82
  • AcsMarci
    #82
    Sajnos az a gond, hogy az Apple gépei igazán csak annak jó, aki nem ért a számítógépekhez, csak annyit szeretne, hogy bedugja és menjen. Aki ért hozzá, az maximum azért vesz Mac-et, hogy ha készít valamit, akkor le tudja tesztelni, hogy viselkedik ott.
  • narumon
    #81
    Ha htcn 30 mp a csengőhang készítés akkor iphone alatt mi telik bele neked 6-7 percbe??
  • narumon
    #80
    Mi az, hogy képtelen betölteni egy normálisabb oldalt??? Én kurvasokat netezek még nem volt vele gondom, bizton merem neked állítani, hogy kb 1000 oldalból egy ami tisztán flash alapú (és még az is megjeleníthető ha nagyon akarod) szóval melyik oldalakkal is volt az a nagy gond? Tán nem a flash játék oldallal?? És tényleg van iphoneod? Egyre erősebben kételkedem hiszen az alapfunkciókkal nem vagy tistában....
  • narumon
    #79
    "Kb. úgy mindenben. Egy htc nem kell megtörni azért, olyan filmet tegyek a telefonra, amit én akarok, vagy pdf."

    Ööö.... Namost ezek után is azt mondod, hogy van iphoneod? Pdf-elmmi bajod? Egyetlen program telepítése nélkül tudja! Filmekhez is minek kéne törni, rakat média lejátszó érhető el hivatalosan amivel kb minden elterjedt formátumot le tudsz játszani! Biztos, hogy van iphoneod???

    "Nem csinálhatok saját csengőhangot, csak ha fizetek érte."

    Mivaaaan??? Na ne állítsunk már butaságokat....
  • pixx
    #78
    Nem tudom, nem volt MAC-em, tavaly gondolkodtam rajta, aztán felmentem a Beszéljükmac-re ott azt mondták, már kell egy vírus irtó. Különben csunyán megszívhatod.
    Amit leírtál, az igaz pc-re is. Mármint, hogy nem néz oldalakat leveleket stb
    Nem prezentáció, verseny ember. Legalább tudnád mit beszélsz.
    hack verseny
  • nando42
    #77
    istenem. :D mindig öröm az ilyen topicokat olvasni. :D

    *sírok*
  • G_ArchAngel #76
    Egyreszt nem verseny, hanem prezentacio, mivel teljesen felkeszulve erkeznek es szinte azonnal megoldjak a feladatot.
    Anno egy versenyzo nyilatkozta is, hogy csak azzal foglalkoznak, ami erdekes szamukra - mivel az Apple van legtobbet mostanaban reflektorfenyben, erre koncentraltak, raadaul a dij miatt is megeri.

    (Ugyanezek az emberek segitenek a vedelmet is kifejleszteni, de ezekre a "versenyekre'" megtartjak maguknak a sajat kis titkaikat: tobb ezer dollar es egy fullos MacBook Pro miatt megeri kicsit sunyinak lenni)

    Mac-re meg nem virus irto kell, hanem olyan user, aki nem latogat meg minden szar oldalt, nem nyit meg minden emailt, nem installal agyatlanul, nem tolt le ellenorizetlen fileokat. Egyelore 7% vilagviszonylatban a userek szama, nem eri meg a platformmal foglalkozni. Allitolag 14-16% az, amikor erdemes lesz virusokba invesztalni a viruskeresok forgalmazoinak es fejlesztoinek.
  • pixx
    #75
    Úgy 2008 óta már ildomos feltenni egy vírus kergetőt mac-re is különben probléma lesz vele előbb utóbb.

    Legközelebb mond meg a 40-es pajtinak, hogy az hackker verseny leggyorsabban elvérző tagja mindig Macintosh, webfelületen, afölött legkönnyebb átvenni az irányítást. Asszem legutóbb 30 másodperc alatt sikerült.
  • pixx
    #74
    A lényeg, hogy előbb megkaptam, mint ha bent volt a gmailben. :D
  • Gerygrey
    #73
    Egész pontosan Android alatt nem 30 mp az ellenőrzés, hanem push alapon működik, legalábbis a gmail biztosan: előfordul, hogy várok egy e-mailt, gmail megnyitva a gépen a böngészőben, és néha van, hogy a telefon előbb csipog, mint ahogy a gmail webfelülete jelzi az új levelet :)

