1845
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • zsgaby
    Még nagybátyám mesélte hogy a 70-es években ők is zuhannyal mosták a lemezeket. És a teraszon kifeszített kötélen száradtak felfűzve.
  • Musachy
    Rengeteg ehhez hasonló elrettentő példa van a neten...
  • zsgaby
    Jut eszembe megjött a díszdobozos Eonian, jópofa hogy az LP ilyen átlátszó űanyagból készült:
  • Biatomi

Ezt így is lehet
  • zsgaby
    Véletlenül belefutottam..
    http://izismile.com/2018/05/18/daily_picdump_102_pics-57.html
  • Zephyr Retiring
    A hozzám hasonló műszaki érdeklődésű kollégáknak egy rövidke cikket találtam..

Magnetofonevolúció – Deckek, gettóblasterek, walkmanek és a többiek
  • Zephyr Retiring
    Másra van jobb
  • Musachy
    Arra igen...
  • Zephyr Retiring
    A kis NSX S514-es már csak a rádió miatt van használva a műhelyben. De arra tökéletes

• Zephyr Retiring
    A music center egy összefoglaló elnevezés minden kompakt készülékre. A 881-es Sony az már mondjuk pont mini hi-fi, ezt fel is tüntették rajta :)
    Ha egy projekttel visszább görgetsz a sárga kevláros dobozokig, na ott is egy mini hi-fit láthatsz :)

A különbséget center és hi-fi közt azonnal észreveszed amint meghallod őket üzem közben.
    A 881-esen, ha minden surround hangzás funkciót kikapcsolok és "flat"-ra lövöd az eq-t, az akkor is baromi jól szól...
  • zsgaby
    Igen emlékeim szerint is meglepően szépen szólt az unokatesómé is.
    Mármint ebben a "music center" kategóriában, mert ezt én oda sorolom. Bár az ennél később divatba jött mini hi-fi-k azok nekem kimaradtak, ott is biztos volt egy két széphangú.
  • Zephyr Retiring
    Többek közt a G88 is egy ikertesója a 881-esnek..

Ferde szemű testvéreink megoldották az mp3 kezelési problémáját is még tavaly..

Értelemszerűen az usb stick eredetileg nem szériatartozék..

• Zephyr Retiring
    Az olcsó innocd (noname) lejátszó miatt meg ne szomorkodj. Anno a gagyi márkátlan asztali dvd-k hamarabb voltak "mindenevők" mint márkásabb társaik.
    A kínai noname lejátszó röhögve vitte az összes divx, xvid avikat, a márkás gyáriak meg csak kiköpték a lemezt "no disc" felirattal.
    Persze ennek elsősorban inkább jogi és másolásvédelmi okai voltak..
    Sok márkás asztali az írott cd-r lemezekkel sem tudott mit kezdeni, fel sem ismerte a lemezt. Így a zenei audio cd-k biztonsági másolataival sem. Olyan meg szinte minden háztartásban megtalálható volt még akkoriban.
  • Zephyr Retiring
    Csak a 881-esemről tudok hangzásbeállítási opciókkal szolgálni jelenleg.
    Sorolom:
    van 4 "menu" funkció egyenként 5 beállítással (pl.első: rock, pops, jazz, classic, dance és uccsó: church, club, l-hall, stadium, studio) ezek gyáriak. Ezek fele már DSP alatt dolgozik, illetve digitális visszhangeffektes.
    Kézihez van egy "p file" kapcsoló ami 5 egyedi beállítást tud memorizálni 63 Hz-től 16 kHz-ig +10 - -10 dB tartomány között...
    Plusz van két "loudnes" kiemelő (groove és dbfb 3 állásban = off, normal, high)

