225
  • opeca
    #65
    Ha nyűg, akkor a felszínét sem érdemes kapargatni. Akkor minek az egész? Akkor ki kel dobni minden ilyen kütyüt.
    Nehogy azt mondja nekem valaki, hogy fészbúkozni kötelező.
  • opeca
    #64
    És akik velem egykorúak, mégis felnőttünk mindannyian. Elhiszem, hogy manapság az Internet meghatározó részévé vált a világnak. Nem is tudom mihez lehetne hasonlítani. Ilyen korszakalkotó dolog talán még nem is született az emberiség történelmében.

    De(!), pont ez a hátulütője is. Szerintem a rendszeres internetezők között 90% függő. És ezek a táblagépek okostelók stb. stb. csak mind mind hozzásegítenek abban, hogy függővé váljál.

    Persze a marketingeseknek kurva mindegy, hogy mi lesz vele,d a lényeg, hogy vedd meg, aztán annyi.

    Szóval meg kéne már tanulni helyén kezelni a dolgokat és megérteni a technológia hasznát, előnyeit és hátrányait egyaránt.

    Komolyan, eszembe nem jutott soha, hogy ágyban internetezzek, vagy számítógépezzek egyáltalán. Nem is akarnék odáig fajulni mert az szerintem már kóros, életkortól ugyancsak függetlenül.

    Csak szeretném ha azok, akik ezt teszik, tisztában lennének vele, hogy ez már beteges.
  • narumon
    #63
    "Aki csak ezt csinálja az egy nyomi. Komolyan, akinek ebbe kimerülnek azok az irdatlan lehetőségek, amit ma már az informatika nyújt, az egy nyomi, nem tudok mást rá mondani, kortól függetlenül."

    Miért is? Mi kéne még, hogy érdekelje belőle? Neked, nekem az informatika hobbi, másnak nyűg.
  • smv
    #62
    Megsugom: munkának hívják azt a dolgot, ami miatt jó folyamatosan online lenni:) Nem akarok személyeskedni, de a hozzászólásaidból lerí, hogy nem olyan munkakörben vagy ahol illik folyamatosan elérhetőnek lenned, folyamatosan reagálnod kell, és gyanús, hogy nem is az it ágban vagy (márcsak, hogy nem tudod felmérni az átlag felhasználó hozzáértési szintjét).

    Ezek után nem értem, hogy mirefel próbálod téríteni a népet. Nem jó a tábla, mert okosabb a pc? Persze. Okosabb a pc mint egy pda. Hordjuk a hátunkon! Okosabb, mint egy DVD lejátszó. Kössük rá a tévére! Sőt, lehet bele rakni TV kártyát, így okosabb mint a TV!

    Igen, okosabb egy pc mindennél, de sokszor nem praktikusabb. Ennyi.
  • Justil
    #61
    mert amikor nem vagy online, nem is létezel
  • opeca
    #60
    Ne használd tíz órát, ilyen egyszerű. Miért lett mostanság divat mindenhol online lenni? Mire jó az?
  • opeca
    #59
    Nem egészen, főleg ha közben szétmegy a szemed:)

    Amúgy erről szólna az egész "mindent csak mértékkel" hozzáállás.

    Több hasonló cikkben is írtam. A lényeg, legalábbis számomra az "ideális" azt jelenti, hogy meg tudom húzni a határvonalat a között, hogy van egy életem amikor kimegyek a szabadba, haverokkal elmegyek, barátnőzök stb. stb., meg az,h hogy leülök a gép elé.

    Nekem így jó, ezt tartom megfelelőnek, és az asztali pécé csak hozzásegít ahhoz, hogy ne is változtassak a jó szokásaimon.
  • smv
    #58
    Akkor mondom úgy, hogy értsd: hibernálva TÖK MINDEGY, hogy meddig bírja az aksi, ha egyszer használni akarom 10 óráig azt a kütyüt...
  • zola2000
    #57
    jó, de kimenni a szabadba géppel együtt még mindíg egészségesebb mint a szobában ülni a gép előtt :)
  • opeca
    #56
    Hát a hibernálás lényege nem az, hogy levélnehezéknek használd, persze ez is olyan dolog, hogy mindenki arra használja, ameddig a tudása terjed:)
  • smv
    #55
    Amúgy igen, egy űrt tölt be. Innentől kezdve az informatikához még annyi hozzáértésre sem lesz szükség mint eddig. Nem kell még annyit sem elmagyarázni nagymamának anyukának, hogy mire jó a start menü, vagy h hogyan használja az egeret. 1 gomb, meg ikonok. És ennyi! Nem kell tudnia h mi az a szoftverfrissítés, tűzfal beállítás, vírusírtó telepítés, böngésző frissítés, nem kell várnia a bekapcsoló gépre, nem kell ott guvasztani mellette a széken, nem veri fel a szomszédokat a felpörgő venti stb stb stb.

