33
  • DontKillMe
    #33
    "Csak az amerikaiak 9 százaléka használ fájlcserélőt"
    Mintha ennek pont az ellenkezőjét olvastam volna egy "szakmai" topicban. Mármint, hogy a vezető warez és egyéb szerverek ott vannak és a warez arányaiban náluk a legnagyobb.
  • Tetsuo
    #32
    Clipping ill digitalis tulcsordulasbol eredo hullamformatorzitas akkor keletkezik, ha nem kompresszaljak (helyesebben komprimaljak) a hangot, csak felnyomjak digit keveresnel a hangerot. Ez azert ritka, mert eleg durva zaj a fulnek.
    A baj az, hogy tulkompresszaljak a szamokat a masztering (helyesebben: pre mastering) folyaman, vmifele divatnak megfelelve, amivel hangosabbnak hat a zene. A zene hangosabb is, az RMS erteke lathatoan es hallhatoan no, viszont rosszabb minosegu lett, mert kisebb a dinamikatartomany, vagyis a leghalkabb es leghangosabb hang kozotti kulonbseg. Ezzel egyutt csokken a tererzet, elvesznek finom tranziensek stb. Silanyabb lesz a zene a masztering alatt!
    A mai pop- es rockzene csucsan sok ilyen album megjelenik. Gyakran jobb egy regen maszterelt kiadvanyt megvenni, mint egy ujramasztereltet.

    A (technikai ertelemben) rosszabb minosegu zenetol vkinek pl. megfajdulhat a feje, rosszabb lehet a kedve.. foleg azoknak, akik a jo minoseghez szoktak.
    A munkahelyemen en pl. gyakran olni tudnek. ;)

    A CD-vel a legnagyobb baj nem az, hogy messze az emberi ful terjedelmen beluli kepessegei vannak megtoldva egy kis digit szarakodassal (kvantalasbol eredo torzitasok, jitter es tsai), hanem hogy meg annyira sem all el, mint egy "bakelit" (kb 100 ev ugyesen kezelve).
    Erdemtelen gyujtemenyt felhalmozni belole..



  • Tetsuo
    #31
    DER DRITTE RAUM - ha vki latja ennek az egyuttesnek albumait vmi zart rendszeren, akkor irjon mar ram privit, pls!
  • Gerygrey
    #30
    Én is ki tudnám fizetni a CD-t, csak nem fogom amíg létezik Artisjus, mint olyan :) (Na jó, 1500 Ft-ot tényleg nem tudtam sajnálni az Alvin és a Mókusok dedikált CD-jére lemezbemutató koncerten... De ez ritka kivétel volt. Egyébként havi átlag egy-másfél koncertre el szoktam menni, olyan zenekarok koncertjeire is akiket nem is ismernék a net-torrent-youtube nélkül. Ennyit arról, micsoda "károkat" okoz a fájlcsere... Tényleg káros az, hogy az emberek manapság sokkal több zenét megismerhetnek, mint amikor még csak a tévé és a rádió által elénk pakolt moslékot másolgattuk kaziról kazira... Mert eredetit akkor se vettünk ám.)
  • wraithLord
    #29
    Én az mp3 formátumú zene töltögetést nem is igen nevezném lopásnak. Az aac-t talán. De a flac egy-az-egyben az eredeti hanganyag (mondjuk a nevében is benne van...).

    Azért magyar oldalakon is elég sok lossless zenei album van. Általában minden vackot megtalálok, ami nem kell (populáris cuccok - nem csak popzenére gondoltam, akármire), viszont ami olyan "ritka", hogy még eredetiben is lehetetlen szinte beszerezni, azt szinte sehol (amit ismerek), még mp3-ban is elég nehezen.

    Mennyi a USA-ben élő felhasználók 9%-a? Mert a lakosság 9%-a olyan 27 millió fő.
  • TheLostOne
    #28
    Amikor a cikket olvastam kíváncsiságból utána néztem.

    Valami olyasmi, hogy rájöttek emberi füllel hallgatva valamiért jobban hangzanak a hangos zenék, ezért egyre hangosabbra csinálják a digitális felvételeket. Ennek a hátránya azonban, hogy un. clipping keletkezik, sok hanghullám csúcsa túllóg a maximális határon.

