23
  • halgatyó
    #23
    Szép dolog ez a kék kén, de egy pisszenés sincs arról, hogy a Föld belsejének melyik rétegében hány tized ezrelék kén van? Elkeveredve a sziliciumoxidban és hasonlókban
  • servell
    #22
    ...biogeokémikus!
  • szabod
    #21
    Azt az apróságot elfelejtették odaírni, hogy geológusokkal együtt dolgoznak.
  • fradimail
    #20
    Bocs ez a 9.-re lett volna válasz!
  • fradimail
    #19
    Legalább a képeket megnézhetnéd!
  • philcsy
    #18
    egyetértek
  • bzs32
    #17
    Ez tényleg nem triszulfid, és az is biztos, hogy hibrid-elektronpályás, habár nem láttam sehol egy pontos leírást. Én úgy értem, hogy ez a triszulfur egyszerűen az angol tri-ként jelenti, lehet, hogy ha majd megerősítik a létezését, nem is ez lesz a IUPAC neve, hanem mittomén, például valami a szuperoxid mintájára.
  • Aradebil2
    #16
    geofizikusok nem fognak geokémiai módszerekkel nyersanyagot kutatni,just sayin
  • adler30
    #15
    és ki fogja rendezni?
  • kissssss
    #14
    a tiédet már tudjuk
  • NEXUS6
    #13
    Afrikáról mi a véleményed?
  • NEXUS6
    #12
    A kék kén
    Tök jó filmcím, monnyuk Az utazás a Föld nagyonközéppontjába 9-nek az alcíme lehetne.
  • Archenemy
    #11
    Hagyd, ez egy nagyon kénes téma :)
  • Tinman #10
    Bocs, de kezdésnek elolvasnád azt a rohadt cikket?!
  • dzsagon
    #9
    bocs de a kén sárga
  • lapaleves
    #8
    hát én ezt úgy értettem, hogy vagyunk mi, emberiség, meg vagy te, a helikopter.
  • philcsy
    #7
    De ez egy negatív töltéssel rendelkezik.
    És ez valószínűleg nem elírás mivel a poliszulfidok normál földfelszíni körülmények között is stabilak. Ez viszont nem.
  • globint
    #6
    Na, íme, a Föld, a kék bolygó. Itt még a kén is kék.
  • drwho
    #5
    Az S<sub>3</sub><sup>2-</sup> helyes elnevezése triszulfid. lásd poliszulfidok:

    http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1lium-szulfid
  • Praetor
    #4
  • Retechegér
    #3
    megszólalt a fizetett leugató :)
  • qetuol
    #2
    miért beszélsz többes szám első személyben? bármilyen keveset tudjanak is a kutatók, te annál jóval kevesebbet tudsz, a töredékét sem.
  • lapaleves
    #1
    valahogy mindig elszomorodom az ilyen hírektől. újra meg újra kiderül, hogy nagyon keveset tudunk a saját életterünkről, feltételezések meg egyszerűsítések hada alkotja a jelenlegi tudásunk egy jókora részét.

    mégis, teljes gőzzel, gőggel és magabiztossággal vágjuk a fákat meg öljük a bolygót, mert hiszen xyz tanulmány megállapította, hogy a co2 nem is miattunk van. de ez most csak egy példa, ugyanúgy mondhatnánk a vegyszereket amiket megeszünk meg magunkra kenünk.

    ennél sokkal alázatosabbnak és óvatosabbnak kéne lennünk. még mindig egy sötét szobában vagyunk, de csak szaladgálunk mindenfelé, közben meg azt sem tudjuk épp mibe rúgtunk bele, amitől kék meg lila a térdünk.