94
  • farrvince
    #94
    Valentino,par dologban tudok segiteni.Az ipad alkalmazasoknal nincs korlatozas magyarorszagon...A szolgaltatorol nem tudok semmit.Magyar menu es billenytuzet nyelv is van ra!Nincs negativuma az ipadnak...
  • Valentino
    #93
    A szüleimnek szeretnék egy meglepetés iPad-et venni és mivel Írországban lakok, semmilyen tapasztalatom nincs arról hogy Magyaroszágon milyen lehetőségekkel illetve korlátozásokkal lehet az Ipad-et használni.

    Tudnátok segíteni ha van tapasztalatotok erről?

    1. Van-e korlátozás az AppStore letöltéseknél vagy minden App letölthető M.o.-on ami mondjuk Angliában is?
    2. Van-e olyan magyar mobil szolgáltató amelyik iPad-be való Micro-SIM kártyát kínál és ezt lehet-e csak feltöltéssel használni (havidíj nélkül)?
    3. Használható-e az iPad magyar billentyűzettel és magyar menü rendszerrel?
    4. Van-e bármilyen negatív tapasztalat az iPad Magyarországon való használatával kapcsolatosan?

    Előre is köszönöm ha valaki válaszol a kérdéseimre!
  • Ulkesh
    #92
    "De gondolom androidnál is vannak ilyen univerzális alkalmazások, amik elporoszkálnak itt is ott is. "

    Még nincsenek, a megfelelő API-t, amivel a későbbiekben készíthetők lesznek ilyenek, most jelentette be a Google http://mobilarena.hu/hir/fragments_api_android_alkalmazasok_tobb_kijelzomer.html

    "Ha viszont valóban csak 100 alkalmazás fut rajta, akkor az nyilván használhatatlan még."

    Természetesen ez nem így van, a hagyományos Android alkalmazások is futnak a 3.0-n, csak nem tudják kihasználni a képességeit (hardver, felbontás, tablet használat). Ugyanúgy, ahogy a sima iPhone alkalmazások sem az iPad használatra valók.
  • narumon
    #91
    "Soha nem ertettem, hogy miert kell egy musorujsagnak vagy imdbnek kulon app - ugyanaz a webes felulete, mindkettohoz kell kapcsolat, berakom bookmarkba es nem foglal helyet."

    Pedig sokkal kényelmesebb ezeket használni. Gyorsabb, kereshetőbb, és ami nagyon fontos, hogy rögtön tudok riasztást beállítani hozzá, így nem maradok le a műsorról. Ugyanez ebay esetében is. Az ebay app nagyon hasznos nagyon jól használható, hogy folyomatosan nyomon tudjam követni, hogy áll a bid.
  • nextman
    #90
    De gondolom androidnál is vannak ilyen univerzális alkalmazások, amik elporoszkálnak itt is ott is. A szétnyújtásnak persze nincs értelme.

    És nem mindegy, hogy az összehasonlításban úgy veszít valaki, hogy 400000-100000 ellen, mert úgy lehet.
    Ha viszont valóban csak 100 alkalmazás fut rajta, akkor az nyilván használhatatlan még.
  • Ulkesh
    #89
    "Tehát az a 65 ezer alkalmazás tuti biztos nem fut iphone-on?"

    Ez nem egyértelmű, mert függ az alkalmazástól, ha univerzális, akkor mindkét hardveren fut, a hardvernek megfelelő UI-t használva, de valóban van olyan iPades alkalmazás ami nincs iPhone-ra.

    "Mellesleg engem nem érdekel mire írtak egy alkalmazást, a lényeg, hogy fusson."

    Ha nem támogatja a képernyő felbontását, a hardvert és a felhasználói felület a 3,5-4"-ra készült smartphone alkalmazás szétnyújtása, azt sok mindennek lehet nevezni, csak jól használhatónak nem. Végül is futni fut (bár nem minden), csak éppen nem egy tabletet használsz, hanem egy 7-10"-os smartphone-t, hidd el, van különbség :D

    "Szerintem abból a 190 ezerből bőven lehet válogatni a tabletre, ilyen szempontból megtévesztő az összehasonlítás."

