1281
  • Hugo Chavez
    #281
    Miért mondtam volna ellent?

    A számítógépes játékokban is kirepül a golyó a puskából, és, ha jól céloztál fejbelőtted az ellenfeled, neki pedig lerepül a feje.

    Az a világ is a maga törvényei alapján működik, meg ez is.
    Semmi szükség az anyagra. Elég csak vetíteni.
  • NEXUS6
    #280
    "Afrikában naponta több 10.000 gyerek hal éhen vagy hal bele valamilyen betegségbe, pedig a légynek se ártottak és "Isten" szemében sem hiszem, hogy rossz emberek lennének és ha jól tudom rengeteg a keresztény közöttük.
    Náluk ezerszer "mocskosabb és aljasabb" emberek a világ más részein pedig teljes életet élnek "boldogan", másoktól ellopott-elcsalt pénzből "finanszírozva" életüket, másokkal semmit sem törödve, egyszer sem imádkozva stb...stb...

    ...hol van ilyenkor Isten?"

    Az akit istennek hívunk szabad akaratot adott nekünk, mindezt tehát mi követjük el embertársaink ellen.
    Hol van ilyenkor az amit lelkiismeretnek hívunk függetlenül attól, hogy hívők, vagy ateisták vagyunk!?
  • willcox
    #279
    Vagyis buta vagy.
  • willcox
    #278
    "Az mondjuk kurvára színtelen, de a szemed meg az agyad lefordítja neked színesre." - az agyad és a szemed miből van, ha nem anyagból? Ellentmondtál magadnak.
  • dilofekete
    #277
    Ezen a véleményen én is osztozok, mivel a Biblia a mi korunkhoz képest már elavult, mert nem ebben a képzetben íródott az a könyv, ahol felhőkarcolók épülnek, és túllépünk mindenféle sebességet a gépeinkkel, amik akár a fizika korlátait is átléphetik, de a könyv írója letett az asztalra egy jól értelmezhető, példa történetekkel körülírt példamutatást, ami azokban a korokban el is fogadható volt, de ma már nem igen és igaz hogy az egyháznak vannak faszságai, mert nem újítanak túlzottan. Teszem azt a Biblia is máshogy fogalmazódott volna meg, ha létezett volna úgy a pénz mint ma, amiből tulajdonképpen éledben maradunk, mert így aki nem dolgozik, az a társai ellen lobbizik, mint munkakerülő, mert ők meg minthiába dolgoznak és hugyoznak vért nap, mint nap, hogy szép legyen a jövőnk, miközben ezen söpredék miatt tartunk ott ahol, meg a rendszerellenes üzletpolitika miatt, hogy csak szarabb az emberek közti kapcsolattartás viszonya, mint 10 éve, mert ma már egyre több barát és ismerős képes meglopni a bizalmasát, akkor el lehet képzelni mi történik az üzleti világban, akik kibuknak azon hogy muszáj az ablakon kidobni a pénzt és úgy érzik, hogy ilyenek miatt van. Igaz én is így látom, van alapja, de semmivel sem lesz másabb a környezetünk, ha megszűnik az egyház, mert a pénznek ugyan olyan értéke lesz és egy multi cég könyvében fogunk hinni és nem a jó emberi érzésben, hanem inkább a profitban, ami meg mások megnyomorításából képes élni, mint a borg és pont ezért létezik az egyház, hogy ne legyünk kiborgok. kb
  • Hugo Chavez
    #276
    Az anyagi világra, mint már mondtam semmilyen bizonyítéka sincs a mai tudománynak.

    Ugyan miért kellene látniuk a vakoknak, mikor ez ellenkezik e világ törvényeivel?
    Rossz volt a kérdésed, mellyel bizonyítani akartál.
  • Amergin
    #275
    Mindazok, akik bírálni merészelik AZ ANYASZENTEGYHÁZAT azok a GYEHENNÁN fognak megégni!!!!!!!
    ÁMEN!
  • Hugo Chavez
    #274
    "Nem akartam belekeveredni ebbe a vitába "

