1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Musachy
    #1806
    Remélem az a bizonyos "m" projekt legalább tényleg valami jól sikerült, komoly dolog lesz! Különben probléma lesz a Brand használatával...
  • Zephyr Retiring
    #1805
    4 milla, vagy 4 milliárd: nem tök mindegy? Amúgy igazad van: a számokkal folyton hadilábon állok.
    Ha ez nem így lenne, simán csak úgy blindre is kiköhögném magamból hétről-hétre az aktuális lottószámokat előre..

    De mint ahogy az általában lenni szokott: köhögés helyett marad a röhögés, és ha rajtam mások nem is, magamon kínomban biztosan mindig jót röhögök..

    Ami a felajánlott vigaszdíjat illeti méltányolom a kedvességed, de inkább nem fogadom el (akkor sem, ha jövő héten tiéd lenne netán a telitalálat), mert a magam részéről jobban tudok örülni a pénznek úgy, ha magam kerestem meg.
    Hogy akkor meg mi a fenének lottózom rendszeresen?

    Nos: elvi okokból. Ugyanis tévedés azt hinni, hogy a lottónyertesek nem dolgoznak meg a nyereményükért, hanem csak úgy az ölükbe pottyan. Természetesen azért nyernek, mert megtippeltek helyesen 5 nyamvadt számot jó helyen és jó időben.
    Tehát megdolgoztak azért amit kapnak cserébe. Ez tény, gondolhatod másképp, de mint azt magad is jól tudod már rég: logikám kikezdhetetlen..

    Szóval ha ezen a héten telitalálatot nem is, a játék örömét mindenképp megnyertem, hiszen jövő héten is ismét tippelhetek 5 nyamvadt számot. Remélem, majd ismét rosszul, mert ugyanis számomra ez az egész lottó.mizéria csak addig játszik, míg egyszer valóban meg nem nyerem rajta a telitalálatot. Onnantól ugyanis, hogy viszem a bankot, már számomra nincs semmi kihívás benne.
    Valahol legbelül a fórumozást is pont emiatt kedvelem: itt lehet hibázni és azt kijavítani, félre és megbeszélni dolgokat, át és megélni régi és új ötleteket és véleményeket stb.

    De elég lesz ebből a témából ennyi is bőven. Megérteni úgyis csak annyit fogsz belőle, amennyit meg akarsz érteni.
    Há nem? Há de! Hát nem is szaporítom tovább a szót, megyek folytatom az "m" projektet.
    Amivel mondanom sem kell, ma sem haladtam semmit, de nem ez a lényeg.
    A lényeg a szándék, illetve annak megléte.
    Ezt a sok hülyeséget meg végigolvasnod máris megérte...
  • amaximus
    #1804
    a lebegő korong azért jobb,mert úgy szellősebb a zene , meg hát a menőségért sok plusz pénzt el lehet kérni. erre szokták mondani, hogy a hülyének is megéri, hogy lebegjen a vinyl, de azért a kb 800-950.000 forintért legalább adnak rá 2 év jótállást is.

  • amaximus
    #1803
    maradjunk az érdekesben. de legalább ők is jelzik, ezek nem audiofil tesztek, ami jó,mert én már hirtelen ránézésre azt hittem, hogy azok.
    van pici fogalmuk a dolgokról és olykor elhangzik 1-2 valóban fontos tényező vagy paraméter, nem beszélnek sok hülyeséget, nem úgy,mit zeff által hozni szokott hifi megmondó videókban,amiktől úgy kikészülök, hogy reagálni sem tudok.
  • amaximus
    #1802
    aha, emlékszem, arra is kis trutyi bő 10 évesre, persze hogy nincs alapzaja, miért is lenne, hisz digitális, ez nem csoda,nem brutális, hanem normális,de ettől még digitális és digitális között is elég sok a különbség, úgy A-Z-ig.
  • amaximus
    #1801
    az nem 4 milla,hanem inkább négyezer, a számokkal is hadilábakon állsz,mint sok mindennel is, de ez legyen a legnagyobb bajod. gondolom már észrevetted, hogy nem sikerült elvinned ezen a héten sem, jövő héten próbáld újra, ha lehet jobb számokkal. ha én nyerem meg, ígérem, kapsz tőlem 4 milla vigaszdíjat!
  • Zephyr Retiring
    #1800
    Nem a kor számít, hanem a tudás...öcsi.