    Akkor tegyük hozzá az iPad 65 ezréhez a 350 ezer iPhone alkalmazást és ugyanott vagyunk, csak az ilyen összehasonlításnak nincs értelme, mert az iPhone-os alkalmazások ugyanúgy nem valók tabletre, mint a smartphone-os Android appok.
  • nextman
    #88
    Tehát az a 65 ezer alkalmazás tuti biztos nem fut iphone-on?
    Mellesleg engem nem érdekel mire írtak egy alkalmazást, a lényeg, hogy fusson. Szerintem abból a 190 ezerből bőven lehet válogatni a tabletre, ilyen szempontból megtévesztő az összehasonlítás.
  • Ulkesh
    #87
    "Nekem 70 alkalmazas van a telefonom, amibol 20-at azonnal torolhetnek es nem keresnem tobbet."

    Nem véletlenül ezt a 60-70 appot soroltam fel, ezeket használom gyakran, a többit én is törölhetném, de elfér és mindig bejátszik a "tetszik és valamikor még szükséges lehet" effektus :D

    "Soha nem ertettem, hogy miert kell egy musorujsagnak vagy imdbnek kulon app"

    Talán azért mert két teljesen eltérő dologról van szó? Vagy azért, mert egy weboldalhoz képest jelentős plusz szolgáltatásokat nyújt?
  • Dynamic
    #86
    "Soha nem ertettem, hogy miert kell egy musorujsagnak vagy imdbnek kulon app - ugyanaz a webes felulete, mindkettohoz kell kapcsolat, berakom bookmarkba es nem foglal helyet."

    Pedig egyszerű. Legalábbis iPhone-on nem tartom hülyeségnek. Próbáld meg a port.hu-n megnézni a műsort, utána próbáld meg mondjuk a TV24 alkalmazással. Zongorázni lehet a különbséget.
    Egyrészt nagyon hasznos, hogy direkt a készülékhez van optimalizálva az alkalmazás(nem kell zoomolgatni, scrollozgatni stb.), másrészt lényegesen hamarabb betöltődik és jóval gyorsabb, ami egy lassú kapcsolatnál igen jó dolog.
  • G_ArchAngel #85
    Azert ugye sejted, hogy a te eseted is orvosert kiallt?:)
    Nekem 70 alkalmazas van a telefonom, amibol 20-at azonnal torolhetnek es nem keresnem tobbet.
    A gepen 215 van, de ezek 2/3-a jatek es az asszonnyal ketten szedtuk ossze:)

    Soha nem ertettem, hogy miert kell egy musorujsagnak vagy imdbnek kulon app - ugyanaz a webes felulete, mindkettohoz kell kapcsolat, berakom bookmarkba es nem foglal helyet.

    (Mondjuk igaz, en igyekszek mindent a minimumon tartani, eleg rendszereto ember vagyok, sosem ertettem azokat, akik teleomlesztik az eszkozeiket vagy a desktopjukat mindenfele szarral.)
  • G_ArchAngel #84
    Nekem egy accounthoz van ket iOS eszkoz tarsitva, igy a szam nagyobb is lehet...
  • Ulkesh
    #83
    "Sorolj már fel légy szíves 60 féle alkalmazást, amiket érdemes telepíteni, ne csak a levegőbe beszélj, meg kamu statisztikai adatokat linkelj."

    Hát letöltve a gépemen kb. 1500 alkalmazás és játék van, a készüléken ebből per pillanat 125 db.

    Ebből ezeket használom elég gyakran:

    aNote - jegyzetfüzet (privát feljegyzésekhez és tennivalókhoz)
    HiCalc - számológép
    Navigon - navigáció
    RunKeeper - GPS tracker futáshoz, kerékpározáshoz
    Places - adott témában keres ki közeli helyszíneket (pizzázó, ATM automata stb.)
    Hungary - utazásnálhasznos cucc, a környéken lévő szállás- és vendéglátóhelyeket, látnivalókat, eseményeket lehet áttekinteni
    Smart City - Budapesti tömegközlekedési információk (menetrendek, útvonaltervezés stb.)
    Weather Pro - időjárás
    TV Forecast - a kedvenc sorozataimat tudom vele nyomonkövetni
    MobileRSS - RSS olvasó
    7Nap - friss hírek
    Filmtrailer - új filmek leírás és trailerei
    Moziműsor - az ami a neve :D
    TV2 - TV2-es hírek, műsorok nézhetők meg, olvashatók el
    TV24 - műsorújság
    Twitter - az ami a neve
    Facebook - az ami a neve
    IM+ - chat program (MSN és társai)
    Skype - az ami a neve
    iWiW - az ami a neve
    iPostCardU - vicces, vagy adott alkalomhoz illő képeslapokat lehet összeállítani vele és elküldeni (névnap, szülinap stb.)
    Meters Reading - fogyasztás mérő és elemző (víz, gáz, villany stb.)
    HeartWise - egészségügyi alkalmazás
    uHear - hallásvizsgálat (megfelelő fejhallgató esetén 95%-ban azonos pontosságú, mint az orvosi mérés)
    Laborlelet - orvosi kifejezéseket, rövidítéseket lehet vele megfejteni, részletes leírást ad mindenről
    Olcsóbbat - adott termékek árát lehet vele lekeresni
    Mindmegette - szakácskönyv
    Serpenyő - szintén
    WhatTheFont - adott szöveget lefotózva megadja a felhasznált font nevét, vagy keres hasonlót
    IMDb - filmadatbázis
    Camera+ - fotós alkalmazás
    AutoStitch - panorámakészítő
    Panoramatic - panorámakészítő
    TimeLapse - időzített felvételek készítése
    Flickr - képfeltöltő
    Web Album - Picasa feltöltő
    OPlayer - videólejátszó
    Youtube - az ami a neve
    MiTube - videó letöltő
    Dailymotion - az ami a neve
    PhotoFactory - képszerkesztő
    allRadio - rádió program (stream)
    SoundHound - zenefelismerő
    SPB TV - TV-s program
    DocsToGo - Office alkalmazás
    GoodReader - mindenes olvasó (PDF-hez használom)
    Evernote - webes notesz
    iBooks - könyvolvasó
    Fordító - szótár (Google)
    Babelshoot - fordító (lefotózom a szöveget és lefordítja)
    Scanner Pro - az ami a neve
    iDataBase - saját adatbázisokat lehet vele létrehozni
    SplashMoney - pénzügyi program
    AppShopper - alkamazások árait, új alkalmazások megjelenését lehet vele követni
    PassCode - jelszótároló
    M Booster - memória felszabadító
    Mobile Mouse - touchpadként, billentyűzetként használható a telefon a géphez (filmnézésnél jól jön)
    iTorch4 - zseblámpa
    AirAttack - játék
    Cut the Rope - játék
    Angry Birds - játék
    Pinball HD - játék
    DarkNebula2- játék
    Xadrez 3000 - játék
  • Ulkesh
    #82
    "Na mindegy, akkor most számolj: eladtak eddig kb. 100 millió iPhonet. A Touch nem tudom, hogy benne van-e, de a 15 millió iPad biztos nincs. "

    A Touch nem iPhone. iPhone 100 millió, Touch is legalább annyi, plusz az iPad 15-20 milliója.
    Amit még tudni, hogy 200 millió aktív account van az App Storeban.

  • Ulkesh
    #81
    Az Android Marketben 190 ezer körül van a tartalom, hogy ebből mennyi az alkalmazás, azt nem tudni, mert a Google beleszámolja a csengőhangokat, háttérképeket és a widgeteket is.

    Az említett 100 alkalmazás a Honeycomb-al kompatibilis, tabletekre fejlesztett alkalmazások számát jelenti. Az Apple sem számolja bele az iPad alkalmazásokba az iPhone-os programokat, pedig futnak rajta.
  • Ulkesh
    #80
    Azért a konkurens gyártókat eléggé rosszul érintette az iPad 2 :D
    http://pdaplus.hu/content/view/6156/1/
  • passatgt
    #79
    még annyi sincs:)
  • nextman
    #78
    Ugyan nem jártam az android marketen, de nekem az tűnik kamunak inkább, hogy ott csak 100 alkalmazás lenne...
  • Macc
    #77
    Hat ha a darabszamra nincs is pontos adat, a videoban elhangzott, hogy eddig tobb mint 2 milliard dollart fizettek a fejlesztoknek (kozel 400 milliard Forint), es mint tudjuk a fejlesztoke a 70%, igy a fizetos appokbol kb. 2,86 milliard dollar bevetel volt osszesen. Magyarul letoltott apponkent 2,8 dollar volt a bevetel ugy, hogy ebben az ingyenesek is benne vannak.