    Nem is kellett volna, mert már régen lezártuk ezt a részét.
  • willcox
    #273
    Semmiben sem hiszek. A hit nem az én műfajom. Vannak dolgok, amiket elfogadok, vagy valószínűsítek, de hinni semmiben sem.
    Az anyagi világot megtapasztalom, érzékelem. Gondolkodni pedig az agyammal tudok, ami szintén anyagi. Ha te nem hiszel az anyagi valóságban, akkor te mivel látsz, ha nem a szemeddel? Talán a lelkeddel? De akkor a vakoknak is kéne látniuk!
  • Rotyoka
    #272
    Márpedig csak a lelki szegények hisznek istenben... De kérdem én, ha istenben hisznek (mellesleg nem ha nincs félisten akkor jézus mégis mi). Akkor a Kentaurokban ill. a Trollokban miért lenne gáz hinni? Mindkettő ugyan olyan mese, de egy Kentaurt vagy egy Troll-t még mindig el tudok legalább képzelni
  • Vers
    #271
    pedig igaza van az istenhivok templomba jarok mind primitiv gyogyosok
  • Vers
    #270
    nincs menyorszag MEG, de hamarosan csinalunk

    egyebkent az tuti hogy az emberi testet terveztek , tul bena ahhoz hogy egy felsobbrendu mindenhato ilyen szart osszehozzon, ugyhogy egy masik bolygon elo faj tervezte meg valoszinuleg
  • Chocho
    #269
    "Csak a szolgalelkű és gyáva emberek hisznek bármilyen istenben, és tagjai valamelyik vallásnak, egyháznak."

    Csak a buta, szűk látókörű emberek általánosítanak.
  • Balintos
    #266
    A halált én is így képzelem el. Legalábbis addig amíg érezhetően túl közel nem kerül, hogy bepánikoljak és elkezdjek valami marhaságban hinni.
  • Skyline85
    #265
    "Régi ismert természeti törvény ugyanakkor, hogy süllyedő hajón és zuhanó repülőgépen nincs ateista."

    Nem akartam belekeveredni ebbe a vitába mert tudom, hogy ugyis széllel szemben p***lok de ezt olvasva...
    Pánikról gondolom még egyikőtök sem hallott ugye?Reménytelennek latszó esetekben aki bepánikol az sikitozik, imádkozik...lényegtelen az agya ugyis kikapcsolt,legyen az katolikus, ateista... ösztönösen cselekszik.Aki nem pánikol az valószinüleg nem imádkozni fog.Érdekes eset lenne ha a zuhano repülőgép azért esne lakott területre mert a pilóta ahellyett, hogy mentené a menthetőt imádkozott.Akkor ő most a pokolra kerül.
    Másrészt ugye köztudott, hogy csecsemő-kis korunkban mindegyikünk ateista, nem tudjuk ki Isten vagy, hogy mi is az.Egy bizonyos idejig fel sem tudjuk fogni.Hány csecsemőről hallottatok aki atyauristent kiáltott ilyen esetekben...Hány kisgyerek kiáltana "Anyu"-t és hány "Atyaúristent".
    Természeti törvény...
    Nem ilyesfajta hozzászolásokkal lehet bizonygatni a másiknak az igazatokat.
    Részemről ennyi.
  • Dredd
    #264
    lol stephen hawking... az agyonsztárolt székhez kötött nyomorék, aki a betegsége miatt ki van zárva minden emberi örömből (ének, tánc, szórakozás, csajok, szex, stb.)
    persze hogy frusztrált, a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" szép eszméje jegyében tevékenysége kimerül abban, hogy az egészséges emberektől is szeretne elvenni minél több örömet, ezekkel a profetikus ultramaterialista faszságokkal. még jó, hogy az emberiség 95%-a nem osztja az idióta nézeteit.
    persze, a "véletlen"-ben való hit az igazán tudományos, tényleg. miben különbözik attól, hogy isten vagy valami démon vagy valami olyasmi ténykedése, ami abban a 7 dimenzióban (is) létezik, amit mi nem észlelünk (ha már az M-elmélet). gratulálok. igazán elvihetné már az ördög, úgyis csak értéktelen anyag, atomok véletlen összevisszasága az egész ember. lol
  • droidka
    #263
    És itt most nyilván nem az egyszeri, jó szándékú katolikus hívőket akarom megbántani! De ha reggeltől- estig itt védelmezi Bvalek a katolikus egyházat akkor erre feleljen, hogy miért nem mondanak semmit az embereknek pl: arról, hogy peresz az ominózus beszédében gyakorlatilag nyíltan hadat üzent nekünk, vagy az ilyenekről, stb.
  • dilofekete
    #262
    Erről az egészről annyi a véleményem, hogy írjanak egy ilyen kaliberű protokol célzatú könyvet, ami az elejétől a végéig hihető, de kétlem hogy a kapzsi nézetek miatt erre képesek lennének valaha is!
  • dilofekete
    #261
    Szerintem a Biblia nagyából csak egy protokol könyv és magyarázat, az isteni hatalom nem arról szól, hogy a fizikai szabályokat felrúgja, az már más téma, hogy megdöglik 500 ember naponta és miért, hát nem isten miatt, de nem is a sátán miatt, akkor hogy lehet egy mesebeli képzeten, kiélni magát egy embernek, amikor kb azok a pénzes genyládák miatt történnek azok a nyomorok, akik pont ezt állítják, akik tulajdonképpen pont leszarják, hogy mi történik egy csövessel, mert ő azt gondolja, hogy ez az ő nyomora, semmi köze hozzá, így még szép hogy megtámad egy ókori történelmi könyvet, én is megtenném, ha egy paraszt lennék, csakhogy elismerjék, hogy a profit meg a tetvedék fejlődés a cél ami, romba dönti mások világát és érzéseit. Ezzel is csak az a cél hogy az emberben kidöntsék az utolsó reményt is és kibaszott kiborgok legyünk, hogy a végén ne legyen az emberekben jó érzés egymás iránt, mert aki éhezik az éhezzen továbbra is ,mert megérdemli alapon, az az ő sorsa és ha abból indulok ki, hogy egy ember számára a világ kezdete a születés, mint világ teremtése, de nyomorba születik, akkor neki az az élete, dögöljön meg stb. Hitler 2. Megtagadni az Utópizmus protokolt, egy kezdet könyvét, és mindazt félredobni, hogy működjön egy olyan szar, ami rendszernek nem nevezhető és ebben éljen minden ember, tök igazságtalanul.
    Akkor legyünk kiborgok? A méhek kinyírják a másikat, ha nem dolgozik, nem pedig segélyeket juttatnak, AKKOR EZENTÚL EZT KELL CSINÁLNI, indítsuk be megint a halálgyárakat, mert ennek, akkor ezek szerint van értelme és így kell lennie vagy elfogadunk egy képzett világot amit egy rossz démon irányít és neki van hatalma az emberek tudata felett, mintsem a jó és aránytalan tudatnak, mert így nem fognak az emberek még ennyire sem foglalkozni egymással, mint régen, habár már az a szándék is kezd eltünedezni az emberekből, mert a politika az teljesen a hit ereje ellen szól a faszkalap törvényeikkel.
  • Hugo Chavez
    #260
    Mi az, hogy nem kellet volna elsütni? Pláne meg hülyeséget??

