63
  • Hungarikum
    #1
    "S lőn világosság, megalkottam az Iphone-t"
  • Amergin
    #2
    Steve és Bill beszélgetnek...
  • NEXUS6
    #3
    Annyira azért nem zseniális szerintem.
    Számítógépek tekintetében olyan 10% körül lehet amcsiban a részesedésük, máshol ennél kevesebb. Telóknál dettó.
    Az, hogy az iPpod/iPhone/iPad fronton a maguk kategóriájukban divatot teremtettek az egy dolog. Sajnos nem annyira technológia van mögötte, sokkal inkább csak dizájn.
    Ha zseniális lenne, akkor lenne legalább egy piac, amit közel 100%-ban ural.
  • NEXUS6
    #4
  • GregSB
    #5
    Ez hülyeség. Nem kell 100%-osan uralni egy piaci területet ahhoz, hogy gazdaságilag sikeres legyen egy cég. Pont ez a "zseniális" bennük, hogy a piacon csak egy szűk rétegben kínálnak termékeket, mégis lassan gazdasági szempontól teljesen lenyomják a Microsoftot.

    Az is hülyeség, hogy nincs mögötte technológia. 2007-ben olyan minőségű érintőképernyőt dobtak piacra az iPhoneal, amit a konkurencia csak évek múlva, 2009-2010-ben tudott csak behozni.
  • Chocho
    #6
    +1
  • roliika
    #7
    "olyan minőségű érintőképernyőt dobtak piacra az iPhoneal, amit a konkurencia csak évek múlva, 2009-2010-ben tudott csak behozni." <- Amit azt hiszem az LG gyárt.
    Más is be tudta volna tenni a készülékébe...250 000 Ft-ért.
    Minőségi anyagokból összerakott, precíz tervezést bárki be tud mutatni, mocsok drágán, és viszik is...legyen az autó, karóra, vagy épp mobiltelefon.

    Ettől nem zseniálisnak nevezném, hanem a sznob réteg kiszolgálása a cél.
  • fergusonpapa
    #8
    Annyiban más gyártó a többitől h ö mindig a felső kategoriát célota meg,nincsen 20e ftos telojuk meg hasonlo.azt ráhagyák arra akik a legjobbak benne(kina,korea,japán)

    és más azért nem dobta anno iacra elsö okosteloját mert félt h nicns rá kereslet,amint meglett siker elkezték majmolni.

    ugyanez tábláknál is.érdekes ugye?!

    Nem kicsit iránymutatoak.
  • narumon
    #9
    Ez hülyeség, nincs a világon olyan hardvergyártó amelyik 100%-osan uralna egy piacot (de még szerintem olyan sincs ami 50%-osan)
  • sanyicks
    #10
    Hát mondjuk ők semmilyen érintőképernyőt nem dobtak piacra, ugyanis nem gyártanak. Valszeg a konkurencia gyártotta nekik, és valszeg azért lett csak 2009-ben más készülékben mert azokat normális áron akarták adni...
  • sanyicks
    #11
    emellett más technológia sincs mögötte, ugyanis az apple cuccok nem mások, mint távolkeleti gyártóktól (samsung, lg, stb) összevásárolt alkatrészek, kínában összerakatott márkásított cucca... az epl-nek a technológiába semmi beleszólása nincs, ők csak az alkatrészkínálatot követik.
  • NullZ3r0
    #12
    Intel és a processzorpiac?
  • opeca
    #13
    Tudjuk mi lesz. Garázsban forraszatgattam Aplle számítógépeket, aztán egyik típusom bejött, mert Billel közösen bagóért megvettük a Xeroxtól az egeret.

    Aztán heti 90 órát dolgoztattam a programozóimat - erre külön polót is gyártattam - amíg össze nem estek, hogy a Windowsnak méltó konkurenciája legyünk.

    Persze a Bill gyerek ügyesebb volt, éás minden nagyobb céggel le tudott szerződni, főleg IBM kiemelendő, így sajnos a második helyre csúsztam, de azért mearadt annyi tőke meg ember, hogy tovább kulloghassak billy fiú árnyékában és akkor jött az IPhone, amit sznob kis buiziknak találtam ki, hogy fasz helyett azt szopkodják, és bejött. Azuóta I-hívő lettem, csak vicc, dehogy vagyok az, de ez talán a Hello Kitty-t is lekörözi, úgyhogy megtartom az I-vonalat, a lényeg a trendiség sznob kis buziknak meg picsáknak.
  • bracsek #14
    Ez a tegnapi apple reklámnál is viccesebb :) Kíváncsi vagyok holnap mi lesz a hír, hogy elromlott a bejárati ajtó egyik irodában a nagy Apple épületében?
  • sanyicks
    #15
    Most mi baj? Van már microsoft által fizetett reklámoldal (prohardver), intel által fizetett (hwsw), akkor az applenek miért nem lehet ilyenje? :D
  • bracsek #16
    De miért pont az legyen az enyém? :D
  • Cat #17
    Tegnap a Wozniak hír, most meg ez... Nagyon a halálára készül a cég.
  • aronvirginas
    #18
    "Nagyon a halálára készül a cég."

