122
  • juhasz1
    #1
    Nah ez szép ... Ez az ország elkezdi aztán valamelyik folytatja ... akkor nálunk mi lenne ? :) gondoljatok már bele ... a fél országot elvinnék a kóterba :)
  • Skynet85
    #2
    Majd megszavazzák itt is nyugi, most hogy hős királyunk rajtunk akarja leverni amit ők, és hasonszörű társaik qrtak el. Megjegyzem tegnap 30km-es szakaszon 3 trafi volt, megy itt az államadóság csökkentés ezerrel :D...
  • juhasz1
    #3
    3 Traffi ? agyaég ... erre van pénz .. lesz még itt Orbán takaródj :) úgy érzem :) ... ha egy ilyet megcsinálnak, akkor sok mindenkit fog érzékenyen érinteni ... csak mi nem tudnánk olyanok lenni mint az Egyiptomiak, vagy a Libiaiak .. sajnos ... épp hogy van netjük, mégis jobban összetudnak fogni mint itt.... a cikkben azt is peccegetik hogy lekapcsolják a netről .. na tudják mikor ...
  • l300d
    #4
    szep mondhatom:) keleteuropaban is be kene vezetni. egy dologgal nem szamolnak ha betiltjak az illegalis letoltest nem fognak letolteni viszont ettol nem lesz tobb penze hogy megvegye. Mi fog tortenni? tobb lesz a szabadidejuk vagy elmennek kocsmazni vagy ami picivel roszabb elmegy kocsmazni majd utanna elmegy tunteni a kormany ellen kukatborogatva reszegen:) es remelem szetverik annak a buzinak az ocsmany fejet aki azt hiszi hogy a tobbseg azert tolt le illegalisan mert kurvasok penze van es nem akarja kiszedni a parnajabol:)
  • juhasz1
    #5
    komolyan mondom el kell hagyniezt az országot ... a szüleim 60 éven keresztül reménykedtek benne, és akkor most a mi generációnk is ezt folytassa ? Itt úgy sem fogják megbecsülni az embereket ... nem tudom hallotátok e már , de az új törvény értelmében ha vkinek megszűnik a munkahelye, akkor csak 3 hónapig kap pénzt, utána semmit ... na így kell válságot kezelni ... meg Majom Orbán sem tud többet, mint az első réteget lehúzni ... hagyjuk már ...
  • wednes
    #6
    Nem kell száguldozni, ilyen egyszerű. A benzin is kevésbé fogy.
  • Skynet85
    #7
    <off>így van csak az pöpet faszság amikor a kint hagyott út építkezés tábla szakaszán fényképeznek főúton 40-es táblánál ahol ha, 60-al mek az ukrán kamionos talpát érzem a seggemben, már bocsánat...

    Az pedig a hónap vicce volt amikor az elromlott jelzőlámpánál polgárőr terelte a forgalmat egészen addig amíg a rátremetsége miatt majdnem koccanás lett, de közbe 2 zöld oktáviából fotóztak...
    BTW mindent meglehet magyarázni...
    </off>
  • Skynet85
    #8
    <off> még annyit, hogy a forgalom tereléses esett 200m-re egy rendőrőrstől történt.. biztos vmi jó volt a tv-ben...</off>
  • thsanyi5
    #9
    Ez felvet bennem pár óriási kérdést.
    1, A net szolgáltató milyen alapon figyeli, hogy mire használom a netemet?? Máskülönben honnan tudná, hogy illegális filecserére.

    2, Ha pl azt nézik, hogy torrentezek, az egy hülye módszer, a torrent ugyanis nem feltétlenül illegális filecsere. Torrent alapon működik pl a Blizzard Warcraft downloadere. Volt is erről egy cikk, hogy lekorlátozták a netet valamelyik országban és prioritásba tettek egyéb töltéseket. Aztán kiderült, hogy az nem a torrent volt hanem a patchet nem bírták letölteni a WoW előfizetők mert azt nézték illegális filecserének. Hogyan állapítják meg, hogy éppen mit tölt az ember a torrentjével?

    3, Ha illegálisan töltök le akkor valószínű nem vagyok milliomos. Mégis miből fizet ki egy csóró ~3 millió huf büntetést? Netán 10 évig törleszteném...

