1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Musachy
    #1686
    Inkább az a durva, hogy már vagy két hete egyetlen lemez sem pörgött a lemezjátszómon. Kezd érdektelenné válni ez az egész zenemizéria...
  • zsgaby
    #1685
    Még nagybátyám mesélte hogy a 70-es években ők is zuhannyal mosták a lemezeket. És a teraszon kifeszített kötélen száradtak felfűzve.
  • Musachy
    #1684
    Rengeteg ehhez hasonló elrettentő példa van a neten...
  • zsgaby
    #1683
    Jut eszembe megjött a díszdobozos Eonian, jópofa hogy az LP ilyen átlátszó űanyagból készült:
  • Biatomi
    #1682

    Ezt így is lehet
  • zsgaby
    #1681
    Véletlenül belefutottam..
    http://izismile.com/2018/05/18/daily_picdump_102_pics-57.html
  • Zephyr Retiring
    #1680
    A hozzám hasonló műszaki érdeklődésű kollégáknak egy rövidke cikket találtam..

    Magnetofonevolúció – Deckek, gettóblasterek, walkmanek és a többiek
  • Zephyr Retiring
    #1679
    Másra van jobb
  • Musachy
    #1678
    Arra igen...
  • Zephyr Retiring
    #1677
    A kis NSX S514-es már csak a rádió miatt van használva a műhelyben. De arra tökéletes

  • Zephyr Retiring
    #1676
    A music center egy összefoglaló elnevezés minden kompakt készülékre. A 881-es Sony az már mondjuk pont mini hi-fi, ezt fel is tüntették rajta :)
    Ha egy projekttel visszább görgetsz a sárga kevláros dobozokig, na ott is egy mini hi-fit láthatsz :)

    A különbséget center és hi-fi közt azonnal észreveszed amint meghallod őket üzem közben.
    A 881-esen, ha minden surround hangzás funkciót kikapcsolok és "flat"-ra lövöd az eq-t, az akkor is baromi jól szól...
  • zsgaby
    #1675
    Igen emlékeim szerint is meglepően szépen szólt az unokatesómé is.
    Mármint ebben a "music center" kategóriában, mert ezt én oda sorolom. Bár az ennél később divatba jött mini hi-fi-k azok nekem kimaradtak, ott is biztos volt egy két széphangú.
  • Zephyr Retiring
    #1674
    Többek közt a G88 is egy ikertesója a 881-esnek..

    Ferde szemű testvéreink megoldották az mp3 kezelési problémáját is még tavaly..



    Értelemszerűen az usb stick eredetileg nem szériatartozék..

  • Zephyr Retiring
    #1673
    Az olcsó innocd (noname) lejátszó miatt meg ne szomorkodj. Anno a gagyi márkátlan asztali dvd-k hamarabb voltak "mindenevők" mint márkásabb társaik.
    A kínai noname lejátszó röhögve vitte az összes divx, xvid avikat, a márkás gyáriak meg csak kiköpték a lemezt "no disc" felirattal.
    Persze ennek elsősorban inkább jogi és másolásvédelmi okai voltak..
    Sok márkás asztali az írott cd-r lemezekkel sem tudott mit kezdeni, fel sem ismerte a lemezt. Így a zenei audio cd-k biztonsági másolataival sem. Olyan meg szinte minden háztartásban megtalálható volt még akkoriban.
  • Zephyr Retiring
    #1672
    Csak a 881-esemről tudok hangzásbeállítási opciókkal szolgálni jelenleg.
    Sorolom:
    van 4 "menu" funkció egyenként 5 beállítással (pl.első: rock, pops, jazz, classic, dance és uccsó: church, club, l-hall, stadium, studio) ezek gyáriak. Ezek fele már DSP alatt dolgozik, illetve digitális visszhangeffektes.
    Kézihez van egy "p file" kapcsoló ami 5 egyedi beállítást tud memorizálni 63 Hz-től 16 kHz-ig +10 - -10 dB tartomány között...
    Plusz van két "loudnes" kiemelő (groove és dbfb 3 állásban = off, normal, high)

