1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • narumon
    #682
    "Vagytok Ti mint maradi őskövületek a sztereótokkal és vagyunk mi mint napjaink gyermekei a DTS /DD /SACD-inkkel :)"

    Hááát megint hülyeséget beszélsz. DTS/DD ez nem játszik az tény mert mindkettő nagyon szar zenére - mozira találták ki arra meg is felel.
    SACD-m meg volt egy jópár mielőtt kiszálltam a digitális világból - frankó kis sztereó anyagokkal!
  • narumon
    #681
    Háááát ezeket inkább passzolom. Ha érdekel miért:
    Abraham Lincoln - a kevés filmek egyike amit nem bírtunk végignézni. Borzasztó! csakúgy mint az utolsó kaptárt. Amilyen érdekes és jó volt az 1 azóta egyre mélyebbre repülnek - sajnos a nézhetetlent is sikerült most már megütni.
    Prometheus - 3D-ben láttam moziban, pont ugyanannyira lett volna jó 3D nélkül is.
    Szokás szerint abszolút nem értek veled egyet - ha egy filmhez 3D kell, hogy eladja akkor ott már nagy a baj. Mondok egy pár filmet - Forest Gump - nem hiszem, hogy 3D-ben sokkal állatabb lenne. Halálsoron - biztosan érdekes lenne megspékelve olyan effektekkel, hogy kiemelkednek a rácsok...
    Egyébként több havernak is van 3D tévéje - amikor újdonság volt élvezték, azóta leginkább nem használják. Én meg egyszer néztem úgy filmet az egyiknél - hát még a mozinál is szarabb volt. Ha most kell moziba mennem és van kétféle adás, gondolkodás nélkül a 2D-re veszek jegyet. Mondjuk az is igaz, hogy Titánok akármilye és Amerika kapitányra 500 forintot nem adnék ki, pont jó volt utólag divxben - max annyit érnek.
    Szóval nem nem és nem. A kínszenvedés 3D (rakjunk hozzá valami kirepülő valami effektet hogy jó legyen és repűjjön 3D-ben a nézők felé Pista!) az ég világon semmit nem ad a filmhez inkább csak ront rajta. Nem öncélú és jó 3D-ből meg kevés van sajnos. (1?) A 2D-ből konvertált 3D (mint pl a Karib tenger kalózai uccsó - az meg annyira fosch 3D, hogy többször levettem a moziban a szemüveget anélkül is pont ugyanazt láttam.
  • narumon
    #680
    Ofcourse, hogy van BD lejátszóm de ahogy nézem ide nem az kell. Hanem normális DVD-A lejátszó. (szerencsére az is van :D)
  • Musachy
    #679
    S mégsem leszel boldogabb!
  • Wescone
    #678
    Whatever.
  • Zephyr Retiring
    #677
    Mondjuk annak fényében, hogy normális 5.1-el életedben nem találkoztál, a 3D-ről kifejtett álláspontodon már nem is csodálkozom :D
    Filmek, amiket 3D-ben érdemes pótolnod:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dredd, Abraham Lincoln a vámpírvadász, Prometheus, Titánok harca, Titánok haragja, Amerika kapitány, Kaptár - Túlvilág, Titanic, Transformers 3.
    és pár jó mese szintén 3D-ben: Megaagy, Aranyhaj és a nagy gubanc, Táncoló talpak 2, Jégkorszak 4, Gru, Így neveld a sárkányodat...


    Ezeket nemrégiben néztem. Mind szuper :P
  • Zephyr Retiring
    #676
    A téma örök:
    Vagytok Ti mint maradi őskövületek a sztereótokkal és vagyunk mi mint napjaink gyermekei a DTS /DD /SACD-inkkel :)
  • Zephyr Retiring
    #675
    Egy példa..
    és mert tudom válogatós vagy...
    itt még pár másik..