  • pixx
    #72
    Csengőhang készítés htc 30 másodperc, iphonen azért kell szenvedni vagy 6-7 percet vele.
    A böngésző meg hulladék, a flash hiánya miatt egyszerűen képtelen betölteni egy normálisabb oldalt.
  • pixx
    #71
    Mivel előtte egy htc desirem volt, van összehasonlítási alapom. :D
    Kb. úgy mindenben. Egy htc nem kell megtörni azért, olyan filmet tegyek a telefonra, amit én akarok, vagy pdf. Nem csinálhatok saját csengőhangot, csak ha fizetek érte. Email ellenőrzés 15 percenként, röhej, htc-nél 30 másodperc volt. És a legtöbbször nem is frissíti, csak akkor ha megnyitom. Zenéket nem lehet szabadon küldeni-fogadni.
    És az egyik legjobb, htc simán összepárosította a facebook képeket a telószámokkal és nevekkel, itt ilyenre nincs lehetőség. Vagy legalábbis nem találkoztam.
    Mint telefon buta, más dolgokban ott van...
    Szóval szolgáltatás szinten nagyon messze van, ha meg valamit
  • blasko1990
    #70
    Akkora baromság ez a burzsulyozás.... én is Mac user vagyok , s diákmukából raktam félre a pénzt 3 év alatt , jó van aki kocsira költi , én nem , szüleim egy garassal nem járultak hozzá s nem is vártam el. Most is egyetem mellett melózom , úgyh szerintem ez az apuci-anyuci általánosítás kicsit kemény...
    Az ilyen cikkekkel meg nem kell törődni , mert ottvan attól függetlenül rengeteg hülye szőke aki azért vesz iPhone-t hogy "csillogjon" , de ki nem tudja használni a tulajdonságait. Azt hiszem amíg minden Alma cikkre ennyi komment lesz , az SG-nek megéri őket felrakni , hogy növelje a látogatottsági arányt. S ha észrevennétek , egyre provokatívabbak a cikkek , nehohy ne kapjanak 100 alatti kommentet.
  • Ender Wiggin #69
    Pár hete egy 40-es manager erősködött, hogy neki egy számítógépes szakember mondta - aki bevallottan nem látott még Apple-t közelről -, hogy az Air-je különleges hardverrel megy, ami sosem lesz vírusos.
    Kérdeztem, hogy hallotta-e, hogy 2006 óta ugyan az van a Mac-ekben, mint a PC-kben? És hogy akár Windowst is futtathatok rajta. És, hogy a vírustámadás nem a hardverrel, hanem a oprendszerrel van összefüggésben?
    A válasza ennyi volt: "ne haragudj, de te szakember vagy?"
    Mondom neki, nem, csak használom néha azt a kibaszott internetet, és egykor egy MacBook Pro boldogtalan felhasználója voltam.

    Másik, sznob kiadványszerkesztő arrogáns mosollyal mondja, hogy ja, ha te nem MAC-en dolgozol, akkor a szakma nem fog profinak tartani. Igaz, hogy a PC-mben 3x gyorsabb a proci, 2x több a RAM, és a videoteljesítményt meg egy univerzumban sem lehet említeni az összevetésben szereplő Mac-kel, így aztán az összes alkalmazás sokkal gyorsabb, beleértve a számításigényes fájlok kezelését is.


    Az Apple-buziknak még kevesebbet kell tudniuk az egészről, és ez így van rendjén. Nekik a szervíz cserél alkatrész, a szervíz telepít újra stb.
  • narumon
    #68
    Mondjuk érdekelne, hogy mi az a nagyon nagy korlátozás? (Vagy miért vettél iphonet amikor láttad már a kollegáknál)
  • cenobite
    #67
    :)
  • zoliapu
    #66
    Hogy lehet összehasonlítani a két tábort?
    Köszönőviszonyban sincs a felhasználók száma...
  • whisper
    #65
    Ui:

    Maces gyerek:Apa veszel nekem Iphone-t? Tudod az Intelligensebbek azt használják!!
    Pc-s Apuka: Perszeee fiam háát hogyne vennék neked (kacsint kacsint) ;))))

