60
  • FtranX
    #60
    A sajat konyveladasi uzletet. Hasonloan, ahogy a konzolgyartoknak sem a hardver a nagy uzlet, hanem a jatekokbol befolyo penzek.
  • FtranX
    #59
    De kotleezve van. Ez a felhaborodas fo oka.

    "Amazon must also implement Apple's single-click in-app purchasing of content; Apple would skim 30% off the top of all such purchases, however."

    link

    Apple has sent to developers: "To ensure your app remains on the App Store, please submit an update that uses the In App Purchase API for purchasing content, by June 30, 2011."

    link

    Developers already leaving App Store over subscription rules
  • narumon
    #58
    "Csakis akkor, ha az elado a Google fizeto-rendszeret hasznalja. Azonban erre nincs kotelezve, mint az appstore-ban."

    Appstoreban sincs kötelezve. Ide vonatkozó szabály csak ennyi:
    "Az Apple lehetővé teszi az alkalmazáson kívüli vásárlást is, azonban az nem lehet kedvezőbb feltételű, mint az alkalmazáson belüli. Abban az esetben viszont a kiadó megtarthatja a bevétel 100%-át, nem kell osztoznia senkivel."

    Pontosan UGYANÚGY mint a marketnél. Hidd már el, hogy nincs különbség a kettő között!
  • Tikal #57
    Hogy mit és kit támogat?
  • FtranX
    #56
    Az Amazon a Kindle-lel a konyveladasi uzletet tamogatja.
  • FtranX
    #55
    "Ha a marketen keresztül vennél könyvet akkor ugyanúgy levonja a maga százalékát."

    Csakis akkor, ha az elado a Google fizeto-rendszeret hasznalja. Azonban erre nincs kotelezve, mint az appstore-ban.

    Nagyon jol tudom, hogy a weben is lehet konyvet venni, de ez sokkal korulmenyesebb, mint megvenni egy appban. Egy 1.0-as felhasznalo valoszinuleg inkabb bele se kezd a telefonrol es megveszi egy masik appbol, ahol az Apple lehuzza a 30%-ot.
    Hogy lehet vedeni egy olyan szabalyt, amivel mindeki veszit, kiveve az Apple?

    Na jo, lehet hogy a google is nyerni fog rajta. :))))
  • Tikal #54
    Az apple-nek is érdeke hogy minél több könyvet vegyenek... és az amazon is azt akarja hogy ezt a saját eszközén tegyék az emberek, a kindle-n, nem pedig minél több eszközön :)
  • FtranX
    #53
    Nem biztos, hogy ertem a kerdesed.

    Nyilvan azert indit sajat marketet, mert illik a profiljaba (kiskereskedelem) es penzt lat benne.

    Az o erdeke az, hogy minel tobben vegyenek konyvet, magazint az o boltjaban. Amit segit, ha ezek minel tobb eszkozon megtekinthetok.
  • narumon
    #52
    "En kifejtettem az utalatomat az MS gyakorlataval szemeben is es a Google-lel is ezt tennem, ha azt csinalna, amit a masik ketto."

    Ugyanazt csinálja. Ha a marketen keresztül vennél könyvet akkor ugyanúgy levonja a maga százalékát. És amit valamiért nem akarsz megérteni, hogy könyvet újságot minden rendszeren tudsz bárhonnan venni, iOS alatt is, nem csak az appstoreból, tehát megállapíthatjuk, hogy ebből a szempontból mindhárom cég TELJSEN EGYFORMA gyakorlatot folytat. Nem értem ezen mit nem lehet érteni...
  • Tikal #51
    És miért lépte ezt meg? Az ő érdeke is az hogy az amazonon keresztül, a kindle-el nézegessük a magazinokat.
  • FtranX
    #50
    Igen. Alapesetben, ha eredeti aron adja az appot, akkor 30%-ot. Ezzel semmi bajom nincs.
  • Tikal #49
    Optimalizálás. Varázsszó.

    Egyébként megnézted hogy az aljas amazon mennyit kér a terjesztésért? ...
  • FtranX
    #48
    Sokfele elonye lehet, de attol fugg, hogy mijenek a zartsagat nezzuk.

    Peldaul a hardver zartsaga konnyebb optimalizalhatosagot enged. A videon a Galxy Tab-on lathato akadozas ennek es a valodi multitaskingnak a kovetkezmenye. A Nexus One-om tipikusan akkor csinalja ezt, ha egyszerre tobb program (service) fut a hatterben.

