108
  • csimmasz
    #68
    Igen, ebben van valami,de nem csak a megismerés vágya, hanem a munkakedv is hiányzik belőlük.
  • dilofekete
    #67
    csak azért se fogtok leamortizálni, ezt elhihetitek, hogy nem fogom hagyni
  • hdo
    #66
    Mióta látlak sg-n írni azóta ez a harmadik értelmes/értékelhető/értelmezhető hozzászólásod .... igen, ilyen könnyű számon követni.
  • dilofekete
    #65
    debil vagyok nem troll és ki is kérem magamnak XD
    én nem erőltetem rá másokra az én hülyeségeimet, a trollok igen
  • temp
    #64
    "Milyen gyakorlati alkalmazást jelent a Higgs-bozon?"

    Figyelj, itt van például a maghasadás. A lehetőség, hogy kihasználjuk az atommagban rejlő elképesztő energiákat mindig is adott volt az emberiség számára, már 500, 1000, 2000 évvel ezelőtt is. Erre azonban esélyünk sem volt amíg az egész jelenség elméleti hátterét nem értettük meg. Ha egy kicsit járatos vagy a fizika és a tudományok történelmében, akkor tudnod kell hogy minden mindennel összefügg.

    Mellesleg itt nem is csak a Higgs-bozonról van szó, hanem arról is hogy helyes-e a jelenlegi modell.

    "Ez egy mesterségesen gerjesztett ellentét a társadalomban senki nem kapja meg azt amit kaphatna, lásd pl az amcsik még az LHC-nél is nagyobb féligkész gyorsítója. Mi meg kvázi annak örüljünk, hogy lik van a seggünkön, mert Afrikában eközben meg éheznek."

