200
A Bosszú Angyalai mozifilm
  • skinnyman
    #120
    A Hulk témát ez szerintem jól összefoglalja:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hulk IS Banner. Loki REQUIRES touching people with his staff to control them. Banner touched the staff. It doesn't matter if Hulk is or is not resistant to mind control, Banner is not resistant.

    All Loki needs to do is invoke the change UNCONTROLLABLY. Hulk is Banner's id (not I. D., look it up if you need to). Literally.

    When Banner controls the transformation, like in TIH at the end when he 'aims it', he has some level of consciousness while converted. When the transformation occurs without his consent, he is fighting it, and still in that 'state' during full-on Hulk mode.

    Basically, Helicarrier = Mindless Hulk, not mind-controlled Hulk. Manhattan = Professor Hulk.

    Again, Banner's state during transformation determines the end result. This is in the comics, he CAN control it in the movie anytime he wants, and when he does, he controls the Hulk. But also, it can come out without his control, and the Hulk will mirror that. It still feeds on his emotions. When he is enraged, it is enraged. When he is harnessed, and so on and so forth.


    Mondjuk ebben nem vagyok biztos, hogy Loki irányította volna, mindenesetre mindenképpen terve volt, hogy felbosszantsa és ezzel belső viszályt keltsen.

    De a lényeg: Rohadtul nem mindegy, hogy úgy változik-e át, hogy felidegesítik és így akaratlanul történik az egész, vagy pedig úgy ahogy a TIH végén is volt, Abomination-nél amikor teljesen tudatosan alakul át, van egy ellensége előtte, és le akarja győzni. Illetve ahogy annak a végén is van, hogy meditál aztán zöldek lesznek a szemei és közben mosolyog. Mint a mostaniban a "mindig mérges vagyok" mondat. Mind egyértelműen arra utal, hogy tudja irányítani, szóval jól át van ez gondolva szerintem.

    És azért fél magától, mert ha nem tudatosan változik át (ami bármikor megtörténhet), hanem csak felbosszantják, akkor tényleg csak egy őrjöngő állat lesz belőle, amit nem tud irányítani.
  • Loál János #119
    Szerintem ott szimplán összevitatkoztak, ahogy az Loki célja is volt, és Banner önkéntelenül a jogar felé nyúlt. De nem kékült be a szeme, nem került kontaktba a Tesseracttal, így Lokinak egy csepp hatalma sem volt felette (lásd később :-)).
    Sőt, Banner bocsánatot is kért a vége felé Fekete Özvegytől, hogy majdnem kinyírta.
    Az stimmel, hogy a korábbi filmben Banner meditálgatott, edzette magát, de az is az átváltozás megakadályozásáról szólt. Mikor Fekete Özvegy betoborozza, akkor is arról beszél, hogy képtelen irányítani zöld csóka dühét.
  • spike0007
    #118
    Banner megfogta a jogart és ezzel Hulk manipulálva lett, mikor először átalakult ott nem Banner hanem a manipulált Hulk irányított. A végén viszont Banner irányította Hulkot. Egyébként már a Hihetetlen Hulk végén is gyakorolja a kontrollt. Viszont Banner azért is bújkált mert még így is hogy tudja kontrollálni Hulkot így is veszélyesnek tartja magát.
  • skinnyman
    #117
    Szerintem is, úgy emlékszek kifejezetten utaltak is rá, hogy az alatt az x év alatt egyáltalán nem is alakult át. Mondjuk lehet, hogy amiatt tudta irányítani jobban, hogy a dühét megtanulta kontrollálni, erre utalt az is amikor az átváltozása előtt valami olyasmit mondott, hogy ő mindig mérges :) Persze ez nyilván nem magyarázza meg teljesen, de erre azzal a vicces Thor-os jelenettel is utaltak...