    Az aljas korlatozasnak amit emlitettem ehhez semmi koze.
  • Tikal #47
    Aljas módon korlátoz, brrr :)

    Elgondolkoztál már egyszer is azon milyen előnyei lehetnek egy zárt rendszernek?
    Íme a legújabb tegra-s cucc, hardverben kenterbe veri az ipad-et.. az eredményben nem vagyok olyan biztos
  • FtranX
    #46
    Konkretan mire gondolsz?

    Az biztos, hogy nem korlatozza aljas modon az usereket az oprendszeren.
  • Tikal #45
    Igazából ezt csinálják.. csak kicsit jobban utána kéne nézned.. mindegyik cég ott nyomul ahol tud.
  • FtranX
    #44
    En kifejtettem az utalatomat az MS gyakorlataval szemeben is es a Google-lel is ezt tennem, ha azt csinalna, amit a masik ketto.
  • FtranX
    #43
    igen tudom, miert?
  • narumon
    #42
    Igen én is pont azt vettem észre. Már mindegy mit szidnak de szidni kell ha apple szó szerepel benne.

    Szerintem ugyanúgy 30% de nem vagyok benne biztos.
  • Tikal #41
    Itt is van :)
  • Tikal #40
    Elmondom mi a kulcsszó: Apple. Ezzel van csak probléma :) Ha ezt más csinálná, nem szólna itt senki semmit...

    Egyébként érdekelne hogy az amazon mennyi haszonért árulja a zenéket, könyveket, van valami infod erről?
  • narumon
    #39
    Azt ugye tudod, hogy újság és könyvkiadókról beszélünk?
  • FtranX
    #38
    1. A Google barmit felenged az Android Marketre, ha az nem szandekos karokozo.

    2. Az Android <b>nincs a Marketre korlatozva</b>. Barhonnan letolthetsz es telepithetsz egy alkamazast. Eppen ezert szamtalan alternativ market letezik.

    Csak nehany kozuluk:
    Amazon Android Market
    SlideMe
    AndAppStore
    Handango
    AndroidGear
    Phoload
    Mobihand
    AppsLib
    Insyde Market
    NetDragon
    KUQU
    Noverca
    GetJar



  • Tikal #37
    Pedig a csúnya google uralja a piac több mint negyven százalékát, belelát a készülékekbe, tudja merre jársz, mit csinálsz és majd küldi a reklámokat, jó sokat, meg odaadja a partnereinek hogy azok is küldjék, hisz ebből él, nem a nyílt a forráskódból :)
  • narumon
    #36
    Vazzeh ezt most megint nem értem, az előző hozzászólásban szidod az apple-t, de ugyanazért nem szidod a googlet? A kettő között semmi különbség nincs! Ha az iOS és az appstore ilyen érzéseket kelt bennead akkor az Android Market kapcsolata miért nem teszi ezt? Pontosan ugyanúgy működik:

    Itt a felhasznalokrol van szo elsosorban. Ha az ember elegedetlen a Tesco-val, akkor legkozelebb egyszeruen az Auchanba megy. A kb. xxx millio Android felhasznalo viszont csak aranytalanul nagy anyagi beruhazassal tud valtani, foleg, ha alairt egy ket eves szerzodest a szolgaltatojanal. Szamukra jelenleg csak a Market letezik.
    Az o erdekuk az, hogy a leheto legtobb, egyenlo feltetelekkel versenyzo szolgaltatast
    tudjak igenybe venni a kedvenc eszkozukon. A Google tobbek kozott ezt az erdekuket tiporja. Ez pedig azert megengedhetetlen, mert a netsemlegesseg helyi megfelelojerol van szo.

    Pontosan ugyanaz illik rá, szóval ha az iOS-nél ezt gondolod akkor ez ugyanúgy igaz az Androidra, és igaz a most induló Winmo 7-re is.
  • Tikal #35
    Huu, szerencsére :) Remélem tegnapig nem hitted hogy mégis... azért ez elég nyilvánvaló volt mindig is, hogy nem egy olyan gyártó fogja uralni a piacot akinek csak egy telefonja van :D
  • FtranX
    #34
    Igen, szerencsere ugy tunik, hogy nem az Apple-e lesz a dominans OS. :]
  • Tikal #33
    Az OS business 15%-a az Apple, jelentősnek jelentős, de ott a 40% feletti Android :)

    A kiadók legfőbb baja az hogy nem ők kapják meg az előfizetők adatait :)
  • FtranX
    #32
    A kulonbseg, mint mondtam az appstore egyeduralkodosagabol es az iOS szoftver-platform jellegebol fakad.