    Csak egy ötlet: arra esetleg nem gondolod hogy a világ megértése iránti vágy emelte fel a mi civilizációnkat, és talán ez az ami belőlük hiányzik?
  • sly007
    #63
    Az idő rövid története... nagyon jó kis könyv, de nem mondom hogy mindenkinek el kell fogadni. Ha valaki istenben, vagy másban akar hinni azzal nincs semmi baj. Nekem csak azzal van bajom, ha valaki nem tudja elfogadni másnak a hitét, amiben jól érzi magát. Ha abban hisz az az ö baja, csak ne akarja rám erőltetni. :)
  • Tetsuo
    #62
    Mar vagy tiz eve esik a hozzaszolasok szinvonala. Jo reggelt!
    Ha belenezel egy pl. kozmologiai topikba, rajossz, hogy a legtobben meg a faradtsagot sem veszik olvasni a temaban, pl. alap konyv Az ido rovid tortenete..
    Vagy barmely kornyezetvedelmi topikban jon a taplo es ugat a sotetzoldekre, mig az igazi kornyezetvedelemrol nem is esik szo.. mert arrol nem is hallott.
    Mehat ugye a legtobb tinedzsernek az mp3 lejatszo szinei fontosabbak mint barmely valos globalis problema, ami az "ez van" kategoria, de azert nyomja az okoskodast..
    Szal en mar csak ha nagyon hozza akarok szolni, ironizalok meg velosen fogalmazok, amit nem mindenki ert ugye, dehat az engem mar nem erdekel. :)
  • csimmasz
    #61
    Mert a lényeg a letöltés szám.
    A trollok meg sok hsz-t generálhatnak ami nagyobb letöltés szám= több pénz.
  • Tetsuo
    #60
    Az LHC az egy nagyonalap-kutatas lehetseges fejlodesehez egy pici kis remeny.
    Ebbol az alapkutatasbol (ha lesz meg civilizacio) kb. 100-200 ev mulva lesz a gyakorlatban is hasznalhato dolog.
    Ami nem baj sot, ideje volt lerakni mar az alapokat hozza.
    Raadasul a filozofia valaszait is modosithatja.. bar annak ertelme filozofiai. :P :)
  • sly007
    #59
    SG-t valamiért nem érdeklik a hozzászólók. Pedig pont troll hozzászólok miatt nézik le az SG-t elsősorban. Másrészt meg azért mert általában eléggé hanyag cikkeket raknak ki. Hibákra nem is reagálnak. n még nem láttam itt olyat hogy SG admin hozzászólt volna. :S
  • Buzzword
    #58
    Amúgy miért engednek be ide 12 éves kiskölköket? Értem én, hogy ez nem egy tudományos fórum, de jó lenne, ha értelmes diskurzust folytathatnának az érdeklődő laikusok, félig laikusok (pl. mérnökök, mint én) és netán néha egy-egy szakértő (minimum fizikus hallgató) véleményét is elolvashatnánk. Csak éppen az a baj, hogy utóbbiakat elriasztja a sok majomcsemete, aki szerint a tudomány feladata az, hogy füttyszóra f*ssa ki magából a rákgyógyszert, dropshipet meg fotonágyút, amit valami idióta FPS-ben láttak. Ja és persze létezik egy nemzetközi földalatti összeesküvés, élén a sátáni USA-val, ami valóvilággal, gonosz Apple termékekkel és részecskegyorsítóval szennyezi az emberek agyát! Ha mindez nem lenne, az emberek békében élnének, mindenki kakaós kalácsot zabálhatna, és az egyszarvúak szivárványt kakálnának, bizony!
  • csimmasz
    #57
    Lehet meglesem majd, csak most vendégségben vagyok az ünnepekre.
  • sly007
    #56
    csak a szövegüket tünteti el. de a nevük és a szövegmegjelenítési opció megmarad. :) Nem maradsz le semmiről, csak nem égeti a szemed a két oldalnyi hülyeségük. :D Én is néha megnézem a hülyeségüket, de általában nem vagyok kíváncsi rá.
  • csimmasz
    #55
    Már linkelted valamelyik topikban,meg is néztem.
    De igy lemaradnék arról amikor jókat lehet röhögni rajtuk.
  • sly007
    #54
    Én szántam rájuk egy fél órát pár éve, csináltam egy monkey szkriptet. Ha érdekel privátban megadom, ahonnan le tudod szedni. :)
  • csimmasz
    #53
    Ja, én sokszor csak egyszerűen átugrom az idióták kommentjeit, kivéve ha nekem szól.
  • sly007
    #52
    Részemről trollszürőbe került. :D
  • csimmasz
    #51
    De irtam lentebbhogy adjuk a kissebbségnek, annak több értelme van!
  • csimmasz
    #50
    Azért enyire bárgyú és gyerekes hasonlatot?!
  • Tetsuo
    #49
    Porog a gazdasag! Epitsunk piramisokat, hogy megjobban porogjon!
  • csimmasz
    #48
    Azért nézd kicsita másik oldalról is.
    Képzeld el, hogy minden hasonló cikknél megjelenik valami alul iskolázott példány aki megmondja a tutit.
    Az első 100 alkalommal csak megpróbálják meggyőzni ész érvekkel,de a 300. hsz nél elfogy a türelem.

    És csak anyi kéne hogy józan paraszti ész!
  • sly007
    #47
    Igazából az a helyzet, mindenki a saját elképzeléséhez ragaszkodik, és mindenki hülye aki másképpen gondolkodik. Ez nem tudás kérdése hanem hozzáállás.

    Részemről elfogadom más véleményét, ha nem is értek vele egyet. :) Lehet hogy egy vita során valami új, számomra érdekes gondolatot találok. :)
  • Hugo Chavez
    #46
    Akik szerint tudományos kutatásra sok pénzt költeni kár, azokkal nagyon nem értek egyet, hogy finoman fogalmazzak.

    Ugyan mennyi pénz ment el az LHC-ra? Van egy fogadásom, hogy a töredéke az olajháborúk költségvetésének.

    Szóval nincs miről beszélni.
    Pláne nem, hogy miért nem költjük inkább az éhezőkre a kutatások költségeit.
    Ha már valaki ennyire humanistáskodik, akkor először a háborúkba kössön bele.
  • Tetsuo
    #45
    Na megjott az atlagzsido.
  • viasz
    #44
    Igazad van, sok itt a barom, beképzelt ember, aki azt hiszi teljes rálátása van a dolgokra.
    Valójában persze annyi anyuk sincs, mint azoknak, akiket fikáznak, mert nem képesek kulturáltan elmondani a véleményüket, alátámasztani észérvekkel, hogy a másik miért mond butaságot.

