1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #482
    akkor most helyesbítenék. vagy mifene..
    ez a fórum nem csak a saját ketyeréket hivatott bemutatni, hanem (lásd: 1.sz. témanyitó hsz!)
    " a cél az lenne, hogy bemutassuk egymásnak, milyen hangtechnikai eszközök is vannak a közelünkben."

    ha tegyük fel átugrunk a szomszédunkba, és nálunk van egy fényképező minden további nélkül lefotózhatjuk és bemutathatjuk azt is itt.
    az más kérdés, hogy a szomszéd mit is szól majd mindehhez
    továbbá a fénykép készítőjén kívül, senkire sem tartozik hogy saját, vagy épp egy ismerősé-e a ketyere.
    engem nem érdekel, hogy kinek hogy tűnik a hozzászólás szövege.
    a basf-nél egy szóval sem említettem hogy az enyém
    egy hawer árulja itt orosházán, én pedig kölcsön kaptam egy napra,
    hogy tesztelgessem. ennyi.
    elmondtam a véleményemet. nem kell szentírásnak venni. lehet más véleményetek.
    azt is el tudom képzelni, hogy belepiszkáltak pár ellenállásba a gyárihoz képest. de lehet, hogy csak az mnc sugárzók miatt szólt jól.
    (mert hogy azzal lett felturbózva) különben meg (bár ezzel sem értesz egyet) az mnc pont arra jó, amire kitalálták: megfelelő dobozba építve első osztályú hangfal építhető belőle..
    nekem ilyen irányú tapasztalataim vannak.
    sajnálom, ha neked nem.
    neked valamiért mindenből mindíg a szar cuccok jutnak ezek szerint
    hozzám is jutnak el néha szarok (lásd: kenwood erölködő) de ezeken igyexem mihamarabb túladni
    van sok saját ketyerém. de az ismerőseimnek még több van.
    kár lenne azokról is lemaradni csak azért, mert azok nem az enyémek nem
    most kijavíthatsz, ha akarsz..
  • Musachy
    #481
    Sok mindent ki tudnék én is deríteni, ha akarnék. Van rá lehetőségem, több, mint egyesek gondolnák. De minek?
  • mflex #480
    Az akkor volt, azóta kisebb gondom is nagyobb annál, hogy ilyenekkel foglalkozzam, és nem én, hanem kérésre volt...

    Akkor saját, bár mint írtam sok kép úgy készül, hogy a TIED a szöveg szerint, később kiderül, hogy közöd sincs hozzá.

    Ez a dual pont, hogy nem az, hiába raknék rá drágább hangszedőt, csak jól mutatna rajta, kihasználni nem tudná, de mindegy is, nem érdekel már az egész...

  • Zephyr Retiring
    #479
    #478-ra:
    akkor sorrendben:
    1) utánam is nyomoztál annó, tehát miről beszélünk?
    2) arról is megírod, amiről nem tudsz semmit (bár ezzel nincs is gond)
    3) ha a 704-es dualról van szó, akkor elmondanám hogy az is saját. akárcsak az ezüst, amit a vaterán nézett mflex70 :)
    továbbá nem tartalak idiótának sem semmi más rossznak, nem értem miért érzed így..
    és végül a google-ba beírtam a dual típusszámát, hogy infót szerezzek róla. asszem 3. volt a vaterás találat. tök véletlen, hogy öcséd is azt nézegette...
    öcséd ízlését meg ne nézd le. lehet kapni olcsón jó és nem belépő szintű cuccokat is...
    a dual termékek is ilyenek.
    a bmw-d is német wazze :)
  • mflex #478
    Erre még nem válaszoltam, szóval:

    Nincs azzal semmi gond, illetve nem volt, egyszerűen ez egy olcsó hifi, ennyit tud, a füleid becsapnak.

    mára ezekkel elleszek, karácsonykor visszanézek, etc-.-, megint belebonyolódtál a saját irományodba elsőre azt hinné az ember, hogy tied, aztán kiderül, hogy közöd sincs hozzá, ráadásul úgy mondsz valamit, valamiről, amit biztos, hogy nem hallottál szólni.

    A lenti hangfal mélyei somogyi, vagy mnc, mert ezek biztos nem eredeti orionok, akkor aztán tényleg tutin szólhat. Legközelebb videót rakj fel, mert ezek a trágya képek már nem nyomnak a latba, szavaidba.

