40
  • vision5
    #40
    Az nem zavarja cseppet se őket hogy tőlünk nyugatabbra meg éppenhogy betiltották az iPhone/iPad/BlackBerry használatát állami szinteken, biztonsági problémák miatt. Igaz a balfékek még a Facebookon is nyomulnak.
  • morden
    #39
    A lényeget szerintem: van gondolom asztali gépük, van laptopjuk, telefonjuk, mi a fenének még a lehető legdrágább csúcstechnológiás tablet, aminek erősen megkérdőjelezhető a használhatósága ( vagy ha pdfet akarnak olvasgatni vehettek volna 100 dollárért e-book rader és kész, a maradék pénzből még 100 ösztöndíjat kiosztani az arra érdemeseknek.)
  • zola2000
    #38
    szerintem egy táblagépen ezerszer kényelmesebben lehet pdfet olvasni mint notin, akkor inkább kinyomtatják, így talán nem

    bár tudom itt egyesek szerint a pc mindenre elég kell hogy legyen :)
  • ADAMEX9
    #37
    Köszönöm az értelmes megnyilvánulást
  • morden
    #36
    Egy kis 60 ezres EEE PC is tökéletesen megfelel arra a célra amire használni fogják derék politikusaink. A fenmaradt pénzből pedig lehet támogadni az új faceplam őrületet ami a XXI. század legcikibb jelensége és 12 éves kor fölött börtönnel büntetném az az idiótát aki képes ilyet belinkelni ...
  • atomjani
    #35
    Ha van laptop, akkor már eleve nem kell nyomtatni nagyon. Úgyhogy ez csak egy olcsó duma, hogy ez miatt kell leváltani.
    A meglévő laptop ellátja a funkcióját. Ne akarjanak ennél könnyebben hordozható eszközöket venni csak azért, hogy kényelmesebb legyen az életük. De nem is ez a gond.
    Sok képviselőnek van saját cége és egy sem utasította vissza. A saját cégük meg biztos adja nekik a pénzt rendesen. Állami pénzt elfogadni szégyen. Mert ez majdnem az, amikor ő kapja a pénzt, hogy vegyen ilyen hülyeséget. Csak így túlságosan feltűnő lenne. Egyébként is nem kevés pénzt kapnak a képviselők. Részletre is néhány hónapon belül is ki tudják fizetni.
  • bvalek2
    #34
  • Tetsuo
    #33
    iPad ide vagy oda, a legtobb politikusnak a Dunabaloves jarna.
  • McCartman
    #32
    epic fail.

    le merem fogadni , hogy laptopjuk is van , közpénzből.
    az majd mehet a gyerek ezek szerint.
    ez megy csak fölösleges rongyrázás , elitizmus meg csak simán önös érdek.
  • ADAMEX9
    #31
    És a kommentem többi részére is van válaszod? (ne olvasgassak már el 10+ híroldalt)
  • bvalek2
    #30
    Ezt a kis vitát a többi hírportál fórumán is eljátszották, olvasd el őket. Nem sok, sőt, nagyon is kevés.
  • ADAMEX9
    #29
    Megspórolják a papír költségeket = PDF-ben kiküldik mindegyik iPad-re és ott olvassák. És egy mezei laptopra ugye nem lehet kiküldeni?

    Egyébként, ha havi 170 ezer forintot spórolnak meg a tablettel akkor:
    16 millió / 170 ezer = 94 hónap (ennyi idő alatt térül meg)
    Szerinted hol lesznek ezek az iPadok 7 év múlva?

    Amúgy 170 ezer forintból kb 50 ezer A4 lapot lehet nyomtatni havonta.
    Nem sok az egy kicsit?
  • bvalek2
    #28
    A többi informatikai oldalon azt is részletezik, hogy mennyi pénzt spórolnak azzal, hogy táblagépre állnak át:

    Milliókat spórolhat a kormány az iPadekkel
    A magyar kormány iPadekkel spórol

    A MI PÉNZÜNKET. Felsültetek, kedves gyűlölködő fórumozók
  • HM
    #27
    Van bőr a képükön ezeknek a férgeknek....
  • zola2000
    #26
    csak én érzem a különbséget, amikor a régi kormány darabonként egymillióért jóval a piaci ár fölött vett kakaóbiztos gépeket, és eközött? Sőt régen nagyon sok dolognál voltak piaci ár sokszorosáért beszerzések.
  • asdasdasd
    #25
    Ja, most látom, hogy csak kormányon belül megy a dolog. Akkor nem szoltam. Saját csicskásnak ajándékot adni szent dolog.
  • asdasdasd
    #24
    Azért kár volt...
  • asdasdasd
    #23
    Nincs 4 éve, hogy minden képviselő kapott laptopot.
    Talán nem kellene ajándékba odaadni nekik a ciklus végén, hanem beszedni, formázni, kiosztani az újaknak.
    Egy négy éves laptopon remekül lehet szöveget szerkeszteni.
  • McCartman
    #22
    elég szomorú.
  • bvalek2
    #21
    A mellékelt képen látható bácsi Magyarország alaptörvényét írta rajta.
  • McCartman
    #20
    hát ez már nagyon az alja. de nem fogok meglepődni ezután , mindig van lejjebb.
    a pofátlan reklámról nem is beszélve ami nem most kezdődött , dehát nyilván megbúvik valahol egy apple / forgalmazó háza táján érdekelt szál.

    @bvalek2: 'Végre nem egy hülyeségre költenek, hanem egy valóban hasznos munkaeszközre, úgyhogy ne szórakozzunk már egymással.'

    ez is nettó baromság. Ipad 2 egy haszontalan , sznob , túlárazott luxuscikk semmi más.
    Aki érdemi munkát akar vágezni olyan gépet vesz aminek van billentyűzete és nem egymás mellé szórt ikonok hegyéből áll az oprendszere.
  • bvalek2
    #19
    Biztos a Szájer ötlete volt, ő ilyen lelkes az iPad-ért

    Egyébként ne aggódjatok, a kormányzati dologi költségvetés be van fagyasztva, úgyhogy ezért a 16 milliós beszerzésért valamilyen másik 16 milliós tervezett beszerzést kellett törölni. Lehet hogy a minisztériumok WC-papír keretét használták fel
  • bino512
    #18
    hihetetlen mekkora pazarlás... és ez még csak a kezdet
  • bvalek2
    #17
    Már amikor az MSZP kormány idején rakodtam a sörösrekeszeket reggeltől estig, akkor is az agyamra ment ez a hőbörgés. Egyértelmű, hogy a puszta irigység motiválja. Akinek pedig az jut az eszébe, hogy odakerülve mindenki lop, az igenis magából indul ki. Ha odakerülne akkor nyilván lopna, így nem mérvadó a véleménye.

    Ha én lennék képviselő, nem lopnék, és rengeteg emberről tudom, hogy ők sem lopnának, így teljes joggal feltételezem, hogy a képviselők nagy része nem a lopás kedvéért képviselő. Egyébként is, ha jogi tanácsadónak mennének egy céghez, ott többet keresnének mint a köztársasági elnök. Aki a végzettségéhez képest ilyen kevésért vállal egy munkát, az nem a lopás kedvéért csinálja, sem a Fideszes, sem az MSZP-s.
  • RoadkilleR78
    #16
    Azért jó, hogy iPad-et kapnak, mert azon legalább nem tudnak flash játékokkal játszani :-)
  • FoodLFG
    #15
    Érdekes itt más írnak, mint az MTI...
    A közleményből kiderül: a 120 darab 16 GB-os – és az ár alapján feltehetően 3G-vezérlővel is rendelkező – iPad 2 beszerzési költsége darabonként nettó 136 ezer forint.
    http://itcafe.hu/hir/magyar_kormany_apple_ipad_2_sporolas.html


    120 * 136 000 = 16 320 000
    Ez sem rossz!
    Mondjuk az XMSnél ez a cucc nettó 142 000. Lehet hogy tudtak alkudni az árból. De ügyesek! ^.^ Vajon mennyit fizetnek még majd pluszba a mobilnetes elérésekért ? :DD
  • ADAMEX9
    #14
    http://www.kalkulus.hu/blogs.2319.J%C3%A1t%C3%A9k+a+parlamenti+%C3%BCl%C3%A9sen
    http://rabakalman.blogter.hu/465700/kovacs_ferenc_jatszik_a_parlamentben

    Csak úgy hirtelen... de volt már bwin.com is.
  • FoodLFG
    #13
    Miért ingerelnék a népet ? Sok embernek ez tetszik, hiszen az iPadot reklámozzák mindenhol, tehát ez egy jó, hasznos és "forradalmi" dolog. Miért lenne rossz ?
    Az emberek másik fele pedig azt sem tudja, hogy mi ez, ők leszarják.
    Aztán vannak még a negatív SG fórumozók, akiknek semmi sem jó, mert epül.