    (Remélem elég sok hozzászólás kukázva lesz innen...)
  • dilofekete
    #43
    képtelen vagy bebizonyítani, hogy troll vagyok XD
  • sly007
    #42
    Neked akkor valószínűleg teljes rálátásod van. Mint a többi tudósnak, főleg azok akik "teljes rálátás" ellenére is hibáztak. Legfőképpen az aki az egyik legnagyobb elme volt az elmúlt 100 évben, de mégsem tudta elfogadni a kvantumelméletet.
  • sly007
    #41
    Na meg jött a troll. :S
  • dilofekete
    #40
    én tudom mi lesz az eredmény :D
    egy új öngyújtó, amit a következő évezredben is használunk töltés nélkül! XD
  • semmikozod
    #39
    Gondolkodni, na azt lehet. De az intelligensebbje, ha nincs teljes rálátása valamire, nem pofázik, hanem hallgat.
  • sly007
    #38
    Akik nem professzorok, azok nem gondolkozhatnak egy picit. Nem beszélgethetnek el kicsit?
  • Buzzword
    #37
    Fourier a hőáramlással kapcsolatban találta ki a Fourier sorokat, és ha jól tudom, erre katonai megrendelésre, az ágyúk túlmelegedésének vizsgálata közben került sor. De ez az indoklás lehet tudományos urban legend is :)
    A művelt úri közönséggel kapcsolatos következtetéseiddel egyetértek.
  • semmikozod
    #36
    Meg foteltudósok! ;)
  • Molnibalage
    #35
    Mire volt jó a Taylor és Fourier sor a maga korában? Numerikusan megoldhatatlanok voltak. A számítógépek feltalálása előtt baromi sok matematikai módszer volt, amit csak azért nem tudtak felhasználni, mert nem volt hozzá erőforrás.

    Az LHC pont fordított. Olyan jelenségeket keres, amiket fel lehet használni.

    Egyébként eszamfaszom megáll, hogy egy elvben tudományos fórumon mennyi balfasz és utópista / diktatúra fan fordul meg...
  • Molnibalage
    #34
    Akkor zárass be minden művészeti egyetemet és filozófia szakot. Kézzelfogható úgymond "hasznos" terméket nem állítanak elő. Sőt, zárd be az összes filmstúdiót is és színészeti iskolát is. Sőt, zárd be földet, mindneki legyen öngyi, csak az utolsó majd kapcsolja le a villanyt...
  • adler30
    #33
    Talán tudnának vele kezdeni valami hasznosat.
  • peterx
    #32
    Szerintem majd akkor ráérünk túlszaporodni ha eljutunk bolygók kolonizációjáig, mert akkor már gyakorlatilag végtelen terünk és erőforrásaink lesznek. 6-7 milliárdnál tényeg meg kéne állni egyelőre, mert vészesen fogy minden...
  • Deus Ex
    #31
    "The authors of the abstract say ATLAS data shows more photon pairs than expected with an energy of 115 GeV."

    "A kivonat szerzői szerint az ATLAS adatai a vártnál több proton párt mutatnak 115 GeV energiaszinten."

    Vagyis proton helyett foton.

    Javaslom a javítását, a többieknek pedig további kellemes eszetlen szájkaratét kívánok egy olyan cikk tárgyában, amelyet a jelek szerint el sem olvastak.
  • sly007
    #30
    Ezt a gondolatot nem mástól vettem. így is rengeteg szemetet elszórunk, óriási károkat okozunk a természetben, ami majd idővel vissza üt. minél többen vagyunk annál kevesebb jut a földi javakból. gondolj csak a nem megújuló energiaforrásokra. :S
  • NEXUS6
    #29
    "Sajnos nem kellet volna hagyni hogy 6 milliárdan ekkora társadalmi különbségekkel éljünk. Többre mentünk volna ha 1 milliárdan de jó körülmények között éltünk volna."

    Na most ez az a városi legenda, amit ennek a kor urai a megrendelésükre készült "tudományos" vizsgálatokkal bizonyítani akarnak. Ez az a gondolat, amivel az emberek elfogadják a különbségeket, azt hogy tovább szorítsanak a nadrágszíjon és aktív, bár bizonyos szempontból finom eutanáziát vigyenek végig egész társadalmi rétegeken, gyakorlatilag genocídumot.