    4, Mi van akkor ha olyat töltök le amit máskülönben amúgy se tudnék beszerezni? Nem pénz miatt hanem mert nem árulják még véletlenül se a környéken. Gondolok itt animékre amihez torrenten jutok hozzá minden héten. Nem olyan dolog amit árulnak a zöldségesnél, de még csak az országon belül se lehet hozzájutni nagyrészéhez.... Ha lenne is pénzem akkor se árulják.

    Mikor ezt megszavazzák ilyenekbe bele gondolnak?
  • Skynet85
    #10
    1. Megtudják nézni a hostot honnan jön az anyag..nah most, ha ez egy torrent tracker címe amin egy gramm legális cucc nincs elég egyértelmű, persze, amíg nincs kézzel fogható bizonyíték, pl egy vinyón talált gém, addig csak vádaskodás van, vagy is eddig az volt...

    2. lásd 1-es pont ill. pl. UPC is azt priorizál amit csak akar, az hogy most neked az a, fontos neki meg nem,(érsd nincs rá kapacitás) hát így jártál. :D
    3. Ha neked nem is de a szüleidnek van háza esetleg más nagy értékű ingatlanja ingósága, és még mindig ott van a leülöd dolog.
    4. Ez a kutyát nem érdekli mármint oda fent, azt kapod amit megtudsz venni és kész minden más jogséréts mert nem kaszálnak utána lovét ily egyszerű.
  • Molnibalage
    #11
    Ja. A törvényhozóknak lövésük sincs egy törvény techinkai feltételeinek meg nem létéről. Technikai okok miatt betarthatatlan.
  • Molnibalage
    #12
    4. Miféle kár érhet valakit, ha nem is tudod a terméket megvenni...?
  • noland
    #13
    1, Nyugat-Európában azért kicsit más a történet mint Új-Zélandon, vannak ugye kalóz pártok akik keményen odateszik magukat a torrent pártján..
    2, Itthon meg valószínüleg nem a lemezeladásból (amire kultúrális termék adó vonatkozik) fogják rendezni az államadósságot. Fizessen az aki nem tud óvatosan bánni a gázpedállal.
    3, Igaz, hogy csak 3 hónap a munkanélküli segély, viszont "résztvehetsz" a közmunka programban :)
    Így itt akkor lesz betiltva, ha majd lesz a népnek pénze netről rendelni!
  • Molnibalage
    #14
    Pl. a használt játék keresekedelem elvileg tilos. Legalábbis az sg egik híre erről szólt. Ha pl. én egy 11-16 éves pint @ clicket - pl. The Dig vagy The Longest Journey - szeretnék megvenni és nem kapható, de letölthető, akkor miféle jogsértést követek el?

    Ha használtat veszek, akkor is.

    Mi a rákfaszát csináljak akkor? HM..?
  • BCS pixel
    #15
    én nekem meg egy bmw kéne, de nem tudom megvenni, szóval gyere lopjunk egyet, mert ha nem tudom megvenni az jár akkor is nem? :)
  • noland
    #16
    +1, sokszor elhangzott már, hogy a szolgáltatónak nem érdeke figyelni a letöltési szálakat, mert senki sem rendelne 30Mbit-es csomagot. Internetezésre elég a tizede is.
  • Skynet85
    #17
    Figy azért mert mit tom x.y albuma nem elérhető csak z országban és w-ben nem arra magasról tesznek, mivel ahhoz, hogy w-ben is jogtisztán hallgatni tudd, kell vmi amivel igazolod a termék eredetiségét, ok erre nincs lehetőséged, de ettől a cuccot a kiadok jogi maszlagaji még ugyan úgy védik.
  • noland
    #18
    Csak az jutott eszembe, mi van a fizetős torrentoldalakkal, mert én abban a jóhiszemben fizetek elő rá, hogy ő kifizeti abból a jogdíjakat..?
  • Skynet85
    #19
    Hát szerintem miútán kiröhögnek a naívitásod miatt kapsz egy csekket...:D
  • MacropusRufus
    #20
    nos, nálunk a kormányunk és pártunk most akarja valahogy belerakni az internet előfizetésbe a jogdíjjakat. Már most is majdnem az összes adattárolóra van reprodukciós díj kivetve, tehát azon a cucc elvileg már nem illegális, teljesen mindegy hogyan jutottam hozzá. Viszont nálunk a letőltés szabad, csak a megosztás nem... felesleges a pánikot itten kelteni mindenkinek

