51
  • gombost
    #51
    http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware
    Nem kell a tízezres.
  • Rotyoka
    #50
    :D:D:D:D Te el is olvasod amit linkeltél vagy csak linkelted? :D:D
  • sanyicks
    #49
    Nem igazán, ugyanis én az én gépemről indítom a kapcsolatot, egy másik gépre, tehát csak én kezdeményezhetek kimenő kapcsolatot, fordítva már nem megy. Bejövő, más által kezdeményezett kapcsolatnál kell nyitott port (szervernél). pl torrentnél is ott az aktív meg a passzív. A passzív mivel nincs nyitott portja csak úgy tud kommunikálni, ha ő kezdeményez kapcsolatot, míg az aktív fogadni is tud kívülről kezdeményezetett(szerverként viselkedik).
  • willcox
    #48
    "Van egy oldal amivel fullos portscant csináltam, az 1-65535-ös portig, mindössze 9 óráig tartott :D (és nem talált egy nyitott portot sem)." - ez így alapvetően hülyeség, mert minimum az az egy port nyitva kellett legyen, amin azt az oldalt elérted.
  • sanyicks
    #47
    Nem lekérdezhető, tesztelhető(ha nem lenne az nem lenne net)... órák alatt. Nem fogja a gép csak úgy önként elárulni melyik portja van nyitva, mindnél be kell próbálni.
    Van egy oldal amivel fullos portscant csináltam, az 1-65535-ös portig, mindössze 9 óráig tartott :D (és nem talált egy nyitott portot sem).
  • willcox
    #46
    A hülyeséget nem kéne terjeszteni.
  • willcox
    #45
    Az IP-t, a böngésző típusát és az oprendszert mindenféle hókuszpókusz nélkül tudja egy szerver, és a logfile-ban le is tárolja (legalábbis egy apache típusú biztosan). Ha ehhez még javascripteket is használ egy oldal, akkor a kijelző felbontását, stb. is meg lehet tudni. Ehhez nem kell semmilyen trójai program.
    Egy trójai, vagy bármilyen program nem települ automatikusan, ha az ember egy icipicit is elővigyázatos. Akik bármilyen automatikus frissítést engedélyeznek bármire is, azok viszont komoly bajban lehetnek. Meg persze azok is, akik nem használnak megfelelő védelmet és ész nélkül kattintgatnak mindenre, megnyitnak bármilyen levelet, stb.
  • Gutmann
    #44
  • teddybear
    #43
    Te mondtad: "nem éppen az os-t az ip-t le tudja kérdezni, de mást nem."

    Erre mondtam, hogy mást is le tud kérdezni. Hogy nyitva van-e a port, az már tőled, meg a tűzfaladtól függ. De a státusz ettől függetlenül lekérdezhető.
  • sanyicks
    #42
    Kár hogy minden tűzfal/router alapon 1 darabot sem fog találni, ha még is akkor egy lejelszavazott valamit. Érdekes is lenne ha nem lehetne netről végignézni a nyitott portokat, ugyanis a nyitott port az alapja a netes kommunikációnak...
  • teddybear
    #41
    Itt egy régebbi oldal, ha keresed megtalálod azt a funkcióját, ami végignézi a gépedet nyitott portok után
  • teddybear
    #40
    Nesze, itt egy alapszintű tanfolyam, hogyan írj egy vírust linuxra...
    Meg itt egy magyar nyelvű fórum, ahol már jópár éve beszéltek a linuxos vírusokról.
  • sanyicks
    #39
    nem éppen az os-t az ip-t le tudja kérdezni, de mást nem.
  • qetuol
    #38
    A CIPAV többek között továbbítja az FBI-nak a gyanúsított IP-címét, MAC-címét, a nyitott portok listáját, az éppen futó programok nevét, a használt Windows-verzió típusát és adatait, valamint a regisztráció során megadott nevet.

