176
Full hd led tv-k
  • Zsombi33
    #176
    Folytatás :
    Igen jó PC monitornak is, nem válnék meg tőle.
    Márkát inkább nem írok, mivel minden LCD LED háttér világítású tipp jöhet inkább!
    Sajnos a 43" Full HD panelt egy árban akarnák cserélni mint maga a LED TV ezért hajtok inkább módszerekre.
    Magam is bírok TV műszerész képességekkel, de én a nyák és a többi alkatrész hibáinak kiszűréséig.
    Mikor bejöttek aLED TV-k mi is cseréltük a kvarc lapot gyorsabb volt, sajnos már nem dolgozok a szakmában így nem jutok hozzá.
    Hallottunk akkoriban egy két pixel trükköt, de nem hagyták alkalmazni mondván bizonytalan.
    Engem ebben a helyzetben most minden módszer érdekel, max ami nagyon durva azt kiszelektálom.
    Lennétek kedvesek egy tipp arzenállal elárasztani? Előre is köszönetem!
  • Zsombi33
    #175
    Sajnos van egy LCD LED háttér világítású TV-vel 1 pixel gondom 43 ".
    A baj hogy garancia után jelentkezett a gond, 1 pixel neon zölden vakítva világít mást sehogy nem tesz!
    Ha bársony anyaggal átdörzsölöm arrafelé, akkor 1-2 hétig megszűnik a neon zöld állandó fénye.
    De ettől még ez a pixel dörzsölés után nem lesz jó, mivel ilyenkor fehér és más háttérnél is csak fekete ekkor nem megy.
    Ez a 2 állapot van.

    Aki tud kérem segítsen bármelyen tipp leírásával hátha helyreáll a kristály szerkezet. HELP
  • 0ppika
    #174
    Találkozott már valaki Polaroid led tv-vel?
  • Bucsek
    #173
    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, a téma kicsit tágabb, mint hogy vinyó probléma.
    A helyzet, hogy van egy TV amin külső vinyóra rátöltött filmeket nézünk, általában 1080p-set. USB 3.0-s a vinyó és olyan hibákat csinál (és itt remélem hogy a vinyóval van a gond, és nem mással, vagy esetleg magával a filmmel), hogy megáll a film, és várni kell 10-15mp-et hogy folytassa tovább, nagyon sokszor csinálja. Volt olyan is, hogy egyszerűen leállt a film, és nem folytatta tovább, fel se ismerte a TV a külső vinyót, ami egy WD 500gb-os my passport valami.

    Szerintetek mi lehet a probéma?
  • Sugar97
    #172
    Sziasztok! Én mostanában szeretnék LED tv-t venni. Szerintetek ez mennyire megbízható? Mert árban elég jó! http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/HYUNDAI-LLH24714-MP4CR-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,459023,1013057.html?langId=-19&et_lid=94&et_cid=71&et_sub=1124948_MMHU+Home#infoTabNav
  • Firerock
    #171
    Sziasztok!
    Kicsit off. Vettem egy Samsung LED tv-t.
    Legtöbbet az Allsharen keresztüli történő filmnézésre használom.
    Elmentem egy hétre melózni és mire hazaértem nem működik a program. Nem működik a szerver,próbáljam a tűzfalat ellenőrizni meg hasonló szövegekkel. Kikapcsoltam a Nod32-t és a Windows tűzfalat is. De a probléma így is fennáll. Eddig semmi probléma nem volt vele. Azóta Revo uninstallerrel letöröltem majd újra felraktam ujraindítás után,de semmi változás.
    Valaki van valami ötlete?
  • Nyico
    #170
    Sziasztok!
    Szerintetek egy ilyen: Samsung UE40EH6030
    alkalmas lenne egy Xbox 360-hoz is? Azért kérdezem mert ugye a legtöbb Samsung tv-ben van játék mód ebben viszont nincs, de viszont azt néztem hogy Hz-re meg elég nagy.
  • cloud.strife
    #169
    Nahát...
  • tomasz18
    #168
    Sziasztok!
    Kinéztem 3db FullHd 3D "okos"tv-t.Szeretnék pár véleményt hallani a 3 kiválasztottról.
    Samsung
    LG
    Sony

