875
Koreai Népi Demokratikus köztársaság(조선민주주의인민공화국 朝鮮民主主義人民共和國)
  • desigo
    #201
    ÉK éjjel

  • Papa01 #202
    Gondolom Rundstedt17-nek ez a kedvenc filmje.. :))


  • ForzaInter
    #203
    Rundstedt17! Szerintem kérjél házigazda jogot, és az ellenvéleményeket töröld, kit érdekel a sok amcsi propaganda szöveg.
  • Tikal #204
  • Frosty01
    #205
    támogatom. legalább nem lenne gusztusom többet ide jönni :'D így se sok...
  • Molnibalage
    #206
    Azt, hogy ÉK-ban lényegében nincs áramszolgáltatás az ország nagy részén.
  • immovable
    #207
    Az azért van, mert a nagy egyetértésben együtt beszélgetnek a sötétben, miután mindenki hazatért a munkából és elköltötte a közös vacsorát a nagy vezér portréja alatt. Ezzel tiltakozván a kapitalista, kizsákmányoló, "liberálbérenc" moszad által irányított fogyasztói társadalom háttérkormánya ellen.
  • MrSpock
    #208
    Esetleg az itt levők,és kedves témaindító látta e atévében pár hónapja leadott kis riport-dokufilmet az országról amit magyarok készítettek,és épp egy kórházsegélyezési akció keretében történt. Ott látszott milyen jó kis ország,és agymosás van,és nem szeretnék mondjuk nagyon beteg sem lenni ott. Szegény gyerekeket sajnáltam nagyon,még egy kis csokit sem kaphattak,vagy csak szigorú kontroll alatt. Jah és tényleg nincs munkanélküliség,mivel akinek nincs hivatalosan munkája,azt közmunkára osztják,és mehet az út melletti gazakat tépkedni. Az tetszett a végén mikor a tolmácskisérőt megkérdezték,jobb e ez arendszer mint a nyugati.Mit is mondhatott szegény,hisz elődje rejtélyes módon eltűnt ebből a pozícióból. Szerény véleményem szerint a föld egyetlen búnöktől és egyéb belső harcoktól,és szabadságtól elzárt országa,ahol csak létezel. én nem szeretnék ott élni,de van még azért a földön pár hely ahol nem,de más okok miatt.
    Ha nézzük déli szomszédjuk mennyivel normálisabb ország,működik a gazdaság,fejlődgetnek. Csak egy határvonal választja el a 2 nemzetet(ami elvileg egy)és micsoda különbség van. Akárcsak anno Németországban.
  • MerlinW
    #209
    Ezt de jó volt olvasni, köszi a linket:)
  • kastil
    #210
    Koreai Népi Demokratikus köztársaság(조선민주주의인민공화국 朝鮮民主主義人民共和國)

    Mit kell tennem, hogy az apróbetűs rész is olvashatóvá váljon számomra? Gondolom én csak nonfiguratívokat látnék, de régóta igazja már fantáziámat a sok kocka
  • Molnibalage
    #211
  • Rundstedt17
    #212
    "Mit kell tennem, hogy az apróbetűs rész is olvashatóvá váljon számomra? "

    Telepítsd az ázsiai nyelvi támogatást.
  • Rundstedt17
    #213
    " Szegény gyerekeket sajnáltam nagyon,még egy kis csokit sem kaphattak,vagy csak szigorú kontroll alatt. Jah és tényleg nincs munkanélküliség,mivel akinek nincs hivatalosan munkája,azt közmunkára osztják,és mehet az út melletti gazakat tépkedni"

    itt még sokan gazot sem tépkedhetnek,az már szerencsésnek mondható aki napi szinten vághatja a füvet 4 órába 30 ezerért egy hónapba.

    Szegény gyerekek itt is vannak,sőt bármilyen hihetetlen a kapitalista országokban is előfordul/illetve amcsik által "felszabadított országokban".
  • Ulvar
    #214


    Nem tudom ennek a topicnak mi értelme. Talán az hogy kiverheti arra a topic nyitója, hogy flémelhet szarságokról! Úgy beszélsz róla cseszed mintha ott élnél, mintha tudnád milyen ott az élet, miközben a saját országodban nem tudják egyesek milyen különbségek vannak...