    Egyébként visszatérve a digitális erősítő teszthez, nekem is van digitális erősítőm.
    Sony. És brutál, hogy az alapzaja zéró. Még max hangerőre tekerve is.
    Kicsit más a techno, tehát nem jártak messze az igazságtól a DIY-os öcsik...
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.04.13. 17:12:16
  • Musachy
    #1799
    ...akkor nem biztos.
    Amúgy szerintem én vagyok az idősebb. Öcsi
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.04.13. 17:07:54
  • Zephyr Retiring
    #1798
    Abban öcsi, biztos lehetsz.
    Olyan biztos a célegyenes, mint, hogy ma viszem a majdnem 4 millát.
  • Musachy
    #1797
    Már jó ideje nézője vagyok a G.C. DIY videóinak, láttam már ezt a "tesztet" is. Nem mondok semmit. Amúgy érdekes és inspiráló, amit csinálnak, de kissé zavar ez az egymás szavába szinte belevágó stílus...
    A másik videót is láttam már.

    Meglepett, hogy az "m" projekt már a célegyenesben van!
  • Zephyr Retiring
    #1796
    A háttérben épp zajlik a "musachy" projekt. Talán holnap estére el is készül..

    Addig is, hogy ne unatkozzon az (se) ki ide betéved, van itt két érdekesség.
    Mostanában rákattantam a "grínkátidzsduitjorszelfis" kollégák videóira. Hiába no: rokonlelkek vagyunk..
    Egyik tesztjüket ide is illőnek találom. Konkrétan azt, ami a hagyományos hifi erősítőt hasonlítja össze pár digitálissal.



    A másik érdekesség pedig holmi cirkuszi trükknek tűnik, ám mégsem az.
    Idén már két esztendős a világ első (és máig egyetlen) levitációs barázdabillegetője, a Mag-LEV audio ML-1-ese.

  • Musachy
    #1795
    "Személyesen" én sem találkoztam vele.
  • zsgaby
    #1794
    Sharp RP-117 -et ismered? Én is csak katalógusban láttam.
  • Musachy
    #1793
  • Musachy
    #1792
    Mosmá' hű de kivi vok!
  • Zephyr Retiring
    #1791
    Nem is rossz. Az alapötletet persze tőlem lopta a kiscsákó, de ez van..
    De én csak a "Musachy" projekt legfrissebb hírei miatt néztem be...

    3 főalkatrész kell a megvalósuláshoz.
    Ebből az első már alapból meg volt (innen az ötlet a projekthez), a második elem most jött meg a minap.
    Annyit elárulok róla, hogy pont olyan lett, mintha gyári lenne. A többi most még 7 pecsétes titok..

    A harmadik főalkatrész előreláthatóan pár héten belül befut. Neki 204 km-ert kell megtenni idáig. De nem is a távolság a gond, hanem az idő. Meg az összeegyeztetés, hogy mindenki ráérjen ugyanakkor.
    No meg a tavaszt is vártuk persze...(hogy meg ne sérüljön szállítás közben, ugyanis ugyanezt lepótolnom szinte lehetetlen.)

    Két infót azért megsúgok előre:
    1) közel 1 köbméteres lesz a mű ha elkészül. Elég monumentális dísze lesz a nappalinak.
    2) a színe 99%-osan (természetesen) ezüst lesz. Az igazi "retro feeling" miatt.

    Hát egyelőre ennyi. Majd még visszatérek.

    ...de tényleg...
  • Musachy
    #1790
  • zsgaby
    #1789
    Ez nagyon állat!
    Csak a "De Miért?" nincs meg :)
    Egyszer fiatalkoromban részegen végighallgattam egy 45 perces MIDI-t hi-fi-n de az nem ugyanaz :)
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2019.02.06. 21:18:42
  • Musachy
    #1788
    Technics SL-1200 MK7

  • Musachy
    #1787
    Roland music player with floppy disc

  • zsgaby
    #1786
    Philips GoGear /SA4VBE04/ re nem tudsz valami tuningot? Rockbox nincs hozzá sajn.
    Olyan hogyisfogalmazzak a filléres samsung asztali dvd lejátszóm is jobb minőségben adja elő az MP3-akat.
  • Zephyr Retiring
    #1785
  • Zephyr Retiring
    #1784
    "Onkyo" Navon projekt vol. 2.