Tehát bőven el van látva hangzásképpel :)
    Ő mellesleg csak 3 cd táras...
  • zsgaby
    Ennél szerencsétlenebbül csak az autórádiókkal jártam. Anyám kocsiját hajtottam sokáig, abban semmi nem volt, belehákoltam a SABA-t :) Aztán az első autómhoz kaptam egy frankó kenwood-ot, aminek egyetlen baja volt csak, szét volt esve a csatlakozója, ami cpec kenwood csatlakozó volt. Fél év alatt találtam valakit aki újrakábelezte a csatlakozót, és a másik végére rakott egy szabványt amit csak rá kellett dugni a kocsiban lévőre. Nem sikerült túl jól, néha kontaktos volt. és elhallgatott a bal hátsó. Mondanom se kell hogy sehol sem lehetett olyan kenwood csatlakozót szerezni.
    Aztán másik autót vettem amiben volt egy cd-s clarion. A vásárlás másnapján, amikor először került lemez a lejátszóba, kigyulladt a cucc. Elkezdett füstölni, félreálltam és kitéptem azonnal, bár eléggé megégette a kezem. (a gyári cd sértetlen maradt)
    Vettem bele egy olyat ami már tud usb-ről és SD kártyáról zenét. Van rajta egy bazinagy LCD de számcímeket nem ír, RDS nincs benne, csak villog az a szar ahogy szól a zene:) Mondjuk legalább olcsó volt. innocd express a neve.
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.05.08. 08:27:14
  • zsgaby
    Az a baj, hogy a CFS-1200-on nagyon érződött hogy a walkman köré építettek egy dobozt, meg hozzácsaptak 2 hangszórót. Olyan kellemetlen volt lenyomni rajta a play-gombot is, a rádió állomáskeresője meg kb olyan szinten volt mint egy lengyel elemes zsebrádió keresője.
  • zsgaby
    Természetesen nem a konkrét példányra gondoltam, hanem a típusra :) (Bár az mintha 5 lemezes lett volna, de nembiztos) Ez is olyan nem hogy van benne vagy 6-8 hangszín beállítási lehetőség, de egyéni az nincs? Azt hiszem ezen "sértődtem" meg először :)
    Igen, azok amikről írtam, levehető hangfalas táskarádiók inkább, működtek góliát elemekkel is.
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.05.08. 08:03:42
  • Zephyr Retiring
    Valahogy nem voltál túl szerencsés mini hi-fi fronton.
    Ezek levehető hangfalas hifik voltak? Mert akkor az már boombox kategória..
    Hangzásbéli különbség is van a boombox és a mini hi-hifik közt.
    A mini hi-fik sokkal dinamikusabbak és tisztábban szólóak voltak.
    Meg volt még a mikro hi-fi kategória is. Az meg olyan "piacos" még gagyibb hangzást produkált...
  • Zephyr Retiring
    Az inkább egy másik példány lehetett....több okból is kifolyólag:
    1) ez a darab a tulajdonomban van úgy 2008-óta. A volt tulaját is ismerem.
    2) ha javították is valaha, profi munkát végezhettek, mert nálam mindig is hibátlan volt.
    3) több nagyon hasonló típust is piacra dobott a Sony: pl. MHC-771...

Hacsak, nem Szentesre került az általad említett hibás példány, amit még akkor megjavítottak. Ezt ott vettem.
  • zsgaby
    Anno minden pénzemet összerakva + karácsonyra kaptam egy Sony CFS-1200-at.
    Ezt is 2X vittük vissza, szétesett a rádió állomáskeresés mechanikája, megakadt, könyörgésre visszafizették az árát, illetve inkább elhoztam helyette egy SABA RCP-652 -t.
    Ez utóbbi egyébként lényegesen szebben is szól, és a mai napig működik. Ez volt az az év amikor megfogadtam hogy sony-t soha semmit. Ekkor volt az alább említett music center is unokatestvéremnek.
    Akartam képeket linkelni de nem ment:
    SABA RCP 652
    Sony CFS-1200
  • zsgaby
    Szerintem ezt a music-centert én ismerem. Garanciális időben 3X romlott el a cd tár benne meg sem mozdult. Aztán úgy is lett hagyva, rádiónak :(
  • Zephyr Retiring
    Sony projekt vol. 5. (befejezési stádium)

..ehhez a mini hi-fimhez alig csupán 10 év után készültek el az általam megálmodott hangdobozok..