    Te miben hiszel? Az anyagban?
    Vagy amit látsz? Tudod egyáltalán mit látsz?
    Egy kicsi spektrumot az elektromágneses sugárzásból.
    Az mondjuk kurvára színtelen, de a szemed meg az agyad lefordítja neked színesre.
    Miért van ez így?
  • willcox
    #259
    De akkor nem is kellett volna azt a hülyeséget elsütni.
  • willcox
    #258
    "AMELYIK JÉZUS LEGVESZÉLYESEBB ELLENFELE VOLT" - a szélhámos ellenfeléről van szó?
    "AKIK A KERESZTRE KÜLDTÉK ŐT" - abban az időben nagy divatja volt ennek.
    "AKIK AZ ELEJÉTŐL A VÉGÉIG MEGHAMISÍTOTTÁK A BIBLIÁT" - egy mesét nem mindegy, hogy hogyan írnak át?
    "NEKEM NINCS SZÜKSÉGEM EGY ILYEN ,,EGYHÁZRA"!!!" - nekem semmilyen egyházra nincs szükségem. Csak a szolgalelkű és gyáva emberek hisznek bármilyen istenben, és tagjai valamelyik vallásnak, egyháznak.
  • Hugo Chavez
    #257
    Jó, felőlem lehettek stabil ateisták, gondolom egyben materialisták is vagytok.

    Ebben csak annyi hiba van, hogy a tudomány mai állása szerint nincs bizonyíték az anyag létezésére. Azért azt tegyük hozzá, hogy elmélet van, csak épp a bizonyíték hibádzik.
  • A1274815
    #256
    Azért ne tessék már lenyomorékozni magadat, engemet és az egész nemzetet, jó?!

    Amúgy a Földön mindenki kisebbség. :-)
  • A1274815
    #255
    Nos, ideges lennék és izgulnék, de ezen kívűl semmi más.