    Nem értek hozzá amúgy, de valami ilyesmit vettem ki belőle...
  • syn7h37ic
    #27
    Mióta van rendes végfokom, rendes fülesem, azóta hanyagolom az MP3 formátumot. Persze nem lehet teljes mértékben elfelejteni, mert sok zenét nem tudtam még megszerezni losless formátumban. A hangkártya valóban igaz, hogy csak jó hardverrel érdemes kezdeni.
  • Molnibalage
    #26
    Mit jelent pontosan a loudness war? Tanultam akusztikát, de elsőre nehezen értem meg.
  • hdo
    #25
    Nyilván nem az orosz torrenteket töltöm fele arányban amcsiktól ez alap! :D

    Zene ott nem téma, megveszik, az az 1 dolcsi amit egy számért fizetnek itunes-on az bagó.

    Viszont a zuhanó minőség miatt eléggé elterjedt náluk az, hogy zsákbamacskát nem vesznek, letöltik torrenten, és ha elnyerte a tetszésüket mennek boltba megvenni, és ez van annyira bevált módszer, hogy kötve hiszem, hogy csak a népesség 9%-a csinálná ott.

    Amúgy én nem tagadom. Rendszeresen torrentezek, ebből 90% sorozat, egyrészt olyanok amiknek az undorító magyar szinkronjára nem vagyok kíváncsi, másrészt olyan dokumentum/ismeretterjesztő sorozatok amiket itt magyarisztánban nem hiszem hogy sugároznának, ha mégis akkor évek múlva, mikor már aktualitását vesztette (history channel, bbc, ngc. stb.).
  • TheLostOne
    #24
    Akkor mondok még valamit: gondolom főleg angol nyelvű torrentek esetén tapasztalod a 40-50%-ot. Még ha világnyelv is, azért az is nyom a súlyon, hogy nekik az anyanyelvük, és 100%-ban az angol nyelvű anyagokat preferálják, ellenben a többi országgal, ahol lehetőség szerint az ottani anyanyelvű torrentek élveznek elsőbbséget.

    Persze nem mondom, hogy a 9% teljesen hiteles, én pl ha torrenteznék nem mondanám meg a közvélemény kutatónak, mert a falnak is füle van, főleg ott ;)

    De azért akkor is, sokkal jobban megengedhetik maguknak anyagilag az érintett termékek megvásárlását, ott inkább nagyrészt a mentalitáson, és a lustaságon dől el a kérdés szerintem.
  • hdo
    #23
    Van benne valami, de akkor se stimmel a 9%, még akkorsem, ha az a 9% kábé 30 millió embert jelent.
  • TheLostOne
    #22
    Súlyozd egy kicsit azt a 9%-ot az Amcsi népességgel, és rájössz nem is olyan sok az a 40-50% :)
  • hdo
    #21
    1: Nem tudom mit vagytok oda annyira a flac formátumért, ugye nem divatból veritek a melleteket miközben integrált hangkártyáról hallgatjátok a drága flac zenéteket?

    Nekem Xonar DX-em van, és nekem nyolc, hogy 320 kilobites MP3, vagy flac, pontosabban inkább az előbbi, mert nem izzadom a terás merevlemezeket.

    2: Szintén nem tudom, hogy honnan jött ez a 9%, mindenesetre érdekes, hogy 40-50%-ban amcsi IP-ről töltöm a torrenteket, mondjuk ez váltakozik attól függően, hogy pontosan mit is.
  • aronvirginas
    #20
    Lossless formátumban is ugyanolyan selejt a mai populáris zene
  • Andr0
    #19
    magyar oldalakon ritka, de külföldiek adnak a minőségre, btw én csak loslessbe töltök zenét, szutykot nem hallgatok.
  • syn7h37ic
    #18
    De egy meghívót elfogadnék...
  • syn7h37ic
    #17
    Nem a nyílt szarokra gondoltam. Elég sok zárt oldalt tudtam összehasonlítani, és a losless ritka, mint a torrent oldalakon a losless.
  • FlDutchman
    #16
    de dragan veszel kavet.. ;)
  • Déta
    #15
    Példának álljon itt ez:

    A legmocskabb szám a világtörténelemben

    Hányinger!!! Csak erős idegzetűeknek!!!
  • TheLostOne
    #14
    Nézd, szerintem teljesen korrektek a szabályok az ilyen oldalakon, sőt talán még túl megengedők is.

