33
  • gforce9
    #33
    Epikürosz? ... ja.... akinek más véleménye volt mint neki, az rögtön hülye volt, meg "ülj le fiam egyes" és hasoloó finomságok... értelmes ember ilyet nem ír...
  • Doktor Kotász
    #32
    Túl idealista vagy. Nem a fehér ember ad afrikainak fegyvert az ásványkincsekér. Az ásványkincsekért pénzt adnak, és ők vesznek rajta fegyvert, mert más afrikaiak szintén megakarják szerezni az ásványkincseket.
  • kissssss
    #31
    oké légy szíves dobj már egy linket arról a topikról ahova értelmes ember módjára írt.

    köszi
  • lenox01
    #30
    OFF
    Nagyon kemény ez a fórum, a hozzászólások elég nagy része erre a hülyeségre megy el (az egymás fikázása baszogatása)
  • okosan gyerekek
    #29
    Epikürosz az egyik legértelmesebb tag volt itt.
  • okosan gyerekek
    #28
    Plágiummal vádold az édes anyádat, amiért a világra hozott! Ilyen kijelentést pusztán abból, hogy valaki azt állítja, hogy tudósoktól(?) függetlenül(!) jutott azonos vélekedésre, szellemi ötlet lopásával vádolni ólomsúlyos. Jelenlegi tudományos ismereteink szerint az, hogy valaki valamit kitalált, akár kijelentett a nagyközönségnek semmilyen szükségszerűséget nem hord magában arra nézve, hogy más a jövőben attól függetlenül kitalálja, jusson azonos álláspontra. Összegezve, vérlázító, hogy még pofátlanság pofátlansága, hogy felkiáltó jellel zárod a hsz-t, hogy az márpedig max. plágium lehet(!!!!!). Jó pofán verést érdemelném ezért a mérhetetlenül arcpirító spekulációért, másképp fogalmazva prejudkációért, megint másképp előítéletes, MÉG A TE sérelmed firtató kijelentésért.
  • Zoliz
    #27
    Mán az MSN bevette a mARSOt is.. Micsoda új pilyac.
  • Amergin
    #26
    Gyerekek fórum halottról vagy jót vagy semmit
  • kissssss
    #25
    azért mert nem tartotta be a játékszabályokat.
    1.pofátlan 2.beképzelt 3.semmirekellő 4.surmó volt, ha valaki értelmesen szólt hozzá azonnal seggfej módjára el kezdet személyeskedni és provokálni, azt kapta amit megérdemelt.

    (nem kár érte)
  • Merces
    #24
    ...de ő volt, nemértem én se miért bannolták....
  • EnxTheOne
    #23
    Régebben olvastam hogy amikor "felfedezték" az áramot, valami hasonlót mondtak:" Szép, szép, de mi értelme van?"
  • NEXUS6
    #22
    Amúgy, hogy milyen összefüggések vannak az pl a Traffic c. film is megvilágítja kicsit.

    Amikor az apa kérdezi díler egyemista sráctól, hogy hogyan merte ilyen lepra feka környékre hozni a lányát? Akkor a srác a maga huszonéves fejével meg felvilágosítja a fődoktorfőbíró urat, hogy ne legyenek illúziói, mert ha ugyan ez fordítva történik és megjelenik az ő szép kertvárosi környékükön néhány feka, hogy jópénzért venne anyagot, akkor bizony félórán belül kerülne is elő, és félév múlva, ha a fekák sok pénzzel járnának oda anyagért, már senki nem melózna, mert mindenki abból élne.

    Ez van Afrikában is, persze van felelősségük nekik is, gyilkolni azért még sehol nem kötelező, erre nem hivatkozhatnak, sehol nincs leírva, hogy ha ott a fegyver, akkor használni is kell. De sajna a mi kezünk sem tiszta.
  • Dredd
    #21
    rossz hírem van: ha hagyná a hatalom, a fehér ember is ugyanúgy gyilkolná egymást, mint a feketék afrikában. nem lehet sem "felvilágosítani", sem "felszabadítani" őket, lévén most szabadok, a gyarmatosítókat kirúgták, kiverték mindenhonnan. és ne legyenek illúzióid arról, mit csinálna mondjuk egy Slota-féle szlovák kommandó az egyszerű magyar emberekkel, "parasztokkal"...
  • csimmasz
    #20
    Bingó!
    Egy kis fegyver ide,cserébe ásványkincsekért,egy kis fegyver oda ritka földfémekért,valamint benyögni hogy a másik törzs anyázott!
    Enyi, kész is az üzlet!
    Ja utánna meg lehet küldeni a humanitárius segélyeket, amiből szintén meg lehet gazdagodni!
    Nincsenek véletlenek!
  • pasi29uk
    #19
    Túl értékesek Afrika bizonyos részei ahhoz, hogy kiemeljék a föld tetején rohangászókat sárból... hasznosabb (el)adni nekik a fegyvert.
  • B0nFire
    #18
    "Afrikában azért éheznek, mert egymást lövöldözik, és ennek része, hogy az ellenség (rivális rablóbanda) területén a parasztokat legyilkolják, elüldözik, hogy az ellenségnek ne legyen mit ennie."