    Ha nem én vagyok a pilóta más opcióm úgy sincs, mint vigyázni magam és környezetem épségére ammedig lehet, aztán majd meglátjuk.
  • Hugo Chavez
    #254
    Ezt a vitát nem fogjuk tudni eldönteni.
    Egyikünk sem tudja bizonyítani az állítását.
  • Rotyoka
    #253
    Mivel bizonyítod be hogy nincs rajt ateista? Akinek van esze nem egy mesebeli alakhoz fog fohászkodni, hanem próbálja felhúzni a gépet vagy menteni a hajót ill. felfújni a kurva csónakot. Hidd el több "geci ateista" van a sűlyedő hajón, mint a sarokba leülő imádkozó vénasszony.
  • Rotyoka
    #252
    Ugye azt tudod hogy a 7 milliárd emberből mindössze 10 millió volt olyan nyomorék hogy magyar legyen?
  • Hugo Chavez
    #251
    Ha megtudnád, hogy zuhan a gép amin ülsz, te sem csak annyit mondanál, hogy "Atyaúristen" és szunyókálnál tovább.
  • A1274815
    #250
    Már egyszer leírtam erre a hülyeségre, hogy attól még, hogy valaki betanultan a helyzetre azt kiáltja, hogy "Agyaúristen" még nem lesz nem ateista, ha előtte az volt.
  • Chocho
    #249
    Úristen haver, neked orvos kell.
  • gosub
    #248
    Igazad van. (Szerintem törlik a 244-es hozzászólást.)
  • Zoliz
    #247
    Ez a hapfing 1 ŐŐŐŐööööörült szélhámos
  • Hugo Chavez
    #246
    Hawking már egy ideje mindent elkövet istentagadó elméletei minél drasztikusabb megfogalmazásban való tálalásáért.
    Megpróbálja tudományos köntösbe csavarni a végkövetkeztetéshez vezető utat, holott csak abból jutott a "nincs Isten" eredményre, mert erőt vett rajta egy csúnya betegség és nem dughat csajokat.

    Régi ismert természeti törvény ugyanakkor, hogy süllyedő hajón és zuhanó repülőgépen nincs ateista.
    Ennek vajon mi oka lehet?
  • A1274815
    #245
    Nézd! Nem mondom, hogy amit írtál, abban nem lenne pár pont, amiben parciálisan igazad lehet/van, de neked elgurúlt a gyógyszered!
  • droidka
    #244
    Bvalek!

    Nem akarlak különösebben megbántani, mert Téged egy intelligens embernek tartalak összességében véve! De mivelhogy állandóan, harcosan itt védelmezed a katolikus egyházat, ezért örülnék, ha felelnél valamit arra, amit korábban (a#207-ben és #208-ban) mondtam... Persze nyilván nem kötelező felelni, csak akkor kénytelen leszek úgy értelmezni, ha nem felelsz, hogy nincsenek érveid...

    HOVA, HOVA védelmezed ezt az egyházat??? (De a többi protestáns is egy kutya.)

    MIÉRT VÉDED A VÉDHETETLENT???

    A magukat történelminek nevező
    ,,egyházak" (vagy inkább zsidó szekták...) (van alig pár százéves múltjuk, de azért történelminek nevezik magukat a több tízezer éves magyar ősvalláshoz képest... ÉRTED??!! Nem?!!! Ők a T.Ö.R.T.É.N.E.L.M.I egyházak!!! :DD Aha..)

    AZ EGYHÁZAK ELÁRULTÁK, CSERBEN HAGYTÁK, KISZOLGÁLTATTÁK A MAGYAR NÉPET A BANKÁROKNAK, AZ UZSORÁSOKNAK, A CSALÓKNAK, A GYILKOSOKNAK, A RABLÓKNAK,
    ODADOBTÁK ANNAK A GYILKOS, SÖTÉT, KIZSÁKMÁNYOLÓ, TERRORSZERVEZETNEK, RASSZISTA, SÁTÁNISTA SZEKTÁNAK, AMELYIK JÉZUS LEGVESZÉLYESEBB ELLENFELE VOLT, AKIK A KERESZTRE KÜLDTÉK ŐT, AKIK AZ ELEJÉTŐL A VÉGÉIG MEGHAMISÍTOTTÁK A BIBLIÁT,
    AKIK TÖKÉLETESEN ELHÜLYÍTETTÉK A MAGYAR TÁRSADALMAT, AKIK ISTEN KEDVENC, KIVÁLASZTOTT NÉPÉNEK SZEREPÉBEN TETSZELEGNEK, DE VALÓJÁBAN FOLYTON KERESZTBE TESZNEK ISTEN AKARATÁNAK, AKIK TÖKÉLETESEN AZ ELLENKEZŐJÉT CSINÁLJÁK ANNAK, AMIT ISTEN VALÓJÁBAN AKAR!!!

