210
Energiafűz termesztése
  • Araucana
    #170
    Meg ezt a hűtőrácsot sem igazán értem. Hogyhogy nem ég el egy-két nap alatt az a vékonyka vaspálca? Vagy nem azon izzik a tuskó? Pontosan hová kerül a rakétakályhában?
  • Araucana
    #169
    Montanos, régebben írtál a csicsókáról. Te a gumóját tüzeled el? Mennyi idő, amíg megszárad? És valóban fűt is, vagy csak a fa mellett ( a fa hőjétől) elég az is? Érdekelne tüzetesebben ez a téma. Mennyi idő, amíg elszaporodik? Írtad, hogy létezik sima fajta is belőle, tehát aminek nem rücskös, nem ágas-bogas a gumója. Küldesz nekem tavasszal egy párat?
  • sztanko15
    #168
    Tapasztalatom szerint ha meghagyják a leveleket akkor nagyobbra nő! :)
  • Montanosz
    #167
    illetve tettem bele egy rácsot középre, azt meg egy rosz hűtőböl organizáltam és arra lefekvés előtt rakok és így egész éjje el izzik
  • Montanosz
    #166
    pontosan milyen technikára gondoltál? mert csak annyi hogy a rakétakályhárol koppintottam az ötletet hogy függőlegesen rakom a fát nem fektetve :-D

    illetve ott fektetik csak arra mondom hogy mindig csak a vége ég ha sima kályhába függőlegesen rakom bele mint a rakétakályhánál

  • Montanosz
    #165
    szia

    itt a forumban is lehet privátot írni vagy [email protected]

    császárfa: egyik utcán van kettő tavasszal ültették olyan 50 centisek voltak és ceruza vastagságú törzsük.
    Most az egyik már bőven 3 méteres és olyan ásó nyél vastagságú a törzse, a also levelüket levágták csak mindig a felső pár darabot hagyták meg, lehet azért nő ilyen nagyra, vagy lehet hogy lehullajtaj magátol ezt nem tudom de mindenesetre szépen megnőtt az biztos
  • Araucana
    #164
    Montanos, hogy tudnám veled felvenni a kapcsolatot? Szeretnék veled beszélni a technikádról, és szeretnék néhány dolgot kérdezni.
  • sztanko15
    #163
    14darab, pici a kert sajnos :(
  • Gusztikok
    #162
    Nemrég jártam azon a környéken.
    Szép hely.
    Jövőre én is sok császárfát akarok még ültetni,legalább 100 db-ot,de ugyanennyi fűzet is akarok mezsgye határolónak.
    Neked mennyi császárfád van összesen?
  • sztanko15
    #161
    Én borsodban, Szerencsen.
    A fűzek nem szeretik, a császárfák szeretik az itteni talajt. Nembaj így tudom hogy mit ültessek jövőre is :D
  • Gusztikok
    #160
    Az én fűzeimnek ez az első éve és csak 2 hetente voltak locsolva.
    Megviselte őket a nap de a 250 cm.az átlag magasságuk.Nem gondoltam hogy egy másodéves fa kipusztulhat.
    Nálunk fekete föld van amit ha megáztatok tartja egy darabig a nedvességet cserébe igen kemény,dolgozni kell a gyökereknek ha mélyre akarnak törni.Úgy látszik nálad rosszabb a talaj mint nálam.
    Hol laksz ha nem titok?
    Én Fegyverneken.