    Aztán jöhet az élménybeszámoló :)
    Apropó: remélem van Bluray lejátszód.
    Gigyigagyi Dvd lejátszóval meg se próbálj ilyesmit hallgatni :P
  • Wescone
    #674
    ...Olyan deja-vu érzésem van - mintha tárgyaltuk-, és zártuk is volt ezt a témát.
  • narumon
    #673
    "ugyanúgy léteznek nagyobb élményt nyújtó 5.1-es térhangzású gyári keverésű stúdióalbumok is a 2.0-ás sztereó társaikéval szemben."

    Példát is tudnál mondani? Szívesen meghallgatnám, hogy én mit gondolok róla.
  • narumon
    #672
    Várjál mert amiről én beszélek (jól szóló házimozi erősítő) az sztereóban szólt jól. 5.1 anyagból én nem tudok olyat ami jó lenne - max ami érdekes. (erről már korábban kifejtettem a véleményemet miszerint a zenét nem tudod valósághűen reprodukálni 5.1-ben az a végén csak egy kísérleti érdekesség lesz, de azt hittem ezen már túl vagyunk). Nekem a 3D-ről is ugyanez a véleményem. Egyetlen 3D film volt ami jól nézett ki mint 3D - az avatar. A többinél inkább a minőség rovására megy a 3D-zés. Kimondottan örültem, hogy a most nézett Oblivion full 2D volt.
    A soundtracket már nem is értem. Nekem nagyon sok van (tegnap éppen az Oblivion zenéjét rendeltem meg természetesen vinylen) de mindegyik sztereo - tudtommal nagy részük úgy is készül - a filmek alatt is csak szétdobják a sztereót a többi hangfalra. (persze van kivétel de szerintem nem túl sok).
  • Zephyr Retiring
    #671
    Á, dehogy :)
    Az az általánosan elfogadott nézet (és ezt is terjesztik) hogy maga az 5.1-es hangzás foscsi. Mármint zenehallgatásra...
    Bárkit kérdeztem (szinte) mindenki így gondolja..engem és még egy két figurát leszámítva. Hát nem is tudom... Persze nem árt, ha a zenéink kiváló hangminőségben szólnak.
    Kicsit olyasmi ez, mint a 2D kontra 3D képháború. Egyik tábor esküszik a fullHD (újabban már 4K) megjelenítésre, mondván már az is tökéletes..
    De ott van a 3D is. Aki már látott ilyen filmet (akár fullHD-ban is) az tudja, hogy azért az egy teljesen más élményt nyújt. Persze szintén tökéletes képminőség mellett..
    A hangok terén is ugyanez a helyzet. A sztereó hangzás mondhatni maga a tökély.

    Egyszer régebben egy másik site-on (nem az SG-n) feltettem egy kérdést. Közel 400-an válaszoltak később rá. A kérdés az volt, hogy az emberi hallásból és a két fülünkből kiindulva elég e a két csatornás sztereó felvételeket hallgatnunk, vagy teljesebb hangzást nyújt a többcsatornás (pl. 5.1-es) zenei hangfelvétel?

    A válaszok igen sokrétűek és megosztottak lettek. A tanulság (akkor) az volt, hogy a zenehallgató emberek többsége szerint elég a sztereó. Mert csak két fülünk van :)
    Viszont érdekes, hogy amikor ugyanezt a kérdést filmeknél tettem fel, a legtöbben az 5.1-re esküdtek már a sima sztereó ellenében..
    Erre megjegyeztem, hogy léteznek már egy ideje (persze nem idehaza) gyári keverésű és nyomású 5.1-es Dolby Digital hanglemezek is.
    Ezen kicsit elgondolkodtak :)
    Akkor most hogy is van ez?
    A film a maga filmzenéjével és hangjaival egyetemben jobb 5.1-ben, mint sztereóban?
    De a zene magában már csak sztereóban jó?

    Persze rá kellett világítanom erre az ellentmondásra, mert sokan csak így fogták fel, amit Te magad is az előbb megfogalmaztál: bizonyos ritka és drága több milliós hangcuccok esetében azért mégis csak lehet high end az az 5.1 is.