    Az nem tetszik, hogy az Apple tisztessegtelen elonyhoz jut a tartalomszolgaltatas teren kihasznalva azt, hogy az OS biznisz egy jelentos resze az ove. Nem tetszik, hogy hardver es OS gyartokent kapuort jatszik a felhasznalok es a kulvilag kozott.

    "Dehogynem. A reklámra és a regisztrált előfizetőkre van szüksége."

    Milyen reklamot nyujt az appstore? Az nem reklam, hogy egy keresheto katalogusba teszi az alkalmazast.

    "Szóval még egyszer: senki nem kényszeríti ezeket a cégeket, hogy appstore-on keresztül adjanak bármit is"

    Hiaba adhatjak el a weben, ha ezzel versenyhatranyba kerulnek a pofonegyszeru app-on beluli vasarlast nyujto Apple megoldashoz kepest.

    Itt a felhasznalokrol van szo elsosorban. Ha az ember elegedetlen a Tesco-val, akkor legkozelebb egyszeruen az Auchanba megy. A kb. 150 millio iOS felhasznalo viszont csak aranytalanul nagy anyagi beruhazassal tud valtani, foleg, ha alairt egy ket eves szerzodest a szolgaltatojanal. Szamukra jelenleg csak az AppStore letezik.

    Az o erdekuk az, hogy a leheto legtobb, egyenlo feltetelekkel versenyzo szolgaltatast
    tudjak igenybe venni a kedvenc eszkozukon. Az Apple tobbek kozott ezt az erdekuket tiporja. Ez pedig azert megengedhetetlen, mert a netsemlegesseg helyi megfelelojerol van szo.
  • narumon
    #31
    Én csúsztatok? Na ne már? Ráadásul nézd már meg mit írtam a 22-es hozzászólásgban: "ugyanazért az árért (esetleg olcsóbban) mint a nyomtatott verzióért.". Sehol nem írtam, hogy éljen adja annyiért. Nem is erről volt szó, mindenki annyiért adja amennyiért akarja, ha a véleményemet kérdezed (mint ahogy nem tetted csak rögtön nekem támadsz), akkor azt mondom, hogy szerintem is olcsóbban kéne adnia, (és ismét: az apple nem szabja meg, hogy mennyiért adja, adhatja ingyen is). Tudtommal a zenére is szerződése van ami ugyanilyen felépítésű, tehát egyrészt a kiadónak kellene az orrára koppintani, hogy miért adja ugyanannyiért mint a lemezt (egyébként soha nem vásároltam, de biztos vagy benne, hogy ugyanannyiért adja? Ha jól tudom 0.69, 0.99, ill 1.29 USD egy szám. Ez egy átlagos cd 12-15 számát figyelembe véve tudtommal nem éri el egy cd lemez árát).
    handrást csak azért tudom kicsoda mert egyszer már elsütötted ezt a poént (vagy valamelyik másik homokba dugott fejű hater volt), és akkor linkelt egy weboldalt amire ez a handrás ír. Persze most ha az életem múlna rajta akkor sem tudnám a weboldal címét fejből. Kb ennyire vagyok handrás alkalmazottja, és melópityu szendvics embere. Egyszerűen máshogy gondolok dolgokra mint te, ettől még nem tudom miért lennék szendvicsember. A gond az, hogy aki veled vagy veletek bizonyos kérdésekben nem ért egyet, az már csak elvakult fan lehet, vagy "szendvicsember" ugye. Az véletlen sem lehet, hogy csak mást gondol a dolgokról (persze gondolom csak az a helyes amit te gondolsz). Viszont elég rosszul fizetett apple szendvicsember (bocs de ez nagyon tetszik) lehetek, mert 1db apple termékem van széles e földön: iphone. A nagy elvakulásomban biztos nem vettem észre, hogy a többi termékük is csodálatos...