    De ez most erős túlzás. Nekem arra fog kelleni ha lesz, hogy be se kelljen kapcsolnom a notit. Örülök, hogy ilyen sokaknak van ereje egy átdolgozott nap után még egy kis programozásra, 3d fejlesztésre, CAD szerkesztésre, filmvágásra, de én csak az ágyban fekve szeretnék olvasgatni kicsit és ennyi. Erre pedig alkalmasabb mint egy tökömpaszúj netbook, vagy egy notebook. Az ósdi sufnituning pc-ről mint olyanról meg nem is beszélve. (Legózzon össze gépet akinek két anyja van)
  • opeca
    #54
    Te is kezded. MI az átlag? Mondjuk nem vagyok öreg, de az x86-os asztali pécék hőskorában kezdtem el foglalkozni a gépekkel és az átlagfelhasználó szintjén gyakorlatilag bármit meg tudtam csinálni a géppel. Ismertem a DOS-t, tudtam konfigurálni az autoexec.bat-ot meg a config.sys-t, tudtam mi az a partíció, tudtam mi mit jelent a BIOS-ban.

    Aztán a Win 95-el volt az, hogy több lehetőséget nyújtott, de egy telepítés akkor sem kottyant meg.

    Én sértésnek veszem azt, ha egy fészbúkozó, szkájpoló majomhoz hasonlítja bárki az átlagfelhasználót. Ne legyünk igénytelenek, az átlagfelhasználó igenis ért a számítógéphez és ki is használja azt.

    Akinek abból áll a számítástechnika, hogy fészbúk meg chatelés, azok a low end kategóriába valók. Azoknak tényleg elég a táblagép, ne is legyen asztali pécéje, mert kár lenne rá pazarolni.

    De mint átlagfelhasználó már igenis figyelembe lehet venni azt, hogy mik a fejlesztési lehetőségek, mik az esetleg előnyei, hátrányai és határai adott készüléknek.

    Ugyanúgy, ahogyan mondjuk átlagfelhasználóként veszel egy dvd lejátszót. Lehet kapni azokat a mobillejátszókat. Na most inkább oylat veszel, vagy ugyanannyiért egy komolyabb, asztalit? Pl.
  • smv
    #53
    Milyen jó és lehet egy hibernált gépem amit használhatok levélnehezéknek...
  • opeca
    #52
    Ha kint a szabadban vagy akkor arra kell koncentrálni. Nem vaksiskodni az okosteló vagy ilyen táblagépek felett.

    Amúgy marha kíváncsi vagyok hogy verőfényes napsütésbe mit ront a szemeden, meg mit látsz egyáltalán mert aktív mátrix ide vagy oda, ég és föld a különbség.
  • opeca
    #51
    Ha meg egyszerűségre vágysz, vegyél egy faéket, az elég egyszerű:)
  • opeca
    #50
    Jól van, nyugi van olyan notebook ami 15 órás üzemidővel megy;)
    De mint írtam már korábban, aki 5 óránál tovább töltés nélkül használ bármilyen szerkezetet, azok száma nagyon elenyésző.
    A legtöbb gépben ma már van hibernálás amivel akár egy napig is ki lehet húzni.
  • opeca
    #49
    Jó, csak tudod ez sem releváns.

    Ugyanis mi az átlagfelhasználó? Az nem lehet átlagfelhasználó, aki mondjuk néha word doksit szerkeszt, kicsit karbantartja a gépét, esetleg számítógépes játékkal játszik stb. stb.?

