82
  • G_ArchAngel #42
    És ebben az a legszebb, hogy állandóan a PC-sek jönnek a Mac-esek zavaraival:DDD
  • Cat #41
    Szerintem a belinkelt grafikon a legérdekesebb. Egyértelmű, hogy a maceseknek önértékelési problémájuk van, illetve szeretnék igazolni, hogy ők jól döntöttek, ezért érdekli őket sokkal jobban ez az egész téma. Egy normális embert ugyanis egyáltalán nem érdekel, hogy mit használ más, semmi köze hozzá.
  • G_ArchAngel #40
    Sajnos kevesebb, mint szeretném.
  • G_ArchAngel #39
    Azon se csodálkoznék, ha szegénynek fizetnie kellene, hogy mehessen dolgozni - lassan itt tartunk...:/
  • evetke007
    #38
    Illetve, mekkora az apukája fizetése ? :)
  • zedow
    #37
    mekkora a fizetésed? :)
  • G_ArchAngel #36
    Mac-user vagyok és most fejeztem be a tonhalas szendvicsem.
  • gombost
    #35
    kultórsznob = kultúrsznob
  • gombost
    #34
    "A Mac-használók jelentős részének életkora 18 és 34 év között van, több mint a felük városokban lakik, 80 százalékuk érdeklődik a kortárs művészetek és a független filmek iránt, ráadásul gyakran esznek egzotikus és vegetáriánus ételeket, s el akarnak szakadni az átlagemberektől...Továbbá érdekes adat, hogy a Mac-tulajdonosok 67 százalékának van főiskolai vagy egyetemi végzettsége..."

    Ez nagyjából le is fedi a kultórsznob kifejezést.
  • coolbboy83
    #33
    A Hunch egyébként sok hülye felmérést csinált már más témákban is....
  • coolbboy83
    #32
    Egy ilyen felmérés arra jó, főleg itthon - hogy a fotelokos magyarok között FLAME generátorként működjön.

    Nem értem miért kell egyiknek a másik platformját fikázni, amikor mindenki számára megvannak előnyeik, illetve hátrányaik...
    A Win 7 már elég jó pl.... megvan olyan mint az OS X...
    A linuxot meg hagyjuk...... az nemigazán jó minden célra.....

    Az Apple gépek kurva jók, és ne feledjük, hogy csak ITT HUNGÁRIÁBAN, PROLETÁRFÖLDJÉN drága... Máshol olcsóbb is és pénzt is keresnek az emberek szotyira való zsebpénz helyett !!
  • jAMEsbAUd
    #31
    Kicsit rosszul értelmezted a dolgot... mivel ha figyelsz, akkor hallhatod, amint Wall-e feltölti magát a nappal és rögtön olyan hangja van, mint amikor a Mac bootol... szóval Wall-e biztosan Mac... Eva meg valami hiperszuper Mac :P
  • Attila1234
    #30
    Semmi gond nincs az Apple gépekkel, kurva jók, csak az bassza a csőrömet, amikor úgy akarják beállítani, hogy ez az új szexi. Nem szeretem a népbutítást.
  • roliika
    #29
    Szerintem az ilyen kijelentésekkel öngólt rúgnak.

    Most így belegondoltam, hogy miért érthetnek jobban az informatikához.
    Nem bírok rájönni.
    Ha a gépükben valami elromlik, viszik a szervizbe, mert az se tudják mi van benne(tényleg nem).
    Ha programozni kell, ott az Xcode, rengeteg sok függvénnyel ami a valós problémákat elfedi, és kész megoldásokat nyújt át.

    Érthetetlen a felmérés.
  • Laza
    #28
    Arról nem is beszélve, hogy lehet inkább az az intelligens és képzett, aki átlát ezen a szitán. Aki nem dől be a marketingdumának és a túlárasított felesleges kütyüknek :)
  • roliika
    #27
    Aki fiatal (18 alatt), max apu anyu, zsebpénz, diákmunka...ebből itthon nem vesz almás gépet, kint igen, de nem az "informatikus" állásából, mert olyan még nincs neki, tehát effektive nem tökéletesen ért az informatikához, effektive megtéveszthető.

    Aki modern gondolkodású, az kipróbál többféle terméket.
    És józan belátása szerint dönt, hogy számára melyik termék az ideális.

    Aki érdeklődő, az számba veszi a legmodernebb technológiákat, és épít magának egy megfelelő gépet otthon, vagy építtet...hiszen olcsón, vagy ingyen összeszerelik...na ő ért hozzá.