    PS: Nem azért de annak, hogy mim van mi köze az eszközparkomhoz? Ezt a gépet sem használom ki, akkor minek vennék bele bármit is? Ráadásul még rosszabb a helyzet mert már a PSP-met is eladtam mert csak a polcon pihent. Annak is örülök, hogy jobb az anyagi helyzeted mint az enyém, én ugyanis nem vagyok irigy ember; őszintén tudok örülni annak ha egy embernek nincsenek anyagi gondjai, bár mindenkié jobb lenne mint az enyém, akkor nem itt állna ez az ország.
  • Tikal #30
    Azért az csusztatás hogy ugyanannyiért adja az iTunes a CD-t mintha boltban vennéd, mert NEM. Van ami ugyananyi van ami olcsobb és van ami drágább. De egy boltban nem tudsz dalokat vásárolni, csak kompplett albumot. Egyébként iTunes és amazon hasonlo árakkal dolgozik, sőt.

    Egyébként már jönnek az első ujságok, pl a news corp által kiadott the daily, heti egy dollárért... azt ne mond hogy sok, és lehuzás...
  • willcox
    #29
    Neked valószínűleg szövegértelmezési problémád van, vagy csak szokás szerint csúsztatsz.
    Egy online tartalom lényegesen olcsóbb lehet, hiszen nincsenek járulékos egyéb költségek (papír, nyomda, terjesztés, stb). Vagyis egy online tartalmat ugyanannyiért adni, mint amit papír alapon adnak, erős lehúzás. Ennek akkor lenne értelme, ha lényegesen olcsóbban adnák. Marketinget meg a nyomtatott újságban is el lehet helyezni, hiszen fizetni maximum törzsolvasók fognak, azok meg a nyomtatott újságról térnek át.
    Ha már említetted a zeneipart: szerinted az igagyi nem húz le senkit, amikor ugyanannyiért adja _tömörített_ zenét, mintha CD-n megvennéd (tömörítetlen zene+borító (és költsége)+tok+terjesztés+lemez)?
    Mivel valószínűleg handrás alkalmazottja vagy, nincs miről beszélnünk. Ha mégsem az lennél, akkor annál rosszabb, mert abban az esetben melópityu ingyen szendvicsembere vagy.

