96
  • NEXUS6
    #1
    "Még az Opera is háromszor annyi fejlesztőt foglalkoztat, mint mi. A Firefoxnak viszont kitűnő híre van, a célunk, hogy ez meg is maradjon"

    Az Operán ez meg is látszik, és a FF-nek lassan már csak a jó híre maradt, ha másképp fogalmazzuk meg kb ugyan azt.
  • Emmegki
    #2
    "A szakember a Firefox 4 újdonságai közül a böngészőszinkronizálási funkciót emelte ki"

    Húha, feltalálták a spanyolviaszt, az Operában már évek óta benne van... Valahogyan mindenki onnan nyúlja a világrengető újításokat.
  • okosan gyerekek
    #3
    inkább ezt kellene észrevenni, parasztok! "(A firefox 4) megakadályozza, hogy harmadik fél a szörfölési szokások kiértékelésével kínálhassa a hirdetéseit."
  • FrankoArc
    #4
    Inkább rossz irányba halad a fejlesztés. Nekik csak a böngésző magjára kéne odafigyelniük ! Hogy gyors legyen, stabil, ne legyen benne biztonsági rés, folt, hiba és jól kezelje a kiegészítőket, amelyekkel eddig is elérhető volt már évek óta a nyomkövetési technológiák kijátszása, ha valakinek éppen ez volt a parája.

    Inkább arra kéne odafigyelniük, hogy a Flashbe integrált 3D-hez VALÓS , a videokártya által használt 3D-s gyorsítást adjon -nem, nem a sz*ros videókhoz, hanem - a 3D-s FLASH utasításokhoz.
  • sanyicks
    #5
    már megint regeltél egy 70. reget?
    Ezekre az adobe-nak kéne max figyelni...
  • tricky
    #6
    egy másik posztból folytatva, sokan azt mondják hogy nem reklámozza magát a gugli króm és nem erőltetné rá magát a felhasználóra mint az IE



    és ezt mivel lehet akkor magyarázni?
  • fergusonpapa
    #7
    mi ebben nekd eröltetés??nagy dolog nem pipálod be =) mégha magától települne megérteném de igy?!
  • Armagedown
    #8
    a legtöbben csak Nexteznek , nekik felmegy ha nem figyelnek
  • aronvirginas
    #9
    Ezek az agresszív trójai stílusú terjesztési módszerek valóban visszatetszőek, csak egy vérfanboynál nem veri ki az ilyesmi a biztosítékot. És olyanok is vannak, melyek figyelembe sem veszik a pipát, például a Yahoo Messenger telepítője akkor is felteszi a Yahoo Toolbart, ha történetesen eltávolítod a pipát.
  • tricky
    #10
    van egy jó válasz erre

    ezt valaki már megfogalmazta előttem
    és igaza is volt.

    1. van olyan felhasználó aki telepítéskor csak next next next és végül ok-t nyom

    2. és van olyan felhasználó aki telepítéskor gondolkozik is

    nálam ok hogy nem telepítem, de van sok aki alig ért a komputerhez és csak az 1-es alapján telepít.
    erre is alapoznak a krómnál, amikor beleépítik más programok telepítőjébe
    kérte valaki őket?
    ha akarom, majd le töltöm a hivatalos oldalról
    ha meg nem, akkor ne ajánlgassa már magát
    úgy se használnám krómot
    jó nekem az Opera is.
    az Opera 1995 óta létezik az FF csak 6 éve
    a króm meg 2008 szept. óta leledzik a köztudatban

    lényeg a lényeg, hogy nem lenne most olyan amilyen sem az FF sem az EI 9 sem a króm ha nem jön létre anno az Opera

    rengeteg dolgot elloptak belőle

    ez nem is volna baj, csak ne ékeskednének más dicsőségével...
  • tricky
    #11
    bocs, javítok, 1994 óta létezik az Opera

    Opera.com
  • aronvirginas
    #12
    "van sok aki alig ért a komputerhez és csak az 1-es alapján telepít.
    erre is alapoznak a krómnál, amikor beleépítik más programok telepítőjébe"

    A Chrome bevallottan az 1 bites usereket célozza, ez lesz a jövő Internet Explorere...
  • psishock
    #13
    Opera fanboyok:


    tényleg vannak olyan megszállottak mint az Apple fanatikusok, ha a szent böngészőjükről esik szó, bármilyen topikot olvasok. :)
  • [HUN]FaTaL
    #14
    Az ilyen felhasználó idióta, ki nem szarja le? Nehogymár ez legyen a mérvadó mindenhol, hogy a töksötét emberek mit csinálnak.

