, de amit manapság tapasztalok az kicsit tulzás.:D
  • mitch2003
    #4
    Maga a jaték lassan 7 éves lesz. A vilag legismertebb MMO-ja. Szerintem egy XXI.sz-i, informatika irant érdeklodo embernek alapmuveltsége koze kellene, hogy tartozzon ilyen alap fogalom, mint az, hogy Azeroth az nem egy konkret hely, hanem egy vilag. Ez olyan, mintha nem ismerned mi az MP3 (nem egy dal, hanem egy audio formatum).
  • kpbendi
    #5
  • Carbine
    #6
    A WoW-nak mégis mi köze az informatikához? Annyi, hogy számítógépen játszák, de ennyi erővel a filmek is az informatika részei, mert azokat is megnézheted számítógépen és az utómunkát is azon végzik. Attól, hogy számodra egyértelmú valami, nem kell feltételezni, hogy másnak is. Egy eltérő példa erre például a telefon. Nap, mint nap használjuk, van akinek több is van, mégis közel 7 milliárd embernek az 1/3-a soha életében nem használt még telefont. Személyes véleményem az, hogy az MP3-mat nem ismerni néha előny, nem hátrány.

    Azeroth amúgyis a Warcraft univerzum része, a WoW csak egy inkarnációja az univerzumnak. Abba nem is mennék bele, hogy mennyire egy összelopkodott világ az egész.
  • cateran
    #7
    "A játék egyik helyszínén Ramona azon kapta magát, hogy avatarja - Tristanova, egy kecses, kék bőrű, éjszakai manó - izgatottan kezdi várni Caethis, a hősies kinézetű harcos felbukkanását (aki mögött a való világban természetesen Brent állt). A romantika fogalma korábban egyiküket sem érintette meg, mégis, amikor Brent kijelentette, hogy boldogan lenne a lovagja (fényes páncélban), Ramona szíve kihagyott egy ütemet. "

    1 elmeny lehet a valodi eletuk.....(gondolom a "tecco geca, ko kola?" modszerrel jottek ossze...)

    " Ramona Pringle szerint mindez olyan, mint a szerelemben: kell valaki, akire támaszkodni lehet a nehézségek leküzdésekor. "
    Jah...pont olyan...(az istenek sirnak..)

    ""Van valami varázslatos abban, hogy szerelembe esel valakivel pusztán a leírt szavakon keresztül, alig tudva kivárni a válaszát - meséli Tamara, akinek egyszer John még a várát is megostromolta."

    Azt a varostromot azert megneznem...(gondolom valamelyik BG..de ha ugyanabban a frakcioban vannak...)

    "Ez az ősi románcok hangulatát idézi fel, ahol tollal-tintával írott szerelmes levelek lóháton jutottak el a szeretett személyhez. Valami ilyesféle világot igyekszik ismételten megteremteni a World of Warcraft - értelemszerűen a digitális térben.""
    Ehh...ja tisztara....(most meg en rohogok...sirva..)
  • kpbendi
    #8
    És egy másik ideillő:



  • FoodLFG
    #9
    WoW-on nem csajozunk, mer drága. :Ð
    Meg különben is ki akar elf csöcsöket nézegetni hetekig. oO
    Do You Wanna Date My Avatar
  • Laza
    #10
    Ez nem büszkeség troller-roller ... ha valamiről írok, legalább minimálisan utánaolvasok. Ehhez manapság különösebb kreativitás sem szükségeltetik.
    Hozzáteszem, aki olvasott játékhíreket az az elmúlt 6-7 évben az igen sűrűn találkozhatott Azerothal.

    Egyébként pedig csak megjegyeztem, hogy jól informált legyél ;)

    UI: nem WoW-ozom már jó pár éve
  • hdo
    #11
    http://www.youtube.com/watch?v=YzoVXJdLb6I

    1:27-1:42 ... xD
  • lamer the true
    #12
    Alapműveltség? :)

    Beteg vagy de sebaj. Kellenek a függők, náluk nincs jobb vásárlóerő :)
  • hdo
    #13
    Nevét tudni valamilyen szinten az, mert világelső online játék, de azon felül már nem hiszem hogy bármi egyéb alap dolognak számítana.

    Amúgy teljesen mindegy ki mennyit tud róla, mert mindenki akinek fantasy-hez bármi köze is van tud legalább néhány dolgot belőle, pont azért mert semmi eredeti nincs benne, minden máshonnan lett összelopva! :D
  • morden
    #14
    Ismered Adent , vagy Girant, pedig aki olvasott játékhíreket, az utóbbi 8 évben tuti találkozott vele :D (főleg ha informatikus :D )

  • morden
    #15
    Szerintem a 40% nő játékos felmérés nem pontos, vagy ami valószínűbb a cikkírő ferdített egy jó nagyot ( vagy fordította le rosszul) kb 10-20 % között van a női játékosok aránya mmorpg-ben és esetleg ha belevesszük a farmville meg hasonló kvázionlie játékokat akkor esetleg kijöhet a 40%
  • vizoo
    #16
    Szó sem volt arról hogy az mmorpg-k játékosainak 40%-a nő. Arről volt szó, hogy az online játékosok ~40%-a nő. Amibe beletartozik az általad is említett arckönyves farmville és társai is. Így viszont simán reális ez az arány.
  • hdo
    #17
    Én arra kíváncsibb lennék, hogy a női karakterek irányítóinak hány %-a faszi!
  • datango
    #18
    én is mmorpg ben ismertem meg a mostani menyasszonyomat:D
  • hdo
    #19
    És hol lesz a házasság? SW katedrális, vagy Dalaran Temple of the Moon? ;D
  • datango
    #20
    hehe, nem az még nem azt jelenti hogy virtuális világban lesz, az csak a megismeréshez kellet. a többit már a való életben csináljuk :)
  • hdo
    #21
    Pedig úgy illene, hogy a karitok is házasodik, ha hordások vagytok akkor meg méginkább valamelyik 2 hely egyikén! :D