    Aki egy konzum terméket vesz, ami ott van, csak kikell fizetni, aztán esetleg szakértőnek nevezi magát, de azért, mert a megvásárolt termékre hivatkozik... de a témában nem kimondottan kompetens, csak mosolyogni lehet rajta.

    Think different.
  • Laza
    #26
    "az Apple-használók fiatalabbak és képzettebbek"

    Ekkora baromságot.
    Már csak az a kérdés, hogy melyik tábor a nagyobb, a MAC vagy a PC használó? Mert ugye lehet, hogy százalékosan kevesebb a "fiatalabb és képzettebb" PC felhasználó, de mennyiségben még így is biztosan több.
    Az ár érték arányról meg ne is beszéljünk. Meg azokról sem, akik az iPhoneval villognak. A "fiatalabb és képzettebb" -et inkább át kellene írni "fiatalabb vagy képzettebb" -re, mert azok a fiatalok akik ilyen kütyüvel rohangálnak, és a felhasználói szokásaik közel nem a képzettségüket reprezentálja, sőt ...
  • bino512
    #25
    "gyakran eszik tonhalas szendvicset "
    Ez mekkora ^^^^
  • bino512
    #24
    pontosan XD....
  • Attila1234
    #23
    Nem igazán értem ezeknek a cikkeknek az értelmét. Nagyon sok jómodú ember csak azért vesz Apple gépet, mert divatos. Nem csoda, hogy 35 év felett - amikor az embert már nem az foglalkoztatja, hogy milyen cipőt, ruhát, meg notebookot hord - az alacsonyabb bekerülésű költségű PC vezet.

    "Szerintük egy tipikus Apple-rajongó fiatal, modern gondolkodású, érdeklődő."

    Egyszóval "hip" Komolyan mondom, gyerekek... :D Szép dolog a marketing, meg etetni kell az embereket, de tudjuk nagyon jól, hogy miről szól ez az egész. Nem arról, hogy a modern gondolkodású, érdeklődő emberek Apple-t vesznek, hanem arról, hogy ha azt szeretnéd, hogy modern gondolkodású, érdeklődű fiatalnak higgyenek, akkor vegyél Apple-t.
  • netperformer
    #22
    A felmérésből kiderül, hogy az amerikaiaknak van pénzük, de még mindig fal hülyék.
  • willcox
    #21
    Ez is csak melópityuék egyik reklámja a sok közül. Egy reklámmal meg felesleges vitatkozni, ugyanis mindegyik reklám hazudik.
  • hdo
    #20
    A millió alkatrészről meg ez jutott eszembe!
  • hdo
    #19
    Fiatalabbak és jobban képzettek mi? Hihihi!
  • MacropusRufus
    #18
    nem vagyok közgazdász, de azért abban kételkedem, hogy okosabb lenne :)
    Egy MAC jó drága vas. És Intel alapú... Amit kb. fele annyiért is megkapok. És rátehetem a Leopárdot... A MAC-nek a design-ja erős. És ennyi.

    Tehát az okosságban kételkedem. Meg abban is, hogy nem néznek hálivúdi filmeket.
    Ez egy tipikus rendelésre készűlt felmérés, fényezni kell az Apple-t.
    Ennyi.
    Pedig felesleges az ilyet csinálni, mert azért annyira nem jó. Ár/teljesítmény arány nagyon szar, gy.k. ugyan olyan szubkúltúra mint a linux (mondom ezt úgy mint linux felhasználó), csak még marha drága is.




  • floatr
    #17
    Az kimaradt, hogy a Mac-es júzer gyakrabban szekszel (lehet h kecskével, de lényegében mindegy is)
    Amúgy WTF "PC". A Mac is az, csak az oprencer más, pufi. Imádom ezt a félművelt szakírói melléfogást. Jahh, lehet h "PC"-t használnak ők is
  • WinG
    #16
    Szoval akar az is igaz lehet, hogy aki uj BMW-vel jar, az jobb anyagi helyzetben van, mint aki hasznaltan vesz G Astrát?
  • lamer the true
    #15
    Hörr Hörr

    Szerintem mindegy, mit használsz, ha neked megfelel, amit nyújtani tud az eszköz, akkor jó, ha meg nem, akkor szerezz be egy alkalmasabbat.

    A probléma inkább az lehet, hogy az apple egy mindenért fizess rendszer, míg a pc nem annyira.
  • Komolytalan
    #14
    1. Ez a Hunch izé abszolúte nem reprezentatív minta.
    2. K.rva sok ész kell hozzá, hogy egy azonos funkciójú kommersz és luxus termékről megmondjuk hogy milyen a gazdája. Luxus terméké gazdag, aki már nem tudja mire költeni a pénzét, a kommerszé meg nem gazdag - ennyi.
  • Holjam33
    #13
    "10%-al "

    10%-Kal

    val vel...

