875
Koreai Népi Demokratikus köztársaság(조선민주주의인민공화국 朝鮮民主主義人民共和國)
  • zola2000
    #755
    de miért kapott bant? az még szerintem belefér ha valaki egyetért a komcikkal/nácikkal/tenoristákkal/amcsikkal stb ha nem is értünk vele egyet...
  • Molnibalage
    #754
    Tornacsukában? Hol a surranó? Már arra sem telik?
  • hunbasser
    #753
    lehet hogy ki is utazott észak-koreába megtapasztalni az eseményeket,hogy aztán visszajöhessen és ránkcáfolhasson :) elmondja majd hogy vigyáztak rá,amíg kint volt,fullos szállodában volt ellátva és csak emlékműveket látott és hogy nincs egyiken sem graffity meg tag :)
  • karajjj
    #752
    évek óta nem jön rá
  • Frosty01
    #751
    szerintem biztos rájött az 1 hónap alatt hogy mi a szitu :D
  • hunbasser
    #750
    hoppá,aki elbaszta annak fejlövés! vagy munkatábor,ez a minimum!
  • hunbasser
    #749
    jahh :D helyes is :) de visszajön és kioszt mindenkit a gecibe. jól megkapjátok majd hogy milyen jó is élni észak-koreában :)
  • karajjj
    #748
    már 1 hónap a banán
  • FZoleee
    #747
    nem :D
  • hunbasser
    #746
    ahogy látom a ban nem oldódott fel neki :_:_:_
  • hunbasser
    #745
    na mi van? meghalt a topik? hol vagy rundi???
  • Molnibalage
    #744
    Igen, ott van a lényeg. :)
  • Willenbrock
    #743
    Az a rózsaszín-piros izé mi lehet amivel olyan furcsán integetnek mintha karót nyeltek volna? Virágot szimbolizálhatnak?
  • Torzonborz
    #742
    [URL=http://indavideo.hu/video/Szent_hely]na lehet kielemezni a "technikát" [/URL] jó a zene alatta. meg 1:45nél mosolygós kiscsaj
  • Papa01 #741
    Döbbenetes... :(
  • Tikal #740
    " bár ők ezt úgy fognák fel,hogy szar nekünk,mert mi nem szeretjük a "vezetőinket". miközben ha nekünk lenne ilyen vezetőnk már régen tüntetnénk az utcán és legalább az ország fele elmenekült volna külföldre."
    tulajdonképpen most ez történik nem? ;)
  • Ronny
    #739
    Nyugdíjra beszedett járulékból csak nyugdíj jellegű kifizetéseket lehet eszközölni, nézd meg a vonatkozó törvényt. A munkanélküli segély(ami nem egyenlő a BPJ-al) is csak 9 hónapig jár.

    2010-ben ~1200 milliárd volt az adósságszolgálatunk, ~1880 milliárdos SZJA-bevétel mellett. Akkor megkérdezném, honnan veszed Te ezeket a számokat?
  • zola2000
    #738
    Én sem. Mondom: zalaegerszegen van egy telefongyár (blackberry), ami foglalkoztat 9ezer embert, ha az az egy cég kivonulna, akkor kicsi az esélye hogy bekerülnék egy másik céghez a közelben, ezért értem meg ha egy rosszabb helyen valaki tényleg nem talál munkát de persze errefelé is vannak sokan (főleg a kisebbsíg de nem mind) akiknek büdös a munka, és inkább családipótlíból élnének...
  • zola2000
    #737
    " A különböző járulékokat sem érdemes ide számítani, a felosztó-kirovó rendszer logikája szerint ebből fizetik a jelenlegi nyugdíjakat "

    és segélyeket is.


    mellesleg a munkanélküli segélyeket is elvileg egy, a munkáltatók által befizetett alapból fizetik, és elvileg a személyi jövedelem adó 90%a megy el államadósság törlesztésre.
  • Molnibalage
    #736
    Nem értek egyet.
  • hunbasser
    #735
    de legalább dolgozol,mert akarsz is dolgozni. aki akar dolgozni,az előbb-utóbb úgyis talál munkát és nem válogat.
  • Ronny
    #734
    Ez a rendszer már nem fog változni, lassan már túl vagyunk a 12. órán.
  • Molnibalage
    #733
    Akkor viszont szomorú vagyok. A hülyeség folytatódik...
  • Ronny
    #732
    Rossz statisztikát nézel. A jogász osztatlan képzés ezért kimaradt a BA szakok listájából. Ha összefésülöd a kettőt, akkor a jogász rögtön a menedzsment után a második.

  • Pluskast
    #731
    8 éve végeztem és nem volt eddig problémám az állás kereséssel. Most ez történt. Nem én vagyok az első ember ebben az országban sőt ezen a világon aki munkanélküli. Nem fog így maradni és lesz munkám. Nem vagyok egy elveszett gyerek.
  • Molnibalage
    #730
    Egy olyan országban, ahol 10-15 évig sokszorosan több jogászt vettek fel és talán bocsájtottak ki az egyetemek magukból, mint gépészmérnököt, ott mégis mire számítottál...?

    A jogász már az első húszban sincs benne, a gépészmérnök meg már a 6. Csak nem leesett végre, hogy mire van igény...?

