66
  • sly007
    #26
    70 éves Gizinéni megy mögötted Trabanttal, az biztonságosabb?
  • dilofekete
    #25
    1. bringával megyek nem gyalog
    2. keskeny útvonal, előtted kátyú, nem tudod megkerülni, át kell menni rajta, vagy sikerül vagy nem és a sors dobja hogy kettészeljen egy faszkalap számítógép
  • BCS pixel
    #24
    tuti lesznek problémák, biztos lesz olyan helyzet amire nem készítették fel előre a gépet, vagy amit a gép is ugyanúgy beszop mint az ember, vagy tuti lesz olyan hogy a már jól megcsinált programot elbasszák egy rosszul megírt frissítéssel, és mondjuk a macskát úgy próbálja meg kikerülni, hogy közben belemegy a szembejövő kamionba, mert a programozó elnézet egy prioritási számot valahol
  • dilofekete
    #23
    de én egy merevvázas bringáról beszélek nem monster kocsikról ember :D
  • sly007
    #22
    Fogadjunk hogy belehalnál. De ki miatt? Autó miatt? ő meg tett mindent hogy elkerülje. Saját magad miatt, mert olyan eszetlen voltál hogy megszívatod a technikát saját károdra. Következtetés: Minek szívatnád meg a technikát, ha tudod h belehalnál? Ismered a technikát, nem szívatod meg, hanem szépen a zebrán mész át ahol számít rád és tudod hogy nem csap el.

    Nagyon leegyszerűsítve: Ne áll a vonat elé mert úgy is elcsap. :)
  • mrzed001
    #21
    Jóóó, legalább kipusztulnak az úttesten tekerő cangások :D
    Az avtomatának lehet ám magyarázni, hogy csak azért ingott be a barma a sáv közepéig, mert káááátyúúúú vót előtte amitől megijedt (úristen .... ELNYELI :D)
  • sly007
    #20
    Több ember is mondta már hogy hülyeséget csinált amikor kikapcsolta az automatikus rendszereket a fullos kocsijában. Volt autópályán pörgés... :S
  • dilofekete
    #19
    teszem azt pont mögöttem jön, nem előz le mert béna keskeny az út, de egy rutinos sofőr simán megteszi, de én egy kátyúba emiatt belerongyolok 50-el és borulok, a rutinos sofőr elrántja a kormányt és fékez, ha csak lassítok akkor fékez, de egy gép miből állapítja meg hogy ha én haladok és mindenféleképpen lassítok csak nem mindegy hogyan, azt hogyan különbözteti meg hogy fékezzen hogy ne jöjjön nekem, vagy fék előtt kormányozzon mert elé fogok esni, ezt amire kitalálja a fejem már a kerék alatt van és satuzik is.
    Kössz kihagynám :D
  • sly007
    #18
    Célszámítógépnek bőven elég egy notebooknyi hely szerintem. Google-nak tesztautója van, nem csoda hogy még a fél kocsit elfoglalja a technika. :) Ne felejtsed el hogy a repcsik ködben autópilótával szálnak le. :)
  • MacropusRufus
    #17
    ez igaz. De kérdés az, hogy milyen gyors változásokat képes lekövetni. Továbbá sztem vezetésnél igenis számít a szerzett tapasztalat, a rutin. Egy gépet is meg kell tanítani vezetni sztem. Meg hát jól írta valaki: a tökéletes ember megalkotja a tökéletes gépet... vitzes.