    Legjobban azok érdekelnének,hogy
    -Melyiknél a legszebb a kép 2D-3D?
    -Melyiknek jobb/több funkciós a Smart Menüje?
    -Falra szerelve a 3D mekkora szögből látható még?(Lg-nél tudom h nagyon jó de az aktívnál nem tudom hogy van)
    -Lg-nél mit jelölnek a LM utáni típus számok?
    -Milyen fali tartót érdemes venni hozzá?!
    -Melyiknek a legkevesebb a "felhősödés",Crosstalk stb...?!

    köszi előre is fontos lenne tudnom ezeket mert nem tudok dönteni...
  • zoliii
    #167
    A legegyszerűbb megoldás: Format Factory, vagy Tv frissítése! Vagy egy gagyi lejátszó, ami mindent visz! :D
  • cloud.strife
    #166
    Külső médialejátszó a megoldás.
  • zoliii
    #165
    Elvileg mennie kéne! A fullHD asszem, mkv kiterjesztésű fájl! Lehet, hogy a tömörítéssel van probléma! ilyesmire gondolok!
  • cassoneitaly
    #164
    Sziasztok! Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni. Van egy SAMSUNG UE30ES6100 -as TV-m, ami minden tekintetben nagyon klassz TV, de tegnap leszedtem egy FullHD filmet, amit a laptopom lejátszik, viszont a tv ezt írja ki:

    "A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva"

    Mi lehet a gond? Mit tegyek, hogy működjön? Előre is köszi a válaszokat!

    Cassone
  • manitounickfree
    #163
    nem tudom, talán más téren is többet tud 7széria, és oda már kevés az update.
  • cloud.strife
    #162
    Nem ismerem a szitut, de a csamut ismerve nem lesz, bár ehhez nem kell nagy ész. Ha szoftveresen javítanák, akkor minek árulnak 6-osnál nagyobb szériát?
  • manitounickfree
    #161
    köszönöm válaszod.
    ha előbb elolvasom cikket, lehet 7es szériát veszek, bár keret csak ennyi volt.

    utánanézek, mint cikkben is írva van "(biztos vagyok benne, hardveresen képes kezelni, így csak firmware-t kell leszedni) és ha a cikk írója nem téved, lesz fullhd 3D vel együtt.
    ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
  • [NST]Cifu
    #160
    Fizikailag nem lesz FullHD a felbontás, mert ugye a 3D-t úgy valósítja meg, hogy a teljes (1920x1080) felbontás egyik fele az egyik szemnek, a másik fele a másik szemnek "szól" (az látja csak).

    Itt van egy kis emelzés erről, képekkel.

    Szóval 2D-ben FullHD-ban tudsz filmet nézni, de egy 3D filmet valódi FullHD-ben nem tudsz élvezni.

    Persze onnan is meg lehet közelíteni a dolgot, hogy kb. 2-2,5 méternél messzebbről egy 40"-os TV-n már nem nagyon lehet megkülönböztetni azt, hogy FullHD (1920x1080) vagy HDReady (1280x720) felbontás van, ez alapján 3-4 méterről már a "Fél-HD" 3D-t sem lehet megkülönböztetni a teljes-HD felbontású 3D-től.
  • manitounickfree
    #159
    vettem egy samsung ue40eh6030 led 3D tv-t.
    könyvben az áll h 3D közben nem viszi fullhd-t.
    kipróbáltam, lejátszotta!
    vagy előfordulhat h közben visszaveszi felbontást hd-ra?
    vagy egyáltalán miben nyilvánul meg h nem megy 3d+fullhd?
    van valakinek ilyen ketyeréje? tapasztalatok?