    Itt egy thread ami a Thor kérdéssel foglalkozik, a lényege kb amit mondtam: Loki azt mondta neki, hogy Odin biztos nagyon sok sötét erőt/mágiát használhatott, hogy a Földre juttassa, és csak a Tesseract-al tud visszajutni.
    Szóval ennyit lehet tudni, a Thor 2-ben (be van jelentve) majd valszeg kiderül részletesebben.
    Mindenesetre mindkét dologra volt utalás, csak nem akarták különösebben részletesen megmagyarázni, nem is nagyon lett volna rá idő szerintem.
  • Loál János #116
    Nem, Hulkot nem tudta irányítani, csak az átváltozást. Gratulálnak is neki, hogy több, mint 1 éve nem alakult tomboló elmebajjá.
    C7 kérdései jogosak, skinnyman válaszai szerintem kissé elnézőek a filmmel.
    Mondjuk a Hulk-kérdést ki is figurázták a Thor leütése c. jelenetben, legalább ennyi önkritikájuk volt, de amúgy szépen elmismásolták.
  • K Ace
    #115
    Ti biztos ezt a filmet néztétek? Hulk is el volt magyarázva. Maga Bruce Banner mondta az elején, hogy megtanulta kontrollálni a képességét az alatt a nem tudom hány év alatt, amíg elvonultan élt.
  • skinnyman
    #114
    Az elsőre ha jól emlékszem volt utalás amikor Loki-val beszélt, de már nem nagyon emlékszek, valami olyasmit mondott neki asszem, hogy biztos nagyon sok energiába került nekik hogy odajuttasák.
    Hulk pedig gondolom valahogy úgy, ahogy a Hulk végén is amikor Abomination-nel harcolt, amikor vészhelyzet van, ha már tombol, gondolom inkább a rossz gyerekeken vezeti le a feszültséget akik bántanák, annyi esze azért van :)
  • C7
    #113
    Ma láttam, nagyon tetszett, de felvetődött bennem kettő kérdés. Thor hogy a fenébe jutott a Földre, és a végén Hulk hogy a fenébe kontrollálta magát?
  • Darth Raven
    #112
    Tegnap láttam filmet, nagyon jó volt. Hulk jeleneteit nagyon eltalálták, a 109-es hozzászólásban szereplő jelenet a kedvencem, az hatalmas volt.
  • skinnyman
    #111
    Tényleg talán a legviccessebb jelenet, de azért elég spoileres, nem biztos hogy csak így be kéne tenni... Plusz tuti törölni fogják szerintem hamar.
  • Shiwo
    #110
    legjobb jelenet

    könnyesre röhögtük magunk rajta
  • zoliii
    #109
    Loki vs Hulk Hun :D
  • skinnyman
    #108
    Durva lenne, mondjuk nem tudom honnan származhat ilyen pletyka amikor május 4-ig ott nem mutatják be, meg alapból is fura lenne hogy ott több jelenetet kapnak.

    Amúgy szerintem jogosak az értékelések, ilyen epikus filmet talán még soha nem láttam. Először féltem tőle, hogy le fogják húzni, mert embertelen nagy elvárásokat kell teljesítenie, de miután láttam, azt mondhatom, hogy szerintem biztosra vehető, hogy hosszútávon is bőven 250-ben marad, és sokáig az etalon lesz szuperhősös filmek között, a rendező nagyon jól összerakta az egészet.
  • H3LLBoY
    #107
    http://cinestar.hu/cikk/bosszuallok-gigaszi-spoiler-csak-sajat-felelossegre

    Én itt olvastam, de szerintem ezt csak pletyka szinten érdemes kezelni, persze én örülnék a legjobban ha nem így lenne. Amúgy a film már az IMDb-n Top 250-ben már a 33.-ik.

