24
  • viasz
    #24
    - ne legyen egy évnél régebbi modell.

    Ezt azért írtam, mert van aki képes és azt írja, vegyél 3210-est... Véletlen sem akarok divatozni. Ezt gondolhattad volna abból, hogy nem kell a fényképező. Mert ugye az menő...

    A 6300-nak nem csak a hátlapja fém, hanem az előlap is körbe. Hidd el, elég jól véd!

    Árukapcsolás más termékeknél? Ennyire szerintem nincs.

    Tudom, h a wifi nem alap, ezért írtam, h nekem a bluetooth is jó. Vagy vagy. Márpedig ez utóbbi már elég alap dolog.

    Szerintem ez nagyon nem az erős motor, fapados felszereltség!
    Egy 6300, vagy 6300i az erős motor? :D
    Ha iphone-t akarnék kamera nélkül, na akkor igazad lenne.
  • Glutamin
    #23
    "Alap követelmények:
    - ne legyen egy évnél régebbi modell"

    Ez aztán komoly érv. Ha divatozni akarsz, azt fizesd meg!

    "Extrák:
    - lehetőleg fémházas, mert előfordul, hogy leejtem,"

    A Nokia 6300 egy elég jól sikerült készülék, de az, hogy fém a hátlapja, nem fogja megvédeni leejtés esetén attól, hogy ne károsodjon. Ettől függetlenül árban szerintem egészen rendben van az a készülék.

    Az árukapcsolás ellenes dolgoddal részben egyetértek, ugyanakkor ez sajnos más termékeknél is így van. A Wifi nem egy alap dolog, emiatt kénytelen vagy drágább kategóriákban nézelődni. De pl ha egy autó esetében igényled az erős motort, akkor azt valószínűleg nem tudod fapados felszereltséggel párosítani.
  • viasz
    #22
    Azért a polifonikus csengőhanggal, meg a bluetooth-szal nekem nincs bajom :))
    Sőt. Felőlem aki akar, vegyen olyat, amiben fényképezőnek nevezett valami van, legyen az ő baja.
    Biztos van akinek jól jön a videótelefonálás is.
    Na de álljunk már meg, azért ne erőszakolják már rám, ha én csak egy telefont szeretnék!
  • IMYke2.0.0.0
    #21
    Én pont ezért vettem annak idején monochrome-os Nokiát, mert utálom a "multifunkciós" készülékeket.
    Nem kell - és utálom, amikor a közelemben pl. Tatu vagy valami tucc-tucc zenével csörög valakié - polifónikus csengés, színes csili-vili menü (esetlegesen lefagyó oprendszerrel), meg blutooth, meg WAP, faxbúk, meg ilyenek.
    Az ajándék RZR2-est is ezek miatt nem használom.
  • viasz
    #20
    Attól, hogy én csak telefonálni akarok, meg sms-ezni, még nem egy 100 éves telefont akarok venni. Mert nagy, mert rossz a hangminősége, mert gyenge az akku, stb.
    Viszont segíthetnél nekem. Igaz, utoljára 3 éve próbálkoztam, persze sikertelenül.
    Szeretnék egy telefont.
    Alap követelmények:
    - vékony,
    - NINCS rajta kamera, mert nem akarok ezért fizetni,
    - ne legyen egy évnél régebbi modell
    Extrák:
    - márkára ha lehet nokia, mert abban bízok meg,
    - lehetőleg fémházas, mert előfordul, hogy leejtem,
    - tudjon wifit, vagy blúcuccot

    Annak idején sok helyen jártam, azt mondták, nincs olyan, amin nincs kamera...
    Persze ez Londonban volt, lehet itthon más a helyzet. Vettem egy 6300-t.

    Most megint venni szeretnék egy megfelelő modellt. Segíts kérlek!