    Cikk1

    Csak felhúzom magam..minek jöttem én be ide...

  • Rundstedt17
    #215
    ők nem akarnak téged megtéríteni,csak szeretnék ha végre amerika leszállna róluk is kitakarodnának Koreából.

    Bush az "axis of evil" be sorolta őket...
  • Rundstedt17
    #216
    nice kamu videók.
  • Snexi
    #217
    ezek a propaganda festmények a legvicesebbek,egy blogon össze is van gyűjtve mind,hangosan röhögtem miközben nézegettem őket
    nagyon elvakult ember lehetsz amúgy :D
  • Snexi
    #218
    http://manzardcafe.blog.hu/2010/10/08/te_satanian_gonosz_amerika_propaganda_festmenyek_eszak_koreabol

    meg is van
  • Rundstedt17
    #219
    a te véleményedre azóta nem adok miután kijelentetted többször is hogy az amcsi katonák micsoda szellemi fölényt képviseltek a második világháborúban a buta és műveletetlen oroszokkal szemben....oroszfób/németfób elvakult amcsimán bagy
  • Molnibalage
    #220
    Azért az amerikaiak többsége tudta, hogy mire jó az angol vécé és nem tépetett szét lovakkal egy megerőszakolt apácát...
  • hunbasser
    #221
    hülyéskedsz? te hol élsz ember? én is Magyarországon élek és ráadásul vidéken,mégis tudnék találni melót,és ne felejtsd el haver,72 ezer ft a minimálbér. akkor milyen 30 ezerről beszélsz? :D még apám is tudott munkahelyet szerezni 50 évesen úgy,hogy rokkantnyugdíjasból "visszaavanzsálták" egészséges emberré 3 implantátummal a szívében. ezeket mind le is írta az önéletrajzában és el is mondta hogy 9 évig rokkantnyugdíjas volt,mégis felvették. akkor miről beszélsz?
  • Ulvar
    #222
    Gratulálok fiam...ne olvass, mond a hülyeséget. Menj ki valamely szeretet szolgálattal hozzájuk és élj ott. Hihetetlen buta vagy...eszméletlen sügér...
  • Rundstedt17
    #223
    "Ott száradnál meg az első nap, másik ezer koreai lakossal, akiket bármikor elítélhetnek szimpla hülyeségekért, vagy csak éhenhalnak, vagy véletlenül baleset éri őket, vagy mert nem kaphatnak orvosi ellátást."

    Szerinted itt nem ítélhetnek el bármikor?Vagy neked jogaid vannak és abba bízol?Elárulom ha nem tetszik a képed a helyi önkormányzatnak vagy fejesnek úgy cesz ki veled itt is ahogy akar...Vagy mennyi idő van hátra amíg fizetőssé nem válik az egészségügy?
  • Frosty01
    #224
    hagyjad ez egy hülye, kajak bejövök ide és ír egy bármit és úgy felbaszódok rajta h habzik a szám pedig alapjáraton nincs vele bajom de ezzel most elásta magát a szememben egy örök életre.
  • Rundstedt17
    #225
    Hol olvastad ezt?Horthy féle propagandát nem kellene benyalni...
    Ráadásul franciaországban,olaszországban az amcsi katonáknak is volt sara...
  • Ulvar
    #226
    Figyi, ajánlom neked a Nagykállói elmegyógyintézetet. Eszméletlen jó szolgáltatást adnak. Tuti Wellness...ott aztán mesélheted ezeket a dolgokat...
  • Ulvar
    #227
    Hát már megint ezzel a szar dumával jössz? Mindjárt jössz a cselédekkel megint...
  • Rundstedt17
    #228
    Tehát aki nem kap munkát ma Magyaroszágon az egy büdös munkakerülő aki igazából nem is akar dolgozni?:DDDDD
  • Rundstedt17
    #229
    honnét veszed ezeket?miből gondolod hogy az amcsi,dél-koreai propaganda nem színezi ki a problémákat?
    elvégre sosem jártál még ott szóval így te sem tudatod biztosan....
  • Bullitt
    #230
    Gondolkozz el Winston Churchill szavain:
    "Many forms of Government have been tried, and will be tried in this world of sin and woe. No one pretends that democracy is perfect or all-wise. Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time." Ha nem tudsz angolul, Google barátod.