    BTW azért már a jogász helyett ott az új sláger a kommunkiáció, bár a többiből a TOP5-ben kettő minimum cinkes...
  • Ronny
    #729
    Alkalmazottként a munkád után keletkezett haszon nem a Tiéd, még a Népi Koreában sem, így az adót sem utánad fizetik. A különböző járulékokat sem érdemes ide számítani, a felosztó-kirovó rendszer logikája szerint ebből fizetik a jelenlegi nyugdíjakat és később ez fogja biztosítani a Te jogosultságodat is(az más kérdés, hogy a jövőben nem kapsz majd érte szinte semmit).

    Tehát szigorúan véve marad az SZJA, ami nem fedezi az örökös here létet.
  • Pluskast
    #728
    Hát ha záros időn belűl nem találok melót akkor tényleg kihúzok külföldre.
  • Frosty01
    #727
    huzzál ki ausztriába. most úgyis felkapott a téma
  • Pluskast
    #726
    Én per pill egy jogi diplomával és 2 nyelvvizsgával vagyok munkanélküli....
  • zola2000
    #725
    "közel sem fizettél be annyit "

    ha azt nézzük, egy év alatt befizetek több százezer forint adót, ha veszek valamit annak a negyedét befizetem mint ÁFA (+a bolt is adózik a hasznából), a cég ahol dolgozom is befizet a munkám után keletkező haszonból iparűzési/néhány más adót (azt is úgy veszem hogy én adom az államnak ha nem baj :), szerintem bőven évi félmillió felett (talán egymillió is van?) van haszna belőlem az államnak...
  • zola2000
    #724
    átképzéssel esetleg, az ország más részén semmiképp.
  • Ronny
    #723
    Nyilván törekednél arra, hogy találj munkát, ha helyben nem sikerül, akkor az ország másik részén, esetleg átképzéssel. A segély nem örökös seggmeresztésre jogosít fel, hiszen közel sem fizettél be annyit a jövedelmet és a ledolgozott évek alapján.
  • zola2000
    #722
    Elég nagy baj a jövő szempontjából, hogy most túl sok helyen ez az átlag (globális felmelegedés, CO2 kibocsátás ilyesmi), ha a leggazdagabb országokban az emberek nem költenének feleslegesen olyan dolgokra amikre nincs is szükségük, már akkor is jobb lenne, mert így lehet száz év múlva kb az egész világon olyan lesz az életszínvonal mint Észak-Koreában.
  • zola2000
    #721
    azért azt is nézzük, hogy nagyon sokan nem azért élnek segílyből mert lusták, hanem azért mert a környéken tényleg nincs munkahely én is most 12 órát dolgozom 4 műszakban egy multinál (3nap 12óra, 3nap pihenő mindezt alig havi 100ezerért), és adózom, ha kivonulna az országból a multi én is elvárnám a segélyt, és errefelé tényleg alig van más munkahely én is elvárnám a segélyt, az eddigi adómért

    persze sokan tényleg nem akarnak dolgozni az ő esetükben jogos amit írsz.
  • hunbasser
    #720
    mondjuk a sok semmirekellőt,aki csak "segííílybül" él,azt szívesen elküldeném észak-koreába.persze nem túristaként hanem ottélőnek. mikor átlépik a határt,eléjükbasznék egy koreaiul megírt szerződést,mondanák nekik,hogy csak így léphetnek be az országban,a szerződésben pedig az állna,hogy mától koreai állampolgárok és az országot nem hagyhatják el. az észak-koreai törvények ugyanúgy érvényesek rájuk,mint akármelyik észak-koreai állampolgárra. nekünk is jobb lenne,mert nem menne el évente több milliárd ft csak segélyre,nekik meg nem lenne jó...de legalább megtanítanák őket dolgozni.
  • hunbasser
    #719
    jó azért tegyük hozzá,hogy itthon sem ez az átlag...de még az usában sem,hiába hogy a filmekben meg a reklámokban így állítják be. de azért jócskán meglepődnének,hogy minden embernek legalább 1-2 mobiltelefonja van,otthon internetelérés meg hogy márkás cuccokban járnak az emberek. vannak plázák ahol naphosszat lógnak az emberek és hogy vannak olyan zenék amik keményen bírálják a rendszert. bár ők ezt úgy fognák fel,hogy szar nekünk,mert mi nem szeretjük a "vezetőinket". miközben ha nekünk lenne ilyen vezetőnk már régen tüntetnénk az utcán és legalább az ország fele elmenekült volna külföldre.
  • Frosty01
    #718
    hát még ha meglátnának egy "átlagos" családi házat, fúhádé tévével, ps3-al előtte játszó gyerekekkel, takarítónővel, két kocsival, rendezett kerttel, tele hűtőszekrénnyel ami netről rendel, + még jégkockát is csinál, úszómedencével :DDDDD kíváncsi lennék a fejükre, és a nagy vezetőjükről alkotott képükre abban a pillanatban.
  • Szabi84
    #717
    Jóformán semmit sem tudnak a határon kívül történő dolgokról, szerintem fel sem tudnák dolgozni, még egy manapság olyan egyszerű dolog mint a mobiltelefon is döbbenetet váltana ki belőlük. De valószínüleg el sem hinnék mivel ami a határon kívülről jön az minden hazugság...
  • Pluskast
    #716
    Nézd. A volt főnököm 1990-ben volt kint ÉK-ban a külügyminisztérium dolgozójaként. Az egyik katonai emberrel sikerült elbeszélgetnie és a faszi egyszerűen nem hitte el, hogy az USA megcsinálta a holdra szállást és, hogy ez csak egy imperialista propaganda amit az amcsik terjesztenek.