    "skype, facebook, bongeszes, chateles"

    Aki csak ezt csinálja az egy nyomi. Komolyan, akinek ebbe kimerülnek azok az irdatlan lehetőségek, amit ma már az informatika nyújt, az egy nyomi, nem tudok mást rá mondani, kortól függetlenül.

    Nehogy azt gondold, hogy te vagy az, aki majd definiálni fogja az átlagfelhasználót.

    "fosulin is ipad-el jegyzetelek, keszitem el es jatszom le a prezentaciokat. "

    Részvétem:)
    Gondolom ezt a beírást is azzal csináltad, azért hiányoznak az ékezetek...:P
    Menyi ideig tartott, másfél órát?:)




  • Justil
    #48
    igy van, es erre is valo!
  • SlickAdam
    #47
    ja es fuzetek melle lazan befer, akkuido: 10 ora...
  • SlickAdam
    #46
    vicces, amikor a kommentelok egy resze szovegertelmezesi gonddal kuzd. nem a komoly munkavegzesrol szol a cikk, hanem atlag felhasznalokrol, akik skype, facebook, bongeszes, chateles es egyeb dolgokon kivul masra amugy sem hasznalnanak mas gepet. dragak a tabletek, teny. de hordozhatosaguk es egyszeruseguk nagyon kulonlegesse teszik oket.
    sajat tapasztalat: mostanaban semmi komolyabb eroforrast igenylo dolgot nem csinalok a gepen, idom sincs ra igazan. miota megvan az ipad (par hete), azota 90%-ban csak azt hasznalom. rendes masina meg csak pihen. sot, fosulin is ipad-el jegyzetelek, keszitem el es jatszom le a prezentaciokat.
    atlag felhasznalonak es esetleg nehany nehezebb dologra is tokeletes egy tablet. arrol nem is beszelve, hogy idosebb, gephez nem erto korosztalynak is mennyivel egyszerubb egy ilyen kornyezetben tevekenykedni.
  • wraithLord
    #45
    Ezt most úgy írod, mintha a tablet PC egy hatalmas űrt töltött volna be a piacon. Szegény emberek eddig nem tudták, mi hiányzik az életükből. De amikor megjelent az első tablet, hirtelen hatalmasat dobbant a szívük, és egyszerre kiáltották: IGEEEN! :)
    Mással nem is lehet a szabadban gépezni/netezni. Vagy veszel egy tabletet, vagy bent rohadsz a "sötét" szobában a "zörgő" asztali gép előtt. Evidens.

    Amúgy mindenki a saját életvitele szerint értékeli a dolgokat, és ebből alakul ki a véleménye, amit esetleg meg is oszt mással. Normális esetben nem provokációs, sokkal inkább kommunikációs céllal... :)
    Mint ahogy a tabletek gyártója is a saját érdekeit nézi. Nem azért gyártja, hogy az egyszeri ember tudjon a vonaton netezni, hanem mert bevételi forrás.

    Nekem, és (gondolom) másoknak is teljesen felesleges egy tablet "PC", de attól még vannak olyanok is szép számmal, akik szerint nem az. Harmadik eset: nem tudja, hogy az. :)
  • narumon
    #44
    Ne legyetek már szögletesek!
    Megint abból indulsz ki, hogy többmindent lehessen csinálni vele! Hidd már el, hogy egy átlag embernek nem kell több, és ha már választhat aközött, hogy vonaton, hajón, lópikulán is meg bírja nézni a leveleit vagy ne, akkor miért döntene a nem mellett? Továbbra is azt mondom, hogy tablet asztali mellé kurva jól jön, illetve olyan helyre ahol egyáltalán semmilyen gép nincs.

    WoodrowWilson: Biztos van ilyen is, de feleségem tavaly pl naponta 3 órát vonatozott. Az már elég sok holtidő nem?