    A másik, KAPOSI TOPIKJÁBAN, írt baromságodra itt reflektálnék:

    1, Senki után nem fogok nyomozni.
    2, Amit jobban tudok, arról meg is írom a véleményemet.
    3, Attól nem okosabb az öcsém, hogy venni akar belepőszintű lemezjátszót olcsó ortofon tűvel, ja de igen, mert neked sikerült egy ilyet lefényképezni, a fentiek után ugye nem hiszed, hogy elhiszem, hogy a tied lenne, bár kurvára nem érdekel.

    ...és végül utoljára, örülnék, ha nem kellene máshol ráakadnom az engem degradált és idiótának beállított faszságaidra, mert még a spicliskedésedet sem felejtettem el, vagy esetleg azon vagy, hogy ki akarsz hozni a sodromból? Inkább ne, és elég idióta viselkedésre vall, pl a vaterás "követésed" is!
  • Zephyr Retiring
    #477
    #476-ra:
    "csá! vidéki vagy?"
    ..vagy csak egy diszkópatkány :)
    én most jöttem haza egy lillafüred-garadna völgy-szarvaskő körútról..
    pár hét múlva meg irány pest..aztán vissza eger..:)
    úgyhogy nagyon ráérsz azokkal a fotókkal..
  • mflex #476
    Mostanában biztos nem tudok, mert vidéken vagyok egy lapossal, a jövőhéten meg elutazom az...jó messzire.
  • Zephyr Retiring
    #475
    #474-re:
    össze lett kötve, kipróbáltuk.
    ha a tied szarul szólt, akkor ott lehet a gond. ez hibátlan..
    mellesleg hawercsávó 42 rugót kér érte :)
    mondtam neki: karácsonykor visszanézek, mert ennyiért legfeljebb a mikulás fogja csak elvinni :)
    ne kritizálgass wazze..
    inkább nyomj egy két képet valamelyik lemezjátszódról :)
    hagy lássunk már valami hájendet is errefelé ;)
  • mflex #474
    Volt nekem ilyen BASF trágya, mosd ki a füleidet, bár tőled ez nem szokatlan.
    Nyilván nem szólók hozzá, ha nem ismerném, de ez a botfülű (olcsóbb) osztálynak készült, mert nem szép a hangja, bár kondi cserével biztos fasza lesz.

    A fenti képen úgy látszik, hogy ezt árulják, mennyiért bírtad megvenni, vagy csak lefényképezted? Csinálj úgy, mint itt a legtöbben, videót!

    ááácöhh
  • Zephyr Retiring
    #473
    ma egész jó idő volt délelőtt..
    a változatosság kedvéért kicsit retrózhatnékom támadt
    valamikor 1980 elején a német hangmérnökök összedugták a fejüket a basf-nél, és megálmodtak egy mindmáig klasszikusnak számító hi-fi szériát.
    az előerősítő a d-6330 :)-as, a végfok pedig a d-6390 :)-es szériaszámot kapta..
    kristálytiszta hangzás és kiváló dinamika jellemzi még ma, 30 évvel később is



    természetesen, hogy stílszerűek legyünk, a hangfalaknak is korabelieknek kell lenniük
    van itt valami egyedi láda hozzá..
    ez a híres orion hs-200 :)-asnak egy speciális egyedi változata..
    a teljesítmény dobozonként megduplázva, hogy bírja a basf hangfalankénti közel 100 wattját. a frekvenciasáv maradt az 55-22 khz.


    mára ezekkel elleszek
    remélem, mások is kapnak majd kedvet egy-egy szép műszaki ketyeréjük bemutatására
    have a nice day
  • Zephyr Retiring
    #472
  • mflex #471
    Van itt egy ilyen, ha már all in one...

    Egyébként meg ne "koshadj" a nevem után, faszom...
  • mflex #470
    Az az öcsém volt, én ugyanis tele vagyok lemezjátszókkal. Jelenleg már 8 darabos a gyűjteményem. Egyébként egy tökéletes állapotú Rega planar 3-at próbálok szerezni, illetve alkudozom már rajta egy ideje.