    PS: nem azért, de ha 2 lakásod is van, ami ki van adva, akkor jobb eszközparkod is lehetne (az aláírásod alapján). Félreértés ne essék, nehogy azt hidd, hogy irigység beszél belőlem, mert szerintem jobbak az anyagi körülményeim a tiednél.
  • narumon
    #28
    Az olyan finomságokról most nem is beszélek, hogy pl egy mostani havi újság átmehet akár heti kiadásba (PC GURU mondjuk), amit most a terjesztési költségek miatt (sem) tud megtenni. Persze a nem tradicionális lapkiadók látnak ebben fantáziát talán nem véletlen. Sok a begyöpösödött cég, főleg ha 100 éve kvázi ugyanúgy működnek, de ezt egyszer már eljátszottuk a zeneiparnál. Az is azt hitte, hogy az a tuti amit ő csinál mert fél évszázada így csinálja és lám csak kiderül, hogy váltaniuk kell ha nem akarnak eltűnni a süllyesztőben.
  • narumon
    #27
    Hát az én felfogásom alapvetően különbözik a tiédtől. A szerver egyébként valóban nem fog több áramot fogyasztani, viszont elég erős marketinget kellene mögé pakolni, hogy legyen értelme. A userek szempontjából sem érezném elfogadhatónak, hogy egyetlen oldal helyett ahol mindenre elő tudok fizetni, állandóan végig kell túrnom a kiadók / újságok / weblapjait. Erősen át kell alakítaniuk az oldalt, hogy én mondjuk a telefonomra ipadomra rögtön megkapjak egy számot amint megjelenik, de ezek persze egyszerű fejlesztések. Ha ez így megfelel a népszabadságnak akkor semmi gond, de akkor minek akarnak bekerülni az appstoreba? (Talán mert érzik, hogy ott kurvagyorsan lesz konkurencia és esetleg lefőzheti őket?). Nem behazudtam egy költséget, de azért a jelenlegi népszab online (ezt most ugye csak példának hasznájuk?) elég messze van attól amiről beszélünk, jelentős fejlesztést kellene végrehajtani rajta.
    A munkapityuék ülnek a kasszánál és tartják a markukat dumád eléggé nevetséges mitöbb szánalmas. Ha építtetsz egy házat a cég vezére akkor is ül majd az irodájában és tartja a markát, hogy fizess! De mondok mást; nekem két lakásom ki van adva, nem csinálok mást csak tartom a markom. Ítélj el érte!
    Az utolsó része meg aztán részemről totál értelmetlen. Tudod mire szoktam egy újságot másra felhasználni? Hogy kidobom a szemétbe. Pontosan erre. Egy szaros napilap 1 év alatt mekkora szeméthalmot generál? Hol tárolod? Az elektronikust egyszer kifizettem akkor örökké az enyém, ha úgy gondolom akkor tíz év múlva előveszem a mai számot és megnézem, hisz tárolják nekem a szerveren. Számomra rengeteg plusz van még a fentieken kívül is (ami már önmagában megéri az elektronikus változatot), például, hogy nem keletkezik szemét, nincs nyomtatási költség, sokkal frissebb lehet egy újság hisz nincs nyomdaidő, sokkal kényelmesebb hisz ha 7-kor megjelenik az nekem 7kor egy gombnyomásra letölthető és már olvashatom is. Összességében egyetlen érvet sem tudok, hogy mi előnye lenne egy papír alapú újságnak az elektronikussal szemben.
  • willcox
    #26
    Egészen biztos, hogy kevesebb, mint 30%.
    Pont a #22-ben hoztad fel a népszabót. Jó példa, ugyanis a népszabónak van internetes oldala is (más sajtótermékeknek is!), igaz, az nem 1:1-ben egyezik meg az újságban megjelenttel. De! Míg a népszabó online ingyenes, ugyanúgy lehetne egy fizetős része is, ami megegyezik a kinyomtatott tartalommal. Miféle egyéb költség merül fel? A szerverek nem fognak több áramot fogyasztani, az alkalmazottak fizetése meg fix. Akkor hol van az a költség, amit te behazudtál?
    A kiadók egyszerűen hülyék. Saját fizetési rendszert használhatnának, amivel nem kéne külsős piócának fizetni.
    Az igagyi csak kaszálni akar a hülyéken, ugyanis tartalmat nem állít elő, mindent a kiadónak kell megcsinálnia, melópityuék meg ülnek a kasszánál és tartják a markukat. Aki ezzel a köcsög bagázzsal lepaktál, az hülye.
    PS: ha a kinyomtatott újságot veszed meg (ugyanannyiért), azzal jobban jársz, ugyanis elolvasás után a papírt még másra is fel tudod használni, míg a letöltött tartalomnál nincs semmi egyéb plusz.
  • narumon
    #25
    Még mindig nem érted! Mi a különbség az apple és az amazon között ebben a viszonyban semmi. Mindkettő a saját platformján dolgozik, és jól írod választhatsz hogy hová mész. Könyvekről beszélünk és ugyanúgy választhatsz iOS esetén is amazonból könyvet (vagy bárhonnan). Letöltöd és olvasod. Az egyetlen kikötés az, hogy ha viszont az a cég jelen akar lenni az appstoreban (nem itunes storenak hivják) akkor azt a terméket mindenhol ugyanannyiért kell adnia. Ebben neked mi az ami nem tetszik vagy gond?

    "hanem azzal, hogy ennek hasznalatat kotelezove teszi, csak azert, hogy lecsipje a 30%-ot."

    Még egyszer leírom nem áll ott a kiadók mögött, hogy neked kötelező ezt használni! A kiadó csinálhatna saját weboldalt ahonnan le lehetne mondjuk pdf-ben tölteni a könyvet, újságot, semmi gond nem lenne vele hiszen van pdf olvasó iOS alatt, ergo olyan pdf-et olvasol rajta amilyet akarsz.

    "Az Amazonnak az app hostolasan kivul semmi szuksege nincs az almas cegre (ez is csak az appstore monopoliuma miatt)"

    Dehogynem. A reklámra és a regisztrált előfizetőkre van szüksége. Ha erre nem lenne szüksége akkor elegendő lenne a saját weboldala, hiszen bármikor el lehet érni telefonról is a weboldalát és arra nem vonatkozik semmilyen appstore szabály. Csak hát akkor neki kell reklámozni és nem éri el azokat a usereket akik egyébként nem mennek rá a weboldalára.