    Ha pedig már propagandánál tartunk, Te is beveszel minden hülyeséget Észak-Korea szent létéről. Engem aztán rohadtul nem érdekel mit hiszel, de ne próbáld bemagyarázni másoknak, hogy az ottani rendszer jobb, mint ami itt van. Egyik sem tökéletes, nem is lehet, hogy tökéletes legyen egy emberi társadalom. Mi is állatok vagyunk, csak egy fokkal okosabbak, ettől függetlenül ugyan úgy ösztönök és érzelmek irányítanak minket is.
  • Ulvar
    #231
    És te jártál már ott? Éltél ott? Dolgoztál már ott a földeken? Esküszöm befizetlek oda egy exkluzív nyaralásra. Retúr nincs!
  • Frosty01
    #232
    csak hallgass az ész érvekre. nem biztos hogy mindenki át akar baszni...

    komolyan ezzel azokat alázod akik áldozatául estek ezeknek a dolgoknak. gondolkozz mielőtt ilyen dolgokról nyilatkozol...

    mellesleg honnét veszed azokat hogy az amcsik kiszínezik? vagy a délkoreaiak? vagy hogy az észak koreaiak nem? van bizonyítékod?? HAH? erre válaszolj okosat! IGEN/NEM!
  • hunbasser
    #233
    a topiknyitó nem hülye,csak tudatlan. sajnos keveset tud Észak-Koreáról,amit ő tud,csak annyi,hogy jó,mert nincs munkanélküliség,nincs bűnözés. azonban kedves Rundstedt17: tudod hogy milyen az,amikor az embernek nincsen szabad akarata? mikor nincs szabad akaratod. tudod? nem mondhatsz ki bármit,nem csinálhatsz akármit (most nem bűnözésről van szó,hanem csak simán mondjuk öltözködésről vagy bármi). nem internetezhetsz,mert nincs internet,kocsit nem vehetsz,hiába hogy mondjuk kurva messze van a munkahelyed,és a tömegközlekedés se olyan jó ott mint gondolnád. nem panaszkodhatsz a haverodnak,hogy kevés a fizetésed,nem panaszkodhatsz,hogy szar a munkahelyed,mert sokat kell melózni. nem mondhatod azt,hogy te holnaptól kilépsz a munkahelyedről mert nem lehet. börtönbe csuknak vagy meg is ölnek,mert nincs jogod,hogy te azt dolgozz,amit akarsz. tudod mennyibe kerülnek ott az élelmiszerek? olvastam,hogy a túristák miatt lehet csak kapni coca colát is,de az is 40 dollár egy üveggel,csórikáimnak meg a fizetése nincs annyi egy hónapra,vagy csak alig haladja túl. ott nem úgy van,hogy meglátsz egy jó cuccot,ami tetszik neked és megveszed.pénzed se lenne rá,de nincsenek is jó cuccok.az még hagyján,hogy te ott nem kapsz márkás cuccot,de még stílusos sincs. az embereknek szépérzékük sincsen,ettől is meg vannak fosztva,mindenki ugyanolyan szegényesen öltözik. haver,a pad vitrinben van a parkban,hogy nehogy ráüljenek,érted? ott te nem csinálhatsz olyat,hogy a barátnőddel elmész a parkba sétálni és nevettek mert boldogok vagytok,mert egyből belédköt a katona,hogy te meg mit csinálsz.érdekes,hogy csak a propagandafilmeken van nagy mosolygás meg nevetés,közben meg szegények meg vannak keseredve. az milyen érzés lenne,ha azt mondanák,hogy neked igen is menned kell valami ünnepségre táncolni másik több ezer koreaival? nincs olyan hogy nem mész. nem választás kérdése. nincs választásod. nem mehetsz ki az országból,nem mondhatod azt,hogy valamit te nem akarsz megcsinálni. és miért kell állandóan Magyarországról és USÁról beszélgetni? ez Észak-Korea topik. az előbb említett két országot össze sem lehet hasonlítani ÉK-val. érted,még az ország neve is akkora kamu,hogy "népi demokratikus",holott a demokráciának még a csírája sem felfedezhető,de még csak a gondolatát is keményen büntetik.most képzeld már el,Kínában,ahol már viszonylag puha diktatúra van,nincs google,nem lehet Kínából elérni,nehogy a nyugati országokat meg tudd nézni,és elég sok honlap is le van tiltva,pedig ez csak Kína,ahol mondom,azért már nincs olyan kemény diktatúra,mint régen. egy olyan országot istenítesz,ahol a népnek beadták,hogy megnyerte ÉK a vb-t,úgy vágták össze,hogy az az egy gól,amit lőttek brazíliának,az a döntőben volt és azzal nyerte meg É-Korea a mérkőzést.egy olyan országról beszélsz ami meg van fosztva az alapvető emberi jogoktól,a gondolkodás szabadságától meg úgy bármilyen szabadságtól. és hiába mondod,hogy itthon is agymosás van 1. nem Magyarország a téma 2. engem senki nem kötelez arra,hogy híradót és valóvilágot nézzek. kicsit tájékozódj légy szíves Észak-Koreával kapcsolatban. és hidd el haver,én sem szimpatizálok USÁ-val,de 1000x jobban élnék USÁban,mint Észak-Koreában.
  • hunbasser
    #234
    az egészségügy most is fizetős,hisz tb-t fizetünk,bár te nem hiszem,hogy fizetsz még tb-t,hisz honnan is tudnád hogy ilyen is van.
  • Rundstedt17
    #235
    "komolyan ezzel azokat alázod akik áldozatául estek ezeknek a dolgoknak. gondolkozz mielőtt ilyen dolgokról nyilatkozol..."

