60
Papírsárkány eregetés
  • Teppik Amon
    #60
    Persze, csak gyorsan kell futni amíg eléri a kellő magasságot :D
  • jackoneill90
    #59
    A boltból elfogyott. Csináltam egy deltoid formájút. Csak még a röptetés nem megy. Mi a trükkje? Akkor is repül ha nincs földközelbe szél?
  • Teppik Amon
    #58
    igazából nem bonyolult. Boltba megveszed, leülsz és összejátszod hogy melyik rúd hova jön. Adja magát. Aztán szétszeded és kiviszed a helyszínre. Ott megpróbálod összerakni..sokadszorra sikerül és örülsz neki :D
  • jackoneill90
    #57
    Hogy lehet megépíteni? Tudtok linkelni párat?

    Nekem is kell egy ilyen légijármű
  • Teppik Amon
    #56

    a többit így:
    3as
    ott repül
    földközelben
    támadni akar

    jó móka volt, szerencsénkre jó szeles lett a hétvége :D
  • tigeroo
    #55
    lájkolom


    amúgy énis sikeresen besóztam minden közeli ismerősömet a sárkánnyal :)
  • VRSDM
    #54
    most jöttem hazafelé autóval (bmx ugratni voltunk) és láttam a város tövében lévő domb tetején néhány vitorlát. mondom ezt megnézzük hazafelé útbaejtem.
    és láss csodát.
    egy általános iskola alsós osztálytársammal futottam össze, aki épp fennt sárkányozott a hugicával. dombtető. naplemente. sárkány. panoráma. kéremszépen kell ennél több? :)
  • Bruk
    #53
    :D*
  • Bruk
    #52
    Képet D
  • tigeroo
    #51
    nálunk amilyen szél volt mostis a kocsordi határon tuti elbírna egy fényképezőt a szerkezet
  • tigeroo
    #50
    fú gyerekek a teszkoban vettem egy ezresért fasza vászon papírsárkányt, a merevítés bírja a strapát, a zsinórt kicsit rövidnek találtam, de nagyon fasza volt

    TESSÉK KIFELE MENNI A HATÁRBA/MEZŐRE/RÉTRE ÉS NYOMATNI
  • Shortstop
    #49
    Olyanra gondoltam már hogy jó hosszú "kötéllel" felengedni és fényképezőgéppel képeket csinálni ami rá van szerelve. Ki kellene vitelezni....
  • Bruk
    #48
    Az első egy ilyennel jól festene.
    Ebben a méretben szerintem el is készítem.
  • VRSDM
    #47
    dekatlonba akkor is buziságokat írnak rá mindenre.
    láttam minap squash ütőt (remélem jól írtam) rá volt festve nagyba...
    " PERFECT BALANCE " ... most valami vagy egyensúlyban van vagy nincs. tudtommal. persze biztos van tökéletes egyensúly is. vagy eleve :S mindegy. off. dekatlon meg sok jót árul és sok szart. jól eladva.

    ettől a sárkány még persze jó :)
  • pxxl
    #46
    sztem "2D-s" az amelyik #10, vagy a hagyományos deltoid forma. nem ilyen összetett térbeli
  • VRSDM
    #45
    nem kötekedek de van kétsdés sárkány is?! :)
    amúgy egészen pofás kis teste van. majd írj véleményt ;)
  • tigeroo
    #44
    váó, nagyon jó :)))

    (tervezem hogy 2zsinórost fogok énis venni, meglátom mennyire jön meg a társaság kedve)
  • Teppik Amon
    #43
    nekem egy dekatlon esett útba. Vettem egy fasza 3D-s sárkányt, kíváncsi leszek rá :D Vasárnap lesz a röptetés ;)
    deka
  • tigeroo
    #42
    nnnna ezt énis néztem, deö én maradok a házisárkánynál
  • pxxl
    #41
    jó kis oldal :)
  • zorrobomber
    #40
    Itt
    Nem drága, szerintem. Főleg hogy bőven jó egy pufi- vagy sikló-sárkány is.
  • VRSDM
    #39
    'dunno

    ha valaki rájön (nyomozhatnánk páran) akkor engem is érdekelne nagyobb mennyiségben (rendelhetnénk többet közösen olcsóbbra is kijönne) ;) hozzuk össze :]
  • Vlala #38
    Kell.

    Hol lehet ilyet venni?
  • VRSDM
    #37
    a milyenek? ... ha a felhajtóerő nagyobb mint az önsúly akkor igen :)
  • Csirke4
    #36
    Az ilyenek fölbírnak emelni kamerát?:D
  • donatus13
    #35
    Én rendes sárkánnyal csinálom elég sűrűn sztem jó dolog mondjuk én ilyet vettem :) EZt
  • The Protector
    #34
    Nekem volt kiskoromban sárkányom.Próbáltam is reptetni de fel sem szállt pedig nagyon klafa volt.Apám meg azidőtájt halt meg így meg sem tudott rá tanítani.