    lejjebb előhozta valaki azt, hogy azért töltenek le mert drága a film. Hát kérdem: nekem pl. az autó drága ezért feljogosítva érezhetem magam arra, hogy lopja egy autót? És ha bukok akkor meg hivatkozzak arra, hogy rablás ilyen drágán autót árulni??? Illetve hivatkozni hivatkozhatok, csak ez kutyát-macskát nem fog érdekleni.
    Nem kell szeretni a film árát, de azért az eléggé érdekes, hogy pl. én azt mondom, hogy nekem ez drága és inkább ellopom. Holnap majd a 5Ft-is fakanál is drága lesz valakinek. Rühellem az ilyen barom indokokat.
    Mondja azt, hogy ő nem fog soha fizetni filmért. De ilyen marha indokokat, hogy mert drága ezért ellopom. Egyébként meg nem drága. Amikor én kezdem 1997-ben na akkor drága volt. Akkor 8000-12000Ft volt 1 lemez és a béredhez viszonyított aránya sokkal-sokkal durvább volt mint most. Ma 1000Ft-ért lehet filmet venni, meg 500Ft-ért. Meg van 10ezerért is ez is igaz. De ha nincs pénzed akkor nem kell megvenni! De mindenestre nem illik hivatkozni arra, hogy azért lopom mert sztem drága.
    Ez nem megélhetési bűnözés, amit azért kell az embernek végeznie mert éhhen hal, hanem egy luxus, amit elve olyan emberek hajtanak végre akiknek van pénzük havi 2-3 DVD megvételére. Igaz nem 20-30 filmre, mert kb. ennyit tőltenek le.

    Adat forgalom figyelés: a szolgáltató olyan szerződést köt a felhaszálnóval amilyet akar. Tehát ha ő akarja figyelni az adatoforgalmat és azt, hogy az hová irányúl, megteheti, elvégre a user csak ezzel a feltétellel veheti igénybe a szolgáltató rendszerét. Akinek meg ez nem tetszik az keres mást. Már ha fog találni, mert lehet, hogy az állam csak ezzel a feltétellel ad ki működési engedélyt az isp-k számára.

    "mert senki sem rendelne 30Mbit-es csomagot. Internetezésre elég a tizede is."
    tévedés. FullHD-t próbálj nézni 3MB/sec... 30-is kevés neki. Hamarosan a videó megosztó oldalak is csak fullhd-ben ontják majd a szart. A legolcsób eldobható digicam is 1080p-ben veszi fel a filmet amt pistike fel fog tőlteni pl. a jutubra, s ezt 3Mb-en nem viszed át nézhető jel formájában... Régen volt már az amikor egy 1xü netezéshez elég volt a 1-3MB/sec...
  • Molnibalage
    #21
    BMW-t tudsz vennni, mert van magyarországi BMW kereskedés. Nagy a difi, hogy azért nem tudsz venni, mert nincs HOL vagy mert nincs pénzed.
  • Skynet85
    #22
    Ez szép és jó de túl sarkított, azért nézzük már meg a mai filmek ár/érték arányát, szarért pénzt nem adok, más kérdés, hogy 1 hónapban max 2-3 filmet nézek meg, de van, hogy egyet sem... Játékokról, steamen egyre gyarapszik a legális játék gyűjteményem lassan 30-nál jár mert rájöttek a kevesebb néha több, pl 75%-os jó árasításokból van a gamjaim 90%-a és ezek nem csak a 10 éves vackok nagyon sok új gamot adnak – 75%-os áron, ill. nagyobb neveket is mint pl most maffia 2 -75% ezt filmekkel, zenékkel miért nem lehet megtenni, bocs zenékre már láttam kezdeményezést, de filmre... igen lehet venni 1k-ér a Tengeri iszapszörny vs óriás ponty 14-et ...
  • Molnibalage
    #23
    Már bocs, de én a filmet és nem DVD-t meg Blue-Ray adathorodozó akarok venni. FILMET. Miért tukmálnak rám egy elavult technológiát - BR az szerintem - mikor én filmet akarok nézni? BR nélkül is lehet full HD. Adják el hardverkulcsos pendrivon vagy mittomén min.