    Aki nem hiszi, ne higgye, senki nem akarja oket meggyozni, iPad-et semm kell venni, ettol fuggetlenul majd lesz par kockafeju aki egyszercsak felnez a totalcommander mogul, es meglepodik, hogy megvaltozott a vilag korulotte...
  • narumon
    #76
    Azt hittem komolyan beszélsz de utána ránéztem az aláírásodra és jót nevettem :)
  • passatgt
    #75
    egy 2 éves statisztikán ha jól emlékkszem 7:1 arány volt, tehát hétszer annyi ingyeneset töltöttek le, mint fizetőset, gondolom itt jön be az, hogy csak kipróbálja, a fizetőseket meg inkább úgy veszik meg, hogy használni is fogják
  • cateran
    #74
    Nemhogy a Ipad es a Touch is benne van,de talan meg a Mac Os is...Masreszt az ingyenes dolgok is benne vannak,ami ugye -1xu pszichologia- a "kiprobalom,miert ne?" kategoria,akkor is ha nincs a keszuleken,csak 20 masodpercet...
    Arra lennek kivancsi,hogy a fizetos letoltesek szama mennyi....
  • Dynamic
    #73
    Aha. Otthon a fotelből, jól megmondtad, hogy kamu. Vicces.
    Na mindegy, akkor most számolj: eladtak eddig kb. 100 millió iPhonet. A Touch nem tudom, hogy benne van-e, de a 15 millió iPad biztos nincs. De hagyjuk is, vegyük csak a 100 milliót. Hány alkalmazás kell a 10 milliárdhoz? Kb. 100 db készülékenként! Hát ez tényleg lehetetlen, elképzelhetetlen, teljesíthetetlen... én magam már legalább 300-nál tartok.
    Igen, tudjuk a 100 millió eladott készülék is kamu.
  • Zoliz
    #72
    Reméljük hamarosan vége lesz ennek őrületnek, amit a drága termékek értelmetlen megvásárlása jelent. Nekem nem fog hiányozni Jobs bácsi és a marketingje.
  • Nailyenugysincs
    #71
    hát például arra kell a bevétel hogy Jobs bácsi a világ legjobb orvosaival gyógyíttassa magát.
  • Zoliz
    #70
    IPAD 3 Neeeeeeeee!!! Mikor lesz már elég a bevétel a semmire???
  • Jhonyy23
    #69
    Jo kigondolta jobs,az ipad 2-ot nem semmi,majd sok hujje megfogja venni....hahhaha az egyszer biztos
  • mflex #68
    Ipad2

  • gulyasandras
    #67
    Clock Free - rádió és ébresztő progi, Catchamouse - egérelkapós játék, Plants vs Zombies - asszem ezt nem kell bemutatni, Labyrinth, Időkép app, iTalk recorder, Dreambox controller, SPB TV, Logmein, Babel Rising, 7Cities, Tv24 műsorújság, Skype, IGO EU, Fring, Solitary Free, Touch Physics, SpeedTest, Ocarina, iMovie, Messenger, Wordpress app, iBomber defense, Music Studio, Shazam, Fileapp Pro, Hot Booth, Ebay app, NikePro app, Virtual City, Gcontact Lite, Bookman, Converter, Dune remote, ezeket napi szinten használom

    Kurvára ráérsz.
  • passatgt
    #66
    mert te tudod? lol:)
  • Fresh Duke
    #65
    Ja, hogy rákos? Akkor inkább maradok a jó öreg megoldásnál...
  • narumon
    #64
    haatvanat nem tudok hirtelen mondani, de itt van néhány ami nekem ebben a pillanatban is a telefonomon van és kisebb nagyobb rendszerességgel használom is:
    Clock Free - rádió és ébresztő progi, Catchamouse - egérelkapós játék, Plants vs Zombies - asszem ezt nem kell bemutatni, Labyrinth, Időkép app, iTalk recorder, Dreambox controller, SPB TV, Logmein, Babel Rising, 7Cities, Tv24 műsorújság, Skype, IGO EU, Fring, Solitary Free, Touch Physics, SpeedTest, Ocarina, iMovie, Messenger, Wordpress app, iBomber defense, Music Studio, Shazam, Fileapp Pro, Hot Booth, Ebay app, NikePro app, Virtual City, Gcontact Lite, Bookman, Converter, Dune remote, ezeket napi szinten használom, letöltve meg ennek a tízszerese van minimum. Ha meg nyaralni megyünk akkor a standard cuccok mellé mindig felkerül egy csomó nyaralós app. Városokról utikönyv, a célállomás térképe, Hotel Finder és stb stb.
  • LaPalma
    #63
    goodreader, documents2go, evernote, aNote, Numbers, Pages, Keynote, 1Password, Teamviewer, dropbox, Projects, autocad ws, feeddlerrss, tvguidehu, árfolyamok, appshopper, imdb, vlc, radiobox, aim, skype, flickstackr, twitter, friendly, limechat, wikipanion, f1 on track, ps express, ibooks, family tree, sketchbook, brickset, english-hungarian dictionary, igo, pocket guide(s), nasa, skysafary, brainchallange, időkép.