    Erről beszélek! Ölik egymást, de miért? Fel kell szabadítani őket és felvilágosítani. Ja, hogy kibicelni könnyebb? Pedig ennyi pénzből értelmes dolgot is csinálhatnának.
  • Doktor Kotász
    #17
    A szondát fellővik 20-30 millió dollárból, de ezer agytrösztöt fizetni egy évig, akik a szonda adatait elemzik lehet, hogy többe kerül. Ebből én arra következtetek, hogy nem biztosak abban, hogy marad a NASA létszáma. Most találtak nekik tennivalót, fizetni is tudják a költségvetésből, de lehet, hogy a jövőben nem akarnak ennyit költeni az űrkutatásra.
  • Doktor Kotász
    #16
    Szerintem nem volt olyan súlyos Karakán, hogy kitiltsák.
    Egyébként nem ő volt régen az Epikürosz?
  • Doktor Kotász
    #15
    Afrikában azért éheznek, mert egymást lövöldözik, és ennek része, hogy az ellenség (rivális rablóbanda) területén a parasztokat legyilkolják, elüldözik, hogy az ellenségnek ne legyen mit ennie. A kontinens az eltudná látni őket élelemmel, így egyik fejlett államnak sem kötelessége, hogy etesse őket.
  • B0nFire
    #14
    De minek kell oda menni, most komolyan! Ennyi pénzért. Tudják, hogy nem lakható, nem is volt az soha, életnek rajta nincs nyoma. Akkor minek beleölni ezt az irdatlan pénzt, miközben meg Afrikában éheznek az emberek!
  • pasi29uk
    #13
    Építeni kellene belőle egy gigantikus napvitorlás dinamót
  • NEXUS6
    #12
    Kösz ez jólesett, kicsit helyreállt a lelki egyensúlyom, most kaptam egy másik fórumon ugyan is egy kis köpködést, "mert megérdemlem!":D
  • Grr1234
    #11
    NEXUS6 szerintem egyáltalán nem idegesítő... :)
  • EnxTheOne
    #10
    Na, majd mennek bányászni a Merkúra ha ocsó' lesz a nafta az űrhajóba.
  • teddybear
    #9
    Te is ki akarod tiltatni magad? Karakánnak sikerült elintézni, hogy mindenkinek elege legyen belőle...

    Egyébként meg ez az ötlet is rég felmerült a szakértők körében, nem új dolog. Szóval, max. plagonizálásról lehet szó...
  • NEXUS6
    #8
    Vazze, vazze, vazze, tuttam!

    Lekellet volna védetnem az ötletet, mint ahogy karakán szokja, és már rég meglenne a noble díj.

    Ki volt az! Ki lopkodja az ötleteket!?
  • IMYke2.0.0.0
    #7
    Egyetértünk - tekintve, hogy 12 évvel ezelőtt az a pénz még többet ért, mint most...
  • Szefmester
    #6
    "A terek szerint a szonda egy évig marad pályán, 730-szor repülve körbe a bolygót. Ha a Messenger állapota és a NASA költségvetése megengedi, akkor a küldetést meghosszabbíthatják."

    Ennyire szűk lenne a költségvetésük hogy egy már fellőtt objektum megfigyelése és a beérkező adatok elemzése túlzott kiadás lenne? Ez a költség szerintem messze a töredéke annak amibe a szonda és a kilövése került. De javítsatok ki ha tévedek.
  • nagypite
    #5
    ez volt a national geon, a Merkúr vaószínűleg egy nagyobb bolygó megmaradt magja
  • NEXUS6
    #4
    Amúgy az jutott az eszembe, hogy a Merkúr összetételére esetleg nem-e az a magyarázat, hogy gyakorlatilag egy napközeli gázbolygó magja, amiről a Nap az évmilliárdok alatt már lefújta a könnyebb elemekből álló atmoszférát. Egy bolygócsontváz.
  • NEXUS6
    #3
    A kínaiaknak, vagy az é-koreaiaknak biztos van, és ha kilőjük az űrbe, legalább nem fenyeget az a veszély, hogy nehogy ....
  • Molnibalage
    #2
    Azokhoz a szondákhoz felhasznált hasadóanyag szinte teljesen elfogyott és a Hidegháború óta nem is gyártják.

    A Cydonia blogon olvass vissza egy kicsit.
  • mad mind
    #1
    Én csak laikus vagyok, de nem lett volna jobb egy nukleáris szonda, mint a voyager?