    A franc se akarja hallani, ahogy forog a DVD. A filmre vagyok kíváncsi nem az egyéb zörejekre.
  • Omega
    #24
    Ilyenkor miértnem pampognak a liberális jogvédők?
  • HumaMage
    #25
    Yup. És árban is nagy a különbség. Auto = film egy eléggé elcseszett hasonlat :-) A filmet hasonlitsuk a filmhez.. Régen elhalt dolog az hogy a kalózkodás ártalmas a film / zene / stb iparnak. Ezt azok találják ki akik nem kapnak elég lovettát az egészből.. A filmesek bevétele a moziból / blueray-ből jön, a zenészeké pedig a koncertekből.. Az elektromos média ha úgy tetszik csak egy promó.. Ha tetszik a film megnézzük moziban haverral, ha tetszik a zene, elmegyünk az együttes koncertjére.. Ha tetszik a játék akkor a multi és egyéb extrák miatt megvesszük eredetiben.. Minden egyéb változat csak demó..

    Nemrég volt egy tökjó videó arról, hogy egy jövőkutató arra próbálta a választ megtalálni, hogyan kell átalakulnia a szemléletnek hogy ne csak a pénzt lessék, hanem a modern kori (internetezési szokásokat figyelembe vevő) zene és filmpiaci igényeknek megfelelően alakítsak ki ezeket a szolgáltatásokat. Ott hangzott el pl hogy az internetezés árába nem jogdíjakat kellene beépíteni, hanem a netcsomagokbe építve zenecsomagokat is kellene árulni. Vagy pl a Spotify. (ami számomra nem meglepő módon NYERESÉGES dolog.)

    Igazat megvallva a vérem forr amikor ennyi butaságot látok összehordva arról, hogy a szegény kiadók nem kapnak elég pénzt és a kalózkodás rossz dolog.. -_-"
  • G_ArchAngel #26
    UK-ben ezt akartak, de a jogvedok megakadalyoztak, tehat most itt az lesz, hogy a szolgaltatoknak kell a hozzaferest ellehetetleniteni az illegalis fajlmegosztasokhoz, azaz folyamatosan monitorozni fogjak (erre nem kell tobb, mint egy tucat indiai) a torrentkeresoket es portalokat, szolgaltatokat, amiket majd nem fogunk tudni elereni.
    Ez ellen semmit nem lehet majd tenni, mert a.) kormanyrendelet b.) illegalis fajlcseret meg a jogvedok sem tudnak megmagyarazni.
    Ertsd: letolteni le lehet majd, de megosztani nem:)
    Ha ez mukodni fog, akkor hamar elterjed Europaban. Es a szolgaltatok lesznek felelosegre vonva, nem az elofizeto, tehat erdekuk lesz mindent tiltani, ami kicsit is gyanus.
    Sajnos ez szopas, bar en zeneert, jatekert, szoftverert mindig fizetek, de sorozatokat nezni lehetetlen lesz:(
  • thsanyi5
    #27
    Ha egy kocsit ellopok mert nincs rá pénzem azzal elég egyértelmű, hogy valakinek nagy károkat okozok. Ez nem ugyanaz minthogy lemásolok valamit ami neki nem kerül pénzbe ha teszem ha nem akkor is ugyanannyit kap tőlem, mert máskülönben nem tudnám megvenni. A másolással nem csökken a pénze maximum nem nő. Nevezhetjük lopásnak jobb szó hiányában de attól a kettő még nem lesz ugyanaz. Mikor egy filmet "ellop" valaki akkor nem veszi el a készítőjétől fizikailag azt, mint ahogy a kocsi lopásnál tenné.
  • G_ArchAngel #28
    Igaz is, nem is...
    Ha a lemasolt tartalom penzszerzesre alkalmas vagy bizonyitottam gazdasagi celokra lesz/lett felhasznalva, az buntetendo. DJ-k eseteben ilyen a zene is.
    Kep-, video-, zeneszerkeszto programokrol mar ne is beszeljunk.