    Tehát bőven el van látva hangzásképpel :)
    Ő mellesleg csak 3 cd táras...
  • zsgaby
    #1671
    Ennél szerencsétlenebbül csak az autórádiókkal jártam. Anyám kocsiját hajtottam sokáig, abban semmi nem volt, belehákoltam a SABA-t :) Aztán az első autómhoz kaptam egy frankó kenwood-ot, aminek egyetlen baja volt csak, szét volt esve a csatlakozója, ami cpec kenwood csatlakozó volt. Fél év alatt találtam valakit aki újrakábelezte a csatlakozót, és a másik végére rakott egy szabványt amit csak rá kellett dugni a kocsiban lévőre. Nem sikerült túl jól, néha kontaktos volt. és elhallgatott a bal hátsó. Mondanom se kell hogy sehol sem lehetett olyan kenwood csatlakozót szerezni.
    Aztán másik autót vettem amiben volt egy cd-s clarion. A vásárlás másnapján, amikor először került lemez a lejátszóba, kigyulladt a cucc. Elkezdett füstölni, félreálltam és kitéptem azonnal, bár eléggé megégette a kezem. (a gyári cd sértetlen maradt)
    Vettem bele egy olyat ami már tud usb-ről és SD kártyáról zenét. Van rajta egy bazinagy LCD de számcímeket nem ír, RDS nincs benne, csak villog az a szar ahogy szól a zene:) Mondjuk legalább olcsó volt. innocd express a neve.
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.05.08. 08:27:14
  • zsgaby
    #1670
    Az a baj, hogy a CFS-1200-on nagyon érződött hogy a walkman köré építettek egy dobozt, meg hozzácsaptak 2 hangszórót. Olyan kellemetlen volt lenyomni rajta a play-gombot is, a rádió állomáskeresője meg kb olyan szinten volt mint egy lengyel elemes zsebrádió keresője.
  • zsgaby
    #1669
    Természetesen nem a konkrét példányra gondoltam, hanem a típusra :) (Bár az mintha 5 lemezes lett volna, de nembiztos) Ez is olyan nem hogy van benne vagy 6-8 hangszín beállítási lehetőség, de egyéni az nincs? Azt hiszem ezen "sértődtem" meg először :)
    Igen, azok amikről írtam, levehető hangfalas táskarádiók inkább, működtek góliát elemekkel is.
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.05.08. 08:03:42
  • Zephyr Retiring
    #1668
    Valahogy nem voltál túl szerencsés mini hi-fi fronton.
    Ezek levehető hangfalas hifik voltak? Mert akkor az már boombox kategória..
    Hangzásbéli különbség is van a boombox és a mini hi-hifik közt.
    A mini hi-fik sokkal dinamikusabbak és tisztábban szólóak voltak.
    Meg volt még a mikro hi-fi kategória is. Az meg olyan "piacos" még gagyibb hangzást produkált...
  • Zephyr Retiring
    #1667
    Az inkább egy másik példány lehetett....több okból is kifolyólag:
    1) ez a darab a tulajdonomban van úgy 2008-óta. A volt tulaját is ismerem.
    2) ha javították is valaha, profi munkát végezhettek, mert nálam mindig is hibátlan volt.
    3) több nagyon hasonló típust is piacra dobott a Sony: pl. MHC-771...

    Hacsak, nem Szentesre került az általad említett hibás példány, amit még akkor megjavítottak. Ezt ott vettem.
  • zsgaby
    #1666
    Anno minden pénzemet összerakva + karácsonyra kaptam egy Sony CFS-1200-at.
    Ezt is 2X vittük vissza, szétesett a rádió állomáskeresés mechanikája, megakadt, könyörgésre visszafizették az árát, illetve inkább elhoztam helyette egy SABA RCP-652 -t.
    Ez utóbbi egyébként lényegesen szebben is szól, és a mai napig működik. Ez volt az az év amikor megfogadtam hogy sony-t soha semmit. Ekkor volt az alább említett music center is unokatestvéremnek.
    Akartam képeket linkelni de nem ment:
    SABA RCP 652
    Sony CFS-1200
  • zsgaby
    #1665
    Szerintem ezt a music-centert én ismerem. Garanciális időben 3X romlott el a cd tár benne meg sem mozdult. Aztán úgy is lett hagyva, rádiónak :(
  • Zephyr Retiring
    #1664
    Sony projekt vol. 5. (befejezési stádium)

    ..ehhez a mini hi-fimhez alig csupán 10 év után készültek el az általam megálmodott hangdobozok..



    ..még a távkapcsnak is jutott hely..



    Íme a kész mű, jelentem: minden kifogástalanul működik és megfelel a hangzási elvárásaimnak..



    Majd a ciprusi nyaralásunk után, jöhet a következő hi-fi projekt.
    Köszönöm a megtisztelő figyelmet
  • Zephyr Retiring
    #1663
    Sony projekt vol. 4..

    ..így már látszik hová is kellett a maszkoló fólia..



    ..hangváltó beszerelése..



    ..hangszórók bekötése. 150 watt talán elég is lesz majd..



    ..tömítő anyag ide is kell..



    ..és természetesen a subwoofer alá is..

  • Zephyr Retiring
    #1662
    Sony projekt vol.3..

    ..ma előhalásztam a régi félbehagyott dobozt is..



    ..hogy ne mozduljon el a jelölés közben, odacsavaroztam a leendő helyére a csipogót..



    ..aztán bejelöltem a vágási méretet..



    ..a műanyag vágásához 1 mm-es flex korongot használtam..



    ..maszkolófólia az idomok illesztési hézagának kitakarására..



    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.05.06. 18:44:13
  • Zephyr Retiring
    #1661
    Sony projekt vol. 2..

    ..előszedünk egy vékony fúrót..



    ..de nem árt, ha jó helyre kerül az a furat..



    ..majd csavart neki..