    Vagy az sg.hu
  • Cat #19
    Nem tudtam, hogy ők írnak róla könyvet :D
    (Önéletrajzot/visszaemlékezést egyébként sem azok szoktak iratni, akik hosszú jövőre számítanak.)
  • [HUN]FaTaL
    #20
    prohardver annyira ms, hogy minden második hír egy időben valami apple cikk volt és ott is fikázták hogy fizetett apple portál :D
  • fergusonpapa
    #21
    grat.ez az sg szint,ez ám a kulturális megnyilvánulás.Legszomorúbb az nem csak egy ilyen ember van itt az oldalt meg nem érdekli csak nöjön a tartalom frisités.

    Azért is van sok apple bejegyzés mert tudják hogy egymásnak esnek az emberek.
  • sanyicks
    #22
    Jó persze a látszat ott is megvan, viszont az ms-t negatívan érintő hozzászólásokra meglepően érzékenyek ám ott a modok, míg más márkáknál mehet a k anyázás is nem zavar senkit :) Na meg a fizetett ms blog ami mostanában indult is eléggé árulkodó :D
  • opeca
    #23
    Ez a kínkeserves igazság. Bocs, azt hiszed Jobs bácsi kulturáltabb?
  • opeca
    #24
    Ajánlom megtekintésra a Szilikon-völgy Kalózai című filmet. Elég realisztikusan ábrázolja a két potyaleső életútját.
  • narumon
    #25
    Okés az intelnek megvan az 50 fölötti (de nem a 100)
  • narumon
    #26
    Nagyon jó film. Mondjuk abban két zseni a főszereplő.
  • narumon
    #27
    Miért van olyan cég amelyik kulúráltabb? Nehogy még a végén elkezdj sírni, hogy szegény Xerox szétkiösszevisszalopták. Az Ő hibájuk, hogy azt sem tudták mi van a kezükben. (és a céges lista még nagyon nagyon sokáig folytatható.) Ha szidsz egy céget akkor szidd a többit is, minek a kettős mérce?
  • NEXUS6
    #28
    "Ez hülyeség, nincs a világon olyan hardvergyártó amelyik 100%-osan uralna egy piacot (de még szerintem olyan sincs ami 50%-osan)+

    Ebben nagyjából egyetértünk, mert ahogy kb Sany-X is felvázolta ők sem azok!


    Az Apple termék = trendi dizájn + egy adott vasra optimalizált valami unix alapú OS-sel. Mindez, amíg a piac engedi zárt platformként kezelve, csakhogy szétfejjék.

    Az Aplle-t hw gyártóként bemutatni, olyan, mint a M$-t a billentyűi meg az egerentyűi miatt a legprofibb periféria gyártónak.
  • NEXUS6
    #29
    Végül is tényleg mindegyik cég kínai gyerekmunkán gazdagszik, szal tökre igazad van.

    Nem is értem miért nem a halálra dolgoztatott félvak kis sárga lurkókkal, csajszikkal jönnek elő, és miért SJ-vel, amikor betegség promóval próbálkoznak, pedig ők is megtehetnénk.

    "Vegyél Te is trendi apple terméket! Adj munkát ezeknek a csöppnyi dolgos kezeknek, hogy betömhessék ezeket a kis aranyos éhes szájakat. Köszönjük, hogy általuk és általad extraprofitra tehetünk szert."
  • SpecterMATWRZ
    #30
    Jaj már Apple meg Steve Jobs.
    Olyan ez mint a mostani homoszexualitás.
    Mindenki már divat homo.
  • fergusonpapa
    #31
    rólad van szó,mindenki tud kulturáltan fogalmazni probálj meg teis.Atól h trágár szavakat teszel a mondatodban nem azt a céltéredel amit akarsz inkább csak szánalmas h nem tudod magad kifejezni normális szavakkal.
  • FoodLFG
    #32
    Van ott már nekik samsung és acer reklámblogjuk is. Megvették kilóra a kis kockákat. A próóhárdver szépen csúszik lefelé.

    ja azt bírom még náluk, hogy minden cikk első hozzászólása:
    "jó cikk, ez már kellett! "
    demonstrálás: http://prohardver.hu/tema/re_acer_blog_bevezetes_az_acer_termekek_vilagaba/hsz_1-1.html
    :DD
  • FoodLFG
    #33
    "Walter Isaacson azonban a kezdetektől élvezte Steve Jobs bizalmát."
    "The Book of Jobs egy forradalmi zseni egyedülálló történetét tárja majd az olvasók elé."