    --és ül az apuka majszolja a tonhalas szendvicsét miközben nézni PC-s monitoron merre jár a kisfia-- 8))
  • whisper
    #64
    Én PC-s vagyok és egy oka van mert szeretem Én össze válogatni a számomra minden téren megfelelő alkatrészeket a gépembe. Ebbe ezer a választék és utána szeretem össze rakni. Aztán néha kombinálni vagy felhúzni a procit vagy a vga-t. 28 vagy ok és nem érzem magam öreg otthon ülős pc-nek viszont a prohardveres ismerőseimet sem érzem annak. Amúgy azért nem értem ezt a felmérést mert érted Európában okés megértem. De Amerikában a falból is MAcek lógnak ki és itt Angliában is a öregektől kezdve mindenki Iphoneozni mert egyszerű mindent tud és nem kell hozzá ész és dobálják az angolok hoz előfzetéssel 8)! MAc gépek is össze dugod és csá...nem bántás csak érted ha nem a tescoba rohansz config PC-t venni hanem mkiválasztod a PC-det alkatrészenként és összerakod ahhoz kell ész és kicsitől anagyig elgé népes társaság pl Magyarországon. Lásd Prohardver és ot rendeget pcs topic ráadásul milyen géept vegyek topicba a kicsitől a nagyokig kérdeznek és válgoatnak össze. ha egész EUrópát nézzük akkro nem hiszem hogy megállja a helyét ez a PC vs MAc.

    a jó kis Iphone. legalább tudom hol lesz a gyerekem. akármennyivel is intelligensebb nálam!!
  • Solten
    #63
    Ezt a kommentet lajkolnam ha lehetne.

    Manapsag egyre tobb a szenzaciohajhasz bulvar cikk az sg-n, annak fenyeben meg gazabb hogy ezt a a Hunch-fele abszolute baromsagot meg az Engadgeten se olvastam. Mert ha trollkodasrol van szo akkor ok az elsok... :D
  • wraithLord
    #62
    Nagyon értelmes és végtelenül hasznos tanulmány. Tanulság: Aki másnak vermet ás, míg el nem törik a sánta kutya.

    Amúgy a Mac nem PC? Most nem azért, mert abban is ugyanazok az alkatrészek vannak, hanem, mert az is személyi számítógép.
  • pixx
    #61
    Nekem a kollégáim, akik iphone4 tulajok közel fele meleg, akkor most én is csináljak statisztikát ebből?

    Egy hete iphone4 tulaj vagyok, nem emlékszem mikor láttam utoljára ennyire egyszerű, bugyuta és korlátolt telefont. A játékok nagyon jók rajta, ez tény. Az zenelejátszó hangja és minősége szintén ott van. De itt véget is ért a történet.
    Nagyon le van korlátolva JB nélkül nem is értem mire tudják használni az emberek...ha ilyen hülye az átlag amerikai, akkor én ott akarok élni :D
  • oneman
    #60
    le kell sz.rni az ilyet... nem ez határoz meg egy embert
  • SlickAdam
    #59
    - a Ferrer kommenthez: nyilvan az utolso mondat nem tetszik neked. oszinten szolva nekem se. de ilyen ember nem csak Apple rajongok kozott akad. gazdag es ontelt emberek mindig is voltak es lesznek. PC rajongo is van rengeteg, aki a hyper draga konfigjara elvez es emlegeti uton utfelen. ettol nem tekintek minden PC-s szemelyt ilyennek. ugyanigy a Ferrer miatt se lesz minden Apple hasznalo seggfej (persze tobb hozzaszolasat kene elolvasnom az ilyen jelzok elott). UGYANAKKOR reszben igaza is van. az ember hajlamos fikazni az olyan dolgokat, amiket nem engedhet meg maganak. akkor is ha nagyon jol tudja, hogy az a dolog valojaban jo. es ezt most nem felreerteni, a velemenyem nem lekezelo. ez csupan teny. en se engedhetek meg magamnak rozsadombi hazikot es luxusautokat, megse szarozom le ezeket.

    - a "cikk"-hez: leginkabb az iPhone es hasonlo dolgokrol szol, ami engem nem erint, hisz nincs ilyen telefonom. iPad-om van, eladtam erte a majamat is, orulok is neki, de ha eloveszem barhol is (egyetlen hely a nyelvi kurzus mostanaban), le se szarja senki, plusz fel se ismerik a second skin-tol. sose szerettem dicsekedni, nem is erdekel az ilyesmi. igazabol a hasonloan draga, epp aktualis, legujabb Android-os telefonnal rendelkezo orosz srac sokkal tobb figyelmet kap, amikor mutogatja a keszuleket es 10-szer csorren meg az oran (lenemitani persze nem tudja...)... ha meg tenyleg olyan emberrel talalkozunk az utcan, aki az iPhone / Pad-jara veri magat, akkor ismet csak az elso bekezdest tudom megismetelni.