    A 2500 mAh-s aksi beugrik a helyére, a SIM és az SD kártyák mellé..



    .. bekapcsolás után már fel is ajánlja a magyar nyelvet opcióként..



    ..a rendszer felállt, és indíthatjuk is az Onkyo HF nevezetű lejátszóprogramot..



    ..amit az Áruházból ingyen tölthetünk le. HR, vagyis nagy felbontású fájlokkal is lazán elboldogul.
    De mi most Nastar kolléga FLAC lossless fájlával próbáljuk ki hogyan is muzsikál a műszer..



    ...maradjunk annyiban, hogy igen jó a hangminőség. Persze szigorúan csaj egy jó minőségi fejhallgatóval.,,



    Hát igen. Ezt is megéltük: "mini hifi" maxi hangzással az Onkyo-tól...

  • Zephyr Retiring
    #1783
    Nézelődtem a neten, korrekt tesztet nem találtam az új "Onkyo" Navon mobilomról.
    Így kénytelen voltam magam tesztelni...

    vol.1.

    Megjött a doboz, semmi extra. Oldalán cimke az infókkal..



    ..a belső tartalom is a szokásos: aksi, töltő, kézikönyv, kijelzőfólia és usb adatkábel és persze maga a teló..



    ..a régi védőfóliát azért húzzuk le nyugodtan ha zavar..



    ..szerintem a hátlap is pofás, bár gyűjti erőteljesen az ujjlenyomatokat..



    ..első beüzemelés előtt..



    ...folyt. köv. mindjárt, amiből kiderül mitől is "Onkyo" ez a Navon..
  • Musachy
    #1782
    Hat kazettás Pio kívül-belül, kisebb bajokkal az elején

  • Zephyr Retiring
    #1781
    Új kontra régi: diszkowa unitrowa

  • Musachy
    #1780
    Érdekes kivitel

  • Musachy
    #1779
    Dehogy. Lehet rendelni ilyen pólót is. Ez csak egy példa, hogy lehet ilyen mintát is kérni.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.10.16. 17:57:03
  • Zephyr Retiring
    #1778
    Ennek inkább a photoshophoz van köze..
  • Musachy
    #1777
    Nem hifi, de mégis köze van hozzá:

  • Zephyr Retiring
    #1776
    Akad egy kis 50 éves néznivaló mára is..

  • Zephyr Retiring
    #1775
    Itt is ideje megtörni a csendet....méghozzá a dögös bula után amit a plézsörbe tettem az imént, egy tökös drakulával..

    Maga a zene ugyan már az 5. esztendejét tapossa, ám még mindig jól szól.
    Éljen a plézsör no meg a csojsz, szóljon a (jó) zene mindörökké, s küldjünk általa együtt fohászt a lustaság istenéhez:

    " Ó Szent-Kleofázs, te minden lusták szentje (ki még saját nevet is lusta voltál választani magadnak)
    Add, hogy Zef mester végre valahára (legalább) elkezdje az idénre betervezett Musachy projektjét! "
    Á-menü meg minden

    És akkor íme a tökös (ámde jó hangú) drakula:




    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.10.03. 17:44:49
  • Zephyr Retiring
    #1774
    Nálam?
  • Musachy
    #1773
  • Musachy
    #1772
    Pár éve láttam már ezt valahol.
  • Zephyr Retiring
    #1771
  • Zephyr Retiring
    #1770
    Los nuevos parlantes Technics para audiófilos

  • Zephyr Retiring
    #1769
  • Zephyr Retiring
    #1768
    Hétvégén pár barátomnak segítettem egy határmenti községben.
    Idén a hőség ellenére közel 350 vacsora lett kiosztva a rendezvényen.Tehát többen jöttek el, mint tavaly.
    Jövőre is megyünk, ez nem kérdés...



  • Zephyr Retiring
    #1767
    Hogyan készítsünk fa cigarettás dobozból bluesgitárt?


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.08. 21:06:46