587



Transformers 3 - The Dark of the Moon
  • A6 Intruder
    #507
    Teljesen felesleges vitázni, az álláspontok úgysem fognak közeledni. Egy Öböl Mihály filmtől kár jó story-t várni (főleg a mai világban, amikor a történet hiányosságait látvánnyal akarják ellensúlyozni HollyWood-ban), de attól, hogy kocsivá alakuló földönkívüliek a "főszereplők" (mert elméletileg ugye róluk lett elnevezve a film), még lehetne benne jó karakter bemutatás. A Star Wars is csak egy igen látványos fostartály lenne, ha csak űrcsaták lettek volna benne, Darth Vader a fénykardos kaszaboláson kívül meg mást sem csinálna.
  • Vrahno
    #506
    Az első és második film közti egyik képregényben torkon lövik. Ezt a filmben ugye úgy magyarázták, hogy csak megjátssza magát, bár ha így van, akkor Űrdongó egy igazi köcsög, hogy még akkor se képes beszélni, amikor a barátját körözik és biztatásra szorulna.
  • Prof William
    #505
    Biztos idétlen herélt fejhangja van ezért inkább marad néma. biztos otthon a Kibertronon mindig hangjával cikizték és nem akarja hogy a földön is megismétlődjön a dolog.
  • BoneDragon
    #504
    Elég szomorú, hogy 11 évesen elvitted 16+os moziba. Sajnos én is mikor voltam rengeteg 6-8-10 éves kisgyerek volt a filmen. Szülői felelőtlenség...
  • Szabi1991
    #503
    megszokásból ?
  • SlayR
    #502
    Hamár itt tartunk én mindig szerettem volna ha herri pottert hetero karakternek csinálják vagy a karib tenger kalózai se melegeknek vannak csinálva főleg dzsekk kapitány az undormány dizájnjával...Esetlkeg betment látni fehérruhában...vagy a pókembert legyet fogni a hálójában....vagy szuperment amint épp palacsintát süt....:]
  • SlayR
    #501
    Mindjá megsajnállak:D
  • Met
    #500
    Az viszont zavar, hogy Bee a faszé' nem beszél még mindig?
    Az 1 végén már tudott, a 2 elején mondta a kispöcs hogy már tud beszélni.
  • Shep
    #499
    Mondjuk ebből is látszik, hogy szódát nem ér a korhatár a bevétel a lényeg. Ami azért valahol elszomorító.
  • Shep
    #498
    Na jól sejtettem :) Aztán majd csodálkozol ha tömeggyilkos lesz belőle és az álcák oldalára áll :D
  • Tatyla
    #497
    nem csak 11 a lányom de nem volt ebben semmi 16+-os,rajzfilmekben is látni lézerrel szétporlasztott futó embereket...
  • Shep
    #496
    Arra én nem adok, oda azt ír mindenki amit akar.
  • Szabi1991
    #495
    katt a Nickképére.. :D
    "Életkor: 35-40 között"
  • Shep
    #494
    Akkor te már ilyen öreg motoros vagy, hogy 16+ -os lányod van?
  • Tatyla
    #493
    megnéztem ma én is a lányommal.
    teljesen átlagos akciófilm nem ütősebb a 3D mint az Avatarban,pedig sokan azt mondták hogy kenterbe veri ami közel sem igaz ettől függetlenül tényleg látványos a maga nemében.
    történet olyan amilyen de ez most nem is volt lényeg,pár logikátlanság van benne de hát kevés filmben nincs :)
    és az amerikai lobogó sem tünik fel max 2-3x :D
    majd még ha megjelenik itthon BD még egyszer megnézem 1080p-ben felirattal.
    de most ez így csak 7/10
  • Godslashh
    #492
    Vitathatatlanul életem legszarabb filmje. Egy mozin se szenvedtem és unatkoztam még ennyire 15 percel a vége előtt ott is hagytam. Nem is érdekel mi lett a vége. Bár sejthető. Kár, hogy egy amúgy jó látványvilágot elrontanak antiszinészekkel antirendezővel és antiforgatókönyvíróval.
  • Vrahno
    #491
    Mellesleg bocs, ha egy rinyáló seggnek hangzok. Mindig így írom a hozzászólásaim, és csak aztán veszem észre, hogy kevésbé nyafogósan vagy gorombán is fogalmazhattam volna.
  • Vrahno
    #490
    Szerintem ami igazából zavar a filmben, ami miatt nem érte el az elvárásom szintjét, hogy (akárcsak a ROTF esetében), azt vártam, hogy a film valamelyest hű lesz az amúgy sokkal jobban megírt regény vagy képregény adaptációhoz. Azokban mintha rendesebben haladt volna a történet, több szereplő jutott érdekes szerephez, ami megmutatta a személyiségüket (pl. Fülelő Dino letépett fejével próbálta felvidítani Megatront, a Roncsolók vagy minek hívják őket is kaptak több egyéniséget, Megatron életét pedig megkímélték, és kibékült az Autobotokkal, ami rengeteget adott a jellemének mélységéhez). Meg azt a jelenetet is hiányoltam, amikor Megatron fejbe lő egy elefántot, mert az tök muris lett volna.

