162
  • Komolytalan
    #42
    Tabletre fejlesztek éppen, de azért az meredek hogy nagyon jól használható lenne. Maradjunk annyiban, hogy ha nagyon-nagyon fontos, hogy nagyon egyszerű dolgokat - pl email nézegetés, 3 mondatos válaszok - meg tudj csinálni akkor is amikor nincs gép arra jó. De egyébként k.rva kényelmetlen, körülményes a kifejezetten rá fejlesztett alkalmazásokon kívül kb mindenre. Bővebben:
    1. Ha egy weboldalnak nincs kifejezetten tabra optimalizált változata - vagy natív tab alkalmazás változata - akkor még a böngészés is kínszenvedés rajta. Sajna egy egérmutató 72 dpin meg egy ujj 160 dpin közel sem ugyanazt a pontosságot tudja, és a weboldalak az elsőre vannak optimalizálva. Most a mikrokapcsoló 100%-os működéséről meg a tapi esetlegességéről, a virtuális billentyűzetes bohóckodásról nem is beszélek.
    2. E-book olvasónak rossz, mivel egyrészt nehéz, másrészt csak árnyékban használható. Samsung Galaxy Tabot hordok haza a cégtől, mutattam az asszonynak hogy vannak rajta e-bookok, kipróbálta, 2 perc múlva visszaadta, hogy ez gagyi - ki vesz ilyen szart. Vettem egy Kindlet magamnak komoly 32eFt-ért, 2 perc után azt mondta hogy jópofa, éjfélig fennmaradt olvasni, és minden reggel elkunyizza - venni kell egy másikat, mert ez így nem állapot:-) Ja, és egy tablethez képest pihekönnyű, befér(ne) az öltöny belső zsebébe, hetente 1x bőven elég tölteni, stb.
    3. Film nézés: szerintem elég sokat elmond a többi területről, hogy még talán erre a legjobb. Sajna az, hogy szinte folyamatosan töltőn kell lennie mint egy laptopnak elég sokat levon a mobilitásából.

    Szóval alapvetően nem az velük a baj, hogy drágák, hanem az hogy szarok. Nekem 30eFt-t se ér meg az, hogy a telefontól csak picit kényelmesebben tudjak kínlódni, egy féltéglával. Én is csak azért fejlesztek rá, mert fizetnek érte - egyébként saját projectet eszembe nem jutna ilyenre kezdeni. Lehet hogy 2-3-4 generáció múlva használhatóbbak lesznek, de most egyszerűen idegesítően körülményesek.
  • Ferrer
    #41
    Ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna :)
    Supportról nem tudok nyilatkozni, az enyémnek sokadik esés után sincs semmi baja, de az teljesen baromság, hogy nem mehetsz fel a netre. Egyrészt az appstore is felmegy a netre, de ha az ott lévő zömében 0,79 eurós programokra nincs pénzed, akkor felmész vmi jailbreakes oldalra és onnan töltöd le..
  • Ferrer
    #40
    Szívemből szóltál.. amikor én először kipróbáltam androidos telefont, meglepődtem, mennyire gagyik az alkalmazások kezdve a Facebooktól a játékoknak csúfolt alkalmazásokig, az én régi 2G-s ipod touchomhoz képest is. Szóval ha tabletről van szó, én már csak emiatt is iPadet vennék, noha nem tudom elképzelni, mire lehet igazán jól felhasználni ezeket a táblákat..
  • morden
    #39
    Tényleg érdekes az apple, "kissé" túl van árazva, az itunes minden idők legidiótább találmánya és mégis a piac legsikeresebb szereplője, azért tudnak ott valamit (na nem használható ipadot csinálni :D )
  • Caro
    #38
    Az androidnak a linuxhoz nem sok köze van... linuxon minden egyszerűbb.
  • Caro
    #37
    Mert a netezéshet aztán nagyon kell a 100 megabit :)
    A 802.11n elvileg lehet gyorsabb a 100 megabitnél, de akkor hullámvezetővel viszed a jelet az AP-től az eszközbe :D
    Ezen kívül az összes eszköz osztozik a sávszélességen, szemben a switch-elt hálózattal...
  • zola2000
    #36
    nana, nem tudom, de 2004 végén használtan vettem egy nokia6600át, (ami egy 2002es high end teló), aztán még mindíg tökéletes ^^ most nokia n95öm/zte bladem van, de kicsit csalódás a blade a kamerája és az mp3 hangminősége miatt az n95 után különben jó telefon lenne, de ha ennél többet szerettem volna költeni telefonra mindenképp iphonet vettem volna.
  • roliika
    #35
    Mindenki itt az eszközök árán van kiakadva.