    Szóval még egyszer: senki nem kényszeríti ezeket a cégeket, hogy appstore-on keresztül adjanak bármit is. Jó példa erre az ebay. Telefonról vígan ebayezel adsz veszel és semmi köze hozzá az apple-nek mert nem az ő rendszerét használod, annak ellenére sem, hogy az appstoreban elérhető az ebay app. de mivel 0Ft-ba kerül így annak a 30%-a is pontosan 0ft, tehát nem kell sehova fizetni semmit.
  • Tikal #24
    gondolom most olyan telefonod van amit felnőtteknek gyártottak, biztos rá is volt írva :)
  • FtranX
    #23
    Az Amazon sajat boltjanak Apple megfeleloje az iTunes Store. Mindketto annyiert adja a termekeit, amennyiert akarja. Valaszthatsz, hogy hova mesz. Ez tiszta verseny.

    Az iOS egy altalanos celu szamitogepes platform. Itt nem valaszthatsz, hogy melyik "appstore"-t hasznalod, mert az Apple-nek monopoliuma van az alkalmazasok felett. Es most, mivel erdekelt benne, ezt a monopoliumat felhasznalva akar ellehetetleniteni/megadoztatni tobb masik iparagat.

    Nem azzal van a gond, hogy az Apple nyujt egy szolgaltatast (hosting, szamlazas) es ezert cserebe lecsip 30%-ot, hanem azzal, hogy ennek hasznalatat kotelezove teszi, csak azert, hogy lecsipje a 30%-ot.

    Az Amazonnak az app hostolasan kivul semmi szuksege nincs az almas cegre (ez is csak az appstore monopoliuma miatt), a letoltestol a kifizetesig mindent o biztosit. Ez csak azert zavarja az Apple-t, mert szerinte o minden penzbol reszesedest erdemel, aminek barmi koze van a termekeihez.

    Szerintem meg baromira nem!
  • narumon
    #22
    Így van tehát az Amazon pont ugyanazt csinálja. Az amazonnak van egy jól menő saját boltja ahol ezt a hasznot realizálja (tehát gondolom nem is akar az appstorehoz csatlakozni, meg a markethez meg semmelyik másikhoz sem).
    Amiről az egész szól az az, hogy magyarra lefordítva a népszabadság, szeretné elérni azokat az embereket akik mondjuk iphoneal rendelkeznek, és ehhez nem kell semmit tennie mint felrakni egy digitális változatot az appstoreba mondjuk ugyanazért az árért (esetleg olcsóbban) mint a nyomtatott verzióért. Ezért cserébe az apple kér 30% részesedést, de a népszabadságnak igazából alig kerül valamibe, ez egy plusz előfizető (vagy a normál újságról átálló előfizető), és nem kell beleinvesztálnia sem infrastruktúrát sem emberi erőforrást, semmit. Szerintem ezért nem sok a 30%, szerintem ennyit elvisznek a nyomdai költségek és a terjesztés is. (sőt ha jól tudom akkor az többet). És akkor itt megint ott tartunk, hogy nem értem mi a probléma, mert a végén az jön ki, hogy még többet is kereshet 1-1 újságon, vagy olcsóbban adhatja ami viszont előfizetői szám növelésével jár.
  • FtranX
    #21
    Egyszeruen mas nevvel, csak iOS platformon elerheto elofizeteseket fognak kinalni, bar igy belegondolva lehet, hogy siman kitiltjak oket.

    Egy ceg sem mond le csak ugy a bevetele 30 szazalekarol. Meg az sem, amelyik megteheti. Ezek talan leginkabb az ujsagok, melyeknek egy-egy uj elofizetessel nem no inkrementalisan a koltseguk.

    Azonban nem csak lapokrol van szo. A konyveladok, a streaming szolgaltatok, akiknek minden egyes eladasnal fix koltseguk van a jogtulajdonosok fele, ezt nem engedhetik meg maguknak. Az Amazon peldaul pont 30% hasznot realizal egy eladott konyvon. Ha maradni akar az Appstore-ban, akkor vagy emeli az arait az AppStore-on belul es KIVUL, vagy kivonul onnan. Tehat ez nem hogy az Apple felhasznalokat nem vedi, hanem oket es a nem Apple felhasznalokat is sz*patja. Ezert remelem, hogy a szolgaltatok tobbsege inkabb beint.

    Jogilag lehet, hogy nem lehet kikezdeni, de akkor is pofatlan es tisztessegtelen lepes.