1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1646
    Látod, most rátapintottál a lényegre..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..biztos vagyok benne, hogy a legtöbb fórumozót én alapból félreértelmez(t)em ezért vagy azért. Amúgy ez nem csak itt a virtuális valóságban jellemző rám. A való életben is folyton azt feltételezem minden ismeretlenről, hogy két-három mondata alapján már ki is ismertem az illetőt. De persze közben meg dehogy. Sok okos ember van a környezetemben, és én imádok velük beszélgetni sokszor bármiről. (főleg hi-fikről, zenékről vagy filmekről..) Mert érdekel az egyéni látásmódjuk, véleményük. A párom persze ellenzi az effajta kommunikációt mondván, hogy bárki ülhet a háló túloldalán egy kilenc évestől akár egy kilencvenkilenc évesig....de szerintem meg pont ez az egész helyzet varázsa. A titok, hogy ki lehet az. Plátói értelemben csupán természetesen, mert a valóságban meg nem igazán érdekel a dolog..
    Lassan abba is kéne hagyni (nem ezt a beszélgetést, hanem az egész fórumozást) tudom én, és vannak is időszakok amikor komolyan is gondolom. Aztán mindig történik valami amire nem számítottam. Előkerül egy egy zene, vagy film vagy beszédtéma ami felkelti az érdeklődésemet.


    És hogy a téma mellett se menjünk el szó nélkül, olvassuk TJ "kukker" Tunerman sztoriját..

    A világ minden tájáról keresik a tatabányai legendát

  • amaximus
    #1645
    nagyon szép fogalmazás, sok vagy teljes igazsággal!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de valamiért pl én sosem éreztem késztetést arra, hogy lehülyüljek valaki vagy valakik szintjére ahhoz, hogy értelmesen tudjak bárkivel, bármiről is kommunikálni. ha te ezt tetted vagy teszed, annak oka szerintem csak valamilyen extrém (bugyuta) hóbortod lehet. persze nem nagy baj, hisz ez csak az egyike lenne a sokból, amitől csak szórakoztatóbb vagy. az más kérdés, hogy másképp fogalmazok valamit,ha úgy érzem, úgy könnyebben megértenek vagy egyszerűbben átmegy a mondandóm, ettől még nem épülök le szinteket. remélem azt számításba vetted, hogy mi van akkor, ha a te gondolataidat más is pont ugyanígy osztja,és alkalmazza és kiderülne egy függetlennek, hogy több okos is játssza itt a hülyét egymásnak, de senki nem tudja a másikról, hogy csak tetteti, vagy csak az egyik hiszi azt, hogy ő tudja. aranyos és roppant érdekes helyzetkomikumot teremthet ez a fajta kommunikációs stratégia.
  • zsgaby
    #1644
    Elvileg küldtem egyet belőle, nem tudom átment-e.
  • Zephyr Retiring
    #1643
    Tudod volt egy elméletem a fórumozásról..

    Ha kicsit szétnézel (akár itt az sg-n is), hogy kik, miről és milyen értelmi szinten szoktak fórumozni, rájössz, hogy (tisztelet a kevés kivételnek) a legtöbben nem épp az ész bajnokai. Ezt nem sértésnek szánom, de akad pár "eszement", akik szinte mindig, mindent jobban tudnak mint te, okosabbnak is hiszik magukat nálad (ha nem azok akkor is) és szinte eltántoríthatatlanok a saját igazuktól. Ezzel a típussal a legnehezebb értelmesen bármiről is kommunikálni. A gond csupán annyi, hogy én meg szeretek eszmét cserélni :)

    Illetve csak szeretnék, de ez legtöbbször nem megoldható.
    Ezért is született meg az az elmélet, hogy "vissza süllyesztem magam" egy alacsonyabb értelmi szintre (aminek számtalanszor magad is tanúja lehettél már) s így talán majd létrejön valamiféle szolídabb kommunikáció...

    De tévedtem. Én lehetek bármikor picit értetlenebb, de attól még mások nem válnak okosabbá sajnos.
    Vagy az is lehet, hogy csak nem vágynak túl hosszú trécsikékre.
    Ez esetben meg teljesen mindegy, hogy önmagam adom, vagy tovább tettetem a hülyét...

    Másrészről viszont, szeretem ha azt feltétekezik rólam, hogy csak okoskodok, s dumálok a nagy semmiről :) Mert arra legalább érkezik némi reakcióféle.