    ha csak ez lenne a gond. Nézzétek már meg android talbetre hány normális app van.
    1 kézen megszámolható.
    Ez a gond.
    A fejlesztők nincsenek könnyű helyzetben, mert egyrészt gusztustalan a programozási környezet, másrészt egyikben 600-as proci van 128 megarammal 800*480 kijelző, másikban dual core 1 GHz 512 megaram 1024*768, ember legyen aki eldönti mi a középút.

    Olyan...linuxos katymaz. Bocs, de ez van.

    Amúgy meg mire jó? Arra, hogy havonta, vagy ritkábban ha utazok hosszabb távon, tudjak netezni és filmet nézni? Hát nem tudom, ha utazok, én inkább az utat élvezem.
  • Papichulo
    #34
    "én csak bedugom az usb-s utp átalakítót és már süvít a net 100mbit-tel"

    Nincs rajta Gbit-es port? Es meg atalakitot is kell hurcolaszni??? :)
    Amugy a rossz hirem, hogy az iPad2-ban van 802.11n WiFi, ami boven nagyobb savszelesseget nyujt, mint 100mbit.

    "Hirtelen sorolj fel olyan létszükségletű programokat amik csak és kizárólag apple-re vannak és más gyártóknál nincsenek"

    Itt nem igazan a letszuksegletrol van szo, hanem, hogy kinek mi jon be. Szamomra az osx az minden szempontbol jobban hasznalhatobb, mint a windows, pont. Ami letszukseglet es ha megfeszulok sincs windowson, az az xcode. Az kell a munkamhoz. Amugy alkalmazasok, amelyek ugyanilyen formaban nincsenek windows-on es sokat/mindig hasznalom oket: pathfinder, adium, coda, growl, netnewswire, meg ugye az iterm, aminek kozelebe sem jon a windowsos megfeleloje... Persze, biztos van egy-kettonek alternativaja, de en ezeket szoktam meg, ezeket szeretem.

    "nekem egy 8 éves sagme my 55öm, az akkori időkből származó high end telók szó szerint elporladtak már"

    En meg multkor talaltam egy T28-at a lakasban! Azt szivesen beuzemelnem, csak eltunt az aksija. Meg a Motorola 7200-asrol is szep emlekeim vannak 95 korulrol. De azert azt nem mondom, hogy ezeket nosztalgian felul hajlando lennek hasznalni! Mar nem a 20. szazadban vagyunk es en kihasznalom a modern smartphone-ok tudasat!
  • morden
    #33
    Vajon miért nem kérdezenk semmit és egyből cserélik az eszközt? Lehet azért mert tudják, hogy ha egyszer elromlik akkor kakukk nem lehet javítani meg semmi, ha meg a vásárlókkal kekeckednének, akkor a vásárlók bevizsgálatnák és csak ki kellene cseréni. Szóval amit jófejségnek tartotok, lehet hogy nem az , hanem a silány minőséget próbálják palástolni.
  • Gerygrey
    #32
    Nekem az iPad-del a legnagyobb bajom az, hogy nagy, nehéz, nem elég mobil (szerintem ezzel nem vagyok egyedül: valahol olvastam statisztikát, miszerint az amerikai iPad felhasználók mindössze 5 százaléka használja az iPad-et otthonán kívül, arra meg nekem luxus egy ilyen kütyü hogy otthon nyomkodjam, ahol egyébként is van egy Core i7-es asztali gép)

    Egyszer 3 napig volt nálam kölcsön az első Galaxy Tab, na nekem az a méret az, ami tökéletes. A HTC Flyer szimpatikus, 133.000 Ft lesz a wifi-only verzió, ha tabletet vennék, akkor egyértelműen ezt választanám. Más kérdés, hogy egy bivalyerős asztali gép és egy felsőkategóriás androidos teló (galaxy S) mellett nem sok szükségét érzem egy tabletnek.
  • aronvirginas
    #31
    "Kib@szott sok bug van bennük"

    Van, de hidd el más hasonló jellegű termékeket sem Jézus Krisztus programozott, az Androidban és a Windowsban is találsz olyan bugokat, hogy falnak mész. Ennyi erővel ne vegyél semmit.