    Remélem az XMS-en keresztül veszik 1,5-szeres áron, hogy Handrasnak is jó legyen. Csurran-cseppen mindenhova egy kis pénz ebből a 16 milkából...
    Ha az XMS-től vesszük, akkor egy 32GB-os iPad(2?) 170 000 * 90 = 15 300 000 majdnem 16 milka. Szerintem korrekt ár egy ilyen fantasztikus készülékért. 山(^.^)山
    http://www.xms.hu/apple.php?tk=ipad

    Egy kiadós pofán rúgás járna már a fideszből sok embernek, hogy észhez térjenek!
  • atomjani
    #12
    Ez a flash dolog már nekem is új. Azt már láttam, hogy újságot is olvasnak. Ezek után aztán minden elmondható róluk, csak azt nem, hogy példamutatók. Inkább képmutatók.
  • atomjani
    #11
    Anyád indul ki magából. Nem mondom, hogy nem végeznének néha hasznos munkát. De a legtöbbször ennek nyomát se érezni.
    Akármilyen kütyü van nekik, nem lesznek tőle hatékonyabbak. A dolgok a fejben dőlnek el. És nem úgy tűnik, hogy számukra olyan fontos lenne a hatékony munka.
  • Teppik Amon
    #10
    Megszorítások vannak. Lassan én is elgondolkodok hogy megszorítok 1-2 torkot. Most miért kell ingereleni a népet még ilyenekkel?
  • Garfield
    #9
    Az elfogadott Tákolmány mutatja, hogy mennyire végeztek érdemi munkát. Na, ilyen színvonalú melóra tényleg alkalmas az iPad.
  • ADAMEX9
    #8
    Tehát duplán szórják el a pénzünk... köszi.
    Tényleg mindegyiknek van laptopja (néha lehet látni amint flash-játékokkal játszanak az országgyűléseken) miért kapnak iPad-ot? Egy politikus mit tud megtenni egy táblagépen amit egy laptopon nem tud? Könnyebb? Audinak nem számít a súly szerintem...
  • kicsizoz
    #7
    Valószínűleg kellett a gyereknek otthon, hát most lesz mivel suliban villogni...
  • bvalek2
    #6
    Látom magadból indulsz ki.
  • atomjani
    #5
    Ha arra használnák, hogy az emberek élete jobb legyen, akkor valóban hasznos lenne. De még így is csak azt tudom mondani, hogy nem ér annyit ennyi cucc, hogy érdemes lenne használni. Számítógép és laptop valószínűleg mindegyiknek van. Úgyhogy van min dolgozniuk.
    Jól elvannak a parlamentben ők. Minden jó dolgot megkapnak. Közben leszarják azt, hogy adósságban úszunk.
  • bvalek2
    #4
    az ő fizetésükből simán kitelik 1 ilyen masina,nem a mi pénzünket kellene elszórni...

    az ő fizetésük is a mi pénzünk...
  • Itsuki
    #3
    és ezt te teljesen komolyan gondoltad?
    1. az ő fizetésükből simán kitelik 1 ilyen masina,nem a mi pénzünket kellene elszórni...
    2. jövöre meg majd veszik az ipad3at ?
    3. Akkor te 1 elég jól kereső cégnél dolgozhatsz,én meg azt égetem el aki a fizetésük negyedét éri el...
  • bvalek2
    #2
    Aki most nekiáll nyavalyogni hogy ez mennyibe kerül, azt megkeresem és elrabolom, és az összes munkatársam bérpapírján aki többet keres egy országgyűlési képviselőnél, máglyán elégetem. Ja, és a német kollégák lesajnálják őket, hogy milyen szegények. Ez mutatja igazán, hogy mennyire legatyásodott az állam. Egy nevetséges miniprojekt a cégünknél simán elpazarol 16 millkát, még többet is. Végre nem egy hülyeségre költenek, hanem egy valóban hasznos munkaeszközre, úgyhogy ne szórakozzunk már egymással.
  • atomjani
    #1
    Erre aztán van pénzük.