    http://www.imdb.com/chart/top
  • skinnyman
    #106
    Mintha valami ilyesmit olvastam volna valahol én is (bár arra nem emlékeztem hogy csak usa) ezért is maradtam bent végig :)
  • Suffering
    #105
    Olyat olvastam, hogy az amcsik 2 bonusz jelenetet kapnak. Szóval érdemes lesz majd az amerikai premiernél figyelni a youtubet :)
  • skinnyman
    #104
    Hát, bent maradtam a végéig, de a credits után már semmi nem volt. De az első bónusz jelenetet mindeképp érdemes megvárni.
  • skinnyman
    #103
    Feliratosan adják amúgy valahol?
    Vagy a MOM-os eredeti nyelv az egyetlen opció ha nem szinkronnal akarja nézni az ember?
  • Suffering
    #102
    hány darab bonusz jelenet van? mert van 1 fél perces a stáblista elején. azon kivül van még 1 a stáblista után?
  • Csaba007
    #101
    Jah bocsi,hülyeséget mondok,a végén van a linkes,aki felfegyverezi,azt meg nem tudom pontosan.
  • Csaba007
    #100
    Az a "két" személy ugyan az.
    Ő lenne az.
  • #99
    Erősen 9/10 a film. Jó volt a hangulata, a látvány piszok jó, jól muzsikált a 3D is. Annyi hibájva van, hogy 20 perccel lehetett volna rövidebb, mert 1-2 üresjárat azért akadt.
  • R3TR0
    #98
    Hali

    Tegnap láttam moziba és lenne 2 kérdésem

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az egyik hogy ki az aki Lokinak adja a botját illetve aki fenyegeti , a másik pedig hogy ki az akit a film végén a bónusz jelenetbe utoljára mutatnak?????

    Képek beszúrása



  • skinnyman
    #97
    wtf lol
  • Szolnokboy1
    #96
    pár hsz-szel lejjebb én is ezt nehezményeztem.
  • skinnyman
    #95
    Eredeti nyelven kb csak a MOM-ban nyomják ahogy látom, ott pedig 3D-s van, annál jobbat szerintem nem találsz...
  • Jimmyke
    #94
    Ezt a szívást, sehol se találom eredeti nyelven 3D nélkül.
  • skinnyman
    #93
    Akkor talán a legjobb ha mindkét verziót megnézed, és úgy összességében láttad jó minőségben is és eredeti nyelven is, csak persze nem egyszerre volt a 2 :)
  • Szolnokboy1
    #92
    mom parkban lesz eredeti nyelven felirat nélkül 3D-ben. imaxben 3D-ben szinkronnal. sehogy se jó. :/
  • skinnyman
    #91
    MOM parkban adják amúgy eredeti nyelven? Általában ott szokták a filmeket úgy is adni ahogy emlékszem.
    IMAX-ben pl csak szinkronos lesz? Látványban az azért mégdurvább lehet, de a szinkront még úgy sem nagyon tudnám elviselni szerintem...
  • Szolnokboy1
    #90
    nekem is az lenne a legjobb, HA nem 3D lenne és HA nem társasággal mennék, akiknek kell a magyar felirat. így kénytelen vagyok szinkronnal nézni. még reménykedek, hogy lesz feliratos változat, de a MOM Parkban azt mondták, hogy erre nem nagyon van esély.

    írtam e-mailt a forgalmazónak is ez ügyben, de basztak válaszolni.
  • skinnyman
    #89
    A "3D + eredeti hang felirat nélkül" opció mondjuk nem is lenne olyan rossz. Mindenképpen eredeti nyelven nézném, láttam a szinkronos trailert és a gyomrom is felfordult tőle :S
  • Szolnokboy1
    #88
    eddig csak pozitív kritikákat/véleményeket olvastam róla, már nem bírok magammal. viszont kiderült, hogy nem lesz MO-n feliratos, 2D-s verzió a filmből egyik moziban sem. szánalom komolyan. csak 3D + szinkron, 3D + eredeti hang felirat nélkül és ha minden igaz 2D + szinkron egy pár moziban.
  • skinnyman
    #87
    Azta qrva, top 250-ben van a film: imdb
    Mondjuk ez később még csökkenni szokott, de mindenképpen jó előjel.
  • Szolnokboy1
    #86
    már csak 2 hét!! :)
  • skinnyman
    #85
    140 perces lesz
  • Szolnokboy1
    #84
    Loki mondta, hogy vannak más kiskapuk is. A képregényben ráadásul teleportálni is tud a Mjölnirrel. Bármi lehet.
  • drop
    #83
    egy kérdés thor hogy jön el a földre mert a filmbe elpusztitota amivel utazot?
  • skinnyman
    #82
    Japo treler uj jelenetekkel: Link.
    Brutal lesz!
  • Rémkirály
    #81