    "miutan veletlenul kerdeztel egyet vmi admintol"

    Van 35000 user, na most gondolj bele, hogy te vagy az egyik admin a 3 közűl, és napi 1000 üzit kapsz... Nincs erőforrásod megválaszolni, emiatt érthető, hogy csak súlyos esetekben szabad adminhoz fordulni. Ha valamit nem értesz, ott a szabályzat, FAQ, Wiki, stb, elolvasod, ha meg úgy sem érted, akkor az a te bajod.

    Én voltam admin egy játékközösség oldalán. 3000-4000 regisztrált user, akik az elmúlt fél évben beléptek, mert aki nem, azt törölte időközönként a rendszer(nem volt email megerősítés, captha, meg minden bonyolítás a regisztrációnál, ezért volt szükség a takarítgatásra néha).
    Ne tudd meg hányan írtak rám minden nap, olyan kérdésekkel, hogy felállt a hátamon a szőr, miközben az oldalon minden le volt írva egyértelműen, a hírekhez, cikkekhez hozzá lehetett szólni, ha azokkal kapcsolatban volt kérdés, órákon belül érkezett rá a válasz.

    Nem is szarakodtam sokat, meg is csináltam a PÜ rendszert úgy, hogy mikor rám akartak írni, hasonlóképp mint itt St-nek, figyelmeztetésekkel teli, korlátozott funkcionalitású ablak jelent meg.

    Visszatérve a torrent oldalakhoz, a szabályok le/feltöltésre vonatkozó része meg kizárólag azt a célt szolgálja, hogy a trackeren ne jelentkezzenek a nyílt oldalakra jellemző gyakori problémák, hatékonyabb legyen az egésznek a működése.
  • sanyicks
    #13
    A nyílt "szarok" is tele vannak vele, de igazából tök mindegy amíg magára az eredeti cd-re kerülő zenék 99%-nak spektruma is így néz ki.
    Clipping hegyek, szép csúcsos színuszok helyet lapos tetejű izék, tehát nem más mint a loudness war.
    Akármilyen hihetetlen, de egy clipping nélküli masterból készült 192-es mp3 és egy clippingesből készült lossless között ég és föld lenne a különbség minőségben... az mp3 javára... Szóval a lossless kb semmit nem számít amíg ilyen minőségi problémák vannak mint a loudness war.
  • TheLostOne
    #12
    Na igen, a minimálbérek, pontosabban a jövedelmek reálértéke közti nemzetközi különbségek...

    Ezt valahogy nem akarják számításba venni a kiadók a termékek árszabásakor.

    Softwarepiacon is ugyanez a helyet, de arra még rátesz az is egy lapáttal, hogy amcsiban kb fele ennyibe kerül minden nevesebb kereskedelmi software.

    Beszélgettem erről egyszer egy külföldi származású gazdasági szakember ismerősömmel, dolgozott bankoknál, majd európai egyik, de az is lehet a legnagyobb, magyarországon lévő fémipari vállalatánál volt igen magas pozícióban.

    Ő sem érti miért ilyenek az árszabások, nevetségesnek tartja az egészet. Mondta, hogy egy barátja pont abból gazdagodott meg, hogy elérhető árú ügyviteli software-eket készített, és vették, mint a cukrot.

    Szerintem a probléma a világgazdaság működéséből adódik. A valuták értékét a szerint kellene megállapítani, hogy egy adott országban, és egy másikban egy azonos munkáért mennyi bér jár. Természetesen ezzel borulna minden, az erős valuták romlanának, a gyengék javulnának, de világszinten létrejönne egy reálérték egyensúly, ami által ugyanannyi munkával fizetnénk egy adott termékért, mint mondjuk az USA-ban.

