17
  • Molnibalage
    #17
    Ez tetszőleges. És az RPG szempontjából vizsgáltam, hogy mikor kapod meg az infót, hogy mit kell tenni. Ha előre nem tudod, hogy az orokokat így és úgy is ki kell nyírni, akkor nem teszed meg. Én a történetvezetés szempontjából vizsgáltam :)

    A Gothic 3 minden hibája ellenére az egyik legjobb hangulatú RPG, amivel valaha játszottam az előzmények miatt. Szép kerek történet.
  • BlueGold
    #16
    A Gothic 3-ban sikerült úgy "összesakkozni", hogy 10 perc alatt meglehet oldani mind a 3 végét.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Minden ork kiirtva Nordmarban és Mirtyniában, az összes varanti város "felszabaditva",Zuben megölve Vengard ork mentesitse.
    A király elött kell menteni.
    1. Innos: beszélni kell a királyal utána irány a Monostor - Beszélni Innos-al -> Fine.
    2. Xardas: a királyt lecsapni utána irány Xardas tornya - kohó - Xardas - "kijárati kapu" ->Fine.
    3. Beliar: a királyt lecsapni utána irány Xardas tornya Xardast lecsapni - Bukaresh temploma - beszélni Beliar-al -> Fine.
    (
  • cateran
    #15
    A legjobb "RPG" a szineszet....:P
  • Tomipapa86
    #14
    "A Piranha Bytes elkészítette a Risen című RPG-t, mely alig szerepelt jobban, mint a Gothic negyedik része"

    Hatalmas fail. A konzolverzió elcseszett lett ugyan, de a pc-s rendre 80 vagy afölötti értékelést kapott. Eladások is jók voltak pc-n nem véletlen, hogy jön a Risen 2.
  • Loverman
    #13
    ezért van hogy a legjobb RPG még mindig a könyv alapú, és az ember még a barátaival is van közben. sőt mostanság "versenyek"re is járunk
  • IMYke2.0.0.0
    #12
    Bizony. Nem is szavaztam.
  • Utokverek
    #11
    A szavazást elrontották, gothic 4:arcania vs risen kellett volna, hogy legyen....
  • Molnibalage
    #10
    Azt írtam, hogy nem nagyon. Tényleg midenkinek ennyire nehéz ma már a szövegértelmezés?

    A legtöbb RPG-nél a főszálat alig módosítja, csak a céhek és mellékküldiket határozza meg. A Gothic 3 estén olyan szinten lehetett elhúzni a választást, hogy lényegében az utolsó 1-2 óráig lehetett halogatni, hogy kihez állsz. Összeszedtél minden cuccot, semmit sem szabadítottál fel és megvan minden kehely. Eztán vagy smeleges befejezés vagy embert vagy orkot irtod ki. Ennyi.

    A különféle befejezések között néha alig van eltérés.
  • IMYke2.0.0.0
    #9
    szerk.: kuriózum...
  • IMYke2.0.0.0
    #8
    Manapság ez már sajnos nem igaz az RPG-re - a fejlesztők lusták.
    A "The Witcher 2"-höz ígértek 10+ befejezést, és ez ma igazi kuriózium.
  • JethroHUN
    #7
    Az RPG műfaj nem újrajátszható? ez hülyeség... éppen az a lényege egy rpgnek hogy többféle lehetőség van a történet befolyásolására, így jó sok kombinációval lehet a végére érni, és mindig eltérő befejezést kapsz.
  • Molnibalage
    #6
    Igazából szitne semmilyen történetet nem enged meg egy MMO egy jól felépített single player RPG mellett.

    Az RPG műfaj nem nagyon újrajátszható, de ez kit érdekel? Csak annyira újrajátsztható, mint amennyire egy könyv újraolvasható. :)
  • Fbn Lx
    #5
    egy mmo-nak soha nem lesz akkora sztorija, mint egy single játéknak. pusztán a többjátékos természete nem enged meg rengeteg fordulatot és egy igazán progresszív történetet.
  • Loverman
    #4
    valaki a multit szereti, valaki mindkettőt, valaki csak a single playert. egy ilyen játékot is jól meg tudnak csinálni úgy hogy egy MMO-snak is élvezetes legyen, pl Mass Effect, Elder Scrolls, ilyenek. Az hogy kicsi az újrajátszási faktora, hát ez van, a legtöbb játéknak az. Én az olyan játékokat szeretem ahol van sztori (avagy "lore). Ezért MMO-val is játszok, de sima multizás nem jön be (pl órákon át darálni Diablo 2-vel. attól hogy a haver ott fut mellettem, nem lesz nagyobb élvezet)
  • whisper
    #3
    Az az igazság ,hogy egy bajom van ezekkel. MMORPG világába egy ilyen játékot végig tolni pár nap alatt aztán max egy új karival elég unalmas. Nekem. iugen Ghotic nagyon jó játék élveztem minden percét,de akkro mikor RPG volt csak. MMO óta sz.tem a emberekkel való közös játék éálménye dobja meg az RPG-ket..
  • BlueGold
    #2
    "Szóval elképzelhető, hogy Gothic 4: Risen vagy Risen 3: A Gothic Tale lesz a következő rész címe." Mivel a utolsó rész cime 'ArcaniA - Gothic 4' igy nem túl valószinű az első cím :-).
    A legjobban akkor járnának a 'Piranha Bytes' fejlesztők, ha bevennék a csapatba a Gothic 3 Community Patchkészítőit is.
  • a_n_d_r_e_w
    #1
    Vegul is nem hulyeseg,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Risen az istenek utani vilagban jatszodik, a Gothic 3 meg azzal er veget, hogy megszabadulnak az istenektol.

    Jol kitalaltak ezt anno