    Sztem a kocsika már évekkel ezelött lehetett volna autómatavezérlésre bízni. Nem nagy vászisztdász. Már a Lunahold is saját magát vezérlete vagy 60 éve...
    Sztem felelőtlenség ilyet gépekre bízni.
    De én mindent elhiszek, miért nincs városi teszt a gúgli tesztjében? Miért CSAK főút és/vagy autót szerepel a palettán? Miért nincsen pl. egy igazi szopatós belvárosi araszolás benne vagy valami nagyon gáz környék, ahhol kismillió helyre kell figyelni. A gúgli kissé elhamarkodta a tövény módosítást, sztem.
  • armageddon666
    #16
    És akkor Quno Jedi megnyomja a tűzgombot.
  • dilofekete
    #15
    fogadjunk hogy megszopatnám a technikát egy szaros bmx-el :D
  • sly007
    #14
    Annyit szögezünk le hogy ezek a kocsik a körülöttük lévő környezetet vizsgálják. Bármi váratlan történik, előbb reagál rá mint az ember. Nem mellékesen pontosan tudja mit bír a kocsi.
  • MacropusRufus
    #13
    "forrás? konkrét számok? vagy csak semmi sem jó? :)"
    valoszínűsíthetően a technika ami vezérli nem egy P1-es. Túl sok változót kell feigyelnie, tehát 1x kellően nagy aksi kapacítás kell + a technika és a plussz aksik súlya együtt... Ez már nem 2kg....

    "Netán jobb, ha részeg/drogos/egyszerűen ügyetlen vagy figyelmetlen/sík hülye (lásd: beláthatalan kanyarban előz, de sok ilyet láttam) dönt az életedről vagy halálodról (amikor éppen karambolozik veled)?"
    hibás példa. Gondold újra, hogy miért.

    "Ja, szerintem barora nem lenne nagy baj, ha automatikusan mennének az autók (ha már ez a nevük), és a balesetek és főleg halálos balesetek száma töredékére csökkenne."
    aha, én is ezt láttam, amikor az AutoBild főszerkeszőtje 40-vel verte telibe a csarnok falát mert nem ment a merci csoda okossága, vagy a Volvo is simán telibe verte az álló autót, mert nem vette észre és még lehet sorolni.

    Én CSAK autópályán engedném a gépet vezetni. Megszünne az idióta száguldozás, egy sorba mennének a kocsik, stb...
    Városba viszont nem engedném. Nagyon sok a változó sztem a jelnelegi technika nem alkalmas arra, hogy realtime feldolgozza a környezetét és ennek megfelelően azonnal kiértélkelje a legjobb megoldást és azt végre is hatjsa úgy, hogy közben míg ezen végig megy ismét változott a környezet. Pl. autó fékez elötte ő lassít, de közben balról bevágnak elé ami még a lassításkor nem történt meg, jobbról megjelenik mellette a másik sávban egy kocsi és még a qurva gyerek is lelép a zebrára szabályosan.Az embernek ilyenkor a tapasztalata is sokat segít. A gép meg csak százalékokat lát. És az már komoly baj...
    A gúgli megint akar valami marhanagy szart. Egyébként azok után, hogy az Android(is) gyújti az adataimat, 52346x megondolom, hogy a gúgli-t a cuccaim közelébe engedem-e vagy sem. Hógyispersze, a kocsi eléggé nevesített valami, és ugye ott is van egy szgép, ami 100%-k, hogy a gúgli rendszeréhez van kapcsolva, már csak a gúglimapsz miatt is...


  • dilofekete
    #12
    képzelem milyen jó lesz egy előtted döcögő kocsit követni, ami besatuzik minden második úthibánál, a bkv-val olyan south parkos lesz :D meg egy biciklist képtelen lesz kikerülni, mert az egy dolog hogy 88 millió mérföldet megy auto pályán, ha a mami nem tartja be az úttest szélétől számított 80 centis sávot, amiből nem térhet ki, mert kitér, mert az úttest széle néha még járdának is rossz egy merev vázas bringával és egy bringa sokkal hirtelenebb mozdulatokat produkál, amitől szerintem simán átmenne a szemközti sávba a kocsi :D
    szép lesz, kíváncsi leszek a statisztikákra :D
  • jeec
    #11
    "Az a vicces, hogy amennyit lehet nyerni a fogyasztáson a gép vezetésével, annak a többszörösét elviszi a csomagtartóban lévő plusz súly."
    forrás? konkrét számok? vagy csak semmi sem jó? :)

    "Plusz ha tökéletes gépeket készítenének a hibázhatatlan emberek, akkor sem hagynám hogy egy gép döntsön életről és halálról."
    Netán jobb, ha részeg/drogos/egyszerűen ügyetlen vagy figyelmetlen/sík hülye (lásd: beláthatalan kanyarban előz, de sok ilyet láttam) dönt az életedről vagy halálodról (amikor éppen karambolozik veled)?

