210
Energiafűz termesztése
  • igi2650
    #130
    Bocsánat elírtam.
    A Foszfor fokozza a szárszilárdságot, ellenálló képességet (vízgazdálkodás, szárazságtűrés), nem a kálium!!!
  • igi2650
    #129
    Azt hiszem találtam valamit ami segíthet a fűzek elhajlásán.
    A szakirodalom ezt írja a káliumról : fokozza a szárszilárdságot, ellenálló képességet (vízgazdálkodás, szárazságtűrés),
  • igi2650
    #128
    "sztanko15"

    Láttam a blogodat,gratulálok hozzá.
    Kérhetek fotókat a nagy fűzekről és a császárfákról is?Kíváncsi vagyok,hogy melyik fajta.
    Az enyémek is kezdenek feküdni,de szerintem azért mert túl gyorsan növekednek.
    Utána kellene nézni hogy valami műtrágyafélével nem-e lehet őket erősíteni.
    A fotókat ide is küldheted: [email protected]


  • igi2650
    #127
    "Montanosnak"

    Energiafűz erdő valóban nagyon ritka.mert inkább akácot vagy fehér nyár erdőt nevel mindenki.Ráadásul inkább bokor fajtában termesztik és géppel aratják a nagyobb hozam reményében.
    Én is csak most láttam először belőle erdőt Ceglédbercel környékén.
    Azon a környéken van minden fajta fa.
  • sztanko15
    #126
    Szia. Lentebb megtalálod a blogom címét, ott olvashatsz az eddigi tapasztalataimról a császárfával kapcsolatban.
    Energia fűzből 52darabot ültettem, tavaly előtt, tavaly tavasszal mind kihajtott, plusz sikeresen gyökereztettem belőle vízben dugványt is. Heti 2 locsolással tavaly ősz végére 220-300cm-es vesszők lettek belőle. idén tavasszal elég erőteljesen indultak meg növekedni, most járnak kb 1 méternél és van amelyik már most vastagabb mint tavaly ősszel, eddig ennyi. a legnagyobb problémám nekem az volt vele, hogy elfekszik, ez nem tudom mitől lehet. idén ugyanez, szóval azokat, amelyek már alapból nem egyenesen nőnek 2méteres korában visszavágom, gyújtósnak jó lesz maximum :)
  • Montanosz
    #125
    Én ugy gondolom ezt is felfujták, és mindenki csak vesszőt akar eladni, még sehol nem láttam egyik fábol sem erdőt vagy effélét.
    De mindazonáltal kivánom járj sikerrel!
  • igi2650
    #124
    Üdv!
    Az idén ültettem 700 db.energia fűzet. Két helyről rendeltem és mindkettő más fajta.Mostani magasságuk átlagban 100-120 cm.
    Ezen kívül még kisérletezem a császárfákkal is amik most 40-45 centisek.Vannak közte kissebbek is azokat magról keltettem nem túl nagy sikerrel.
    Ha valakinek esetleg lenne jótanácsa vagy vagy tapasztalata az említett fákkal kapcsolatban azt szivesen meghalgatnám.
  • Montanosz
    #123
    Tavaly és idén is már a ricinust is bevetettem.
    Karvastagságura is megnő a törzse, elég fás lesz őszre és nedvesen is jol ég az olaj tartalma miatt, nagyon szapora, szinte ültetni sem kell mert elhullajtott magjábol rengetek ki kell tavasszal, olyan május elején így nem megijedni :-D



    Mint írtam régerbben nagyon jol bevált a szárított karorépa meg csicsoka is, szinte kiváltja a szenet.

    Másik ami tök ingyen lett az a kertészetből elhordott foliában termelt paradicsom gyökér ami szintén karvastagságú is lehet.
    Még örültek is hogy elvittem :-D



    Természetesen utobbi kettő lehetőség csak fával keverve ég. de sok tüzelőt sporoltam meg.
  • sztanko15
    #122
    szerintem mindenképp érdemes belefektetni, nagyon ígéretes. Kiváncsi leszek rá nagyon, mit fog produkálni ez év végére.
  • fifi
    #121


    nagyon gondolkozom rajta, lenne is helyem rá...
  • sztanko15
    #120
    Császárfa blog
    Saját kis blogom, a tényleges tapasztalatokkal. Nem az interneten fellelhető túlzó dolgok hanem a valóság.
    Érdemes egy pillantást vetni erre a növényre. Akár befektetésnek is kiváló lehet.
  • sztanko15
    #119
    Nekem fogalmam sincs mi lehet ez ! :)
    Viszont a császárfát ajánlom nagyon! nekem tetszik amit eddig mutat.
  • Montanosz
    #118
    ilyenek a nagyobb példányok, nem bokor csak itt nincs megritkitva