    Ez sok olyan apróság, ami számomra nagyban adott volna a film élvezhetőségéhez, mert nem csak üres semmiknek tűntek volna a szereplők. Ám a film készítésekor megvétózták ezeket a döntéseket, inkább az akcióra és a béna humorra koncentráltak, és ezáltal a történet szerintem laposabb lett. Egyszerűen egyik szereplőben sincs semmi, ami érdekelne, akkor meg felesleges végignézni a filmet, mert senkiért sem aggódom. Ezért egyik jelenet se válik emlékezetessé, csak egy jött-ment, felejthető akciófilmmé redukálják a produkciót, ami igazán szégyen, tekintve a sok pénzt meg erőfeszítést, ami belement.

    Sam munkás jeleneteit meg a nőjét mondjuk teljesen kiírhatták volna, hogy helyet adjanak valaminek, aminek értelme van, vagy esetleg hogy egy normális befejezést adjanak a filmnek, ne pedig csak úgy, totál hirtelen érjen véget.

    És alig hiszem el, hogy ezt én mondom, aki olyan hevesen védte az első filmet annak idején. Persze nem is azt mondom, hogy utálom a filmet, csak nagyot csalódtam benne.
  • Callisto
    #489
    Látom egy új díszpéldánya az értelmezni nem tudó egyedeknek.
    Természetesen nem arra értettem, hogy ássa el magát, akinek amúgy sem jön be a film, hanem arra akinek tetszik, de úgy gondolja, hogy moziban csak a csilli-villi filmeket érdemes megnézni. A Black Swan pedig csupán példának lett felhozva, mint olyan ami legondolkodtat, van tartalma egy olyan film ellenében, mint a Transformersek. Vagy a pl. rövidítésből nem jöttél rá erre?
    Másrészt hol írtam én azt, hogy nem lehet elfogadni, ha egy film nem tetszik valakinek? Éppen azt próbáltam ecsetelni, hogy igen is van akinek tetszik egy film ezért vagy azért és van akinek nem. Neked már ne haragudj nagyon erős értelmezési problémádi vagy képzelőerőd van.
  • Shep
    #488
    Igen valahogy én is ezt éreztem ,hogy voltak benne ugyan jó pillanatok de az egész valahogy olyan semmilyen, pedig az előző két rész szerintem jó volt. Valahogy az az érzésem ,hogy túl sok mindent akartak belerakni de új ötlet már nem igazán volt ráadásul a sok mindenből az lett ,hogy igazából mégsincsen benne semmi. Legnagyobb bajom az volt, hogy nem igazán volt feszültség a filmben csak úgy történtek az események egyszerűen nem volt miért izgulni, szurkolni. Kikapcsolódásnak azért éppen elment de míg az előző két rész után alig vártam ,hogy legyen végre jó minőségű verzió a neten, hogy újra megnézzem itt ez az érzés nincsen meg, így számomra ez csak egy középszerű film, másnak ettől lehet 9/10 is nincs ezzel gond de számomra ez kevés a magas pontszámhoz.
  • Csaba007
    #487
    Nem értem miért nem lehet elfogadni,hogy valakinek nem tetszik egy film valakinek meg igen.Nem elvárásokról van csak szó.Szerintem a black swan egy pocsék film,nem hogy moziban nem éri meg megnézni, sehol sem,akkor most ássam el magam,mert azt hiszed a te véleményed ér valamit?!?
    A tf3-ra visszatérve meg nagyon gyerekes lett,jó robotok meghasonlók,de attól még...ha egy Marvel hősből lehet csinálni egy értékelhető, nem gyerekes filmet,akkor ebből is lehetne.Ott van pl.a vasember.
    Szerintem összecsapott lett ez a rész,ahogy a végén is látszik. Buta film lett,aki elégedett azzal,annak lett készítve és ennyi.
  • Callisto
    #486
    Látom páran nem tudnak kiegyezni abban, hogy most mit lehet jó filmnek tartani és mit nem, milyen szempontok alapján lehet értékelni egy filmet.
    A Transfomersnél maradva miért ne lehetne megérteni, hogy az ember csak simán beül megnézni egy látványos, jó hangeffektekkel megtűzdelt pörgös akciót és az tetszik is neki?
    Részemről az első Transfomers viszonylag jó volt (7/10), a 2. elég rossz (5/10). Ezt még nem láttam, de IMAX-ben szénédkozom megnézni és tudom, hogy mit várjak tőle: nagyon jó látványt és akciójeleneteket, hangeffekteket, beállításokat, történetet semmit, vérgagyi szar 8 éveseknek való szöveget és poénokat. Éppen ezért ha csalódok, akkor nagyon lehúzom majd, mert azt jelenti, hogy azt sem hozza amiért elmegyek rá moziba, illetve nem képes ellensúlyozni a negatívumait.
    Ha mégis, akkor éppen úgy fogom élvezni, mint a Black Swant (amit szintén moziban néztem és aki azt mondja, hogy ilyen filmeket nincs értelme moziban nézni, az ássa el magát...).
    Csak éppen ez a széria arra szolgál, hogy lazán, könnyedén kiakpcsoljon és csak a szememet/fülemet etessem, addig pl. a Black Swan az érzelmeimet, gondolataimat eteti.
    Ettől függetlenül bárki pontozhat 9-10-nek is egy Transformers 3-at és adhat ugyanennyit a Black Swan-re is ugyanaz, hiszen mindkettőben megtalálta a számításait.
    A probléma akkor van, ha valaki nem tudja mit adhat adott film számára és ezért óriásit csalódik benne, mert más elvárásai voltak és nem arra készült amit kap...
    Persze lehet csalódni akkor is ha valaki arra készül és azt is kapja, de valahogy az összkép mégsem áll össze és nem elég és összegezve a filmről szóló véleményeket, kritikákat sajnos a T3 úgy tűnik számomra, nem áll össze azzá, aminek lennie kéne, de ez nem riszt el engem 1500 forint kidobásától, megadom az esélyt neki.
  • MrSpock
    #485
    "Ám a legtöbb robot, aki alig jut szerephez, kidolgozatlan marad, ezért a néző számára teljesen lényegtelenek."