    nemtom kinek tűnt még fel, de ezeket az adatokat, már MOST is le tudja kérni bármelyik honlap, amelyiket megnyitunk... csak szólok.
  • Rotyoka
    #37
    Kevesebb? Linuxra NINCS vírus. Én már vagy 5 éve mondom mindenkinek, aki nekem tud mutatni egy ÉLŐ jelenleg is TERJEDŐ linuxos vírust az kap 10.000Ft-ot de eddig sajnos senki se tudott csak fórumokat, meg kamu oldalakat linkelgetni amit ha megpróbál rájön, hogy egy kamu, amivel maximum ÖNMAGAD fertőzöd meg, és ezek erre is mennek rá, hogy sok windows prau önfertőzést csináljon mert azt hiszi tud linuxot fertőzni. De nembaj, egyszer majd ti is rá fogtok jönni.
  • teddybear
    #36
    Valamit elfelejtesz. Ez a trójai egy behatolóprogram. Azért írták, hogy bemenjen. És befogy menni, akkor is ha nem akarod. Akármilyen operációs rendszert telepítettél a gépedre.

    Egyébként ugyan tényleg kevesebb linux vírus van, de például az első férget Unixra írták.
  • vasedeny2
    #35
    ja: random 1-2 linux vulnerability-t megnéztem. többen azt mondják a kódoptimalizáló rést csinál. nincs a kernel agyonoptimalizálva, ha agyonoptimalizálod, akkor kiszed olyan elágazást, ami ha az nem teljesülne, el se jutna a program arra a sorra, de ha mégis, akkor ráveszed, hogy kiírjon egy hibaüzenetet. és hogyan tovább? ne egyél meg mindent, amit talál a google. már rég szarrá törték volna a facebookot, a google-t, stb stb
  • vasedeny2
    #34
    jubileumi 100-adjára mondom: linux
  • Rotyoka
    #33
    És áruld már el nekem ebbe hol a vírus :D:D
  • gombost
    #32
    Vagy még: http://href.hu/x/f6sz, http://href.hu/x/f6sz
  • gombost
    #31
    Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
    http://lmgtfy.com/?q=linux+exploit
    Vagy: http://www.exploit-db.com/search/?action=search&filter_page=1&filter_description=&filter_exploit_text=&filter_author=&filter_platform=16&filter_type=0&filter_lang_id=0&filter_port=&filter_osvdb=&filter_cve=
  • willcox
    #30
    Én nem érzem rabnak magamat.
  • Mike
    #29
    nem tudom mit kell ezen ennyit kinlódni

    nevezzük a Földet börtönnek és kész
  • willcox
    #28
    Nem kell saját oprendszer. Arra kell odafigyelni, hogy az ember ne egy cég termékét használja mindenre. Vagyis pl: ha windows az oprendszer, akkor ne a windows saját víruskeresőjét és tűzfalát használd (ami egyébként is vicc kategória), hanem harmadik fél termékét. Minden céget nem tudnak az usákok sem a befolyásuk alatt tartani. Egyébként meg, ha valaki routert is használ (amiken többnyire valamilyen linux van), nagyon jól kézben tudja tartani az internetes adatforgalmat.
  • Amergin
    #27
    Minannyiotoknak be kell látni, hogy "törvényszerűen" "szükséges", hogy az efbíáj a törvények fölött állhasson (péeldé az olyen esetekben is).
    Minek itt tökörészni, szöszmötölni, holmi törvénnyel, bírósággal meg engedélyekkel?
    Mindenki terrorista, oszt jóvan! Aki meg még nincs börtönbe, az majd lesz!
    Egyébként is mindenki terrorista, amíg ennek az ellenkezője be nem bizonyosodik!!
  • Rotyoka
    #26
    ember linuxra van vagy 5 db vírus és mind TESZT. Egy élőkörnyezetben keringőt sem fogsz tudni mutatni linuxra, ha mégis akkor adok 10.000Ft ot!
  • teddybear
    #25
    "Elofordulhat, hogy ez kiskapu a Linuxban ugye nincsen benne..."

