34
  • MegaStorm
    #34
    Nem ugyanazok a gépek, nem ugyanazok a korszakok, ennyi.
    Nézd már meg a Commodore USA weboldalát, mekkora gagyiság már.
    Kamu, és bukta az egész. Legalább egy sufniban faragott gépet be kellene mutatni néhány renderelt kép helyett...
  • jackoneill90
    #33
    A legkisebb modell a C64x Basic ugyanúgy 595 dollárba kerül, mint egykor a Commodore 64 1982-ben.

    Az hogy? a pénz mai értéke nem egyenlő az 1982-es értékével. INFLÁCIÓ GAZDASÁGI VÁLSÁG VAN !!!!!!
  • MegaStorm
    #32
    jááájjj mekkora fake
  • jaspercry
    #31
    Nem kellene ennyire szídni,ennek is meg van a helye !Nem kell megvenni!,
    Ez egy jó poén, és ötlet.
    Ódivatú szobába ódivatú holmi kell,az más kérdés,hogy a belseje csúcs hardware.
    Én látok benne fantáziát,már az ötlet,az sirály,az hogyí most ez a cucc itt egy kalap szar az más kérdés.
    Egyébként,ez sokkal jobban nézett ki ,mint a cikkben lévő C64

  • noland
    #30
    Azért nem kell szenté avatni, én ezt egy poénnak értékelem, az is valami h így él tovább az emlék, ez amolyan retro cucc. Ennél több értelmét nem látom viszont.

  • Zoliz
    #29
    Ezeknek a pénzhajhász liberálisoknak már semmi sem szent. Minden valaha nagy dolgot (C64) megaláznak.
  • Doktor Kotász
    #28
    Ha meg az F12-őt akarom megnyomni, akkor azt hogyan kell?
  • lammaer
    #27
    Bizony igy van ez...
  • lamer the true
    #26
    Szép volt jó volt meg minden, de amikor úgy kb 12 éve elővettem, hogy retrózzak vele mert rámtörtek a régi emlékek, háát. Szépen visszakerült a padlásra és soha többé nem láttuk egymást.

    Azóta sem hiányolom, mivel bár az akkori játékok szép emlékek, de azért pár kivételével (Defender Of The Crown stb.) mai szemmel iszonyat gagyik :)
  • csimmasz
    #25
    Ez a maga idelyében is ronda, volt most meg aztán végképp!
    Ekkora baromságot,ezt valaki venni fogja?
    Nekem volt c64-em, meg +4 esem is, nagyon szerettem őket de ezért egy petákot sem adnék!
  • lammaer
    #24
    A cikkre térve, elég hülyeség az egész, kompletten drive-al magnóval joyokkal néhány ezer forintért bárki vehet C64-et ha akar (5 éve asszem 5000-ért vettem egy teljes szettet)
  • lammaer
    #23
    Kell hozzá egy C64-es 1541-es drive, egy parallel porttl rendelkező PC és a kábel ami itt le van írva:

    http://sta.c64.org/xe1541.html

    Meg is tudod venni mindenfelé, de ha nem félsz a pákától nem bonyolult.

    Ezután az oladl többi részén megtalálod a szoftvert, amivel hozzáférsz a C64 drivehoz és simán át tudod másolni D64 formátumba PCre ami kell.
  • atlagember
    #22
    Engem az érdekelne, hogy miként tudnám beolvastatni az 5,25"-os floppykon lévő C64-es programjaimat.
  • Rotyoka
    #21
    Hülye ez nagyon jó, eskü csinálok ilyet én is
  • Namelesske
    #20
    Note: Commodore OS 1.0, along with emulation functionality and classic game package, will be mailed to purchasers when available. In the meantime, units come with the Ubuntu 10.04 LTS operating system on CD ready to install.
  • Lack
    #19
    Érdekességnek elmegy, de pénzt nem adnák érte, főleg nem 595 ~ 895 dollárt. Akkor már inkább modern külsejű notebookot vennék (ha igazán szükségem lenne rá).
  • Szefmester
    #18
    Nekem ilyen forma gépem volt, de megjelenésben mindig jobban bejött az új kiadású.
  • viasz
    #17
    "Bluetooth-csatlakozóval"???? Wtf? Elég retró cucc :D :D
  • wraithLord
    #16
    *gányolás... :D
  • wraithLord
    #15
    Megmondom őszintén, az esetek többségében eléggé rühellem, amikor keverik az "ősrégi" dizájnt a ma elérhető legmodernebb technológiával.
    A C64 pedig lehet, hogy legendás, hogy nagyon szeretem, és nagyon sok szép emlékem fűződik hozzá, de attól még meglehetősen ronda (mostanság divatos nyelven kb.: retro, bár nem egészen), és nem túl hatékony a doboz dizájnja sem.
    Úgy vagyok az ilyesmivel, hogy ami az 1980-as évekbe való, az - képletesen szólva - maradjon is ott, ami pedig a mába való, az ne időutazzon vissza a számítástechnika "ókorába".
    Persze kisebb, mondjuk 10 éves hasonló "időugrások" akár jót is tehetnek egy eszköz összképének.

