58
  • Kara kán
    #58
    Felesleges engem lenézni, vagy cikizni.

    Többek között itt, az sg.hu oldalain pár éve leírtam másik zseniális kezdeményezésem, amely arról szólt, hogy ha a cigányok felzárkóztatására van annyi sok tízmilliárd ft, akkor legyen 10 milliárd ft arra is, hogy minden magyarországi idős ember vészhívórendszert kapjon az államtól.

    Persze, az ilyen kezdeményezéseket elhallgatja a mocsok hazai média, fű alá vagyok söpörve. :-((

    Az ilyen kevés fecske meg nem tud tavaszt csinálni.

    Mondjam azt, hogy ez az ötletem is kopirájtos volt? Nem mondom, mert nem volt az. Ingyen adtam, csak meg kell valósítani.
  • djhambi
    #57
    Ezt is beírhatjuk a jóslataid közé.
  • Kara kán
    #56
    Amikor az általam elvetett mag kezd beérni.
  • Kara kán
    #55
    OFF
    Nagy bizony!
    De amikor Görögország, Spanyolország, Málta, és valszeg Olaszország és Portugália is összeroppannak a menekültáradat miatt, legkésőbb jövő év végén, az lesz az igazán nagy állatság.
  • mjevsrsh
    #54
    Nagy állat a haverod!
  • immovable
    #53
    AS:D:DD
  • Kara kán
    #52
    Kishaver!
    Az én bogaraim már több tízmilliós hasznot hoztak ennek az országnak. Minimum.
  • Merces
    #51
    ...megvannak a magam bogarai, viszont úgy mint te semmi esetre sem....
  • Kara kán
    #50
    Hát, kedveseim, épp nézem a CNN-en a Developing Story-t, amint ledöbbent riporterek kipirult arccal komentálják az anresztet. :-)
    Szerintetek lesz-e még ebből egylapátos helikopter? :-D
  • Kara kán
    #49
    Szeretnél te úgy becsavarodni, mint én. :-)
  • Merces
    #48
    ...te sem mostanában kezdtél becsavarodni.. a találmányaidrol meg annyit hogy van egy haverom,aki tavaly feltalálta a szárnyashajót........
  • brueni
    #47
    az avatarban volt egy gyík, aminek a nyaka körül volt a "szárnya", az is ilyesmi da vinchi-s megoldású spirális szárny-szerűség volt. a gyík meg lassan forgott.

    és kész az avataros hír...
  • djhambi
    #46
    OFF

    Szerintem az lenne igazságos, hogy statisztiát készítünk, hány jóslatodból hány következett be... Mert én is tudok sok jóslatot tenni, és adott esetben 1-2 be is jöhet statisztikailag... 10 ezer halálos betegből is felépül néhány. (Ezzel nem az érdemeidet becsmérlem, csak racionalizálok.)
  • Kara kán
    #45
    Ne félts te engem!
    Azt hiszed, hogy a dominóhatást is csak úgy eltaláltam?
    Koponya, haver, koponya.
  • Alfa Of NS
    #44
    "Meteorológiai léggömböt repülésbiztonsági okokból már nem nagyon használnak. "

    A Meteorológiai Világszervezet naponta a világ 1300 pontján léggömböt használ az időjárás megfigyelésére:

    http://www.wmo.int/pages/prog/www/OSY/Gos-components.html
  • teddybear
    #43
    Meteorológiai léggömböt repülésbiztonsági okokból már nem nagyon használnak. Senki sem akarhatja, hogy egy ilyen vacak miatt zuhanjon le egy utasszállító.

    Autórotációra minden mostanában épített helikopter képes, motor-leálláskor így menekülhet meg a gép. A szocializmus alatt ajkai üvegpoharakkal vásárolt Bell 500-as gépeknek az autórotáció közben 16-os volt a siklószámuk, felülmúltak ezzel sok merevszárnyú gépet. Ettől függetlenül a merevszárnyú vitorlázógépeket egyszerűbb kezelni.

    Ejtőernyőnek jobb a szokásos selyem, sokkal jobban össze lehet hajtogatni, és kevésbé kényes, ráadásul könnyebb irányítani is.
  • Sir Ny
    #42
    Én sem értem ezt a sillás poént. Mondjuk a sillának kb negyede kimaradt, annyira azért nem volt jó, hogy meg kelljen néznem ( mint mondjuk a palota ékkövét, amit az embernek néznie kellett, ezt meg nem )
  • kisemlős
    #41
    Ne utalj jelenleg folyó projektre, megneszelik, és ellopják!!! Sorolhatnám hány ezer ötleted lopták már el! Légy résen! Az ellenség lehallgat!
  • Kara kán
    #40
    Jól van, na, megbocsátok. :-)
    A kegyem mérhetetlen. Én vagyok a Pehá.
    (Ezt a sillás poént nem fogod érteni, de most sokat dolgozok egy projekten, onnét van.)
  • kisemlős
    #39
    Utoljára akkor láttam meteorológiai léggömböket, amikor egyik barátom felhívott, ugorjak át hozzá. Tulajdonképpen akkor értettem meg, hogy miért, amikor megláttam, hogy horgászbottal meteorológiai léggömböket ereget, amik a kereten egy fényképezőgépet cipeltek… …mert akart a házáról pár képet felülről is…

    Ennyi közöm van a léggömbökhöz.