    Nem tudom, szoktál-e repülőgépen utazni, de bizony ott is azon múlik az életed, hogy vajon mennyire jó az a repülőgép (_gép_). Hiába vezetik emberek (amikor éppen...), ha olyan műszaki hiba van, amin nem lehet vezetéssel javítani..

    Ja, szerintem barora nem lenne nagy baj, ha automatikusan mennének az autók (ha már ez a nevük), és a balesetek és főleg halálos balesetek száma töredékére csökkenne.
  • JL666
    #10
    Akkor B-s jogsi kuka?
  • Skynet85
    #9
    Majd benne lesz az eula-ban, hogy hírtelen eredetű technika hiba folytán felépő személyi sérülés esetén reklamálni a showhívatlban kell... Egy újabb lehetőség emberek foragalomból való kivonására minden téren. :D
  • Retechegér
    #8
    Az a vicces, hogy amennyit lehet nyerni a fogyasztáson a gép vezetésével, annak a többszörösét elviszi a csomagtartóban lévő plusz súly. Plusz ha tökéletes gépeket készítenének a hibázhatatlan emberek, akkor sem hagynám hogy egy gép döntsön életről és halálról. Azt a kocsit viszik majd dutyiba aki elgázolt egy buszmegállót, majd visszatolatott a túlélőkre mert észrevett még egy kutyát is, vagy az "utast"? Hm?
  • immovable
    #7


  • Sir Quno Jedi
    #6
    Jah, ebben az a szar, hogy a hülye elektronika igyekszik elkerülni az ütközést, így ha elé állsz, megpróbál megállni. Ergó ha ezek beugrasztanak eléd egy pulyát és utána körbevesznek, ott halsz meg a hülye automata autóddal, míg ha én beletaposok a 3ezresembe, akkor ott nem marad előttem nemnaponbarnult, de egy sem... Engem nem kapnak el élve. :DDDDD

    Persze ha szerelnek rá egy tűzgombot, amit ha lenyomsz, utána igyekszik minden mozgó tereptárgyat (értsd. nípeséket) elkaszálni maxisebességgel, akkor megnyugodtam előre...
  • jeti00
    #5
    ha megnevelik a gyereket és figyelnek rá akkor nem ugrik autó elé :) de sztem egy ilyen technika hamarabb észleli és gyorsabban megáll mint egy emberi reakció megállíthatná.
  • orkaman
    #4
    majd lesz microsoftos is.

    sajna összeütköznek mert nem kompatibilisek.

    Az Apple sokkal jobbat fog készíteni, gyönyörű design jelzi majd a kocsi elején hogy ez Apple alapú. Az meg direkt lelöki a google és microsoft vezérlésűeket is.

    és a szokásos szöveg. csak nehogy terroristák kezébe kerüljön.
  • Amergin
    #3
    És amikor gyereket "sodor el", akkor a gúgült lincseli majd meg a nípes család?
  • JTBM
    #2
    Hát, ez nem lenne semmi.

    A munkahelyi ingázás közben lehetne elintézni az ügyeket.

    A parkolás is megoldódna, a kocsi leparkolna valahol, ahol ingyen lehet, majd felszedne, amikor indulok tovább.

    De attól tartok, ez nem 1-2, hanem inkább 10 év távlatában van...
  • kutanmiki
    #1
    expert módszer, kivitelezés, ötlet!