    Denon DL-103R MC Pickup van rajta és 150-et kér érte, én próbálom minimum 120-ig lealkudni, hogy sikerül-e? A tkm tudja...
  • Zephyr Retiring
    #469
    szép napot a betérőknek
    júniusra kinyaraltam magam. júliusban majd folytatom
    hazafelé jövet beugrottam a nyaralómba is, ha már megígértem..
    sikerült elővadászgatni 3 kis kedvencemet:
    aiwa r450 **infó**


    mai napig is kifogástalanul működő ketyere.
    nem is rossz, egy indiai konstrukciótól

    a következő játékos egy olyan barázdabillegető, amilyen iránt mflex barátom is érdeklődött a minap a vaterán..
    dual cs 2215 **infó**

    a műszer teljesen rendben van. bár az ortofon (és az utángyártott) tű frekvenciatartománya "csak" 25 khz-ig ad át jelet.
    ettől függetlenül kiváló audiofil termék



    a harmadik kedvencem egy grundig audiofil terméke valamikor a 70-es évek végéről..
    hi-fi studio rpc 500 **infó**



    ez a ketyere gyakorlatilag a dual 1237 :)-es szériáját rejti..
    a rádió egy 50 cm-es dróttal a legeldugottabb, legleárnyékoltabb kis településen is 40 km-es hatósávot fog be
    a hangzás első osztályú. a din 45500-as logót teljes joggal viselheti
  • Zephyr Retiring
    #468
    a ricsén péntek este elfelejtkeztem magamról
    kicsit késve vettem észre a keverősátrat..
    a képek közül ez lett a legjobb. képzelhetitek a többit

    a keverőpult..



    a keverőtől jobbra egy laptop és egy kismonitor volt, amin élőben
    ment a nagy kivetítőfal adása...



    ez pedig a közönség egy része, és persze a beatrice..



    a hangtechnikus kollégákat már régebbről ismerem,
    így már csak az időjárásról beszélgettünk
  • Zephyr Retiring
    #467
    odaát wescone kollégánál "hagytam" valamit
    míg készült a vidi és a minta, kattintottam párat:





    hamarosan eljutok a többi dualomhoz is végre
  • Zephyr Retiring
    #466
    #465-re:
    szép műszer.
    hamarosan bigivan "miatt" úgyis megyek a nyaralómba vidékre egy vinylért, s akkor "hozok" már én is egy két szép ketyerémről fotókat..
    régóta tervezem már hogy kiugrok, de valamiért mindíg elmaradt :(
    talán a "ricse" koncert után..
    vagy jagerstone után, mert ma szólt a párom, intézzek egy hét szabit fizu körülre:
    "átugrunk" megint a bükkbe :)
  • Musachy
    #465
    Zeff kérésére egy kis ízelítő a pájóból (ami egy tök egyszerű szíjhajtásos PL-100-as) és a rendszerről, amire kötve vagyon mostanság. Jelenleg elégedj meg egy ilyen vidijóval, kicsit sötét meg kapkodva csinált, de a semminél több.

  • Zephyr Retiring
    #464
  • Zephyr Retiring
    #463
    hanem vinyl
  • Zephyr Retiring
    #462
    éljenek az audiofil hangkártyák

    én ideiglenesen maradok ennél a via (vynil audio)-nál :)
    aztán valamikor majd én is cserélek

    amúgy jó a mintád
    csak nem vynil
  • mflex #461
    Ezt elcsesztem, mármint a legalsó képnél a srácét tettem be megint, szóval helyesen ez az enyém, csak ennyit számít egy jó hangkártya és minőségi lemezjátszó és tű, cimbora.




  • mflex #460
    Akármekkora hifi buzi a srác, itt hallatszik ki, hogy a hangkártyája és a tűje is mehet a kukába, az enyém mellett, sokkal szebb és hifibb hangja van az én digizésemnek.

    A spectrum képe is szebb és teltebb az enyémnek. Vagy nem? :DDD


    Az srácé...



    Az enyém...






  • Zephyr Retiring
    #459
    pioneer megszállottaknak pár katalógus
    műszaki paraméterekkel és sok szép fotóval
    ajándék sweet connection nótával itt elérhető :)
  • Zephyr Retiring
    #458
    csak unatkoztam éppen
    ez a zsenik kiváltsága
  • Wescone
    #457
    "én közel 20 éve foglalkozom a hangokkal.
    és még sokmindent én sem tudok."

    Ez nyilvánvaló ...annak fényében amit kevertél.
  • Zephyr Retiring
    #456
    ez a fajta mosoly részedről sajnos nem az a mosoly,
    aminek lennie kellene

    a tiéd az értetlenségből fakad..

    azért érzed magad a homokozóban, mert olyan területre tévedtél ami számodra ismeretlen..
    semmi gond, lazíts és engedd el magad

    olyan ez, mint mikor első nap beléptél az oviba, és semmit sem értettél
    "mi van itt? hová kerültem?
    miért van ez és miért nem magyarázza el nekem senki?"