    ---
    A multifunkciós gépeknél legalább van lehetőségem külön külön is vásárolni, ha a többire nincs szükségem(telefon, fax, szkenner, nyomtató)
  • Glutamin
    #19
    Ezt gondolom nem nekem címezted, de végül is nem lényeg. Ha ez ember egy 100e Ft-os készüléket vesz egy 20e Ft-os helyett, akkor jogosan várja el, hogy a benne lévő extrák használhatóak legyenek, ne csak amolyan hülyegyerekeknek való játékszerek.
  • Gerygrey
    #18
    Hagyjuk már ezt a baromságot, hogy a telefon telefonálásra való. Ha te csak telefonálni akarsz, akkor vegyél egy 3210-est és légy vele boldog, de kurva unalmas már ez, hogy állandóan tele kell trollkodni az összes okostelefonos cikket hogy az okostelefon szar.
  • Lame
    #17
    Egy jo minosegut lattam eddig telefonban, az N8-at. A tobbi eleg gyenge, de ez kb egy kozepes szintu kompakt minoseget hozza.
    http://thehandheldblog.com/2010/10/04/shootout-nokia-n8-v-canon-550d-dslr/
  • hdo
    #16
    Azt nem értem, hogy a cikk akkor mit pofáz "fényképezőgép"-ről, a cikkben háromszor is előfordul a szó. Nyilván akkor nem "fényképezőgép"-ről van szó, mert az a külön eszköz!

    A cikkek hatásvadász címeit meg már évek óta figyelmen kívül hagyom, sokszor vagy köze nincs a cikkhez, vagy direkt felfújja az egész témát.
  • MsUser
    #15
    A cikk címe: Csillagokkal értékelik majd a telefonok kameráit
    A hozzászólások zöme ezt feszegeti, ezen mit nem értesz hdo?
  • hdo
    #14
    És mi van abban az esetben ha egy jelenlegi standard szerint 5 csillagos készülék a polcra kerül, majd 3 évig ott porosodik, végül újabb fél év múlva Tóni bácsi azt veszi meg, mert sokkal olcsóbb mint az összes többi 5 csillagos?

    Sántít a rendszer!

    Amúgy nem értem mit mobiloztok, fényképezőgépekről van szó a cikkben, egyetlen mondat erejéig említenek mobiltelefon gyártókat!
  • Glutamin
    #13
    Nekem van egy k800, és egy k850-esem. Áldom a xenon vakut benne, mert nagyon sok esti fotót lőttem vele. Persze ezek a képek is alapvetően, csak az adott pillanatot örökítik meg, de nekem ez az extra hasznos. Egy alap kompakt gép tudását minden további nélkül beépíthetnék már egy telefonba. Ez meg a felhasználók 99%-ának untig elég lenne. Tudom, ezzel a kompaktok piacát ölnék meg. De bosszantó valahol, hogy 15-20e Ft-os kompaktok lényegesen jobb képet csinálnak mint eddig akármilyen mobil.
  • bestpixel
    #12
    Mér ez is haladás a régebbi marketinghazugságokhoz képest. Kérdés az, hogy a rendszert mennyire fogja megérteni egy teljesen kezdő?
  • MsUser
    #11
    Igen végre egy fontos tényező, a kamera legyen már használható is ha bele építettek ne csak sok pixel sok képzajjal és érzéketlen objektívvel. Valóban fontos lenne a telefon minőségét is telefonálás szempontjából is értékelni, az elmúlt időszakban több telefont használtam és a régi Sony-Ericsson P1i hangminősége és érzékenysége, "térerő" antenna minősége messze jobb sok egyéb telefonhoz képest. A mostani mobiloknál nem tükrözi az ár a minőséget, nem a legdrágább a legjobb mint telefonálásra használt eszköz, és nem a legtöbb MegaPixel a legjobb fotózásra sem.
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Nem is tudtad?
    Hát, mondjuk a sok 'lájkolás', meg recept küldözgetés, randiszervezés mellett nem is csoda, hogy maga a telefonálás sikkad el a telefonon.
  • Fresh Duke
    #9
    Mi? Ezekkel telefonálni is lehet?
  • Tetsuo
    #8
    A telefonálás minőségét mikor értékelik telefonok esetében?
  • zserrbo
    #7
    Feleslegesek is. Telefont veszek nem pda-t...
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Fején találtad a szöget.
  • Glutamin
    #5
    Miért is lenne szomorú? Ennyi erővel az összes extra funkció felesleges.
  • viasz
    #4
    Elég szomorú, hogy van akit érdekel, hogy milyen kamera van a telefonján...
  • fergusonpapa
    #3
    jaja elég szomorú h a többségben elvan hitettve h több megapiyel jobb minöség.. -.-'
  • Glutamin
    #2
    Már éppen ideje volt. Igen nagy szórás van a telefonok kameráinak tudásában. Sajnos az olyan extrák, mint xenon vaku, nagyobb látószög, nagyobb érzékelő, nagyobb lencse nagyon ritkák lettek. Cserébe ott a nyóc megapixel.
  • Szefmester
    #1
    Az ötlet jó, de azért nem szabad teljesen erre alapozni majd.