    Remélem, hogy hamarosan újra nem értjük majd egymást, illetve csak te engem, mert én tudom mi a dörgés.
    Van Celestionom. Így nem nehéz :D
  • Zephyr Retiring
    #1642
    Ugyan küldd már át nekem "fénypostán" azt a bizonyos 128 kb/s mp3-at..kíváncsi lettem rá :)
    (Ha nem boldogulsz jelezd: segítek.)
  • amaximus
    #1641
    de igyekszem kiküszöbölni.
    ez többnyire sikerül is!

    ma a többi gondolatodat sem tudom kiigazítani, mert sokszor tényleg ez vagy alapjaiban lehet hasonló a helyzet, kivéve a celestiont.
    szerintem ma ki vagy józanodva, 2 éve nem olvastam tőled egyszerre ennyi értelmeset. ez nem dícséret, inkább szomorú tény. hogy csak ilyen ritkán.

  • zsgaby
    #1640
    Erre nekem van egy érdekes tapasztalatom. Nagyon vigyázok el ne vesszen az egyik első grabbelésem. Azt a már korábban belinkelt külső scsi toshiba cd-vel grabbeltem egy pI 133-as gépen ms-dos alatt. Egy batchet kellett megírni ami egy programmal lerippelte, aztán egy másik exe meg konvertálta mp3-ba. A 8 számos cd majd egész éjjel rippelődött de reggelre meglett. Meg nem mondom miért, sima 128k stereo, de soha egyik sem szólt olyan jól mint ezek a számok. Évekkel később meglett máshonnan is, és még mindíg a saját szól fülre legtisztábban.
    Azt gondolom az olvasónak, annak is az optikai részének (esetemben az oprendszerben használt driver is) hozzájárulhat a végeredményhez. Amiket a mai gépeimen grabbelek azok valahogy nem úgy sikerülnek, jóval magasabb bitrátával sem, szerintem a programok is lúdasak lehetnek.
    Azt hiszem próbáltam újra megcsinálni, mert természetesen a lemez gyári, megvan most is, de valahogy nemtudom
  • Zephyr Retiring
    #1639
    Nem tudom..néha nagyritkán rám tör valami értelemféle, de igyekszem kiküszöbölni..
    Aztán jön egy meg nem vagy félreértett hozzászólásom, amivel minden a helyére ugrik hirtelen.
    Ami a hi-f(ül)istákat illeti, a jó hangzás értelmezése természetesen a küszöböm átlépése után nyer értelmet bármilyen formában is.
    Lehet csekkolni ABBA vagy ABAB módszerrel is a hanganyagot, akkor is lesznek akik tévednek. Egyszer régen egy ismerősöm ismerőse azzal kérkedett, hogy ő fülre megmondja mi az empjé és mi a losszlesz. Persze azt kihagyta a számításból, hogy vannak olyan lemezek, amik szarabbul szólnak egy 128-as mp3-nál is, de ugyanakkor akadnak olyan 320-as rippek is, amik szebben és dinamikusabban szólnak a cdda-tól is. Ez inkább alapanyag mintsem formátumfüggő.

    De mit pont neked magyarázom ezt?
    Hallottál már hánykend cuccokat muzsikálni, tudod mi a dörgés...
    Illetve dehogy tudod. A dörgés odaát van a 200 wattos Celestion subwooferemben..
  • amaximus
    #1638
    "Szóval egyetértés kábé annyi lesz, mint valaha is közted meg köztem"

    tévedsz! mint általában,most sincs igazad (ebben), mert nagyonis egyetértek veled most szinte mindenben! ritka pillanatok egyike,amikor értelmesen és jót is írsz. a véleményed sok részét vallom én is, talán annyi szőrszálhasogató különbséggel, hogy
    a jó fülü hifisták abban egyetértenek, hogy a hűha hangzás (a valaminek már nevezhető színvonal vagy a mi is a hq valójában?) honnan kezdődik, ha valami azt eléri, utána vitáznak csak azon, kinek mi a sok vagy kevés.
    a becsaphatóság is tény, csak egy jó hifista sosem bóniem megamixen tesztel, és ha nem akar hülyét csinálni magából, akkor mindig A-B-A-B módszerrel teszi azt.
    a cikk tényleg fárasztóan hosszú volt, az első felénél meguntam, a folytatást csak átfutottam, de a lényeg lejött. a többit pedig csodásan összefoglaltad, nem is tudom,mi volt tegnap éjfél tájt veled. lehet a kazettalejátszó-d van ilyen hatással rád.