    Aki nem ért a számítógéphez, ne telepítsen programokat. Sajnos telepítenek, miattuk van milliós botnet és spamhálózat az Interneten, feltelepítenek minden szart mert csak a nextet meg az okét ismerik.
  • tricky
    #15
    nem szent böngésző, de az FF és IE és a króm se más tollával ékeskedjen
    találjon ki ő maga is valamit, ne csak lopjon
    vagy dolgozzanak össze és építsenek egy igazán profi böngészőt
    de erre sosem fog sor kerülni
  • artschi
    #16
    "1. van olyan felhasználó aki telepítéskor csak next next next és végül ok-t nyom

    2. és van olyan felhasználó aki telepítéskor gondolkozik is

    nálam ok hogy nem telepítem, de van sok aki alig ért a komputerhez és csak az 1-es alapján telepít.
    erre is alapoznak a krómnál, amikor beleépítik más programok telepítőjébe
    kérte valaki őket?
    ha akarom, majd le töltöm a hivatalos oldalról"

    Totál egyetértek.
  • Narxis
    #17
    Szerintem te vagy az a szerencsétlen aki korábban azt írta, hogy a VERZIÓSZÁMOT reklámozza. Erre írtunk többen is, hogy a verziószám sosincs feltüntetve a Chrome-nál. Azt meg senki, de legalábbis a többség biztos nem tagadta, hogy reklámozzák magukat. Amúgy meg ezt nem ingyen teszik. Itt pl. a Piriform ami a remek és ingyenes CCleaner-t fejleszti, kap egy zsák pénzt ezért. Ebből mi felhasználók csak profitálni tudunk mert továbbra is ingyenes marad és talán még jobb is mint volt. Ha meg nem tetszik akkor töltsd le a SLIM verziót. De ezen sírni, hogy telepítéskor kettővel többet kell kattintani a világ legretardáltabb szokása.

    Aki meg olyan retardált idióta, hogy nem figyel telepítéskor meg is érdemli, hogy minden szar felmenjen a gépére. Aki ennyire hülye az informatikához annak nem való számítógép vagy bízza egy hozzáértőre a számítógépét.

    Reklámot még a postaládádba is kapsz, mit csinálsz? Megvered a postást mikor nem is ő hozza?
  • Penge4
    #18
    1. Ez jogos, de ez még nem ok arra, hogy egy multi az emberi butaságon és tudatlanságon kapaszkodjon fel. Ha neki joga van erre, akkor ezzel az erővel én is belenyúlok majd mindenki farzsebébe és ahol találok pénztárcát azt megtartom. Mi a különbség? A te elméleted szerint nem követek el bűnt, mert aranyszabály, hogy ott nem tartunk pénztárcát.

    2. A linkelt kép még az enyhébb változat. A múltkor olyat találtam, amibe én magam is belezavarodtam, közvetlenül a licenszfeltételek után egy újabb ablak a Chrome ajánlgatásával (pipa nélkül!!!) majd alatta a "Back" "Next" és "Cancel" gombok fölött: "Decline" "Accept" a "Decline" természetesen kiszürkülve.

    Volt a sarokban 8-as betűtípussal egy kék hivatkozás "Advanced" néven, erre kattintva felugrott egy popup és ki lehetett választani a komponenseket, köztük a Chrome-ot.
  • Penge4
    #19
    Remélem azzal azért tisztában vagy, hogy hírportálok többnyire a főverziókat szokták megírni. Nem az alverziókat, hanem a főverziókat.

    Maximum valami magas beosztásban lévő böngésző fan esetén van az, hogy vagy lehozzák, hogy Firefox 3.6.0.4 biztonsági javítás, illetve "Megjelent az Opera 11.01"

    Ezen kívül szinte mindig csak a főverzióugrásokat veszik figyelembe, ezen felül még sokszor magát a programot sem ismerik, előfordul, hogy még csak screenshotot sem láttak róla, csak rákeresnek a specifikációkra és beírnak párat a "What's new" alól.

    Ezek azért sokat számítanak.