..még a távkapcsnak is jutott hely..

Íme a kész mű, jelentem: minden kifogástalanul működik és megfelel a hangzási elvárásaimnak..

Majd a ciprusi nyaralásunk után, jöhet a következő hi-fi projekt.
    Köszönöm a megtisztelő figyelmet
  • Zephyr Retiring
    Sony projekt vol. 4..

..így már látszik hová is kellett a maszkoló fólia..

..hangváltó beszerelése..

..hangszórók bekötése. 150 watt talán elég is lesz majd..

..tömítő anyag ide is kell..

..és természetesen a subwoofer alá is..

• Zephyr Retiring
    Sony projekt vol.3..

..ma előhalásztam a régi félbehagyott dobozt is..

..hogy ne mozduljon el a jelölés közben, odacsavaroztam a leendő helyére a csipogót..

..aztán bejelöltem a vágási méretet..

..a műanyag vágásához 1 mm-es flex korongot használtam..

..maszkolófólia az idomok illesztési hézagának kitakarására..

Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.05.06. 18:44:13
  • Zephyr Retiring
    Sony projekt vol. 2..

..előszedünk egy vékony fúrót..

..de nem árt, ha jó helyre kerül az a furat..

..majd csavart neki..

..szorítóalátétnek egy kis lemezke is megteszi..

..éééés már kéész is aaaa rács

De persze ezzel még nincs vége..csak mára
  • Zephyr Retiring
    Folytatódott ma egy másik régebbi projekt is. Elneveztem Sony projektnek..

Képek vol.1.

Fogjuk dárszvéder maszkját, vagy ha nincs megteszi egy ilyen is..

..eltávolítjuk a takaró szövetet..

..majd egy csípőfogóval kitördelünk pár műanyag csíkot..

..nagyjából ilyenre:

Majd beledugunk egy másik műanyagot..

• Zephyr Retiring
    Imho pedig eme projekt befejező stádiuma pillanatképek formájában..

Erről ennyit.
  • Zephyr Retiring
    Akkor ahogy korábban megígértem, először a korábbi képek az egyik félbemaradt projektről..

..

• Zephyr Retiring
    Na mondom mi van: tegnap egész délután hangszórócsavarok után kajtattam a műhelyemben. Beszereltem a hangváltókat, az is négy csavart kapott dobozonként. Majd szépen precízen helyükre kerültek a hangszórók is. Pofás lett, de..összekötöm a hangforrással: egyik csak mélyet ad, a másik meg ad magasat is, csak épp olyan halkan, hogy alig hallatszik..
    Mi van? :D

Már esteledett, de csak kikaptam a mélynyomókat, úgy hozzáférek a hangváltókhoz is. Kiderült, hogy a kondik kifingottak még valamikor a múltban, én meg elfelejtkeztem róla :)
    6 valamire való fotó használható, többi elmosódott: kuka.
    Szóval nem volt valami produktív eredményű a tegnapi nap...

Időm megint zéró ezzel foglalkozni, de ha orvosoltam a hibát, majd jelentkezem. A tegnapi és a friss fotókkal is.
    Tanulság: szerelés előtt nem árt ellenőrizni az alkatrészeket..
  • Zephyr Retiring
    Ez talán csak amiatt lehet, hogy priviben kiosztottak: személyeskedő, fennhéjjázó, arrogáns stílust képviselek.
    (A többi jelzőt most hanyagolom, talán ennyiből is érthető a dolog.)