    Igazságos megoldás lenne, minden egyszerű ember jól járna vele, de egyúttal rendkívül sok gazdasági hatalom érdekeit sértené, így nincs esély rá, hogy önkéntes alapon megvalósulhasson.
  • Tetsuo
    #11
    Kinek van ideje betartani azt a sok szabalyt?! :S
    Mert ugye elo van irva, hogy hetente lepjel fel, legyen x forgalmad, toltsel fel ujakat, stb.. ami nonszensz. En kb felevente szeretnem frissiteni a zenei gyujtemenyem v akkor, amikor ramjon es nem pont hetente x Gigat. Raadasul honnet rakjak fel ujat, mikor azert szedek le, mert nincs?
    Szoval akik a nyilt oldalakat hasznaljak, azok nem szemetek feltolteni, merthat mukodik, en is hagyom feltolteni azt amit letoltok.. hanem egyszeruen itt nem szunik meg a haver haverjatol kapott limitalt meghivo a limitalt meghivohoz, miutan veletlenul kerdeztel egyet vmi admintol, mert benne van a multheten megvaltozott szabalyzat 19. paragrafusaban, hogy ilyet pont nem lehet a junius utani nevnaposoknak.
  • Tetsuo
    #10
    Igy van, nincs igeny minosegre.
    Ami persze nem a sztereoban hallgatast jelenti mr, zola2000 ;)
  • [HUN]FaTaL
    #9
    "Sőt, a flac még a torrent oldalakon is elég ritka. Hiába... nincs igény a minőségre... "

    Nem ritka az, maximum a nyílt szarokon. Körülnéztél te már a whatcd-n pl.?:D
  • aaaaa
    #8
    Ennél jóval egyszerűbb a dolog. Megnézik, meghallgatják AZONNAL a Youtube-on, teljesen legálisan, azt annyi. Akinek extra dolog kell, az továbbra is fájlcserél, de a többség boldogságához szükséges zenék majdnem mind ott vannak, egyszerűen rákattint és hallgatja.
  • JL666
    #7
    sokat rendelek az ebay-ről. Néha szállítással dupla annyiba kerül a cucc, de még így is a satrinai live in san francisco dupla dvd-je összesen 3 ezer forintomba fájt, ami itthon 6-7 ezer ft. És eredeti nem gagyi, új fóliás csomagolással. Ha beleszámolom, hogy 3-400 ezer forintos ottani minimálbérrel ez kb. itthon 300 forint lenne az itteni fizetésekkel. 2 automatás kv ára.
  • zola2000
    #6
    "Hiába... nincs igény a minőségre."

    pontosabban a grafikában akkora igény van a minőségre, hogy sokan pixelenként képesek elemezni a talajtexturát, de zenében megy sima sztereoban.
  • syn7h37ic
    #5
    A kiadók amúgy is elmehetnek a büdös sunyiba, hiper profit van minden általuk kiadott zenén, és nem értik, hogy sokan miért a letöltést válasszák inkább.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit reagálnának arra, amit nem is olyan régen mindenki csinált: felvette a rádióból, és átmásolta a havernak. Ez is fájlcserélés volt?
  • syn7h37ic
    #4
    Amerikában ki tudják fizetni a filmek és a zenék árát, és minden (de tényleg) beszerezhető eredetiben. Azért mégis más egy eredeti zenei gyűjtemény, mint az a nyomorult MP3. Talán erre jönnek rá az ottaniak.

    Nálunk gyökeresen más a helyzet. Ha szeretnék egy albumot beszerezni, ami nem a mai fos kommersz szar, akkor továbbra is marad vagy a torrent, vagy eBay, még drágában. Mivel nálunk minden jóval drágább, mint az Új világban.
    Sőt, a flac még a torrent oldalakon is elég ritka. Hiába... nincs igény a minőségre...
  • zola2000
    #3
    amerikáról van szó, az teljesen más világ...
  • Szefmester
    #2
    Lehet azóta a kalózok el tudnak bújni a kereső szemek elől, és ezért nem találják őket a statisztikáikhoz. :P
  • shenmuedc #1
    ZENÉKET kéne csinálni,FILMEKET kéne készíteni, stratégiát kéne változtatni, nem rinyálni hogy nem vesznek az emberek. (mellette persze milliárdos a bevétel)