    1. Chrome-nál kéthavonta beírják, hogy megjelent az n+1 verzió.
    2. Mivel a cikkírókat karakterszámban is fizetik (meg ugye ki is kell tölteni valamivel a cikket, hogy hosszabb legyen egy tweetnél) valóságos regényt írnak arról a 3-4 periférikus funkcióról, ha ez nem elég még beraknak 2-3 screenshotot, hogy mennyivel teljesít jobban Peacekeeperen, Sunspideren és V8-on.

    Azért ez is sokat számít.

    Más böngészőnél pedig még olyanokat is kihagynak, mint 11.10, vagy 11.20
    Majd ha megjelenik a 11.50 hardvergyorsítással, szentelnek neki egy cikket, de azt is csak azért, hogy teszteljék majd a legújabb Chrome-mal.
  • gothmog
    #20
    Idióta vagy sem, a statisztikában megjelenik, mint króm-júzer. A neten meg mindenki a statisztikára veri. Bár, ki tudja. Láttam már olyat -nem is egyszer- hogy fent volt a króm, meg mellette mondjuk az ff, aztán kérdeztem az illetőt, hogy -ha így együtt használja- melyiket érzi jobbnak, illetve miért használ kettőt. Aztán kiderült, azt se tudta mi az a színes gombóc ott, mire való és mikor került oda. (nyilván egy ilyen next-next-finish telepítésnél)
  • aronvirginas
    #21
    Nagybátyám gépén én is megtaláltam a Chrome-ot egy karbantartás alkalmával és ő is így reagált, azt sem tudta mi az és mikor került oda. Még alapértelmezett böngészőnek is be volt állítva, de mindig bezárta és megnyitotta az Internet Explorert (sosem sikerült rávennem, hogy más böngészőt használjon, egy idő után nem is próbálkoztam vele).
  • tricky
    #22
    *18
    *19

    *Narxis* na ki a szerencsétlen akkor?
  • [HUN]FaTaL
    #23
    Rengeteg innovatív funkciója volt az operának, de ennyi erővel ma már ő is lopkod. Lásd ablakfejlécbe tett fülek.
  • [HUN]FaTaL
    #24
    1. Minden multi ezen kapaszkodik fel, lásd: Apple.
    2. Operáról is szokott cikk lenni, legalábbis a szakmai oldalakon.

    Chromeban sincs még hardveres gyorsítás csak kísérleti jelleggel. Amúgy most, hogy az Opera megkapja az urlfilter apit talán végre lesz hozzá normális adblock és akkor újra azt fogom használni. De ez az inis baszakodás szerintem szar, a noads meg tiszta bughalmaz.
  • [HUN]FaTaL
    #25
    Én leszarom a statisztikát is, azt használom, amelyik a legjobban megfelel az igényeimnek. Leszarom ám, hogy melyik böngészőt hányan használják :D Amúgy rengeteg user pedig nem jelenik meg a statisztikában, az Operát is többen használják, csak a hozzáértőbbek szűrik rögtön ezeket a vackokat, nomeg ott van még a sok szar oldal, ahol IEnek/FFnek kell maszkolni a böngészőt, akkor pedig azt a statisztikát gyarapítja.
  • FoodLFG
    #26
    Én már a Firefoxos híreket nem is olvasom. Minek.
  • cousin333
    #27
    "Az összes konkurensünk részt vesz az online reklámüzletben, a Firefox viszont csak a felhasználóé."

    Azért vicces ezt olvasni egy olyan vállalattól, ami bevételeinek kb. 99%-át a Google-lel kötött keresőszerződés alapján szerzi. Az meg, hogy a Google miért fizet a keresések után szerintem elég nyilvánvaló.

    "A Firefoxnak viszont kitűnő híre van, a célunk, hogy ez meg is maradjon"

    Híre mindig is volt, de mostanában egyre rosszabb. Hírnévből meg nem lehet megélni, nem tudom, miért a fejlesztők számával állítják szembe. Amúgy az Opera azért több mindent is csinál azzal a több emberével.

    "Korábban senki, még a Mozilla munkatársai sem tartották lehetségesnek, hogy a Firefox megtörheti az Internet Explorer egyeduralmát. Most évekkel később ugyanez a helyzet, csak a Microsoft helyett most a Google-lel és az Apple-lel kell szembenéznünk."