    de felnőttél. legalábbis remélem
    ma már tudod, hogy minden megtanulható,
    amit meg akarsz tanulni..
    lehet, hogy ezért vagy te is itt. hiszen nyitottál egy "hq" totyikot valaha annak fényében, hogy hátha tanulsz te is valami újat még..
    most jött eljött az az idő

    a legnagyobb baj sokatokkal az, hogy mindenféle fogalmat össze-vissza kutyulgattok

    keveritek a high-fidelity-t a high quality-val és
    a high quality-t a high end-el...etc..

    nem vagytok tisztában a frekvencia sávokkal és nem ismeritek azok határait!
    hallottatok pár hangtechnikai fogalmat és akkor ti már mindent tudtok. legalábbis azt hiszitek. pedig hosszú évek munkája fekszik ebben is.
    én közel 20 éve foglalkozom a hangokkal.
    és még sokmindent én sem tudok.
    hobby szinten kezdtem, akárcsak legtöbbetek itt is. de nekem ez nem volt elég. átbújtam a fizika ezen olvasmányait, bebújtam rádiók hangstúdióiba, bemásztam a koncerek keverősátrába, ellestem pár "trükköt" a nagyoktól, és fejlesztem magam még ma is, nap mint nap..
    ezt másképpen nem is lehet..
    szakmai szemmel kell nézni a dolgokat, vagy hagyni, hagy tegyék ezt mások helyettünk!
    ez a totyik a hi-fi (magas hanghűség) birodalma.
    tehát életű hangokról szól.
    már eleve itt el van minden rontva,
    mert hogy a stúdiófelvételeknek igazából az égvilágon semmi köze sincs az élethű hangokhoz!
    az eredeti hangokat digitálisan és analóg rendszeren is megmásítják,
    dinamikusabbá teszik és ettől szól olyan jól, ahogy.
    mi ezen nőttünk fel. ezt hallottuk a kazettákról, a médiából, a "bakelitről" cédéről, dvdről...
    aki hallot már eredeti koncertfelvételt az tudja miről is van szó.
    de nem a stúdiókban kikozmetikázott koncertfelvételekről beszélek, hanem a régi szalagos felvételekről, ami élőben rögzítette a zenészeket.
    a mi hi-fin edzett fülünknek ezek rettentően kellemetlenül szólnak.

    jelen esetben az empéjtré a téma.
    ez akusztikailag hasonló a koncertfelvételek hangminőségéhez.
    legalább is a 256 alatti bitrátások..
    a magas hangok vissza lettek állítva 14 khz felett ennyi történt.
    van egy mondás:
    "ami egyszer el lett véve, az hiányzik."
    és mi van ha én azt mondom:
    ott van az, csak nem látszik

    ha lesz rá érdeklődés,
    egyszer majd elmagyarázhatom hogyan..



  • Wescone
    #455
    Hello cheaters!

    Mindjárt megszakadok a röhögéstől - mint gyerekek a homokozóban.
    Én is "megtekintettem" a mintát, puszta kíváncsiságból, de csak mosolyogni tudok rajta - véleményezni amúgy is felesleges volna.
  • Zephyr Retiring
    #454
    ha rászánom magam egy datra, akkor visszatérhetünk a témára
    ..ha rászánom magam
    ha rá..
    szánom magam

    ez tök jó dalszöveg lehetne
  • Dióka
    #453
    "azért nem olyan rossz ez,
    ha a forrásanyagot is nézzük."

    ezzel egyetértek! én is ezt mondtam. hogy mi lett volna, ha...azt nem tudom, csak ha 'látom'.
  • Zephyr Retiring
    #452
    ezt dícséretnek veszem
    a "hiány" abból adódik, hogy az analóg-átjátszómagnó meghibásodott..
    ideiglenesen ezt az rm 5642-t kellett használnom helyette :)

    biztosíthatlak, amennyiben van egy dat ma reggel épp a közelembe,
    még ebbe se tudnál belekötni

    azért nem olyan rossz ez,
    ha a forrásanyagot is nézzük.
    itt pedig a fent említett europa stereo. ez 85-ös kiadás:

  • Dióka
    #451
    nos, egész jó lett, sőt avatatlan, gyakorlatlan szemnek szinte tökéletes! csak azért nem kapsz életműdíjat, mert csak 'szinte', s nem teljesen....bár lehet, hogy csak a kapkodás következménye, azért fogadd a gratulációmat és legközelebb tényleg mesteri legyen!

    most különösebb szakmai komment nélkül bejelöltem azokat a dolgokat,amitől azért simán elbukna egy szemügyre vételnél (mondjuk nálam, ez másnak talán fel sem tűnik).