    Mondom, nem kell ilyen sarkosan nézni, ezermillió élethelyzet van amikor egy tablet jobb megoldás mint egy notebook, még akkor is ha notebookkal több mindent LEHETNE csinálni.
  • smv
    #43
    Én meg azokat aki szabadidejükben sem kint a szabadban/kertben/téren/erdőben/vízparton ücsörögve akarják megnézni, hogy kinek hiányoznak, esetleg elolvasgatni a napi sajtót, hanem egy sötét szobában kockulva egy zörgő pc előtt... :)

    Amúgy szerintem nem érdemes összehasonlítgatni a pc-t egy tablettel. A tablet szerintem információforrás, olyan mint 1 újság. Arra jó, hogy elolvassam rajta a napi sajtót, megnézzem a maileket, játszak 2 kör angry birds-et. A PC meg munkaeszköz. Aki nem érti, hogy mi a kettő között a különbség annak nem sok keresnivalója van egy IT/Tech portálon.
  • WoodrowWilson
    #42
    Bírom ezeket az egyórás vonat- meg 20 perces buszúton kockulókat. Tuti kétségbe esnek, ha nem fejik meg a tehenet időben a facebookon.:)
  • opeca
    #41
    Hát elég sok mindennel tud többet. Mire mész vele? Hát pl. sosem lehet tudni, hogy mikor kell ideiglenesen azon ügyködni komolyabban. Ha azért az árért kapsz egy jobb gépet, akkor talán nem olyan meglepő, ha valaki azt mondja, inkább vedd azt.

    "Csak egy példa: E-mail a vonaton ülve."

    Igen, erre írtam, hogy komoly felhasználásról beszéljünk, ne ilyen e-mail vonaton ülve dologról. Amúgy nem bírod ki a vonatutat e-mail nélkül?

    Lehet hogy macerásabb lenne amúgy megnézni laptoppal, de mondjuk amellett hogy megnézed az e-mailt még egy rakás más dologra is jó.

    És ez a lényeg, multifunkcionalitás.

    Egy időben a számítástechnika és minden próbált abba az irányba fejlődni, hogy nem ezer féle eszköz legyen mindegyik egy funkcióval, hanem egy eszköz nagyon sok funkcióval.

    Persze a pénz nagy úr, és a marketing stratégák jól kitalálták, hogy az nem biznisz, hogy kapsz egy multifunkciós készüléket, nem, a biznisz az, hogy elhitessük az emberekkel, hogy neked kell asztali pécé meg táblagép meg okostelefon meg notebook is ahhoz, hogy teljes életet élj.

    Én pl ezért meghúzom a határvonalat, és inkább pécé párti vagyok. Nekem nem lényeg az, hogy minden másodpercben tudjam, jött e e-mail-em vagy a vonaton ülve állandóan böngésszek. Vonatoztam eleget, jópár órás vonatutakat, de kibírtam gép nélkül.

    Persze ha te annyira geek vagy, hogy neked lételemed az, hogy mindig online legyél, akkor vegyél mindenféle kütyüt, gazdagítsad azokat, akik pont erre számítanak.
  • Gerygrey
    #40
    "egy táblagép árából, kapsz egy alsó kategóriás notebook-ot is ami még többet is tud és max. 2 kiló ha már táposkodunk."

    Egy táblagép árából kapok egy zsigulit is, és? Mire megyek vele? Mivel "tud" többet egy alsókategóriás noti, mint egy tablet? Dolgozni egyiken se tudok, viszont netezni, e-mailt olvasni, naptárban megnézni valamit, stb Android alatt lényegesen gördülékenyebb, mint egy Windows-os laptopon.

    Csak egy példa: E-mail a vonaton ülve.

    Laptop:
    1. Táskából ki, bekapcs, boot
    2. USB modem csatlakoztatása, modem szoftver elindítása, kapcsolódás
    3. Böngésző vagy levelezőkliens elindítása, vagy jött levél, vagy nem.
    4. Kikapcs, táskába vissza.

    E-mail a vonaton ülve, tablettel vagy okostelefonnal:
    1. A beállított jelzőhang = levelem jött.