    Olyan romantikus ... násznéppel átvágjátok magatokat a helyszínig aztán Archbishop/Tyrande hulláján mondjátok ki a boldogító igent ... de gyorsan mert kb. 10-15 perc a respawn!
  • datango
    #22
    hordások vagyunk, de az a vicc hogy azóta az asszony nem is játszik :)
  • hdo
    #23
    Kár, pedig jó muri, nem hiába ajánlottam, mi AD-n megcsináltuk tavaly! xD
  • Komolytalan
    #24
    Én is online játékban ismertem meg a feleségemet. Nem WoWban - bár később azt is játszottunk együtt - hanem egy játékoldalon, ahová se ő, se én nem ismerkedni jártunk, hanem játszani. Kártyáztunk, amőbáztunk, szó-keresőztünk - közben meg beszélgettünk (ha már 1x ott van a chat). Egy idő után bejelöltük egymást mosolygós fejecskének, aztán már azt is megkérdeztük, hogy holnap mikor jön fel a másik, stb. Az szerintem egyértelmű hogy egy közös hobbi nagyon jó alap egy hosszútávú kapcsolathoz. Meg az sem utolsó szempont hogy egy társkereső oldalon nem lehet őszinte embert találni, egy játékostársnak hazudni viszont nem elemi érdek.
  • Molnibalage
    #25
    Baromság.
  • Molnibalage
    #26
    Az hazudás és érdek része kicsit zavaros számomra és az összemosással a párkeresés szintjén meg aztán végképp.
  • Csirke4
    #27
    Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy mi köze a Csillagok Háborújának a filmiparhoz...
    Végülis semmi, az is csak 1 film.
  • morden
    #28
    Soha nem tudhatod ki ül a másik oldalon, lehet egy 15 éves srác és akkor máris értelmét veszti az amit írtál.
  • hdo
    #29
    Csak rá kell néznie #5-re.

    Azt hazudom hogy IRL is csaj vagyok, mert érdekem megszerezni lockként a mage rucit. Ennyi! :D
  • morden
    #30
    Mivan :D ?
  • hdo
    #31
    Péntek! :D

    Sok volt a "szakzsargon"? :D
  • JethroHUN
    #32
    MI ez a a baromság?!
  • Rotyoka
    #33
    Mivan Blizzard fogynak a playerek és kell a promo ?
  • hdo
    #34
    Fogynak? Hol? Cikk?
  • Molnibalage
    #35
    Egy elég trágya film, teszem hozzá. Limonádé.
  • grobs
    #36
    Egyrészt WoW-ban relatív magas a lányok/nők aránya (más hasonló játékhoz képest mindenképpen), így a #5-ben megénekelt eset elég valószínűtlen. Másrészt komolyabb cuccot csak raid-en szerezhetsz, ott pedig élő szóban kommunikálnak ... így elég nehéz magad nőnek kiadni hacsak nem kasztráltatod magad.
  • fergusonpapa
    #37
    uristen mik vannak itt...

    alapmüveltség a wow?

    ott ismerkedni??

    Lehidalok, és aza durva h sok hozzá szollásból kiderül ha fele vagy wowozot évekig vagy még nyomja,és ugy gondolja h ez jó.

    Hát sztem semmivel se lehet helyetesiteni a kinti világot,jó ha rossz idö van vagy az ember lustulni szeret leül egykét orára énis azt tesszem de h az életének igen nagy részét erre pocsákolja mert pocséklás..az elég durva.

    én napi 1-2 orát játszok aztis haverokkal (league of legends) vagy néha egy kis PES.

    de 12 orába wowozni meg hasonlok..ott ismerkedni elég durva sztem.

    Ahogy keztdem semi se helyetesiti a kinti világok akor is ha kissé szar,ott vannak a haverok elég pár ember és az emebr jol szorkoazik mindennap.
    Nem az h tapasztalaom énis h miért nem jösz le??? játszok,miért nem csajozol,játszok...miért nemb bulizol??este megöljük az xy-t nem tudok menni.

    én vagyok hülye vagy szerintem ez nem normális?!
  • hdo
    #38
    Ne zavarjon hogy öten vannak a képen.

    A másik meg az, hogy olyan (nehézségi) szintre süllyedt a WoW hogy puggal is mehetsz sikeres - akár endgame - raidbe. Ezért is hagytam abba, totálisan fölösleges majomkodni DKP-val meg EPGP-vel ha anélkül is van esélyed cuccot szerezni, nem is kicsi.
  • hdo
    #39
    Szóval te normálisabb dolognak véled az ittas vonaglást, mint az online játékot?
  • Rotyoka
    #40
    Pár ezerszer közösség építőbb..