    Hát pedig helyzet eléggé megváltozott. Annak idején volt a se nem biztonságos, se nem gyors, se nem okos IE, meg esetleg a Mozilla és az Opera azoknak, aki hallottak róluk. Ma azért sokkal elterjedtebb a net, és igen komoly küzdelem bontakozott ki a böngészők között. A lelkesedés meg a hype viszont erősen alábbhagyott. Ráadásul nem a Chrome meg az Apple az ellenfél, hanem már ők is, mert az IE is visszatért. Meg azért az Opera is itt van jó ideje, de már nem évről évre bukdácsolva, hanem masszívan nyereségesen.

    "Az amerikai cég egy komoly előnnyel mindenképpen rendelkezik a riválisaival szemben: a Windowsnak köszönhetően könnyen elterjesztheti az új böngészőverziót."

    Először is az IE9 csak Vistán és Win7-en megy, amik még mindig kisebbségben vannak az XP-vel szemben. Másodszor: lám, az IE6-ot is milyen hamar sikerült leváltaniuk... :P

    "Ennek a stratégiának köszönhető, hogy idén már négy böngészőverzió fog megjelenni."

    Ez így önmagában nem jelent semmit, bár a munka látszatát jobban fenn lehet tartani...
  • B0nFire
    #28
    "Aki nem ért a számítógéphez, ne telepítsen programokat. Sajnos telepítenek, miattuk van milliós botnet és spamhálózat az Interneten, feltelepítenek minden szart mert csak a nextet meg az okét ismerik."

    Védelmembe kell vennem az 1 bites júzereket, mert erre a next-next-ok telepítgetésre is a Microsoft szoktatta rá az emberkéket. Ők kommunikálták, hogy az a cél, hogy minél egyszerűbbé váljék egy-egy program telepítése és használatba vétele. Szépen le is butították. Anno még a gépet újra kellett indítani minden telepítés után, ma már ezt sem kell. Van nekem olyan programom, hogy úgy kell megadni kézzel az elérési útvonalat, mint DOS-ban "D:\PROGRA~1\..." mert máskülönben a C: gyökérbe telepíti, mert még Browse gomb sincs a telepítőben, amivel ki lehetne választani, hová telepedjen. Még 3.11-es Winre lett írva, de Win7-esen is kitűnően muzsikál.

    Szóval ezeket a dolgokat szándékosan megkönnyítették, mondván: ne is kelljen a júzernek semmit sem csinálni, csak a next-next-ok-ra kattintgatni, és már birtokba is veheti a programot. 10 éve ez folyik a csapból. Most ezek után nem lehet hibáztatni ezeket a felhasználókat, szokásukká vált a gondolkodás nélküli telepítés.

    Emellett a hátsó szándék mindig is az volt, hogy ha már az embereket rászoktatják erre, akkor majd később efféle "árukapcsolással" rájuk lehet erőltetni mindenféle programot. Valamelyik nap dolgoztam egy srác gépén. A FF ablakának a felét elfoglalták a túlbárok, és fogalma nem volt róla, hogy kerültek oda, vagy hogy hogyan lehetne őket eltüntetni.
  • Zoliz
    #29
    Félő hogy a Firefox hátracsúszik az utolsó helyre, mert az IE9 is nagyon jó lett.. A Firefox talán már csak az Operánál jobb.
  • Elemir
    #30
    illetve a számítógép nem a számítógépekhez értőké, mi/ők vagyunk/vannak kevesebben.

    Azaz user biztos fejlesztések kellenek, melyek egyszerűek. Nekem ne mondja senki, hogy az a jó, hogy millió dolgot neked kell megadni és érteni is kell hozzá. Minek? A PC már rég nem a "kockák" privilégiuma...