    Maradok az igazi a Commodore 64-emnél. :) Ez a C64x számomra valahol a gyányolás és a giccsesség között van...
  • keembo
    #14
    Rendeljetek inkább AMIGA-t! AMIGA készlet tart!
  • ntex
    #13
    Totál felesleges hülyeségnek tartom ezt, a régi C64-est semmi sem tudja utánozni. Annak egyedi hangulata, feelingje van. Még az emulátor sem tudja visszaadni azt az élményt amit egy valódi C64-es előtt ülve kapott az ember annak idején.
  • matatom
    #12
    Az alapötlet ugyanaz, mint a hot rod-oknál. Ugyanakkor ahogy a gyári hot rod is halva született ötlet, úgy ez is az. Aki elég ügyes és nem fanatikus "old timer" hívő, az bütyköl magának régi cuccokból esztétikus új masinát.
    Egy hasonló példa:

    Second Life
  • opeca
    #11
    Na ennél nagyobb marhaságot még nem hallottam. Miért akarnak ebből a szerencsétlen Commodore-ból még több pénzt csinálni? Szerintem éppen eléggé megszolgálta magát, ez már csak gyalázás...
  • halaszlo
    #10
    Ja, meg ha nem volt jó a fejállás, akkor tekertél rajta egyet (profik hajtűvel nyomták) és kezdhetted előröl.
  • Kensin
    #9
    Ha jól látom a honlapjukon, saját oprendszere lesz "Commodore OS" néven. :)
    Vajon a GEOS-t fejlesztették tovább? :D
  • lodoviktrema
    #8
    Milyen floppy? Kazetta a nyerő.
    Ha meguntad a játékot odébb tekerted és töltötted is a következőt. Közben pedig megebédelhettél.
  • kvp
    #7
    A billentyuzet nem c64-es, a haz vastagsaga sem, a portok hianyoznak (ket atari kompatibilis gameport, iec busz es centronics printer port is volt az eredetin). Pc-nek nem igazan hasznalhato, c64-esnek meg nem az. A kepeken meg latszik hogy nem valodi termekrol, hanem szamitogepes grafikarol van szo. Ez inkabb az aprilis elseje kategoriaba tartozik. (ha a regi gepet gyartanak modern technikaval, meg arra is tobb vevo lenne, es ma mar a teljes rendszer beferne akar a return gomb ala is)
  • Tinman #6
    Undorító! Szánalmas és egyben felháborító!
    A legenda megalázása!
  • jaspercry
    #5
    Egy gammer pc lenne belesüllyesztve ,akkor megérteném,szerintem jó,poén
    Én sokat filóztam a régi-régi retró fadobozú rádión ,hogy pc házat csinálok belölle,a TV-ből meg akváriumot.

  • Kensin
    #4
    Hááát, aki szereti a C64-et annak eredetije van, ez nem ugyanaz. Aki meg gépet akar az nem ilyet vesz, egy laptopon is jobb a billentyűk elrendezése.

    Max a divat-rajongók fogják venni, akik mutogathatják hogy "C64-ük van". Aztán vesznek hozzá usb-s billentyűzetet :)
  • noland
    #3
    Meg létezik C64 is, itt-ott bolhapiacon, az is olcsóbb..
    Egyébként erre voltam kiváncsi, h adnak e hozzá emulátort (már csak poénból is)
    De szerintem az lenne a legnagyobb dobás ha alapból be tudná olvasni a 3.5 floppykat.
  • Chris05
    #2
    Létezik C64 emulátor is, ami olcsóbb.
  • adler30
    #1
    Ez a holmi kihajcsaea a kríziszt?