    előre köszi
  • abel0317
    #158
    hát na! akkor bekéne szereznem egy olyan TV-t, hogy FULL HD legyen meg 80 centi fölött.
    csak ezen igazi az élmény
  • cloud.strife
    #157
    Nincs ötlet.
  • abel0317
    #156
    na? valami olcsó led tv amin az xbox 360 vagy ps3 jól mutatna? max 60ezer
  • mrzed001
    #155
    Én LG-s vagyok.
    Amúgy engem a Scarlet sorozat győzött meg, valamikor réges-régen.
    Demó módban ahogy mutatta osztott képernyősen, hogy be meg ki milyen a képe ...
    Ahol be volt kapcsolva TrueMotion csodaszépen lehetett olvasni futó szöveget, kép szinte kifolyt (sportközvetítés), szembe a másik oldallal.
    Aztán megvettem egy utódját, és nem bántam meg.
  • cloud.strife
    #154
    Igen. Nálunk a boltba élőben nézhető a különböző modellek, márkák 50, 100hz-e. Sajnos a Samu D66.. modellek veszik csak fel a versenyt, és még az is rosszabb mozgást mutat. Egy D5... pedig hiába a 100hz logo, egy alap 50hz Sony is jobban mutatja.
    Bármikor megnézhető élőben..... :)
  • mrzed001
    #153
    Egy kissé körbejártam már én is ezt a problémakört ugyebár, és nem véletlen játszatom a TV-vel le a filmeket.
    Igen, mert akkor tényleg megvan a 100Hz(fps).
    Na ja, ki kell találnia a köztes frame-eket, és ennél még egész jól megy neki, szebb lesz a kép, 200 Hz-nél már ... nos, mindenki látott már erről YT videókat (két kocka közé még 6-7-et betenni ... na az azért már művészet).
    Amúgy nem tudom, hogy valósan mennyi full képet tud kirakni, de remélhetőleg a 200Hz-es TV a 100-at azért már majdcsak tudja.
  • cloud.strife
    #152
    Helyesbítek, én nézem félre a problémát, de azon nem változtat hogy a gyártók kamu Hz-eket írnak a tévékre.
  • cloud.strife
    #151
    50Hz-es. 100 CMR.

    A valódi 100Hz-es tévék igencsak jobb képet tudnak produkálni, mert azok működnek.

    Ha gépre dugod az más téma. Babylon meg eléggé keveri a dolgot, bár igazat ír, csak nem erről van szó. :)
  • mrzed001
    #150
    Hiába tud a TV-d 100Hz-et (enyém 200-at amúgy), ha a HDMI nem tud csak 60-at 1080p-n.
    Ha implementálták a TV-be minimum a HDMI 1.3-at (inkább 1.4), meg a VGA-don is (BR lejátszó), és még ráadásul a high speed kábelt is vetted, meg PC esetén még az oprendszered is felismeri és kezeli ... na akkor 100 Hz-es lesz.
    Addig soha.
  • Zan
    #149
    Biztos? Mert szerintem valamit félrenéztél...!

    Egyéb ötlet valaki mástól,hogy miért nem tudom 100hrz-re állítani a frissítést,ha gépre dugom?
  • cloud.strife
    #148
    A tévéd nem 100Hz-es.
  • Zan
    #147
    Sziasztok! Egy elég idétlen kérdésem lenne!:)

    Amikor elmegyek moziba, az előzetesek az ott kirakott tv-ken mindig nagyon durván folyékonynak tűnnek;mintha már-már gyorsítva lennének:)! Nos úgy tudom,hogy ez a 100Hrz miatt van,na meg a Blueray miatt.
    Nos,nem régen vettem magamnak egy 100Hrz-es LED Tv-t (Samsung UE40D5003) és rákötöttem egy számítógépet HDMI-n keresztül, le is töltöttem egy BD50-es lemezt, viszont nem láttam,hogy folyékonyabb lenne a kép...!Eg ismerősöm azt mondta,hogy ez azert van,mert amikor rádugtam a gépre egyből ledobja a képfrissitést drasztikusan...!Nos,akkor hogy is van ez? Kell vennem egy Bd-lejátszót?

    Udv,

    Zan
  • abel0317
    #146
    igen csak legyen szép és olcsó
  • cloud.strife
    #145
    22" elég?
  • abel0317
    #144
    xbox-hoz tudtok nekem ajánlani valami olcsót (max. 60ezer) és azért a kép is legyen szép rajta.
  • wardogzombie
    #143
    Na végre.Köszönöm a választ.
  • TomBond
    #142
    Nekem is Samu van 40-es C-s és 6510-es. Nagyon jó TV csak ajánlani tudom! Vedd meg nyugodtan!
  • wardogzombie
    #141
    Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!!!! válaszojjámááááááá
  • wardogzombie
    #140
    Sziasztok szeretnék beujitani egy Tv-t.A választottam a Samsung UE40D5000-es lenne.Van rá kb 140rugóm.Ami miatt erre esett a választásom az a minimum 40'', a DLNA támogatás és az áramfogyasztása.Irjatok róla véleményt légyszi.Ez a készülék.
  • cloud.strife
    #139
    Egy ilyen gagyesz kábeldarabot kell bedugni és abból lesz egy lógó Scart aljzat. Wii-hez elég lesz.
  • Bucsek
    #138
    jade van ^^ :D csak a képeken nem látom sehol, hogy hol kellene lennie :\
  • Bucsek
    #137
    helyzet az, hogy SCART csatlakozó sincs rajta :\ :D