    ilyen alapon ha ezt a rendszert élteted azokat alázod akik áldozatul esnek a bűnözésnek mivel a kormány szarik az állampolgárok védelmére illetve azokat akik éheznek mert munkához nem jutnak mert nincs hivatalosan 10% körül,de akkor még nem is beszéltünk a nem bejelentekről,vagy az adósság miatt öngyilkosokról stb...
  • Molnibalage
    #236
    Szerintem szóljunk egy elmeorvosnak. Ilyen esetért lehet, hogy ölnek. :)
  • hunbasser
    #237
    mondtam ilyet valahol? nem. akkor miért akarod kiforgatni a szavaimat? egyébként aki nagyon el akar menni dolgozni,az Magyarországon is max. 1-2 hónapon belül el tud helyezkedni simán. és ebben már benne van az,hogy megpályáztál egy állást és már az állásinterjún is túl vagy.
  • Rundstedt17
    #238
    te tudod milyen az amikor nap mint nap azon kell rettegned hogy mikor bocsájtanak el az állásodból?és hogy utána mi lesz veled?

    jah itt panaszkodhatsz hogy szar a munkahelyed de azonnal kivágnak mert van miből válogatni ugyan,szóval elpusztulsz vagy hitelt veszel fel amiből nincs kiút.

    vagy tudod milyen az amikor keményen dolgozol és az állam elveszi a jövedelmed több mint felét,vagy nap mint nap azon kell aggódnod hogy mikor törnek be vagy rabolnak ki és hogy mennyire nem vagy biztonságba mert az állam szarik rád?

    sorolhatnám még....de ehhez semmi kedvem a véleményed úgysem változik csak egyoldalúan látod a dolgokat...
  • Ronny
    #239
    szerintem akár zárni is lehetne...
  • Frosty01
    #240
    NEM MAGYARORSZÁGRÓL VAN SZÓ!