    Ugyanazt kell mondjam itt is, mint a 2D - 3D esetében: nem rosszabb és nem is jobb egyik a másiknál. Egyszerűen csak más.
    Én imádom a 3D-filmeket és imádom az 5.1-es hangzást is. És mint ahogy léteznek nagyobb élményt nyújtó 3D-s filmek 2D-s társaiknál, ugyanúgy léteznek nagyobb élményt nyújtó 5.1-es térhangzású gyári keverésű stúdióalbumok is a 2.0-ás sztereó társaikéval szemben. De természetesen emellett ugyanúgy léteznek hallgathatatlan sz@r 5.1-es felvételek is, mint ahogy ilyenek léteznek sztereóban is.

    Ennyi a mondandóm a kijelentéseidre.
    A foscsi hangtechnika nem mentség arra, hogy szidjunk vagy leminősítsünk valamit, ami egyébként jó. Bárki bármit is mond.
  • narumon
    #670
    Megint rosszul emlékszel és keversz dolgokat :)
    Nem baj javítom :D
    Szóval az 5.1 erősítők zenehallgatásra szarok (persze sarkosan mert egyébként 4-5 millió forintért már hallotam olyat ami jól szól!), az meg csak egy adalék, hogy a koncertfelvételek nem szólnak túl jól. Nem csak az 5.1 koncertfelvételek - nekem több BD koncertfelvételem is van a kedvenceimtől sajnos köszönőviszonyban sincsenek a stúdió lemezekkel (nyilván nem is nagyon lehetnek). A hangulat miatt azonban szeretem őket - csak kezeljük a helyén a minőségüket.
  • Zephyr Retiring
    #669
    Régebben említetted, hogy mintha 1000 5.1-es koncertfelvételből talán 1 az ami jól szól...
    Kérdés: ha tényleg bénák a házimozi erősítők, akkor az az 1 hogyhogy jól szól? :D

    És ha lehet, ne mentsd ki magad azzal, hogy valójában csak a felvételek 5.1-es keverései a szarok :)
  • Zephyr Retiring
    #668
    Oké zsoké :)
  • narumon
    #667
    A sztereó rendszer még jó ideig nem fog kihalni. (soha kb.) Zsírúj erősítők jelennek meg only stereo módban (ami a házimozi erősítők bénázását hallva számomra nem is meglepő)
  • narumon
    #666
    Hát úgy fogalmaznék, hogy van még csöves erősítő itthon :D
    Csinálok neked róla képet!
  • Zephyr Retiring
    #665
    Aztán szétnézhetünk a francia Yves-Bernard Andre legújabb munkái közt is..
    Itt a WM 202 CD és WA 202 integrált erősítő tesztje

    Sztereó rendszer egy olyan hajnalon, mikor a CD leáldozásáról hallani..
    Az iPod bemenet a mai erősítőkön lassan már alap..
    és szerencsére rajtuk meg már egy ideje a WAV kompatibilitás is az
  • Zephyr Retiring
    #664
    Talán még nem mindenki látta..


  • Zephyr Retiring
    #663
    Igen. Valóban az.
    Odaát feltettem egy kérdést, de választ nem kaptam rá. Talán csak nem vetted észre...
    Szóval ha eladtad a csöves erősítődet, akkor miért?
    Ha pedig nem, akkor miért nem?
    És ez esetben pár szép friss fotót is dobhatnál róla esetleg..

  • narumon
    #662
    Ez tényleg jó cikk én csak most olvastam először.
  • Zephyr Retiring
    #661
    De persze a régi motorosok kedvéért előhalásztam egy régebbi jó cikket is

    Egy szuper vakteszt napja még 2008-ban..

