171
Egyetemi hallgatók is vezethetnek gyakorlatot?
  • Papirzacsi
    #51
    Gyakorlatban is levezette már a Biot-Savart tételt, vagy a Bernoulli egyenletet?
  • Sadist
    #50
    Nem csak Phd-k tarthatnak gyakorlatot.
  • scarbatia
    #49
    Amúgy papírokat félretéve. Szerintem az vezessen gyakot és tartson előadást aki valóban ért hozzá tehát a gyakorlatban is csinálta. Persze ez nem így van egészen, de ez lenne a jó.
  • scarbatia
    #48
    Igen embere válogatja, sok jó tanárom volt anno nekem is. Személyesen is sokat köszönhetek nekik. Csak néha úgy érzem egyre kevesebben vannak az ilyenek...
  • bardocz
    #47
    Nekem volt olyan tanárom, akihez nem szívesen kerülnék vissza. Viszont a fiatalabb tanárokkal eddig semmi gondom nem volt, jól fel tudják dobni az órákat, van, akinél konkrétan végig röhögjük az egészet, olyan szövege van.
  • Terence007
    #46
    Első félévemben egy nálam fél évvel fiatalabb lány volt az analízis gyakvezem (csak nulladik osztály miatt csúsztam egy évet) és teljesen jól elmondta az egész anyagot a "mi nyelvünkön". Inkább a fiatalabbakat preferálom én is bár tény, hogy becsúszhat egy-két olyan akinél csak hitetlenkedik az ember, hogy hogyan vezethet ő egy kurzust.
  • cmsworld
    #45
    Köszönöm a választ, erre lettem volna csak kíváncsi.
  • bardocz
    #44
    Nálunk egyik előadó(nagyon bírtuk mind) az unalmas témájú előadásokra mindig beküldte az egyik phd-s emberét:)
  • Koppixer
    #43
    gyakvezetéshez még bsc sem kell
  • qetuol
    #42
    és szerinted a te volt tanáraidnak milyen diplomájuk van középsuliban? bakker -.-'
  • cmsworld
    #41
    Tehát csak úgy oktathat valaki, ha már bsc és msc diplomája is van?
  • qetuol
    #40
    de igen, befejezte, sőt, 2 sulit is befejezett, az alapfokú egyetemi képzést (bsc), és mesterfokút (msc) is, csak ezután kezdhet doktori tanulmányokat (phd). azért nézzél utána az ilyen dolgoknak. (ez másoknak is szól, elég sokan írnak ide sületlenségeket)
  • vegicsek
    #39
    Értsd már meg, ő BEFEJEZTE azt a képzést amivel te még szopsz. Oktathat és kész
  • qetuol
    #38
    lol? Phd tanulmányt nem folytatahat, akinek nincs msc diplomája. honnan jöttél te?
  • scarbatia
    #37
    Ez természetes, hogy így van sőt ennél még durvábbak is vannak. Pl amikor az ember kifog egy igazán hülye főnököt, aki még baromira okos is és mindenbe beleszól.
    Vagy Hr-es kis 20-25 éves platinaszőke műkörmű plazacicák döntenek pl arról ,hogy az illetőt felveszik-e vagy nem esetleg marad-e a cégnél. Neked mondjuk lehet, ez annyit tesz, ma-holnap nem tudod miből tartasd el a családod. Ő pedig vígan este elmegy bulizni, másnap pedig a manikűröshöz és egyáltalán semmilyen szívügyet nem okoz neki, hogy emberek sorsával dobálózik.
    Miért is tudná hiszen sosem érezte, a főnökúr lánya így került a céghez és ott is marad amíg világ a világ