    Ettől félek én is. Hogy majd minden objektivitást nélkülöző seggnyalás lesz a könyv. De hát abban a kultúrkörben, ott ámerikában ez a "trendi". (:
  • fergusonpapa
    #34
    mert ha rolad irnának könyvet ,kérnéd h szidjanak benne?!
  • fika ferenc
    #35
    Szerintem, fuggetlenul attol, hogy szeretem-e vagy sem, Steve Jobs korunk egyik meghatarazo szereploje. Persze tok hulyeseg egy olyan ember eleterol olvasni oki ott volt az otthoni szamitastechnika elindulasakor es aki a mai napig trendet es divatot teremt a sok sznob buzi szamara, azaz emberek millioinak. En sokkal kivancsibb lennek a f@szom hulyegyerekek oneltrajzara, akik nemhogy nem tudtak meg letenni semmit sem az asztlra gyomorultsagos kis eltukben, de meg annak a szikraja sics meg bennuk, hogy egy sikeres ember utan erdeklodjenek, hatha tanulhatnak valamit. lol
  • Globalmaster
    #36
    De jóóóó; aztán majd megfilmesítik és az lesz a címe, hogy Social rip-off. Tök jó:P

    "Steve Jobs korunk egyik meghatarazo szereploje"

    Perisz Hilton, Dzsászin Bíbör, sp, oRBÁN vIKTOR is az, pedig ők is biztos jól tudnak tárazni.
  • blasko1990
    #37
    érdekes dolgokat emlegettek , nekem megvan már a macbook-m másfél éve , gamelek rajta , photoshop , irodai munkák... és az az érdekes , hogy ezidő alatt egyszer se fagyot le az oprendszer.... hát ez a Steve Jobs tényleg rosszul csinálta , hogy ilyen dolgokat engedett meg a cégnek... hiányzik a kék halál :D
    am , azzal az árral nem csak az eszközt veszed meg , épp ez a lényeg , hanem a teljes körű odafigyelést , mert amint találnak hibát azt kijavítják , nem tökéletes a MacOs sem , de egy problémának sincs esélye hogy millió felhasználóhoz eljusson , mert vagy megelőzik , vagy korrigálják , ezért sincs például szükség vírus írtóra... az értékeket nemcsak fizikai megvalósulásban lehet kifejezni , mint pl ez a plusszolgáltatás , ám mégis pénzben kifejeződnek , csak van aki nem képes felfogni , mert azt sem ismeri , hogy licensz , mert azt hiszi , hogy minden jó dolgot ingyen fejlesztenek ki...
    mielött jön a burzsuly szöveg , mindent magamnak érek el s mindenki arra tez félre amire akar....
  • sanyicks
    #38
    Tehát a meghatározó embereket tisztelni kell? Nem elmaradott ez egy kicsit? A királyok korában még elment, mert ha nem tetszett kivégeztek, de most?
    adolf hitler, pol pot, sztálin, george bush, stb-t tisztelni kell mert egy kor meghatározó szereplői voltak? :)
  • [HUN]FaTaL
    #39
    Elhiszem, hogy utálod az Applet, én is. De nem gondolod, hogy Jobsot hitlerhez meg sztálinhoz hasonlítani kissé durva?
  • sanyicks
    #40
    "de egy problémának sincs esélye hogy millió felhasználóhoz eljusson , mert vagy megelőzik , vagy korrigálják , ezért sincs például szükség vírus írtóra..."
    Ez akkora marhaság, hogy aranyköpés státuszba emelem.
    1. jópár probléma volt apple cuccokal, ami millió felhasználóhoz eljutott (leolvadó gpu, "rosszul tartod", appstore spywarek, stb)
    2. nem ezért nincs szükség vírusirtóra, hanem azért mert olyan kevesen használják, hogy pont leszarják a vírusírók...

    "épp ez a lényeg , hanem a teljes körű odafigyelést , mert amint találnak hibát azt kijavítják" igen ez minden márkánál megvan, és kötelező. Garanciának hívják. De ha hiszed ha nem ha lejár az idő, az apple is pont úgy leszarja a problémádat mint a többi gyártó ;)

    "nekem megvan már a macbook-m másfél éve , gamelek rajta , photoshop , irodai munkák... és az az érdekes , hogy ezidő alatt egyszer se fagyot le az oprendszer" hát aztán nekem meg a 2,1 ghz-ra húzott athlon xp-s abit nf7-es gépemen nem fagyott le 3 évig az xp... de sajnos nem csak fagyás létezik mint hiba.