    Na és? Van másik. Vírus is legalább annyi van linuxra, mint windowsra. Egy kicsit többet kell agyalni a hekkernek, ennyi.
  • Tetsuo
    #24
    :) Biroi felhatalmazasrol hallottal-e?
  • arthurius
    #23
    Felhatalmazás nélkül.
    Hehe, vicces lenne, ha engedélyt kérne rá.
    "Tenorista bácsi, egy trójai szamarat akarunk instanálni a pécéjére, meg hátsó ajtót. Meg teccik engedni?" :D
  • Tetsuo
    #22
    Gondolom az elofordulhat, hogy a Microsoft egyuttmukodik az amerikai nemzetbiztonsaggal, mert erre mondjuk torveny kotelezi.
    Az is leofordulhat az egyuttmukodes soran, hogy az operacios rendszereit mondjuk ugy kell megirnia, hogy legyen benne vmi lehetoseg, hogy az NSA hozzaferjen minden gephez, amin ezek a szoftverek futnak vagy akar Windows update-kent funkcionaljon, amivel meg a Kaspersky sem tudna mit kezdeni.
    Az pedig eleg valoszinu, ha letezik ilyen, akkor az titkos.

    Elofordulhat, hogy ez kiskapu a Linuxban ugye nincsen benne...
  • teddybear
    #21
    z operációs rendszer fajtájának ebben az esetben semmi jelentősége. Ha csak nem írsz sajátot. Arra meg csak nagyon kevés ember képes.
  • willcox
    #20
    +g
  • willcox
    #19
    Még csak véletlenül sem. Inkább te vagy az, aki minden ijesztetést benyal, aztán rettegsz.
  • zola2000
    #18
    hiába linuxot kell használni :)
  • KRTuning
    #17
    Olvastam valamelyik nap hogy az EU fel kíván lépni az Apple beépített kémkedős botrányai miatt. Ugyanígy megtehetnék bármely cég/termék esetében is. Igenis kíváncsi lennék, pl a kicsipuha MS rejteget e valami meglepit amivel a világméretű összeesküvés elméleteket táplálhatja...
  • teddybear
    #16
    Köztudott, hogy a vírusirtós cégek "jó kapcsolatokkal" rendelkeznek az államvédelmi hatóságokkal. Szóval minden további nélkül el lehet képzelni, hogy az FBI által használt trójait ugyan érzékeli a kereső, csak figyelmen kívül hagyja.
    De, ha nem akarnak az FBI-jal együttműködni, azért az FBI rendelkezik elég bottal és répával, hogy mégis azt tegyék, amit mond. Például el tudják intézni, hogy Amerikában ne kapjon olyan vírusirtó forgalmazási jogot, amelyik cége nem tesz meg egy-két szívességet.

  • Rotyoka
    #15
    Itt arról volt szó hogy telepít, és alkalmazzon nyugodtan, a biztonság technikai cégeknél sem 8 általánost végzett excel ező emberek vannak
  • bigjoe
    #14
    1. Honnan tudod, hogy az MS$ nem épített kismillió backdoor-t a rendszerébe amit a hatóságoknak megnyit.
    2. Az FBI nyilvánvalóan alkalmaz egy két hacker-t illetve cracker-t, a többit ki lehet találni.
  • Rotyoka
    #13
    És mi annak az esélye, hogy tudnak csinálni egy olyan programot, amit mindenhova be tudnak juttatni ahova akarnak? Véletlen felfigyel rá mondjuk a Kaspersky Lab, és 1 nap múlva már semmit se ér a csodás programjuk, mivel őnekik sosem fogják elmondani, hogy ezt szépen zárják csak ki mert ez az FBI cucca.
  • bigjoe
    #12
    Kis naív..