  • Montanosz
    #117
    nem ez a diszfa amit leirtam de majd rakok fel felnőtt példány képet hátha felismeri valaki mert már idegesit engem is a dolog)))
  • sztanko15
    #116
    Jaa, ez nem császárfa :)
    Nem tudom ez mi lehet.
  • JakuzaMan
    #115
    ez nem juharfa?
  • Montanosz
    #114
    később ha nagyobb lesz akkor jobban bevágottabb lesz a levele

  • sztanko15
    #113
    mutatsz róla nekem egy képet?
    De a leírás alapján az lehet.
  • Montanosz
    #112
    császárfa??

    de amikor vaterán rendeltem ott a képen máshogy nézett ki..na akkor ültetek mert régebben szerettem volna, a vaterás magok ki se keltek
  • sztanko15
    #111
    Ez császárfa! Ha teheted ültess belőle jó sokat, nekem is teli van a vele a kertem, nagyon gyorsan nő, és lehet tüzelni vele :)
    Én magról keltettem magamnak, és a legnagyobb fám már majdnem 2 méter magas.
  • Montanosz
    #110
    de olyan bevágott mélyen és szőrös és egyzserre lehullik
  • sztanko15
    #109
    Nem ilyen hatalmas levelei vannak véletlenül?
  • Montanosz
    #108
    most felfedeztem egy díszfát, de már mindefelé vadon is nő ami eddig a leggyorsabban növőnek bizonyult a fák közül amikkel kisérletezek, 3 éves már két méteresrem is megnő))
    a nevét nem tom de holnap rakok fel rola képet, nagyon szapora,minden időjárást elbír és nagyon jó a magjának a kikelési aránya
  • sztanko15
    #107
    Sziasztok, olyannal találkozott valaki, hogy az energiafűz, egyszerűen lehajlik a föld felé, szinte elfekszik? locsolva van, sőt az eső is bőségesen esik rá. szerintem az ültetésnél ronthattam el valamit, mert szinte az összes föld felett hajtott ( a szaporítóanyagot nem dugtam le teljesen a föld alá) amelyik pedig véletlen a föld alatt hajtott ki azok szép egyenesek.
    Egyébként már van 2 méteres nagyságú is közöttük.
    illetve a fentebbi oldalhajtásait levágjam?
  • Montanosz
    #106
    visszatekintve az idei télre:

    így márciustól elég volt a bambusznád és csicsókagumo keverék tüzelése némi fával.
    Költség olyan 0forint mivel 3 év természtése után bőven van csicsóka, 7X-s termést hozz minimum))
    Tüzelni már egy honapos gumó jo mert hamar elveszti viztartalmát.
  • Montanosz
    #105
    vaterán van 10rugóért Papírbrikett prés
  • sztanko15
    #104
    Tavasszal megpróbálok egy ilyet:
    Smaragdfa
  • Montanosz
    #103
    https://sites.google.com/site/fenyutas/home/suncollector
  • sztanko15
    #102
    Ez nagyon ötletes! :)
  • Montanosz
    #101
    így fűthetünk 70fokkal szinte ingyen

  • Montanosz
    #100
    jaja gondoltam, a papirt csak ragaszto anyagként gondoltam mondjuk a levélhez (vizben összeturmixolni a papirt és ugy adni a levélhez/fűrészporhoz/st)

    egyik ismerős a ásványvizes műanyag palackokba és zacskokba tömöríti a fűrészport és úgy tüzeli
  • fifi
    #99
    én sz@rakodtama papírral. lefojtja a parazsat, rengeteg hamuja van és annyira egy kazánt nem melegít, mint ahogy áradoznak róla /tapasztalat/

    ami nekem nagyon bejött az az ágapríték...
  • Montanosz
    #98
    biobrikettet mindenből lehet előállítani (falevél,papirhulladék,nyesedék,stb)
    csak egy vályogvető fakeret kell hozzá..

  • Montanosz
    #97
    szivesen))
  • sztanko15
    #96
    Á értem, nagyon szépen köszönök mindent :)
  • Montanosz
    #95
    persze vagy a facebook oldalukon
  • sztanko15
    #94
    ÚÚÚ itt mennyi minden van...:D ebből hogy lehet rendelni? Írok az email címükre és annyi?
  • Montanosz
    #93
    mindenhova, akár agyagos talajra vagy egyébb silány minőségűre ahova mást nem raksz. én jamsz,jicama győkeret meg ligetszépe-t is rakok, ezek mind ehetők, vaterárol rendeltem őket meg innen: Valey
  • sztanko15
    #92
    Majd még meglátom ezt a csicsokás történetet, mert elég pici a kertem, és ha még bambuszt is akarok ültetni akkor már kevés lesz a hely, vagy ezt be lehet ültetni mondjuk a füzek töve mellé is?:)
  • Montanosz
    #91
    remélem bejön a számitásod))

    ültess rengeteg csicsokát is,már van az a fajta ami nem göcsörtös hanem sima mint a krumpli, nálam 7X-10X-s termést hozz,átlag másfél kilo van egy dionyi darabbol))