    "fizetni kell a support nagy részéért"

    Nettó baromság! A garanciális javításért nem kell fizetni egy fillért sem, sőt a legtöbb termékükre a garancia nemzetközi, szóval ha épp Prágában jársz és ott romlik el az iPad, bemész a prágai szervízbe és szó nélkül javítják. Garancián kívül nyilván pénzbe kerülnek a javítások, de melyik gyártónál nem?

    "az Istore nélkül majdnemhogy 0 dolgot használhatsz rajtuk. (Felejts
    d el, hogy felmegyek a netre azt töltök hozzá valamit). Nagyon rossz cuccok. Az apple igazából presztizscucc. Nézdmá, nekem ifónom van, milyen kemény gyerek vagyok. De egy 200 ezres ifón megfelel egy 100 ezres igényesebb egyéb telónak. Csak az almát fizettetik meg az emberrel, belül semmi extra...
  • gemihu
    #30
    sascha1978: évek óta tervezem,hogy veszek valami mobil eszközt, amin fényképeket tárolhatok,netezhetek stb. Viszont szeretném ,ha elférne a fotós táskámban is. Egy laptop túl nagy, egy netbook is viszonylag nagy. A táblagépekben a legjobb dolog az,hogy nem kell a billentyűzetnek hely. Vagyis maximálisan ki tudják használni a legnagyobb felületüket. Persze ha sokat kell gépelni,akkor más a helyzet,de azt se felejtsük el,hogy bármilyen billentyűzet megjeleníthető rajtuk.

    Az androidos tabletekkel az a baj,hogy drágák és sok gyártó túl nagy választékkal árasztja el a piacot, ez pedig támogatási problémákat okoz, a vevőknek pedig döntési nehézséget,ami elégedetlenséget szül még a vásárlás után is. Mi lett volna ha.. Szóval szerintem kevesebb típus kéne cégenként.
    A másik ,hogy nem gondolkoznak komplex rendszerben. Hiába a készülék,ha nincsenek hozzá kiegészítők. Megfelelő tokok stb.
    Szerintem is tanulnak a gyártók a hibákból és a google is jó irányba halad az android platformmal. Az android open accessory révén megjelenhetnek olyan külső eszközök,amelyek tovább növelhetik a tabletek kihasználhatóságát.Pl készülék független dokkolók.
  • morden
    #29
    (nekem egy 8 éves sagme my 55öm, az akkori időkből származó high end telók szó szerint elporladtak már. Az én kis sagememet nem cserélném le semmire, kibír 1 hetet az aksia, balatont, ejtést taposást is jól bírja és tökéletes telefonra,sms-re)
  • morden
    #28
    Belőlem kiveszett a "márka előítéletesség" már jó ideje, attól hogy valami névtelenebb még lehet jó, sőt, meglepődök mindig, hogy az xy csuka ezerszer jobb mint a nike, a samsung wave jobb mint az iphone, a zunglong pc használhatóbb (arra amire én használom (cég álltal fejleszett progi ami nem kompatibilis az applel)) stb (jah és én csak nevetek azon amikor az apple ipadosok kínlódnak a wifivel, én csak bedugom az usb-s utp átalakítót és már süvít a net 100mbit-tel :D )

    Hirtelen sorolj fel olyan létszükségletű programokat amik csak és kizárólag apple-re vannak és más gyártóknál nincsenek ( a 20. rangú játék, csilivili zenelejátszó nem ér :D )
  • smv
    #27
    Egyértelműen az árazás a probléma. Azok az androidos táblák amik az iPad ára alatt vannak leginkább a használhatatlanság határát súrolják, az iPad ára feletti tábláknál viszont jelenleg jobb választás a gördülékenyebb felhasználás és a szoftverellátottság miatt az iPad.
  • Papichulo
    #26
    Fogadjunk, hogy neked Samsung Wave telefonod van! :)