    Szóval én nem is tudok sárkányozni.
    De szívesen kipróbálnám.
  • Bruk
    #33
    Igen, a keresztmerevítéssel jobb lenne. Éppen reggel, indulás előtt jutott eszembe az egyetlen hibája a sárkánynak: ha kap egy erősebb oldalszelet, akkor előfordulhat az, hogy kettéhajlik és ilyenkor nem árt egy kis ügyesség. :)
    A keresztmerevítést természetesen a két oldalsó bambuszhoz kell erősíteni, nem pedig a nejlonhoz.

    Megjött a kedvem az egészhez.
    Bambusz helyett a hurkapálca is jó szerintem. Meglátjuk, lehet hétvégén ki is próbálom.
  • Xing
    #32
  • ZilogR
    #31
    Boldog egyetemi éveim végén csináltam egy régi Ezermester Kiskönyvtár (?) könyv alapján egy Hargrave-féle dobozsárkányt (KÉP - ilyen, de ez nem az enyém)
    Elég sok időt eltöltöttem vele, de megérte. Kb. 60x60x120cm méretű volt, nagyon jól repült és hihetetlen könnyű lett a méretéhez képest (~850g és ~2m2 volt a szárnyfelülete).
    10x10mm-es fenyőlécekből és orkánból készült, nagyon strapabíró kis szerkezet volt.

    Sajnos csak kb. 70m 70-es damillal röptettem, de nagyon magas állásszöget sikerült vele elérni átesés nélkül, így olyan 55-60m magasságig fel lehetett engedni.

    A röptetőzsinórt mindig feszesre húzta, szinte pengetni lehetett és szinte hallatszott, ahogy nyúlik. Alig lehetett leszedni, mindig a zsinór mentén végig kellett menni és úgy lehúzni.

    Ezzel volt először olyan tapasztalatom, hogy a földközeli rétegekből ha kb. 40-45m-en kiemelkedik a sárkány, utána már nemigen lehet leszedni, abban a magasságban sokkal egyenletesebb és erősebb szeleket lehet találni.

    A készítés és egy-két tapasztalat leírva megvan még valahol, talán egy régi fotó is - de ez még a filmes-fényképezős korszakban volt és diákként nem igazán foglalkoztam a fényképezéssel már akkor. Lehet a gyerkőcöknek újra összedobok egyet ezen a hosszú hétvégén!
  • VRSDM
    #30
    szerencsére az utcám végén már domb van mezővel "heggyel" sziklákkal erdőkkel tavakkal patakokkal és a nap is süt :) nézelődök ki az ablakon énis szorgosan ^^
  • Teppik Amon
    #29
    Jajj kellett nekem beleolvasni ebbe a topikba! Dohhh. Most meg már azt nézegetem elég erős-e a szél egy kis kikapcsolódásra, felmenni a dombra. Sőt odáig jutottam hogy fel kéne hívni pár régi cimborát és piknikezni egyet a gyöpön a város mellett ;)

    rövid guglizás után:
    http://www.sarkanyereszto.hu
  • tigeroo
    #28
    szívemből szóltál tesó
  • pxxl
    #27
    hmm nem hülyeség, lehet a gyerekkel kimászunk majd a dombra azt eregetünk egyet :D csak nekem is kell mékelni valamit :)
    __

    bambusz nincs, de van egy kevés acél az is jóa?
  • VRSDM
    #26
    fontosak az ilyen apróságok.
    filléres költségek. persze elmenni megvenni, kimenni és játszani vele uncsi. 5perces játék.

    de ha otthon megépíti az ember, barkácsol vele, a tapasztalatok alapján javítja, fejleszti a saját konstrukcióját. akkor már egyből sokkal személyesebb és teljesebb az élmény. szintén fillérekből.

    nem kell ide háromdés mozi meg méteres plazma (a thai szopóskurvák maradhatnak azért) szóval én amúgy is szeretem az ilyen apró örömöket, amiket lassan már elfelejtünk teljesen. ergó tényleg köszi hogy van még egy baromság amivel elüthetem az időm (valójában haszontalan) :D
  • tigeroo
    #25
    hát bebaszna tényleg:)

    amúgy komoly, a társaságomban felhoztam a témát és mindenkinek felcsillant a szeme :) a gyerekkor egy elfelejtett kincse ez...
  • VRSDM
    #24
    amúgy tigeroo jó hogy csináltad ezt most.
    meghoztad a kedvet rendesen :))

    vicces látvány lesz az ország minden pontján borostás izzadt pólós IT guruk sárkány eregetése
  • Atkamon
    #23
    :D
  • VRSDM
    #22
    autóra csak így ofkorsz
  • tigeroo
    #21
    köszi, akkor méretezek majd 1 kicsit előtte :)

    #18: figyi, meggyőztetek. előbb megcsinálom a nejlonost,