    ..szorítóalátétnek egy kis lemezke is megteszi..



    ..éééés már kéész is aaaa rács



    De persze ezzel még nincs vége..csak mára
  • Zephyr Retiring
    #1660
    Folytatódott ma egy másik régebbi projekt is. Elneveztem Sony projektnek..

    Képek vol.1.

    Fogjuk dárszvéder maszkját, vagy ha nincs megteszi egy ilyen is..



    ..eltávolítjuk a takaró szövetet..



    ..majd egy csípőfogóval kitördelünk pár műanyag csíkot..



    ..nagyjából ilyenre:



    Majd beledugunk egy másik műanyagot..



  • Zephyr Retiring
    #1659
    Imho pedig eme projekt befejező stádiuma pillanatképek formájában..







    Erről ennyit.
  • Zephyr Retiring
    #1658
    Akkor ahogy korábban megígértem, először a korábbi képek az egyik félbemaradt projektről..






    ..

  • Zephyr Retiring
    #1657
    Na mondom mi van: tegnap egész délután hangszórócsavarok után kajtattam a műhelyemben. Beszereltem a hangváltókat, az is négy csavart kapott dobozonként. Majd szépen precízen helyükre kerültek a hangszórók is. Pofás lett, de..összekötöm a hangforrással: egyik csak mélyet ad, a másik meg ad magasat is, csak épp olyan halkan, hogy alig hallatszik..
    Mi van? :D

    Már esteledett, de csak kikaptam a mélynyomókat, úgy hozzáférek a hangváltókhoz is. Kiderült, hogy a kondik kifingottak még valamikor a múltban, én meg elfelejtkeztem róla :)
    6 valamire való fotó használható, többi elmosódott: kuka.
    Szóval nem volt valami produktív eredményű a tegnapi nap...

    Időm megint zéró ezzel foglalkozni, de ha orvosoltam a hibát, majd jelentkezem. A tegnapi és a friss fotókkal is.
    Tanulság: szerelés előtt nem árt ellenőrizni az alkatrészeket..
  • Zephyr Retiring
    #1656
    Ez talán csak amiatt lehet, hogy priviben kiosztottak: személyeskedő, fennhéjjázó, arrogáns stílust képviselek.
    (A többi jelzőt most hanyagolom, talán ennyiből is érthető a dolog.)

    Így az utóbbi időben magamba szálltam és elgondolkodtam: nem e bennem van esetleg a hiba..lehetnék inkább bólogatójános s nem fő-ko-lompos :D

    Közbejött mára még egy rövid üzleti út, de aztán beleadok apait-anyait..öö..vagy valami olyasmi.. :)
  • Musachy
    #1655
    Az említettek közül csak a söröket mutogattad nagy elánnal...
  • Zephyr Retiring
    #1654
    Ahhoz képest, hogy milyen nagy elánnal vetettem bele magam az idei nagy átalakítási terveimbe, nem sok mindenhez nyúltam a sörömön és az asszonyon kívül. Bár ezen utóbbi kettő csak annyiban vonatkoztatható a hi-fikhez, hogy mindkettőnek szép a csomagolása is amellett, hogy örömöt is okoznak néhanap..
    Nem ígérek semmit, de ha sikerül erőt vennem holnap a lustaságomon, folytatom majd valamelyik megkezdett hi-fi hangfal projektemet. A hozzávalók már megérkeztek, csak a motiváció hiányzik még..meg némi sör, de azt hamarosan orvosolom..
  • Zephyr Retiring
    #1653
    Egy tótkomlósi régi cimbimnek volt egy hasonló vastag tálcás Pájója cirka 20 éve.
    Akkoriban még elég flottul szólt..(de kötőjel nélküli széria volt, tehát PDS xxx)..
  • Zephyr Retiring
    #1652
    Ünnepi PÜ ment
  • zsgaby
    #1651
    Ismeri vagy használt valaki ilyen pioneer vastag tálcás CD-t? Régóta nagyon tetszenek, szépen szól, jó megbízható lejátszó? Ha valakinek van tapasztalata ossza meg köszi :) Pioneer PD-S601, PD-S504 vagy dupla annyiért ezeknek a 7-es ill 8-as szériája.
  • Zephyr Retiring
    #1650
    Na végre..akkor most elmagyaráztam, hogy mi is a hifi valójában..
    És egy jó tanács mindenkinek ma estére: Így építs hifi rendszert költséghatékonyan (katt)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.03.30. 21:20:33
  • amaximus
    #1649
    sikerült! visszatértél!
  • Zephyr Retiring
    #1648
    Akkor nézzünk egy kis hi-fit

  • amaximus
    #1647
    nem tetszik ez nekem, napok óta teljesen normálisnak tűnsz!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a fórumozással,sőt az egész internettel is mostanában hasonlóképpen vagyok, ezért minden eszközömmel igyekszem egyre ritkábban online lenni. sokak örömére hosszabb-rövidebb ideig néha már sikerül is.