    Én úgy gondolom, hogy kell user oprendszer, kell "kocka" oprendszer, pro, stb.
    E szerint legyen maga az oprendszer, és ne profilban legyen csak ilyen. Én ebben látom a kiutat.
  • sanyicks
    #31
    Néhány hónapja nem te mondtad, hogy a linux mekkora fos nem lehet csak úgy az oldalakról lekattintani egy telepítőt (pedig egyébként de a népszerűbbekhez) és alapból a repositoryk(biztonságos ellenőrzött program tároló) használatára állt rá? :D
  • sanyicks
    #32
    LOL az ff közelében sem volt soha az operának, az opera a chrome-al harcol sebességben (képességekben nincs hasonló), ie9 meg csak közepes szintre jött fel az ótvarfos szintről a firefoxot megelőzve. Az opera az ff-nek és a ie9-nek is egy távoli álom.
  • Egerwin
    #33
    Vicces vagy
  • B0nFire
    #34
    Néhány hónapja nem hiszem. Van már több mint egy éve is, ha nem több, hogy Linuxot próbáltam; és nem tetszett, akkor ki is fejtettem, miért. A telepítést éppen nem kifogásoltam, ha jól emlékszem. Volt egy rakás más dolog, ami miatt nem tetszett. Többek között az, hogy egyáltalán nem felhasználóbarát. És ez is azt erősíti meg, amit itt most leírtam: az emberek használni akarják a gépüket, nem beállítgatni. Az a jó, minél hamarabb és egyszerűbben települ és használható valami. Erről beszéltem. A Linux ettől még nagyon távol van.

    1 bites nem vagyok, mert azért elég sok mindenhez hozzá tudok tudatosan piszkálni, de kockulni sem szeretek egy bizonyos pontnál jobban. Nálam a gép eszköz, nem pedig cél. Semmi kedvem kódokat fejtegetni, kernelt fordítani, meg registryt hekkelni. Ezt tegyék meg helyettem a szakemberek. De azért a telepítésnél kiveszem a pipát onnan, ami nem kell.

    A másik dolog, hogy a userek 99%-a még mindig nem érti, ami angol nyelven oda van írva. Nem érti, mert az iskolában még oroszt tanult, de azt sem tudja, és nem tudja, mi van odaírva. Kész. Ne vegyétek kézenfekvőnek, csak azért, mert ma már általános iskolában tanítják. Régen nem volt ilyen. Ahhoz meg, hogy lefordítsa, meg kéne nyitni a fordítót, betűnként bemásolni a szöveget... kell a macera? Dehogy kell. Inkább hagyja alapértelmezetten felmenni a kapcsolt árut.
  • mousee
    #35
    Egyáltalán nem kötekedésképpen, de a felhasználóbarát szerintem nagyon relatív, inkább itt a megszokás kérdéséről van szó.
    Anyám netbook-on chat-el, netezik, jútúbozik, ímélezik (mail kliensel), skype-ol, pidginel, képekből csinál montázsokat, múlt héten tanítottam meg, hogy audacity-vel hogyan kell csengőhangot csinálni jútúb videóból (vagy csak egy részéből). Ma már ott tart, hogy a programokat is ő telepíti/szedi le ha kell neki.
    Ubuntu 10.04 van a gépén, semmi gondja nincs vele. Leült az én win7-es asztali gépem elé (játszottam vele épp, akkor léptem ki a játékból :P), és arra azt mondta hogy logikátlan szar, próbálta feltelepíteni az audacity-t, de "nem talált telepítés opciót a menüben".

    Nagyapám a régi asztali gépemet kapta, jól összerakott ketyere szintén ubuntuval. Skype-olnak, családfát építenek rajta nagymuterral. Mama recepteket keres vele a neten, papa kapcsolási rajzokat. Próbálják összeszedni az régi ismerősöket a neten, iwiw-en.
    Kérdeztem hogy van-e valami gond vele, válasz: semmi, tök jó gyors, szintén ubuntu.

    Kedvesem egyetemista, főleg office use-ra használja a netbook-ját, teljesen meg van vele elégedve. Eleinte win7 volt a gépén (office 2k7 miatt), idáig dual-boot-ban volt, de mivel 3 hónapja nem loggolt be windowsba, megkért hogy "tüntessem el a választót a gépéről, neki nem kell a régi lassú szar". Ubuntu.

    Én a 7.04 óta tesztelgettem, 8.04 óta aktívan használom a gépemen az ubuntut videódigitalizálás és vágásra, hangvagdosásra, fényképek retusálására, netezésre. Ha játszani akarok, akkor meg reboot, és át windowsba. Játékokon kívül mindenre jó az ubi.