    Na de mostmar tenyleg eleg.
  • Merces
    #58
    tegnap láttam egy almás fickót, annyi esze sem volt hogy ne a földre üljön...(azért elég hideg a talaj ilyentájt)

    különben azért kell egymás platformját basztatni mert vicces...
  • daniferi
    #57
    LOL. Ez olyan, mint amikor azt hozták ki, hogy a felsőfokú végzettségűek jobban figyelnek az egészséges étkezésre, míg a 8 általános végzettségűek nem törődnek az egészségükkel, mert rossz minőségű kaját vesznek. Az nem számít, hogy azért, mert nincs jobbra pénze...
  • sanyicks
    #56
    Na azért egy linket még is találtam a jegyzetek között ;)
    és itt egy apple user véleménye (a végén van szó a fanokról)
  • sanyicks
    #55
    Szerinted. De az anti apple (milyen cég is? ja a globális antiapple összeesküvők páholya :DD) nem olyan nagyvonalú mint az apple veled.
  • sanyicks
    #54
    Na látod? Szemellenzővel nyomod, keresőt nem tudod használni, aztán elvárod hogy valaki szépen kigyűjtse linkenként az ilyen hozzászólásokat? :D. Amúgy ulkesh és ferrer hozzászólásai között kell keresni. Ulkesh aranyköpései egyébként a ph-n is híresek, pl az "apple termékeknél nem léteznek technológiai problémák" köpése toplistás volt az aláírásokban.
  • SlickAdam
    #53
    ugyse tud ilyet linkelni, szoval innentol mindenkepp befejeztem.:)

    viszont erdekes, hogy a komoly, megfontolt, nem a csillogasra es felesleges dolgok vasarlasara specializalodott 35 es 49 ev kozotti "PC" hasznalok milyen fantasztikusan atgondolt es ertelmes hozzaszolasokat tudnak produkalni. mar az is buzi, ha valaki nem eszik hust... eszem megall :D
    na viszlat! :D
  • narumon
    #52
    Hidd el a végén így is úgy is te leszel a hibás, és így az 50. hozzászólás környékén még azt is megmagyarázzák, hogy te kezdted :)
  • G_ArchAngel #51
    Adam, legyszives ne valaszolj neki, foallasu anti-apple trollja az SG.hu-nak, szerintem meg fizetest is kap.
  • SlickAdam
    #50
    konkretabbat. mert ha nem talalom meg, akkor a vegen meg en leszek a balfasz mac-es. szoval linket, hogy tutira menjunk.
  • sanyicks
    #49
    sg, prohardver, hwsw persze csak a szemellenző levétele után válik láthatóvá ;)
  • SlickAdam
    #48
    ilyennel meg nem talalkoztam. forrast legyszives!
  • sanyicks
    #47
    Mondjuk az egzotikus étel nemtudom miért buziság, a független film sem (nem csak macskafojtogatós "művészfilmeket" lehet függetlenül csinálni). A többi kb igaz. A másik még hogy szeretnek habzó szájjal fröcsögni az atomenergia ellen, és felemelni a szavukat az emberi jogokért (kivéve ha a tv bemondta hogy az illető tenorista vagy náczy, mert akkor azt mondják tárgyalás nélkül meg kell ölni). Tehát egyszerűen "liberális"-ok.
  • hurkaur
    #46
    Na egy újabb magas színvonalú flame hír. Ijáó szép volt sg :)
  • sanyicks
    #45
    Inkább fordítva. A macesek egy igazából közenincs topikba is beírják hogy nekik milyen jó de hát ők okosak voltak és macet vettek. Vagy bármilyen mobilos vagy tabletes topikba több is benyögi hogy milyen szánalmas prolicucc, és az iphone meg az ipad mennyire jó :))
    #43: Jaja ugyanis benne vagytok a pszichológia tankönyvekben. Mármint a viselkedésetek :)
  • Gerygrey
    #44
    "80 százalékuk érdeklődik a kortárs művészetek és a független filmek iránt, ráadásul gyakran esznek egzotikus és vegetáriánus ételeket, s el akarnak szakadni az átlagemberektől."

    Vagyis 80 százalékuk buzi?
  • SlickAdam
    #43
    ja, altalaban megmondjak, hogy mi mit is gondolunk, mit miert teszunk. meg hogy altalaban milyen emberkek is vagyunk.