    Tudsz jó érveket felhozni,hogy miért is nem jó mondjuk egy film. Ohh,én speciel szerettem volna mondjuk egy Ramboban jobban megismerni a vietkongok háttértörténetét,akiket halomra lőtt,vagy a Ryan közlegényben partraszállt többezer katona családi életét. Ezek úgymond történetileg,és akcióilag ugye lényegtelen karakterek,akiknek az a dolguk,hogy meghaljanak. Itt a robotok is csak hipp-hopp néha keletkeznek,mondjuk kenyérpirítóból,mobilból,akámiből. Tehát nincs történetük,és persze mind jó közkatonák,esetlegesen pár pillanat vagy mondat fűződik hozzájuk.És azért a film hossza is behatárolja kit mennyire ismerhetsz meg.

    Lesz e folytatás az kérdéses,nem minden azért a pénz a filmek készítésénél.
    Ha Bay sem akarja már,mert azért nem kis munka van egy ekkora akció elkészítésében,nem csak ülünk 1 házban és beszélgetünk,és kapjuk az Oscart érte:D
    De majd meglátjuk..vagy nem:D
  • Prof William
    #484
    "ennyi erővel szólhatna a film arról, hogy mondjuk ezer Űrdongó harcol ötezer Sokkolóval, nincs benne semmi ember, csak egy horda robot, aztán ha valamelyik győz, indul a Linkin Park zene, és a stáblista."

    Hmm... akkor egyértelműen 10/10 lenne a film. :)
  • SlayR
    #483
    Nah mostmár sikerült megnéznem nekemis....főleg nemértem így a problémákat vele...kimondottan nézni jó akciódús stb stb már úgyis páran leírták nincs gatya 11/10 :)
  • Vrahno
    #482
    Bay meg Shia nem akar többet. De akkora pénzmágnesek ezek a filmek, az garantált, hogy lesz több. Legfeljebb ha nem is folytatás, akkor reboot.
  • BoneDragon
    #481
    Nekem tetszett a film, semmi bajom nincs vele. :) Tényleg ez volt a befejező rész vagy várható újabb? Valahol azt olvastam...
  • mosoporr
    #480
    "vérbeli popcorn mozi" :D
    manapság ritka kincs az ilyen... látványvilágban meg egész biztos az év legjobbja!!!
  • SlayR
    #479
    egyértelműen...