    Igen, ezeknek szükségük van energiához a levegőben maradáshoz. Lehet, egy szupercella kialakulásánál, tömegével lehetne őket indítani, kormányozhatóak is, folyamatosan szabályozható a magasságuk… Egy nálunk gazdagabb országban a meteorológusok nyilván mutatnának érdeklődést utánnuk.
  • toto66
    #38
    Ennek a van turbó változata:
    Maszturbó
    -nek.
  • Alfa Of NS
    #37
    "- lehet, idővel majd kiválthatja a meteorológia léggömböket."

    A léggömbnek nincs szüksége a levegőben maradáshoz, ennek meg max megfelelő légáramlat esetén nincs energiára szüksége, de úgy meg már macerás alkalmazni.

    A természet részben a zuhanás lassítására használja a technikát, érdemes lenne utánaszámolni, hogy mi is tudnánk-e ilyen célra használni. Akár ejtőernyő helyett, vagy légi járművek estén.
  • kisemlős
    #36
    bocs, ott van a háttérben a neve...
  • kisemlős
    #35
    Köszönöm, de ezt kerestem. czikk

    Az általad belinkelt képhez tudsz nevet adni, hogy utánna nézhessek?
  • mjevsrsh
    #34
    akkor nem értem minek tanulnak ezek a kőművesek olyan sok-sok elméletet ami alapján ilyen gépeket terveznek, ha már egy kész elgondolás v kis skicc alapján is meglehet ilyen dolgokat alkotni
  • djw
    #33
    nem csak embereket lehet szállítani ám...
  • NEXUS6
    #32
    Hátakkor bocsánatot kívánok!

    De mi abban a csodálatos zsenialitás, ha valaki megjósolja, hogy a tavasszal esni fog, nyáron meg meleg lesz? Hmmm.

    Szegényebb, értsd nagy társadalmi különbségekkel rendelkező országokban előbb utóbb kiborul a bili. Nem az a csoda, ha azt megjósolod, hogy ez bekövetkezik, hanem ha 1. meg tudod percre pontosan mondani, egy elnyomó rezsim meddig tudja húzni, (és nem elötte egy héttel, bocsika) 2. ha maga az adott rezsim képes egy reális gazdasági fejlődést produkálni, amivel aztán saját elnyomásának szükségességét szünteti meg, és az elnyomást aztán meg is szünteti.
  • Szefmester
    #31
    Hát ezt is lehet hajtani mindenféle részeddel. Nem tudom erre gondoltál e. :)

  • johnsmitheger
    #30
    Nem kell ennek túl sokat tenni, ha éppen elvisz egy gránátot a célpontba, az már ok.

    Viszont megint loptak valami újat(?) a természettől. Grtaula a "feltaláló"-nak...
  • kisemlős
    #29
    - lehet, idővel majd kiválthatja a meteorológia léggömböket.
    - ellenséges polgári repterek forgalmát béníthatjákvele vele.
    - működhet, mint egy jelző rakéta, folyamtos fénykibocsájtást nyújtva pár száz méter magasa.

    Csak ami így hírtelenjében eszembe jutott, mire lehetne használni, de hiszem, hogy még ezernyi dologra.
  • kisemlős
    #28
    "Mérnök vagyok, áramlástechnikai. Te meg egy faszfej..."

    Egy kulturált imperialista.

    Off:

    Tudnátok segíteni? A múltkor volt itt fent egy jármű, amit vagy kézzel-lábbal, vagy a testsúly áthelyezésével hajtottak. Mi lehet annak a neve?
  • CybeRick
    #27
    Szerintem értelmetlen találmány. Éppen azért mert nincs fix "nem pörgő" része. Ebből felvételeket készíteni elég problémás, és a személyszállítás is lehetetlen. Ezt a cikkben is említik. Amire a természetben "ki lett találva" arra alkalmas, ennyi.
  • Kara kán
    #26
    off
    Elvárom, hogy sűrűn bocsánatot kérsz, hamut szórsz a fejedre, és megkövetsz (nem megkövezel!) mert csak kiröhögtél, amikor én, a zsenialitásomnak köszönhetően megjósoltam az arab világan épp tapasztalható földindulást.
  • Doktor Kotász
    #25
    Hát ebben emberek nem fognak repülni.
    Lehet nyomatni a dumát, hogy zsenik, meg előre hajtják a világot, de ugyanaz a műfaj, mint az angol tudósok. Évekig elfoglalják magukat, és évekig lesz munkájuk, és egy gyerekjátékot kapunk cserébe. Nem is lenne ezzel baj, ha igazán hasznos és előrehaladó kutatások elől nem lopnák el így az erőforrásokat.
  • djhambi
    #24
    Én 8 éves koromban űrhajó vadászt álltam neki tervezni, nem sok sikerrel, mert hamar meguntam. Mérnök leszek, villamos.
  • Bhalage
    #23
    juj megint molnibalage okoskodik, geez
  • Molnibalage
    #22
    Mérnök vagyok, áramlástechnikai. Te meg egy faszfej...
  • Zoli007
    #21
    Az elméleti szakember nem mérnök? Az innovatív, sohanemlátott szerkezetű hidakat kik tervezik szerinted? Kőműves...
  • halgatyó
    #20
    Csak az nem derült ki a cikkből, hogy pontosan mi az, amit "lemásoltak". A szárnyprofil? Vagy valami más?
    És ha nem egy, hanem kettő ilyet pörgetnek meg (a kettő egymással ellentétes oldalon) akkor az miért rossz?
    Itt valami nem stimmel ÍGY.
  • stationx
    #19
    na persze. a mérnökök csak melósok, másodrangúak a sorban akik összerakják azt amit az elméleti szakemberek kitalálnak. csak kőművesek, a tudósok gondolkoznak. s ezt láthatóan nehezen emészted meg.