    EZEKT VÉDEKLEMZED TE AMELYIK, AZT AZ ÓSZÖVETSÉGET TERJESZTI, AMIBEN AZ ÖRDÖG, (HÜ)JEHOVA=SÁTÁNISTEN ŐRÜLT, TÖMEGGYILKOS KIVÁLASZTOTAIT (HOGY ROMBA DÖNTSÉK, HOGY ELADÓSÍTSÁK, ELPUSZTÍTSÁK A GALAXSZIST, ÉS MINDENKIT RABSZOLGASORBA TASZÍTSANAK, MERT EZT CSINÁLTÁK MINDIG, MINDENÜTT AHOVÁ BETETTÉK A LÁBUKAT) ÖSSZEMOSSA a MAGYAR NÉPHIT ARANY ATYÁCSKÁJÁVAL, JÉZUST A MAGYAR NÉPHIT LEGKISEBB FIÚJÁT, ÖRÖKÖSÉT PEDIG ZSIDÓNAK PRÓBÁLJA MEG BELLÍTANI A TÖKÉLETESEN AGYYMOSOTT TÁRSADALOM ELŐTT!!!...

    EZT VÉDELMEZED TE? AZT AZ EGYHÁZAT, AMI AKKOR HAGYTA CSERBEN A KISEMBERT AMIKOR ANNAK A LEGJOBBAN SZÜKSÉGE LETT VOLNA EGY I.G.A.Z. ÚTMUTATÁSARA!!! A MŰVELT, TANULT EMBEREK SEGÍTSÉGÉRE!!!

    TUDOD TE, HOGY EZ AZ ÁTKOZOTT KOTONLIKUS EGYHÁZ ÉS JUDEOFAJTÁRSAI, TUDOD HOGY MENNYI MINDENT ELTIKOLNAK A MAGYAR ŐSVALLÁSRÓL, ŐSTÖRTÉNELMÜNKRŐL A TITKOS IRATTÁRAIKBAN???!!! EZEK M.I.N.D.E.N.T TUDNAK ÉS M.I.N.D.E.N.T ELTIKOLNAK AZ ÁTLAGEMEBEREK ELŐL!!! V.É.G.E. ISMÉTLEM V.É.G.E. VAN ENNEK AZ "EGYHÁZNAK"
    VÉGE VAN AZ É.V.E.Z.R.E.D.E.S HAZUGSÁGAITOKTNAK! MONDOM, NEM AKARLAK ÉN NAGYON MEGBÁNTANI, DE CSAK AZÉRT, MERT TÉNYLEG REGGELTŐL-ESTIG ITT VÉDELMEZED EZT A HAZUGSÁGGYÁRAT, CSAK EZÉRT MONDOM EZT! TEHÁT AKI AKAR, AZ MENJEN ÉS VERJE KI A M*KKJÁT ARRA A TÖMEGGYILKOS, SÁTÁNISTA, óSZÖVETSEGGERE, A mÓZES 2. 23,27-RE, AMIBEN NYÍLTAN LE VAN ÍRVA A MAGYARSÁG KIVÉGZÉSÉNEK A HALÁLPROGRAMJA, AMIT MÁR AKKOR IS ÉS MOST IS MEG AKARTAK VALÓSÍTANI RAJTUNK. ,,KÖSZÖNÖM", DE NEKEM NINCS SZÜKSÉGEM EGY ILYEN ,,EGYHÁZRA"!!!
  • A1274815
    #243
    Amúgy örmény ács. ;-)
  • A1274815
    #242
    Nem azért, de mintha pont ugyanazt sugalná, mint amit leírtam.

    Kedves szegény, ne lázadj az urad, ellen mert ő úgy sem juthat be a mennyeknek az országába, de te igen, ha jól viselkedsz.
  • Rotyoka
    #241
    Közös az őse "valószinűleg". Amúgy igen közös, úgy hívják baktérium
  • bvalek2
    #240
    Ezek szerint még nem hallottál róla, hogy "egy tevének könnyebb átlépni a tű fokán, mint a gazdag embernek bejutni a mennyek országába"? Tudod hogy ki mondta? egy 2000 éves zsidó ács. Többet nem segítek, használd a Google-t...