    Amugy egy dologban, biztosan veri a Wave barmelyik iPhone-t. A software-ellatottsagban. Abban kegyetlenul eros a Bada! ;)

    Meg amugy is remekul kiegesziti a "Zunlong" markaju "tablet"-eket :)

    Tenyleg, nem csinalnal megint egy olyan kis herzig tablazatot, mint a "Zunlong" vs. iPad2 okfejtesednel? Tudod, azt a 'sry<->ok' tipusut?! Azzal fel tudnad dobni a napomat! :D
  • narumon
    #25
    Egyáltalán nem nagy szám, de nagyon jól használható. Tehát ha mondjuk te egy olyan ember vagy aki leginkább csak netezik, emailezik, könnyed játékokkal játszik, esetleg sokat olvas, akkor sokkal jobb választás mint bármi más most a piacon. Ha ez mellé hozzá veszed, hogy mondjuk sokat utazol és ezt egy fél kilós vékony cuccal teszed akkor meg egyenesen kötelező. Én konkrétan imádom, múlt héten oda voltunk a hegyekben, de feltettem rá pártucat könyvet, néhány játékot és néhány filmet, így este a túrázások után nagyon jól jött, fele akkora helyen mint egyetlen könyv.
  • narumon
    #24
    Óó igen, de akkor mindenki más is hülye aki nem samsung wave-et vesz, hiszen akkor ugyanazt tudja mint egy galaxy s meg ugyanazt mint egy kétszer annyiba kerülő HTC... vagy mégsem? Hát mégsem...
  • sascha1978
    #23
    Valaki mondja már meg miért olyan nagy szám egy tablet, úgy általában?
  • morden
    #22
    Izé egy Samsung Wave 8005 (64k) ugyan azt tudja + szebb a kijelzője, dizájnosabb stb mint az iphone 4 (kb200k), ha az ember a saját pénze ellensége akkor jó választás az iphone :D
  • narumon
    #21
    Az első kérdésedre a válasz, hogy nincs, az ékezetes betűk lenyomva tartás mellett jönnek elő. Cydiaban lehet, hogy van full qwertz bill, de nem néztem még. A második kérdésre meg, elvileg teljesen jól működnek, ismerős is használ, nem mondta, hogy gondja lenne vele.
  • zoliapu
    #20
    A szövegbevitelről marha kevés az info, de még az Ipad 2 -ről sem tudom, hogy a virtuális bill. van e teljes magyarnyelvű gombsor (ami egy érintéssel működik). Androidba pl nem láttam egy tapasztalatot sem ezügyben, és nemtudom a magyar BT/Wifi -s billentyűzetek, hogy mennek.
  • Papichulo
    #19
    Jaaa, ez egy kicsit csalas.
    Ez a regi csont, galaxy tab, ami 7 inches kijelzovel van es a telefonra keszult os van rajta.

    Viszont itt van talalhato ipad2 is 140k korul.

    Ugy latom nem voltal korrekt ezzel a listaval.
  • Marko001
    #18
    Akkor sorry, elnéztem. Az új valóban jóval drágább. :)
  • narumon
    #17
    Bocs de ez itt mind a réginek az ára, tanult kollegám meg az újat kérdezte.
    Vagy nem tán egy 7" technikai tudásban fele gépet rakunk az ipad2 mellé árban?
  • narumon
    #16
    Az a baj, hogy ezt nem vesszük be, ugyanis:
    1, Magyarországon tudtommal még csak most fog nyilni az első Apple Store
    2, Ha külföldi storeban dolgozik (mint ahogy nekem is van ilyen barátom), akkor pontosan tudja, hogy az apple egyvalamiben világelső: a supportban
    3, A supportért nem kell fizetni
    4, Milyen bug van bennük? A szoftver update ingyenes.
    5, Mi a franc az az IStore egyáltalán? És mi az, hogy nélküle nem tudsz használni dolgokat?
    6, Pedig hidd el, felmész a netre és töltesz hozzá valamit.
    7, Azért az a 200e forintos ifón (hol annyi?) az messze jobb mint a százezres egyéb telefon hidd el csak ki kéne próbálnod.
    8, Az apple logót pont azért fizettetik meg az emberrel (mint a világon bármilyen másik logót) mert azért cserébe kapsz valamit. Én annyit tudok erről mondani, hogy angliában leejtette barátom az iphoneját, elmentünk a legközelebbi apple storeba, ott megnézte egy srác, hogy nem lehet bekapcsolni, elnézést kért és adott egy másikat. Ez tíz perc volt, és ez az ami nekem (és még rengeteg embernek) megéri azt a kis felárat amivel az alma logó több mint a másik....
  • Marko001
    #15
    Galaxy tab. Ugyanitt körülnézhetsz a többi miatt is. :)
  • narumon
    #14
    60e forintért nem lehet jobb tabletet venni, sem itthon sem külföldön. Az, hogy SZERINTED a tied jobb az más kérdés, SZERINTEM meg egy olyan eszköz aminek pont a tablet lényege veszik el.
  • SötétBarom
    #13
    :DDDDD