    és ez újságíró??? berta sanyika.
  • josIP
    #12
    Nna igen... A statisztikákba belefoglalhatnák az alanyok pénzügyi helyzetét is, meg a szüleinek pénzügyi helyzetét...
    2 év suli melletti kemény munka után (nem diákmeló, rendes kétkezi) összespóroltam egy Toshiba p300-225 -re. Jó erős (volt akkor), ez kell a cad-programjaimhoz.
    Egy hét múlva a félművelt szaktársam bejön ajándékba kapott macbook projával.
    Körülbelül ugyanaz a teljesítmény, csak az kétésfélszer annyiba került...
    Nem irigykedek (annyira) csak fáj amikor látom hogy mások a sokadik méregdrága i-cuccukat gyűrik szét, szó szerint, én meg azt számolgatom, hogy meló mellett hogy is fogok majd diplomázni, meg a most 2 éves gépemhez jövőre talán tudok új akksit meg egy egeret venni...

    Ez az, ami soha nincs benn egy felmérésben sem...
  • MiQ
    #11
    ... akkor azért büdös a szájuk! :)
  • Skynet85
    #10
    Beszűkült látásmódodról nem én tehetek.:D BTW Amúgy ez egy fórumon megnyílvánult vita volt, nem modtam, hogy tudományos háttérrer rendelkezik, csak annyival mint ez a cikk kb... :D
  • Tripax
    #9
    A cikk végül is azt mutatja, hogy a Mac- et (legalább is globálisan) gazdag, jól szocializált (lsd. önálló gondolatok nélküli -mert a marketing szakemberek álma teljesült tehát nem önálló a gondolkodása), ráadásul pont az a generáció akik kilépnek a főiskoláról, és ha ehhez vesszük alapul, hogy a gondolkodásmód 30-35 év körül kerül olyan szintre amikor már az emberek nehezen szabadulnak meg a régi szokásuktól, ebből nekem az derül ki, hogy ez a legbefolyásolhatóbb csoport. A fiatalabb generációk jobban befolyásolhatók, amik tények, és ez egy rég tudott dolog, de ezt a marketing szakemberek is tudják (a katonának is pont ezért soroznak fiatalabbakat mert őket még meg lehet törni lehet alakítani a személyiségüket). A pc meg régi dolog sok benne az öreg motoros akik ezen kezdtek ezáltal a jól megszokott környezetben könnyebb váltani az új és újabb verziókra. De ettől még nem konzervatívak csak a jól bevált és jól támogatott innovációt szeretik. A két platform teljesen jó mindenre amit akarhatunk.


    DE legyen itt egy érdekes példa. Ha megnézitek a 20-30 évre visszamenőleg a filmeket akkor régebben pc- t mutogattak benne most hogy itt vannak a (most jobb szó nem jut eszembe tinédzserproblémás filmek - a pitekúró srác a kígyó zabáltató retardált és a szőke vagyok és cuki) nos itt hamarabb tűnhetnek fel Mac-ek. Mert trendi.

    PC:MAC 1:1
  • narumon
    #8
    Na ezt a baromságot sem hallottam még.
  • pasi29uk
    #7
    Almát esznek nem mosnak fogat :p
  • morden
    #6
    Sőt a MAC tulajok többet mosnak fogad, ez az infó is ott van, csak olvasni kell a sorok között :D
  • pasi29uk
    #5
    Nekem mind2 van akkor... identitás zavar epic fail ÓÓÓÓÓÓÓóóóóóóóó...
  • MiQ
    #4
    ... ha a Hunch-nál ismernék az én MAC-es ismerõseimet, törölnék az egész felmérést :D
    Ez az egész csak arra jó, hogy a sznob f@szfejek még felvágósabbak legyenek, holott egy MAC használatához még annyi IQ sem kell, mint egy Winfoshoz ...
  • Skynet85
    #3
    Ez a nap is jól kezdődik, rögtön kiderül, hogy Unintelligens vagyok. :D

    Erről mindíg az jut eszmbe amikor mac fanok a Wall-e rajzfilmmel példáloztak, ahol ugye a ['sájníí'] ééévaaaa szimbolizálja a csodás macket. Ami egészen addig über szuper amíg kinem kapcsol, és ne feledjük wall-e menti meg aki meg ugye a pc-t testsíti meg, a maga kis kopottas külsjével és milliónyi alaktrész bázisával amiből még hamvaiból is feltámasztaható és örök időkig müködő képes...