    A cikk is jó. Süket pedig az író
  • Zephyr Retiring
    #660
    A nagy sikerre való tekintettel folytatom a jó kis zenék bemutatását
    MM vagyis Márton Máté 1996.10.21.-én Gyöngyösön született.
    Dalait 2 éve láthatjuk a hazai zenecsatornákon.
    Ezt a dalát Balatonfüreden forgatták. A csajok is magyarok

  • Zephyr Retiring
    #659
    Ez van

    Meg ez


    Ugye maradsz, csíkos hátú kismalac?
  • Musachy
    #658
    Hoppá, eltévedtem... Na húzok is!
  • Zephyr Retiring
    #657
    Nos új szabály született.
    Mivel nem lépnek sem a modik, sem mozgás sincs errefelé és ez eleve egy zenei fórum altotyikja,
    úgy döntöttem néha néha bedobhatunk egy egy jó zenét is.
    Miért is ne? Aztán aki tudja, majd meghallgatja valamilyen hifin

    Szóval akkor kezdem egy nagy kedvenccel. Bár ezt így gondolhatja az a 19 és fél millió érdeklődő is, aki már eddig is látta
  • Zephyr Retiring
    #656
    Végül is ..
    Csak furcsáltam, hogy valami elkészül ami addig nem volt, sőt bemutatótermet is nyitnak neki és gondolom a hasonszőrű társainak, majd még eltelik 4 év mikor is magát a szabványt megfogalmazzák és jegyzik. De lehet, hogy ez csak számomra fura :D

    Lépjünk..
    nagy márkák kis történetei :)

    Kedvencem a Marantz sztori, ami elmeséli a vinyles hájgend kialakulásának sztoriját..
  • Musachy
    #655
    Én ebben nem látok feltétlenül ellentmondást, vitázni meg nincs miért.
  • Zephyr Retiring
    #654
    Vitaalap egy 2011-es cikkben.
    a világ első hi-fije?

    Egy másik érdekesség:
    1969-ben megnyílt a Saturn-ban a világ első hi-fi bemutatóterme..

    Érdekes dolgok ezek. Pláne annak fényében, hogy maga a hi-fi szabvány (DIN 45500) csak 1973 óta létezik, ugyanis ekkor fektette le írásba a német szabványügyi hivatal.
    Szerintük meg a Schneider Power Pack volt az első hi-fi készülék.

    Akkor most hogy is van ez? :)
  • Musachy
    #653
    Igen én is ismerem az Unitra hasonló kivitelű deckjét, bár az Unitra a Grundig licensze alapján készítette a termékeit.
  • Zephyr Retiring
    #652
    Konkrétan az elsőre gondoltam...vagyis a fiókos Denonra.
    Egyesek tálcás rendszernek is nevezik..
    Nem túl elterjedt technológia deckországban..
    Egyébként : I love deck!
    Tehát mind szép és jó :)
  • Musachy
    #651
    Épp ez az bakker, ott nem egy deck van, hanem vagy húsz! Melyikről vakerálsz?
  • Zephyr Retiring
    #650
    Kattints már a mikrofonos képre bakker :)
    Mennyi ideje is vagy SG-s? 4 éve? :D
  • Musachy
    #649
    Mármint melyik deck?
  • Zephyr Retiring
    #648
    Ez is szép kis deck.
    Az Unitrától láttam ezüstbe ugyanilyen mechanikásat tizenpár éve...
    Sajna az sem volt eladó...
  • Wescone
    #647
    "Csemegéért" katt a mic-ra!

  • Zephyr Retiring
    #646
    Ha csak egy pillanatra is, de köszi :)
    Ma már tutira megváltozott a környék..
    Utoljára talán 3? éve Kőbánya Kispesten volt dolgom. Épp átépítették a teljes buszállomást. Rohadtul változik minden..
  • Wescone
    #645
    Megvan - épült mellé egy "csinos" bevásárlóközpont is azonos névvel. Amúgy tudom, hogy volt közöd az utcához... azért írtam utcanevet, hogy nosztalgiázhass.
  • Zephyr Retiring
    #644
    Kb. 25 éve jártam arra :D
    Corvin mozi meg van még?
    Ott láttam 85-ben (vagy 86-ban?) a Breaking című brékes filmet :)
  • Wescone
    #643