129
  • kukacos
    #121
    Már alig várom, mikor indul el az amerikai Ezüst, izé, Nikkelflotta az afganisztáni kikötőkből... ja, még az sincs nekik...
  • Amergin
    #122
    Diszlexia. Így hívják.
  • teddybear
    #123
    Nem is lesz. Megnézettem egy geológus ismerősömmel ezt a jelentést, amit Monibalage linkelt ide. A véleménye tömören annyi, hogy saját pénzét nem merné kockáztatni bányanyitásra ez alapján. Van ugyan pár hely, amit esetleg megnézne részletesebben, ha valaki fizetné, de ennyi. A szép színes térképen a színek értéktelen kőzeteket jelölnek, andezitet, bazaltot, gneiszt, homokkövet, stb.
  • kukacos
    #124
    Jobbulást. Én mondjuk csak simán egy éretlen kamasz eredeti világnézet iránti vágyára tippeltem. Én is átestem ezen tizenkét évesen, kívülről fújtam Nemere összes könyvét az amerikai kormány összeesküvéseiről.
  • Doktor Kotász
    #125
    Még mindig nem ragáltál arra az adatra, hogy a 70 ezer tálib harcos közül több mint 50 ezren nem afganisztániak voltak, hanem külföldiek, zömében arabok.

    Ilyen szempontból miért gondolod azt, hogy az USA az afganosztániak ellen ment oda harcolni.

    Az sem teljesen világos, hogyha a tálibok több afgánt ölnek meg, mint amerikait, akkor ők miért lennének hazafiak?
  • DanielGray
    #126
    Aki azt hiszi,hogy Amerika pusztán segítség nyújtás és önfeláldozás címén rohanja le egymás után az elhelyezkedés szempontjából "nehéz",illetve "terrorista" országokat,az egy petit képzavarban nőtt fel(ki itt tulajdonképpen a terrorista?).A kgb. a cia. mindig is alkalmazta ezt a fajta hadviselést.Az igaz,hogy a többi ország is szívesen beállt volna a sorba,csak nem rendelkezett megfelelő apparátussal és anyagi "háttértárral".Amergin nagyon jól beszél... Afganisztán egy stratégiailag létfontosságú ország.Jön majd "meki",jön majd itt minden,ami Amerika érdekeit kielégíti/szolgálja... A Hornetek innen fognak felszállni,mert senki ne gondolja,hogy Amerika azért olyan bőkezű,mert a világ megmentésére törekszik.
    Ki az a balga marha....aki bólogat arra,ha saját fegyverét önnön maga fejéhez szorítja?
  • kukacos
    #127
    Érdekesen szelektív a memóriátok... szeptember 11-én beleszálltak két épületbe, jóreggelt! Mikor mondta Amerika, hogy ő csak jót tenni ment oda? Most tényleg azt hiszitek, hogy ilyen szituban otthon ülhet egy behemót ölbe tett kézzel? Melyik politikus élné ezt túl arrafelé? És melyik terrorista nem kezdené el huzigálni az oroszlán bajszát?

    Nem is annyira Afganisztán megszállása a lényeg itt, hanem az így közvetített üzenet a wannabe terrorista-támogatóknak: ha hagyod a patkányaidat elszaporodni, hozzád is bekopogunk majd néhány lézervezérelt bombával.

    Reputációról van szó. És az nagyon is hatékonyan tudja garantálni, hogy a terroristák felszámolásában minden eddig engedékeny ország vagy zsebdiktátor hirtelen roppant érdekelté válik. Lásd Líbia például (nem a mostani események, hanem Kadhafi és a nyugat viszonya tavalyig).
  • Sir Ny
    #128
    "Szerintem tisztáznod kellene magadban a "hazafi" szó jelentését."

    Hazafi Hitler volt meg Szálasi.

    Aki saját vagy más vérét ontja egy darab földért az csak simán hülye.
  • esztyopa
    #129
    Mindenkinek van egy elmelete!Ez a torveny ubereli meg az E-MC2 torvenyszeruseget is! A sorozatgyilkosnak is van elmelete a tetteire.Annak idejen az emberevoknek is volt elmeletuk arra,hogy miert eszik meg az ellenfeleiket.Akkor az egy *termeszetes*-igaz,hogy nem altalanos szokas volt.
    Most ha koruljarjuk az elmeleteket /megszallas-felszabaditas,terrorista-
    hazafi,szemita-antiszemita,demokracia vedelme-mas orszag megtamadasa/megszallasa
    stb./-nagyon zavaros kep bontakozik ki.
    Akkor hol huzzuk meg a hatart,hogy melyik *elmelet* helyes,erkolcsos,igaz,
    elfogadhato?Ki donti el,es milyen terminologia alapjan?
    Mindenesetre a klfl. *elmeletek* ideologiai alapot szolgaltattak a tortenelem folyaman az embereknek,hogy raeroszakoljak az elkepzelesuket,hatalmukat a masik emberre.Ez az emberiseg genetikai *betegsege*.Minden mas csak *cimke*