  • Zephyr Retiring
    #1637
    Azért annyira nem volt uncsi, hogy ne olvassam végig :)
    Kedvenc részem a szarból is lehet jót (vagy várat?) építeni...és megszületett a cd :D

    Ami a cikk alatti kommenteket illeti, számomra inkább az az uncsi. Vitáznak a semmiről, hogy melyik nagy márkán szól jobban ez meg amaz, miközben meg valójában marhára tökmindegy, mert egyrészt ugyanaz a szett is másként zenél itt és másként ott (meg megint másként amott), másrészt pedig mindenkinek mást jelent a "hűha" hangzás. Ami nekem jó, ott másnak sok a magas, de kevés a basszus, s ami másnak az etalon, abban meg nekem kevés a magas és túl sok a basszus :)
    Szóval egyetértés kábé annyi lesz, mint valaha is közted meg köztem :D

    És akkor még nem is beszéltünk az igazságról, hogy a legnagyobb fül-mester is becsapható. Elindítom idehaza a Boney M. megamixet és felteszem a nagy kérdést a hangszakiknak, hogy mi szól: cd vagy bakelit?
    Sercegést nem hall, cd-re tippel.
    A válasz meglepi: bakelit mp3-ba digizve..

    Mert mi is a hq valójában?
    Valójában az mindenkinek más..
  • amaximus
    #1636
    alapvetően egy unalmas írás elég egyoldalú dologra kihegyezve.
    viszont a hszekben sokkal több az érdekes vagy értékes infó, amin persze megint csak lehetne százféleképpen vitatkozni vagy véleményt formálni a mi a hifi valójában témakörről, de ezt te úgyis jobban tudod mindenkinél. viszont szerencsére te nem blogolsz. csak errefelé.
  • Zephyr Retiring
    #1635
    Vintage – (or not?) Avagy vegyünk-e régi hifi komponenseket?

    Még ma is aktuális..
  • Zephyr Retiring
    #1634
    Nekem volt ez is, az is. Önálló deck jelenleg már csak egy van a tulajdonomban. Egy Sony liszenszes Wega PSS 200. Karcmentes hibátlan, közel 40 éves szépség, amibe első pillantásra beleszerettem. Gondolkodás nélkül azonnal megvettem amint megláttam :)
  • zsgaby
    #1633
    Igaz, bocs igen a teac az új. Néztem amit írtál, a 2 kazettásoktól világ életemben irtóztam, ez is lemaradt :)
  • Zephyr Retiring
    #1632
    Lemaradt, hogy újonnan...bár használtan is, újonnan is vehetsz még máshonnan is. Hirtelen csak a conrad.hu-n is találtam még kettőt..
  • Zephyr Retiring
    #1631
    Csajó. Én már használom egy ideje :)

    Említettem is eme tényt maximumusnak odaát, ki majdnem fejem szegte ezen oda nem illő elszólásom miatt :D
  • zsgaby
    #1630
    Teac AD-850
    Arukereso AD-850
    Az egyetlen deck amit ma vehetsz :) Fogalmam sincs hogy érdemes-e, gyanítom nem. Akai Gx-R35 -öt 35 ért árulnak, de Akai Gx-67 55 ezer pl. Ez utóbbira csorog a nyálam :)
  • Aenar #1629
    Szeva' Musachy - szeva' Zeph!