    pl. ez a hiány nem volt az eredetiben, meg amúgyis csúnya



    és ezek a frekitörések sem túl eredetiek



    de a netre lossless-ben ügyi voltál, na...ezzel már a többséget simán átvágod a palánkon. mondjuk te ilyet sosem tennél.
  • Zephyr Retiring
    #450
    ja, majd elfelejtettem:
    hqaudencia

    ez a szó egy kulcs is egyben
    használhatom, mert én mesterként kiérdemeltem

  • Zephyr Retiring
    #449
    köszönettel tartozom pityesznek és hrabónak,
    hogy ideiglenesen rendelkezésemre bocsájtották a hangstúdiót
    ha hazajöttem, összedobjuk az enyémet is fiúk

    természetesen ha akarnék, tudnék sacd minőséget is elővarázsolni
    eme remek kis kb. 14 khz-ig behatárolt empéjtréből amit kaptam..
    de gondolom ezzel te már régen tisztában is vagy

    a tesztanyagodat ide kattintva már szedheted is :)

    az elkészült hanganyagról annyit, hogy a hargent media is megirigyelhetné

    valahogy így kellene ezt csinálni gyerekek
  • Dióka
    #448
    kösz, a felajánlásoddal hatalmas terhet vettél le a vállamról, így élek is vele, akkor semmi sallang, csak jelzem, hogy hol veheted át az életműdíjat! hisz már régóta kiérdemelted. hogy mi lesz, azon még filózok. de ne sántítson seholsem a cucc,mintha SACD lenne... ehhez nem kapsz nehezet sem (rendi vagyok). maszterelni sem kell, nem a hangzás a lényeg.hogy jó-e,azt majd én eldöntöm, te se bízd análizé programra,mert azok hülyék.
    és a poén (már ha ez poénos akart lenni) az, hogy valahol ez tényleg így volt fent a neten, 320ban.
    l3f56#9Q


  • Zephyr Retiring
    #447
    ..egyébként..




    .. ha majd valamikor elkészül...




    ..elég lesz cserébe ennyi is:




  • Zephyr Retiring
    #446
    #445-re:
    nem bánom, a kedvedért egy pillanatra elővillantom zsenialitásomat, és most az egyszer teljesítem még ezen óhajodat ;)
    sőt, hogy lásd kivel van dolgod, azt is megengedem, hogy megszabd a leendő bitrátát..
    aztán majd együtt kivesézhetjük, hogy igazából zseni vagyok, vagy csak annak hiszem magam :)
    úgyhogy hajrá cimbora, indulhat a játék ;)
    igaz, csak holnap dél körül tudok felmutatni eredményt,
    mert nemsokára megpihenek.
    igaz, álmomban is tudom az eljárást, de olyankor inkább pihentetném fre(que)netikus agytekervényeimet...
    aztán később, ha megengeded visszabújok a totális tudatlanság és felesleges okoskodás maszkja mögé :p
  • Dióka
    #445
    persze a lényeget mindig elfelejtem, csak sokszor nem tudom, hogy hülyéskedsz, okoskodsz vagy meg akarsz téveszteni...(másokat)

    egyébként nem az adott bitráta a lényeg, hanem a frekimenet, de persze ezt is tudod...csak most is megtévesztősdit játszol,azért dobsz bitrátát (a gyengébbek kedvéért).

    viszont én tudok adni neked egy játékra is alkalmas empét, ha abból csinálsz nekem hi-endet (annak látszót), nyitok egy "ZR az Istencsászár legendája" rovatot,ahol mindennap verses imákat fogok gurgulázni a lényed örökkévalóságának.
  • Zephyr Retiring
    #444
    #443-ra:
    szewav dió!
    már azt hittem végleg dobtad az esgét..
    de tudod mit? igazad van,
    pontatlanul fogalmaztam:
    egy legalább 128-as bitrátájú empéjtréből bármikor, ha számítógép és internet közelében van, bárki, aki tudja hogyan kell, könnyedén készíthet losslesst.
    és van pár olyan szerencsés egyén is (pl. mint zephyr mester) aki még a félprofi tutyika wavról is bármikor megmondja, hogy valaha empéj volt ;)
    tudod, mindíg elfelejted hogy az okosok hülyéskednek, és a hülyék pedig okoskodnak..
    és közben a zsenik mindenkit megtévesztenek :)
  • Dióka
    #443
    '''mert "losslesst" bármikor készít bárki empéjből is, tehát felesleges..'''

    bármikor - ez nem igaz
    bárki - ez sem igaz (még neked sem sikerült hitelesen)
    tehát felesleges - ez meg főleg nem igaz

    Az ezen kívüli többi meg már nem is érdekes.