    Ez egy extrém példa, de ha belegondolsz nem is annyira sok ilyen van manapság és egy részét én is tapasztalom. Ne legyél ezért ilyesmin meglepődve, hogy pl mennyi idős a feljebbvalód, vagy hogy mennyit tud. Megbuktathat? Tudod, hogy igen mert megvan rá a joga. Ennyi
  • Vaxi
    #36
    és sikeresen (többnyire jelesre) elvégezte azt a tárgyat, amit tanít.
    irigységszagot érzek kicsit.
  • cmsworld
    #35
    Pont ez az, hogy nem fejezte be a "sulit", csupán "felsőbbéves".
  • Lacee86
    #34
    Öreg, vki befejezi a sulit, friss diplomával elmegy egyetemre oktatni, ugyanez a szitu nem? Előbb még ő ült a padban, most meg már a másik oldalon áll, ez így működik... Főnököd is lehet annyi idős mint te, sőt fiatalabb. Meglepő, h ilyenen meglepődsz...
  • cmsworld
    #33
    Köszönöm a lényegretörő, értelmes tanácsot, meg fogom fontolni a dolgot!
  • Büdös Bohóc
    #32
    meglepően gyerekes vagy, menj vissza áltsuliba...
  • scarbatia
    #31
    Igen azon a téren van személyes tapasztalatom, de gondolom máshol is így van. A poroszos módszer nem volt rossz szerintem se.
  • Jimmyke
    #30
    Nem csak gyakorlatot, tegnap pont egy PHD hallgató helyettesített előadáson egy docenst.
  • sanyicks
    #29
    Számomra meg az a meglepő hogy az oktatási intézmények nem csak oktatnak, hanem egyes (buta) emberek által bizonyítéknak vett papírokat adnak...
  • kamilla6666
    #28
    Nem csak ott vannak problémák, azon a téren van személyes tapasztalatod? Csak mert az egész felsőoktatási, sőt, a komplett oktatási rendszer reformra szorulna. Persze az alapok maradnának, ugyanis nincs szükségünk amerikai színvonalú oktatásra idehaza. A porosz alapokon nyugvó oktatási rendszert alapul véve kellene újragondolni az egész szisztémát.
  • scarbatia
    #27
    Mondjuk ha már témánál vagyunk főképp a mérnökképzésben illetve az IT-s képzésben úgy érzem komoly problémák vannak a felsőoktatásban.
  • [HUN]FaTaL
    #26
    PHDnek semmi köze az MSChez, és bsc-s is oktathat. Sokszor sokkal jobb órát tartanak, mint az öregek.
  • scarbatia
    #25
    Sőt, ha pár évvel fiatalabb akkor is tudhat többet. De én azt mondom ne oktasson olyan akinek semmi valós tapasztalata nincs az adott témakörben.
    - Tehát nem dolgozott az iparban
    - Csak egyetem berkein belül kutatott
    - Nem rúgták ki életében legalább egyszer
    - Nem tudja leadni az anyagot
    - Nem is érdekli a leadott anyag csak a hallgatók szívatása
    - Egyáltalán nem naprakész a leadott anyaggal
    - Az általa oktatni kívánt ismeretnek köze nincs a valós igényekhez.
    Kortól függetlenül. Két egyetem és három szak után több év kemény munka után nekem ilyen tapasztalataim vannak.
    Persze ezzel lehet vitatkozni :)


  • Sippie
    #24
    jah, hát jegyet én nem adtam, csak gyakorlati oktattam. A tanár osztogatta a jegyeket, az más kérdés hogy attól függetlenül hogy csak pár évvel idősebb nálad, még tudhat sokkal többet mint amit te valaha fogsz, ha olyan környezetben nőtt fel, vagy csak folyamatosan képzi magát mert érdekli a téma.
  • Sippie
    #23
    ígyvan. Én is voltam demonstrátor, másokat betanítani miért ne lehetne ha ért hozzá az illető?
  • Fresh Duke
    #22
    Hogy tudtam, ez nyitotta a topikot!
    Miaz, kidobtak Pannonról?
  • tigeroo
    #21
    hülyeség ezen vitázni. emberfüggő, amúgy meg úgy vettem észre hogy a fiatalabb tanároknak több "affinitása" van (még...) oktatni mint egy kivénhedt kecskének aki szarik az egészbe (ez akkor baj ha nagy a szórás az ő tárgyánál)
  • qetuol
    #20
    nem értem mi a probléma, ők már doktoranduszok, már van mesterszintű diplomájuk, vagyis már tudják, amit te még csak most tanulsz. és nemhogy csak okatathatnak, hanem kötelező nekik, benne van a tanulmányi programjukban, kreditet kapnak érte.
  • Tinman #19
    Zongoraleckét adok-veszek.
  • karajjj
    #18
    topiknyitási kényszer? nem értem, hogy ennek miért kellet külön topikot nyitni... oktathatnak és kész
  • armageddon666
    #17
    Ha majd kikerülsz az iparba, akkor meg majd nálad pár évvel fiatalabb fogja esetleg eldönteni, hogy kapsz-e állást, vagy sem...
  • Sadist
    #16
    Az életkor nem érdem, hanem csak állapot. Gyakvezető jellemzően a (valamilyen területen) kiemelkedő képességűekből lesz, akiknek megvan az erkölcsi fejlettségük (értsd legalább 5 évvel a korcsoportjuk előtt járnak), hogy ne a hatalom és a kiskirálykodás miatt oktassanak.
  • Sadist
    #15
    Akár másodéves is lehet már gyakvezető megfelelő tanulmányi eredménnyel.
  • Csirke4
    #14
    Nálunk is van 30 éve olyan tanár akinél a 80% bukik legalább...

    De amúgy a Phd-s hallgatók jófejek órán, a többségük remek hangulatú gyakorlatot/labort tud tartani.
  • kifli
    #13
    az alaptémán, hogy jobban megértem a phd-s gyak vezetőimet még mindig nem változtat. És eddig hál istennek nem találkoztam olyannal, aki a tudását a hatalommal pótolná :)

    Azt elhiszem, hogy munkahelyen, teljesen más a felállás...
    Dolgoztam már úgy, hogy nekem kelett idősebbeknek megmondani mit csináljanak, bár velük is jól elvoltam.
  • k1571
    #12
    (jav.: seggdugasz)

    Ha végzel, leszel egy középvezető (diplomával minimum) 24 évesen. Reméljük nem lövik ki a 40 felettieket. De, ha igen, akkor is ott lesznek a 40 évesek. 16 évvel öregebbek. Érzed?
    :-)