    39 és akkor még játékokat nem soroltam
  • narumon
    #62
    Figyi már! Gondold át szép nyugodtan. Én pl. már biztosan töltöttem le legalább 60 alkalmazást (pedig én nem vagyok egy letöltőguru, ismerek olyan embert aki mindennap leszed 1-2 alkalmazást vagy játékot.). Nem feltétlenül azt jelenti, hogy mindet meg is tartottad. Ettől függetlenül ha keresel egy szoftvert valami feladatra; legyen ez mondjuk most egy könyvolvasó app - akkor lehet hogy letöltesz és kipróbálsz 4-5-öt, hogy kiválaszd azt ami neked a legszimpatikusabb, és úgy működik ahogy te szeretnéd és azt nyújtja amire neked van szükséged. Mindenki erről beszél, hogy ilyenkor nem mindegy, hogy 3db eolvasó progiból választhatsz vagy 30-ból. Ugye belátod, hogy 30-ból nagyobb eséllyel találsz olyat ami neked kell?
    A másik ami megütötte a szemem a tárhely végessége. Ennek Iphonenál jó esetben semmi köze a tárhelyhez, mert az hogy valami appot / játékot letöltöttél az nem jelenti azt, hogy az mindig rajta is van a telefonodon. Nekem a játékok tipikusan ilyenek, a telefonon mindig csak 2-3 éppen tetsző játék van rajta, az összes többi a számítógépemen csücsül. Nekem bőven elég pl a 16GB-os iphone, mert ahogy én használom, úgy átlag 10GB anyag van rajta. (App, zene, film vegyesen)
    És akkor vissza az eredeti kérdéshez. Ha én aki lehet hogy 1 hétig fel sem dugom a telefonomat és rá sem nézek az appstorera, bőven 60 app felett töltöttem le, akkor el tudom képzelni azt a 10mrd letöltést. (Főleg hogy sok olyan ember van mint fent említett barátom aki ezek szerint 600-700 appot tölt le egy évben!)
  • willcox
    #61
    Ne beszélj mellé. Én nem azt állítottam, hogy senki sem tölt le semmit, csak azt, hogy az a 10 milliárd letöltés erősen kamu.
    Ha azt sem tudod, hogy milyen alkalmazások vannak, akkor miért erőlködsz?
  • passatgt
    #60
    de igen, nyilván kamu adatok, senki nem használja az appstoret és egy darab programot nem töltöttek még le róla
  • passatgt
    #59
    mivel nincs iOs eszközöm, ezért nem tudok neked felsorolni egyet sem
  • willcox
    #58
    Sorolj már fel légy szíves 60 féle alkalmazást, amiket érdemes telepíteni, ne csak a levegőbe beszélj, meg kamu statisztikai adatokat linkelj.
  • passatgt
    #57
    http://www.asymco.com/2011/01/16/more-than-60-apps-have-been-downloaded-for-every-ios-device-sold/
  • willcox
    #56
    "Az appstore nemrég elérte a 10 milliárd letöltést. Szép teljesítmény egy olyan szolgáltatástól, ami senkit sem érdekel." - te nagyon ostoba lehetsz, ha egy egyszerű szöveget sem tudsz értelmezni. Osszad el a 10 milliárdot annyival, amennyi készüléket eladtak. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy van értelme annyi szart letölteni (feltételezve azt, hogy minden készülékre ugyanannyi cumót töltöttek le). Értelmes alkalmazásból nincs sok. Meg eleve mi értelme lenne egyfajta típusú alkalmazásból többfélét is letölteni? Arról nem is beszélve, hogy eleve véges a telepítésre alkalmas tárhely.
    Ha a 10 milliárdba beleszámítják a zenéket és filmeket is, akkor meg a 10 milliárd nem mond semmit a telepíthető programokra vonatkozóan.
  • willcox
    #55
    Örökéletű ember nincs. Mindenki meghal egyszer. Ki előbb, ki utóbb. Még az egészséges emberek is meghalnak, ha másban nem is, de végelgyengülésben mindenképp. Tulajdonképpen csak szerencse kérdése, hogy ki meddig él. Akik ide beírnak, azok már eleve szerencsésebbek azoknál a csecsemőknél, akik születésük után pár nappal halnak meg.