    Lopni nem csak fizikailag letezo dolgokat lehet, kulonben semmi nem vedene az otleteket, talalmanyokat, szabadalmakat, de rengeteg muvesztet sem.
  • Amergin
    #29
    Borzasztó naívak vagytok! Hogy a törvény "betarthatatlan"? Annál jobb (a politikusbűnözőknek), legalább szabadon bírságolható bárki!
    Hogy elvileg a szolgáltató "nem volna szabad hogy tudja", mit csinálsz a gépeden?
    Nincs itt gond, öcsém! Majd megszavazzák azt is hogy legyen hozzá joga, hogy lássa, hiszen a "jogvédelem", meg a "pedofolia és a terror elleni harc" elsődleges fontosságú kell legyen -ezt igazán te is beláthatod, b+!!
  • thsanyi5
    #30
    Az ötletek/találmányok védelme megint másik kategória. A lemásolt tartalmat ugyanis nem használom pénzkeresésre. Nem veszek el jövedelmet vele. Ha ellopnék egy szabadalmat és én kezdeném el árulni a találmányt ezzel tönkretéve élete nagy felfedezését azzal biztos komoly bevételtől meg hírnévtől fosztanám meg. Tudom hogy a lemásolok valamit és azt 'nem lopásnak' titulálom az elég feles magyarázat de mégse olyan mint bármi más amit szintén lopásnak nevezünk. A lopás azért lopás mert anyagi kárt okoz. Képtelen vagyok felfogni ez hol okoz ilyet. Itt természetesen azt a kategóriát értem amikor valaki úgyse venné meg amit lemásol. Vagy így jut hozzá vagy sehogy.
    Mellesleg fizettem már játékért. WoW előfizetésem is van. Tört szerón kezdtem és lám mi lett az eredménye hogy 'illegálisan' hozzá jutottam még évekkel ezelőtt.
    Ez az egész pénzbüntetés dolog arra megy ki, hogy növeljék a bevételt olyan területen ahol már többet nem tudnának eladni. Az okozott hiány amiről beszélnek csak a fejükben létezik. De pótolni akarják, ha mással nem akkor büntetéssel.
  • Molnibalage
    #31
    Egy szolgáltatást veszel igénybe. A játéknak élvezeti értéke van. Olyan, mintha ingyen mennél mozizni.

    Megértem a warez ellen küzdőket, de amíg sok helyen megvenni sem lehet ami kellene, de letölteni le lehet, addig mit mondjak...?
  • BCS pixel
    #32
    tegyük fel csinálsz egy jó programot, amibe beleöltél 10 év munkát, kiadod, de nem kapsz érte pénzt mert mindenki lemásolja torrenten és nem fizet érte, szerinted ez így normális ugye?
  • Amiga
    #33
    Azért túlzásokba se essünk, van rengeteg igényes előadó, aki nem koncertekből szerzi a bevételt.