    Casse-o-player

    ...És a szezont a fazonnal sem kell keverni.
  • zsgaby
    #1628
    Köszönöm tegnap letöltöttem, már csak ki kell írnom CD-re, amit vennem kell :)
  • Zephyr Retiring
    #1627
    Illetve itt van még az is amiről eddig trécsikéltünk
  • Musachy
    #1626
    Amíg a lemezt meg nem szerzed, vagy a kazetta helyett, amíg elérhető: #1612
  • Zephyr Retiring
    #1625
    Jól értelmezed. Illetve jól hallod. Hiszen a nevében is ott a "túl" jelző..
  • zsgaby
    #1624
    Én valahogy úgy értelmezem, és alá is támasztom "fülre", hogy igenis a túlvezérlés miatt elvésznek a zene igazi finomságai.
  • Zephyr Retiring
    #1623
    Na ja.
  • Musachy
    #1622
    Egyrészt attól a két kattintástól még nem lesz fasza, a másik, hogy a lemezt kattinthatod...
  • Zephyr Retiring
    #1621
    Neked is, nekem is vannak túlvezérelt lemezeink. De az csak a minőségromlás egy része. Cucu most kitett zenéi is túl vannak vezérelve. De ettől függetlenül két kattintás és már optimálisra is állítottam a kivezérlésüket. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ettől függetlenül hangminőség szempontjából még frankó minden :)
    Fülre is hallom, és a zenék spekiképe is ezt mutatja...
  • Musachy
    #1620
    Hacsak az nem lényeg, hogy az általa megvett lemezekről szól és a saját tapasztalatát írja le. Logikus (szerintem), hogy a mellékelt ábrát illusztrációként valszeg nem egy valahonnan leszedett kamuként tette oda. Nem látom értelmét, miért tenné. Azt, hogy az egyik túlvezérelt meg ez is jól érzékelteti. Meg akarta mutatni, hogy nyilván a tömörítés miatt szól szarabbul.
  • Zephyr Retiring
    #1619
    Az Abigail album Roadrunneres kiadása (a posztíró szerint) sokkal tömörítettebben és szarabbul szól, mint az eredeti LP kiadás.
    Ennyi a lényeg nem? Vagy elsiklottam valami lényeges dolog felett még esetleg?
  • Musachy
    #1618
    Tehát nem érted, erről van szó. Ami addig nem gond, amíg nem kezdesz okoskodni.
  • Zephyr Retiring
    #1617
    Srác bedobott egy idézetet egy fórumról, ahol ecsetelnek két Abigail albumos zenét. Mellékeltek két fotót is, ami természetesen bármi lehet a kazitól a vinylen át az mp3-ig, attól függetlenül, hogy mit írtak mellé.
    Csak erről vakeráltam..
  • Musachy
    #1616
    Milyen empéről vakerálsz te?
  • Zephyr Retiring
    #1615
    Látom. Én erre szoktam volt mindig mondani: " ..nem kell mindennek bedőlni McFly.."

    Szöveget én is lökhetek egy 320-asból gyártott "lossless" mellé.
    Jobb, ha van spekikép is mellé.
  • Musachy
    #1614
    Csakhogy ott a szöveg is...
  • Zephyr Retiring
    #1613
    Mondjuk ennyiből pont nem derül ki, hogy mennyire "gagyi" a hangfelvétel. Ezek csak jelszintmérés képek, amiből max az szűrhető le, hogy melyik hangfelvétel kompresszált. De a kompresszálás sem mindig rossz. Legtöbbször az, és felesleges is mindent kompresszálni, de akadnak néha triviális esetek, amikor javíthatunk vele némileg az eredeti hangfelvételen. Itt az eredeti alatt nem a gyári stúdiomasztert értem, mert azt kár piszkálni. De ha mondjuk adva van egy ezer éves szalagos hangfelvétel, azzal már érdemes kísérletezgetni. Vagy javul, vagy szarabb lesz, ki hogy ért hozzá alapon :)

    De visszatérve a fotókhoz, oda kellett volna még két spektrumkép is. Persze az sem garancia semmire, de legalább "látod" ha mondjuk hiányzik a 16 kHz feletti frekisáv (mert mondjuk empéjtréből wav-elte valaki unalmában)..
  • Musachy
    #1612
    Na ez a US first press és a Roadracer (orig.) kiadás, ha kell innen most lehet..
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.03.21. 12:14:15
  • Musachy
    #1611
    Nem tom. A '87-es RR cd-t például 18 €-ért látom. De ezt az albumot rengeteg kiadásban megjelentették sok országban.
  • zsgaby
    #1610
    Ebay-en a remastered CD is 10-17 ezer :)
  • Musachy
    #1609
    Ezt LP-ripben be lehet szerezni, bár sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a Roadrunner kiadásban.
  • zsgaby
    #1608
    Nekem kell a Deck. Az AKAI-mat meg kéne javíttatni, húzza a szalagot, de sokkal szebben szól mint az AIWA. Van ez az album ami csak műsoros kazin van meg. Mind az eredeti mind a remastered beszerezheztetlen. Belinkelem a fórumbejegyzést ahol a csávó lemérte és kiderült hogy jók voltak a megérzései a remastered verzió iszonyat gagyi az eredetihez képest. Lehet elemezni a hangképeket:
    Abigail
  • Zephyr Retiring
    #1607
    Ne húzz fel, mert a végén még én is építek egy okos-decket :D