  • sztanko15
    #159
    Az enyémeimnek nem tett jót ez a nagy meleg, de ők is 200cm felett vannak. Az enregiafűzek mind kipusztultak. Tavaly minden nap locsolva voltak, idén csak 3-4 naponta..
  • Gusztikok
    #158
    Most mértem meg az idén ültetett legnagyobb fáimat.
    Az energiafűz ből a legnagyobbik 320 cm.
    A császárfa pedig 240 cm.
    Remélem még őszig nőnek pár centit.
  • sztanko15
    #157
    Köszi de egyelőre nem fogok palántázni. jövőre pedig magról keltetek majd valószínű!
  • Gusztikok
    #156
    Úgy néz ki hogy tudok szerezni tőzegkorongot.
    Olcsóbb mint ahogy az üzletekben kapható.
    A 38 mm.es 25 ft./db.
    Ha érdekel szívesen hozatok neked is.
  • sztanko15
    #155
    Szia! Minden fámnak olyanok a levelei, sajnos a nagy meleg mindent megéget. De ha a csúcshajtás fejlődik szépen akkor nincs gond!
  • Gusztikok
    #154
    Szia sztanko15!
    igi2650 vagyok de nem tudtam belépni a régi nevemen ezért uj névvel próbálkoztam.
    Lenne egy kérdésem.
    A kis fácskáimnak a levél végei kezdenek elszáradni hiába locsolom.
    Van tipped hogy miért?
  • sztanko15
    #153
    Hát...szerintem július végéig maximum, hogy erősödjön a tél előtt. és majd csak tavasszal vágd vissza.
  • igi2650
    #152
    És a tél kivételével bármikor kiültethetem?
  • sztanko15
    #151
    Én 10-15cm-es korukban ültettem ki őket.
  • igi2650
    #150
    Mekkora centiméterben az a császárfafa palánta amit érdemes kiültetni?
  • igi2650
    #149
    Tüzelő lesz belőlük.
    Remélem minél hamarabb.
  • sztanko15
    #148
    Attól függ, mi a célod velük :) ha díszfának tartod akkor nem muszáj visszavágni őket!
  • igi2650
    #147
    Köszi a jó tanácsot.Megfontolom.
  • sztanko15
    #146
    Szerintem mivel a gyökere is el van vágva, így csak hagyd hogy nőjön idén amekkorára tud, közben erős gyökeret növeszt és tavasszal vágd vissza. Sokkal nagyobbra fog nőni mint idén őszre. De ez persze csak jó tanács!
  • igi2650
    #145
    Azt mondta az illető akitől vettem hogy ha az idén nem éri el a 2 métert csak akkor vágjam vissza.
    Bízom benne hogy azt eléri.
  • sztanko15
    #144
    A magról nevelt növényen ne csodálkozz, hogy még csak olyan kicsi.
    Amúgy az ha most 40-50cm-es az jó szerintem, átlagban az enyémek is akkorák amiket júliusban ültettem ki. csak a 3májusi fám érte el az 1 métert eddig.
    Jövőre szerintem vágd vissza mindet, és lesz 4-5 méter is! :)
  • igi2650
    #143
    Az enyémeket tavasszal vettem.Egy éves visszavágott tőnek volt hirdetve.Sajnos a gyökere is vissza volt vágva elég rendesen,szerintem ezért a lassú növekedésük.Nyolc darabot vettem a legnagyobb most olyan 50-60 cm-es.
    Vannak még pár centisek is de azokat magról nevelem." Shan Tong és Paulownia 9501-es."
  • sztanko15
    #142
    De azért nézd meg jól, hogy pontosan ugyanilyen-e mert a szivarfa nagyon hasonlít hozzá :D
  • sztanko15
    #141
    elméletileg azt is vissza kell vágni az első év után, mint ahogy a császárfát is.
    A te császárfáid mekkorák és mikor lettek elültetve?
  • Montanosz
    #140
    ez a császárfa?
    mert most nézem ilyen van kettő az egyik ház előtt akkor már megyek is éjjel huzom ki :-D
  • igi2650
    #139
    Nekem fordítva van.A császárfák nem akarnak nőni.A fűzfáim némelyike már 170 cm-t is elérte de az átlag is 140 cm.
    Én az oldalhajtásokat leszedem róla,ezáltal gyorsabban nővekszik,így viszont dőlnek.Amelyik nagyon elhajlott azt kikötöztem vagy egy karóhoz vagy a másik fűz tövéhez.Nem szeretném visszavágni mert azt akarom,hogy minél gyorsabban elérje a vágásérettséget.
    Remélem a foszfor segít az elhajláson.
  • sztanko15
    #138
    Hát, sötét zöld a törzsük, de messze nem nőnek olyan jól mint a császárfák. Meg elég sokat vissza vágtam 1 méteresen mert ugyebár görbén nőtt... :S amit meghagytam olyan 40-50cm körül járnak, és inkább bokrosabbak sok oldalhajtással.
  • igi2650
    #137
    Kár,pedig nagyon megnéztem volna a fűzeket.
    Azok mekkorák és milyen színű a törzsük?
  • sztanko15
    #136
    Képet nem tudtam csinálni mivel a telefonom tönkre ment, ám a legkissebb fáj fél méteres, a legnagyobb pedig 120cm!!-es már most. Eléggé ígéretes.
  • igi2650
    #135
  • igi2650
    #134
  • sztanko15
    #133
    A császárfát, és az energiafűzt is saját célra nevelem. Paulownia Tomentosa-m van!
  • igi2650
    #132
    Megvettem a foszfor tartalmú műtrágyát,meg is locsoltam vele a fűzfákat.Kíváncsian várom az eredményt.
    A császárfát eladásra termeszted?
    Milyen fajtáid vannak?
  • sztanko15
    #131
    Szia. Fogok feltenni a blogba képeket az energia fűzekről is pénteken, meg a császárfákról is friss fotókat.
    Egyébként kaptak műtrágyát a fák és a füzek is. majd meglátom őszre mi lesz belőle. A fő projekt az a Császárfa, az energiafűz az csak kiváncsiságból van :)