    A kezdeti esztendőkben ezek közé tartozott az Enigma is (Michael Cretu + Sandra), más kérdés, hogy az emberek akkor még megvették CD-n, ami tetszett nekik. De egy meditatív zenét játszó előadó nem biztos, hogy koncertkörútra adja a fejét, mert koncerttermet nem tud megtölteni, pubba meg nem hívják. Az ilyeneket azért igenis tönkreteheti a kalózkodás.
  • Amiga
    #34
    A megszavazott törvény nagyon komoly népszerűtlenségi mutatókat okoz, a honatyák sem hülyék, hogy ne látnák át. A kalózkodás által okozott veszteségek nagyon valóságosak. Ha nem lennének azok, a PC-s játékipar sokkal nagyobb üzlet lenne.
  • JethroHUN
    #35
    Talán ha majd nem 9 percnyi új anyag lesz egy 6k-s CDn akkor majd többen megveszik, a kalózkodás létezéséhez nagyban hozzá járulnak a kiadók, pl Belgiumban vmi idióta szerzői jogvédő szervezet, jogdíjat akar követelni kamionosoktól mert rádiót hallgatnak, és még csodálkoznak h van kalózkodás.
  • Sri
    #36
    a sok okosnak aki autólopáshoz hasonlítja:
    van egy kocsim. szólok még 3 embernek, hogy ma megyek pestre, aki akar jöjjön velem, semmi benzinpénz, csak szimplán jófej vagyok. az úton jönnek az autógyár jogvédői és elkezdenek b*sztatni, h mit képzelek én hogy másokat is viszek a kocsimmal? majd vegyenek ők is maguknak, de én a kocsit azt nem adhatom oda másnak, és én vagyok maga a sátán. és mostantól új-zélandon már a többi felvett utast is basztatnák meg büntetnék meg eltiltanák őket hogy kocsiba üljenek fél évig.
    érteeem?
  • Sri
    #37
    torrent mint lopás: igen, én is töltöttem/töltök le sok minden finomságot. a torrent miatt állnak a polcomon eredeti R.A.Knaak könyvek, eredeti játékok és filmek, jutottam el olyan együttesek koncertjeire akiről korábban azt se tudtam eszik e vagy isszák. ha nincs a torrent, egy emberrel már biztos kevesebb vette volna meg a könyvet/filmet/játékot.
  • aaaaa
    #38
    Van Neked Autód ? Vezeted is eleget, vagy csak néha néha ? Millió eset van olyan, ha beletaposnék a fékbe a 30-as táblánál ledózerolna a kamion hátulról. Persze ő lenne a hibás, de ez a túlvilágról már nem hiszem, hogy ez vigasztalna. Nem egyszer beálltak már kedves barátaink a nem belátható kanyarba is a 30-as táblához. Ha itt hirtelen fékezel, amikor meglátod őket, lehet hogy nem fotóznak le, de nagy eséllyel belédjön valaki hátulról, és kész a baleset. Hidd el, soha az életbe nem fognak arról statisztikát készíteni, hogy hány baleset történt traffipax miatt. Ilyenkor ugyanis sokan nem csak mértékkel lassítanak, hanem megijednek, satufék, és szinte 10-20-ra csökkentik a sebességüket.
    Más... Országúton, ahol 90 lenne a megengedett, megy kilencvennel szabályosan, de amikor meglátja a trafis autót fékez, ahogy csak bír 30-ra 50-re, mert nem figyelt, hogy volt e korlátozó tábla, de biztos, ami biztos. Mögötte haladó bele...
    És most nem a lakott területen ötvenes táblánál 150-el száguldozókról beszéltem. Szándékosan oda szoktak állni, ahol 30-40-50-es tábla van, széles országút, ahol simán mehetnél 100-al is akár, bármiféle veszélyt okozva. A táblák meg többnyire egy rég befejezett építkezés maradványai, amit rég el kellett volna vinni, sehol egy munkás már ezer éve, de arra még jók, hogy lehúzzák a népet.
    Nem tűnt fel, hogy nálunk abnormális mértékűek a szabálysértési bírságok ? Tőlünk nyugatabbra sem húznak le ilyen szinten kisebb szarságokét. 20-50-100 euró az átlag, a nem kirívó dolgokért, náluk meg, ami belefér.
  • Rotyoka
    #39
    Okés, akkor mondja meg nekem valaki, hogy a Torrentel mégis kitől lopok :) Mivel az senkinek sem volt a tolajdona, mármint maga a letöltött bithalmaz
  • FoodLFG
    #40
    Persze. Pontosan erről van szó. A szórakoztatóipar nem akarja megérteni, hogy hogy működik az internet, ezért soha nem is fognak alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, nem is tőlük kell várni a megoldást, zsírosan szarnak a fejetekre.

    Innentől kezdve jöhet ide megvásárolt politikus, vagy éppen sg-n okoskodó jogvédő bohóc, le kell szarni őket. Azért azt lássuk már, hogy itt mindenki (jogvédő, kiadó, politikus) azokkal szarozik, akiktől pénzt vár/akar. Hát mi ez ? Itt egy-két embernek az agyában nincs valami rendben.