    Ezekkel a példákkal arra szerettem volna rámutatni, hogy te, aki windowson nőttél fel, és azt tapasztaltad, hogy a windows a logikus és júzer frendli, neked a linux nem az. Viszont pl anyám, aki azt se tudja kb hogy mi az a windows, neki a win logikája baromság.
    De az, hogy ne lenne user friendly... ezt kikérem magamnak. Ez csupán megszokás kérdése.
  • mousee
    #36
    És ami még kimaradt:
    Jó pár irodai konfig (4 irodányi), amiket még anno XP-re terveztek (512 rammal, celeron procial, stb, gondolom ismerős kategória), amik szintén (lehetőségekhez mérten átalakított) ubival vannak használva. Régi kiselejtezett p3-ason fej nélküli nyomtatószerver, és fájlmegosztások, igény szerint. Debian.

    Ismerős, akinek magánvállalkozása van, szintén teljes megelégedettséggel használja hasonló kategóriás gépén.

    Ismerősök ajánlásával rengeteg régi pincében porosodó gép életre keltése (akiknek nem telik újra) azoknak, akik csak chat/internet-re használják a gépüket. A legrégebbi gép egy kis faluban lévő p2-es volt 450Mhz-s procival és 128 mega rammal. Arra is találtam megoldást, azóta áldják a nevemet, hogy dejó-dejó, végre van gép a házban, nem maradnak le semmiről mert ott a Zinternet.

    A titok szerintem mindössze annyi, hogy:
    1, jól be kell tudni lőni a rendszert (ehhez kéne ugye a szagember, aki mostanába hála a next-next-finish generációnak köszönhetően powerusernek hiszi magát ha tudja hogy mi az a registry).

    2, ami még ennél is fontosabb az az, hogy ha a user kérdez, akkor normálisan válaszolsz neki, és elmagyarázod hogy mi, miért, és hogyan történik. Nem nagyképűen elhajtod a faszba mindenféle nagyarcú rizsa szöveggel.

    Anno openoffice-ra való átállásnál is sok volt a kérdés, meg lettek kérve a userek (köztük bnőm is) hogy írja fel szépen, milyen opciókat nem talál amit használt az ms office-nál. Előkerestem neki, megköszönte, azóta semmi gond nincs. Ha baja van, akkor keresünk rá megoldást.
    Irodákban kicsit keményebb volt a helyzet, mert ott van a mancika típusú power office user, aki megtanulta hogyan kell wördözni (nem szöveget szerkeszteni...wördözni), de ha neki is szépen nyugisan elmagyarázod hogy mit hol talál, akkor nem lesz gond.
  • Komolytalan
    #37
    Flash player 2 féle van: IE/többi. Szóval ahhoz a FF fejlesztőinek semmi köze nincs, hogy a flash player mit tud, mert azt az Adobe gyártja, és ugyanazt használják mint a többi böngésző(-IE). FF fejlesztők csak annyiról tehetnek, hogy mióta teszteletlenül berakták ezt a zseniális plugin-containeres f.szságot, azóta minden, addig működő flashes oldal szarrá fagyja magát, de ha az ember kikapcsolja hogy ennek külön szála legyen, akkor működik minden mint régen.

    Egyébként 3D támogatás lesz a flashben, először fel kell hozzá tenni egy incubator playert - ami tetű lassú, de működik, próba után érdemes visszacserélni a release playerre - , majd lehet játszani itt pl. az autós demóval.
    Más kérdés hogy ez a jelenlegi flash tartalmat nem érinti - ahogy a 10.2-es StageVideo sem érinti a régi videolejátszókat. Ha majd megjelenik a 11-es player, és az ahhoz való fejlesztőeszköz, és készítenek vele 3D cuccot, akkor lehet örülni és játszani a platformfüggetlen 3D gámákkal mactől PCn át linuxig mindenen.
  • [HUN]FaTaL
    #38
    "Szóval ezeket a dolgokat szándékosan megkönnyítették, mondván: ne is kelljen a júzernek semmit sem csinálni, csak a next-next-ok-ra kattintgatni, és már birtokba is veheti a programot. 10 éve ez folyik a csapból."

    Ha ezt mondja egy cég, az nem azt jelenti, hogy semmit nem kell elolvasni a mi a képernyőre van írva.
  • [HUN]FaTaL
    #39
    "és fogalma nem volt róla, hogy kerültek oda, vagy hogy hogyan lehetne őket eltüntetni."

    Pedig a toolbarokat könnyű eltávolítani, általában van eltávolítójuk.
  • [HUN]FaTaL
    #40
    Operánál?:DDDDDDD

    Szerintem rakj fel egy Operát...