    Egyébként nincs tabletem, valószínűleg egy darabig nem is lesz, egy androidos telefon mellé fölöslegesnek tartom. Viszont ha elém tennének egy százezer forintos utalványt amit notebook vagy tablet vásárlására használhatok fel, egyértelmű, hogy a tabletet választom. Vagy felteszem a vaterára és veszek inkább sört :)
  • Justil
    #39
    csak h tisztazzuk: nincs semmi bajom azzal, aki notebookot vesz, ha neki az a jo. de nehogymar "ultrakonzervativ" legyek amiert nekem nem jo es nem kell :)
  • zola2000
    #38
    előfordul, de nagyon ritkán, azt kibírnám gép nélkül is (de így nem kell), inkább az is a jó benne, hogy házon belül kényelmesen mozgatható, ha gondolom kiülök vele a pavilon alá, ha filmet nézek/játszok rajta akkor rákötöm a TVre ilyen előnye is van a hordozhatóságnak, rendben van hogy valamivel olcsóbb lenne egy hasonló erejű asztali gép, meg elvileg bővíthető is (bár ha az ember sokáig vár, akkor már nem bővíthető megfelelő szintre egy régi gép), de szerintem megérte asztali pc helyett egy ilyen egybeépítettebb pc :)
  • Justil
    #37
    Az a notebook, ami nekem teljesitmenyben megfelelo lenne, olyan draga, hogy abbol 2 megfelelo ereju asztalit gepet is osszehozok kb. Mobilitas nem szamit, mert dolgozni ugyis egy helyen szoktam. Akkor mi a f*sznak vegyem meg?

    Emellett van egy androidos telom is, ami viszont kicsi is, hordozhato is, a megfelelo celokra megfelelo celeszkoz.

    Konzol meg nem erdekel, nincs ra olyan jatek ami le tudna kotni 5 percnel tovabb.

    Akkor most ultrakonzervativ vagyok? Vagy inkabb te beszelsz melle...
  • hegege
    #36
    Asus Transformer 16 óra össz üzemidővel ..:)
  • opeca
    #35
    A notebooknak a hordozhatóság az előnye. Ennyi. Gyakran utazol, viszed magaddal?
  • zola2000
    #34
    én meg azt nem értem hogy miért ilyen ultrakonzervatív itt mindenki? konzol nem, mert azzal nem lehet ugyanugy játszani mint gépen, meg gyenge (rendben de amikor erősnek számított akkor sem?) táblagép nem, mert az keveset tud meg túl nagy (rendben, de szerintem meg az átlagember egyszerűbben használja mint egy windowsos gépet), de hogy egyesek a notebook tulajokat is eretneknek kiáltanák ki egy kicsit erős, szerintem az ugyanolyan windowsos gép, csak jobban össze van rakva, ha játékot az ember megoldja máshogy akkor szerintem tökéletes, bár fél éves 150ks notin (2,4ghz core i3, radeon5470) is kipróbáltam a dragon age 2 és a crysis2 demoját és bár nem max grafikán, de futottak szépen, pedig nem játékra vettem...
  • morden
    #33
    Régebben ez volt a laptopokkal is hogy majd leváltja a rendes asztali gépeket meg és pápá gépház, aztán nem jött be , inkább 2 gép lett az embernek :D
  • narumon
    #32
    Szerintem hagyományos irodában soha (vagy legalábbis jó ideig) nem fogja leváltani, nem is itt van a létjogosultsága.
  • narumon
    #31
    De pont erről beszélünk, hogy nem akarjuk, hogy PC legyen.
  • morden
    #30
    Üzleti életben gondolom azért nem honosodott meg, mert nem lehet normálisan gépelni rajta, ez a rákfenéje a TABLET pcknek, ha ezt megoldanák valami jobb módon tuti még nagyot robbanna ( amúgy rendes asztalit nem fogja leváltani szerintem, max kiegészíti)
  • narumon
    #29
    Hát nekem volt régen PDA-m, fele annyira sem volt használható mint egy tablet. Nyilván embere válogatja, de ha úgy nézed akkor a PDA-kat váltják fel a tabletek. A régi rezisztív kisméretű PDA-k winmoval itt labdába sem rúgnak.
  • wraithLord
    #28
    Nem elég, amire kell, viszont legalább meg tudom nézni/mutatni rajta, amit az asztali gépen csináltam. :) Ilyen szempontból egyenrangú. De persze azért ezt-azt azon is lehet dolgozni.. :)
  • Justil
    #27
    ok, csak #26 :)
  • Justil
    #26
    pont ugyanezt mondom en is, csak a netbookjara celoztam.

    azaz, VAN olyan asztali gep, amivel egyenerteku lehet (szigoruan teljesitmenyt nezve) a netbookja, de az low-end, mivel egy kozepkategorias, neadjisten egy high-end asztali gep lazan megeszi reggelire a netbookjat.

    az, hogy neki eleg a netbook amire kell, teljesen mas kerdes.