    LOL.

    Apple supportról annyit, hogy a némi zuhanás után megmakkant szifont egy szó nélkül cserélték egy zsír újra, új garival.
    Szerk.: A hsz többi részét szóra sem méltatom, akkora ökörség :DD
  • narumon
    #12
    Milyen ipad2 az ami 199e forint?
    Apple Ipad2 16GB - 142.900
    Apple Ipad2 3G 16GB - 172.900

    Ezért fogy ez és nem a konkurencia... Ráadásul az ipad1-eket most kiárulták, 108e forintért vettem az enyémet. Ennyiért a konkurencia semmit nem tud adni.
  • Papichulo
    #11
    Ezek az arak honnan vannak? Tudnal adni pontos forrast? Hol lehet Playbook-ot kapni MO-on 140k-ert? Vagy az uj Galaxy Tab-ot elofizetes nelkul 80k-ert?

    Koszi!
  • djmirage
    #10
    Ha rám hallgattok apple-t nem vesztek. Az egyik barátom az apple supportban dolgozik. Csak annyit mondok: most már ha ingyen adnák se kellene neki se iphone, se ipad se semmi, pedig anno nagyon odavolt értük... Kib@szott sok bug van bennük, fizetni kell a support nagy részéért, az Istore nélkül majdnemhogy 0 dolgot használhatsz rajtuk. (Felejtsd el, hogy felmegyek a netre azt töltök hozzá valamit). Nagyon rossz cuccok. Az apple igazából presztizscucc. Nézdmá, nekem ifónom van, milyen kemény gyerek vagyok. De egy 200 ezres ifón megfelel egy 100 ezres igényesebb egyéb telónak. Csak az almát fizettetik meg az emberrel, belül semmi extra...
  • morden
    #9
    Ne felesd ki az apple ipad 2nél jobb tablet pck-et amit hazánkban nem kapni, ellenben külföldön olyan 60 ezer forintnak megfelelő árban van. (mint pl a sajátom)
  • MsUser
    #8
    Nagyjából az árviszonyok, persze van már jobb az iPad-tól
    -Apple iPad 2, 16GB 199 990Ft
    -Motorola Xoom 155 384 Ft
    -BlackBerry Playbook 139 990Ft
    -Dell Inspiron Duo 134 975 Ft
    -Samsung Galaxy Tab Wi-Fi 16GB 79x900Ft
    -Prestigio MultiPad PMP3084B 35 432Ft
    -
  • M2 #7
    Az Ipad megteremtette saját kategóriáját és jelenleg senki nem tud jobbat csinálni. A konkurensek kisebbek, drágábbak, gyengébbek, operációs rendszerük kevésbé használható és kevesebb, vacakabb programok készülnek rájuk.

    Ennyi a nagy titok.
  • reconka
    #6
    Yv@n egyszer probald ki nagyot fogsz nezni
  • Solten
    #5
    "A tábla PC-ket WiFi-s konfigurációként kellene kínálni és megfizethetőknek kellene lenniük."

    Ennyi. Bar nem szentsegtores ha egy 3G modul is helyet kap.
  • Yv@n
    #4
    Az olcsóbb szar is szar marad :D
  • G_ArchAngel #3
    Jah, raadasul meg olcsobban is kapjak, mint a legjobb Androidos tableteket. A hulye zombik, olcsobban, jobbat... Ki erti ezt...?