    Autobot = Jófiúk sajnálják, hogy az ember hülye védik attól amit sose fog fel
    Álca (jobban szeretem Deszeptikonnak hívni): Gonosz pusztít leszar mindent mert megteheti.
    Ember: Hülye...mert a valóságban is az minek ragozni?
  • kill3r21
    #478
    Egyik legjobb jelenet, SPOILER vagy nem xD
  • Met
    #477
    Megnéztem, (3D, angolul) nekem tetszett.
    A történetet annyira nem értettem mivel az angol tudásom inkább az írásos kommunikáción alapszik:)
    Nekem a 3D annyira nem jött be, azt a 2-3 kép elsötétülést (vágás?) nem értettem

    A hangok jók voltak csak halk.

    Várom a BR rippet felirattal:D
  • Vrahno
    #476
    Itt nem nagy igazságokról van szó, egyszerűen arról, hogy legyen a szereplőknek némi jellemük, amik alapján eldönthetjük, hogy kinek szurkoljunk, és ha ez egyikük elbukik, érezzünk szomorúságot vagy lelkesedést. Az, hogy mindenki vagy csak jó vagy csak gonosz, nem elég, mert akkor minden szereplő behelyettesíthetővé válik, és ennyi erővel szólhatna a film arról, hogy mondjuk ezer Űrdongó harcol ötezer Sokkolóval, nincs benne semmi ember, csak egy horda robot, aztán ha valamelyik győz, indul a Linkin Park zene, és a stáblista.

    Persze nem azt mondom, hogy ezeknek a szereplőknek nem lett volna jellemük, mert egy kicsi volt. Ám a legtöbb robot, aki alig jut szerephez, kidolgozatlan marad, ezért a néző számára teljesen lényegtelenek.
  • SlayR
    #475
    De könyörgöm robotokról van szó akik gépjárművekké változnak ott a herri kókler is az is röhejes hogy söprűkön röpülnek azt nagy igazságokat akarnak a történetbe rakni...ezt kéne megérteni ...van gonosz meg van jó az egyik pusztít másik segít ennyio...olvassanak könyvet ha nemjó:D
  • Vrahno
    #474
    Azért az akcióba még belefér, hogy rendes szereplők és körítésként értelmes történet is legyenek. Máskülönben unalmasak a harcok, mert nem érdekli az embert, hogy hogy végződnek, vagy hogy egyáltalán miért harcolnak. Mint valaki írta lejjebb, nem csak a szélsőségek léteznek.
  • SlayR
    #473
    Szerintem betegek vagytok ezzel nagy kínlódással mert hogy lehetne ilyen....az ALiens Vs Predator filmben is csak gyílkoltak mert erről szól....a Batman filmben is ütötték gyepálták egymást meg akciójelenetek voltak mert erről szól TF mióta szól másról mint a két oldal közötti háborúról? hihetetlen mennyire sok az időtök és a hülyeségetek!:D
  • Victor1103
    #472
    Húú a Szigetet imádtam de ez akkoris LOL:D
  • Vrahno
    #471
    Tömérdek concept art. Dino eredetileg tudott láthatatlan lenni (ami a videojátékba be is került), Lézercsőr játék pingvin lett volna, és olvashatók a robotok korai, nem végleges nevei is.
  • szomferi
    #470
    jóazhe :D
  • Szabi1991
    #469
  • Vrahno
    #468
    Ha film-összehasonlításokról van szó, elég sokat láttam olyat, hogy mondjuk az Alien, Predator vagy Terminator filmekkel vetik össze ezeket a Transformers mozikat, vagy akár a Die Hard-dal is. Műfajban hasonlók (bár a TF filmek fiatalabb korosztályt céloznak meg, ás elvileg vígjátékok is részben), ám az akción túl képesek még egy egyszerű történet mellett is úgy bemutatni a szereplőket, hogy érdekeljék a nézőt, míg a TF filmekben esetleg az alapján lehet eldönteni, hogy kinek drukkoljunk, hogy melyik robot néz ki jobban, vagy ilyesmi. Nem pedig azért, mert megfogott a személyiségük, ami a legjobb esetben is legfeljebb egy-két mondatban nyilvánul meg, vagy ha annál többen, akkor valószínűleg egy idegesítő karakterrel van dolgunk.