Így az utóbbi időben magamba szálltam és elgondolkodtam: nem e bennem van esetleg a hiba..lehetnék inkább bólogatójános s nem fő-ko-lompos :D

Közbejött mára még egy rövid üzleti út, de aztán beleadok apait-anyait..öö..vagy valami olyasmi.. :)
  • Musachy
    Az említettek közül csak a söröket mutogattad nagy elánnal...
  • Zephyr Retiring
    Ahhoz képest, hogy milyen nagy elánnal vetettem bele magam az idei nagy átalakítási terveimbe, nem sok mindenhez nyúltam a sörömön és az asszonyon kívül. Bár ezen utóbbi kettő csak annyiban vonatkoztatható a hi-fikhez, hogy mindkettőnek szép a csomagolása is amellett, hogy örömöt is okoznak néhanap..
    Nem ígérek semmit, de ha sikerül erőt vennem holnap a lustaságomon, folytatom majd valamelyik megkezdett hi-fi hangfal projektemet. A hozzávalók már megérkeztek, csak a motiváció hiányzik még..meg némi sör, de azt hamarosan orvosolom..
  • Zephyr Retiring
    Egy tótkomlósi régi cimbimnek volt egy hasonló vastag tálcás Pájója cirka 20 éve.
    Akkoriban még elég flottul szólt..(de kötőjel nélküli széria volt, tehát PDS xxx)..
  • Zephyr Retiring
    Ünnepi PÜ ment
  • zsgaby
    Ismeri vagy használt valaki ilyen pioneer vastag tálcás CD-t? Régóta nagyon tetszenek, szépen szól, jó megbízható lejátszó? Ha valakinek van tapasztalata ossza meg köszi :) Pioneer PD-S601, PD-S504 vagy dupla annyiért ezeknek a 7-es ill 8-as szériája.
  • Zephyr Retiring
    Na végre..akkor most elmagyaráztam, hogy mi is a hifi valójában..
    És egy jó tanács mindenkinek ma estére: Így építs hifi rendszert költséghatékonyan (katt)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.03.30. 21:20:33
  • amaximus
    sikerült! visszatértél!
  • Zephyr Retiring
    Akkor nézzünk egy kis hi-fit

• amaximus
    nem tetszik ez nekem, napok óta teljesen normálisnak tűnsz!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a fórumozással,sőt az egész internettel is mostanában hasonlóképpen vagyok, ezért minden eszközömmel igyekszem egyre ritkábban online lenni. sokak örömére hosszabb-rövidebb ideig néha már sikerül is.
  • Zephyr Retiring
    Látod, most rátapintottál a lényegre..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..biztos vagyok benne, hogy a legtöbb fórumozót én alapból félreértelmez(t)em ezért vagy azért. Amúgy ez nem csak itt a virtuális valóságban jellemző rám. A való életben is folyton azt feltételezem minden ismeretlenről, hogy két-három mondata alapján már ki is ismertem az illetőt. De persze közben meg dehogy. Sok okos ember van a környezetemben, és én imádok velük beszélgetni sokszor bármiről. (főleg hi-fikről, zenékről vagy filmekről..) Mert érdekel az egyéni látásmódjuk, véleményük. A párom persze ellenzi az effajta kommunikációt mondván, hogy bárki ülhet a háló túloldalán egy kilenc évestől akár egy kilencvenkilenc évesig....de szerintem meg pont ez az egész helyzet varázsa. A titok, hogy ki lehet az. Plátói értelemben csupán természetesen, mert a valóságban meg nem igazán érdekel a dolog..
    Lassan abba is kéne hagyni (nem ezt a beszélgetést, hanem az egész fórumozást) tudom én, és vannak is időszakok amikor komolyan is gondolom. Aztán mindig történik valami amire nem számítottam. Előkerül egy egy zene, vagy film vagy beszédtéma ami felkelti az érdeklődésemet.

És hogy a téma mellett se menjünk el szó nélkül, olvassuk TJ "kukker" Tunerman sztoriját..

A világ minden tájáról keresik a tatabányai legendát