3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • mrmzsa
    #2257
    Culture Club live
  • mrmzsa
    #2256
    Nem sok pozitív élményed volt a feldolgozásokból. Vagy csak keveset ismersz.
  • mrmzsa
    #2255
    Na és ez? (Hang még van)
  • Tyia
    #2254
    ...............Oroszlánkirályt!!!!!!!!!!!!!!!!!! by Elton John

    Hihetetlen, minden eddigi gyatraságait is bőven alulmúlja.
  • Tyia
    #2253
    A kedvencem az, amikor Limahl elénekli az.....
  • Tyia
    #2252
    Egyszer hallottam Mandy Smith-től Human League átiratot...a "Don't You Want Me"-t....ritka pocsék volt...
    emlékszem, akkoriban (New Wave topik nem lévén) Brekinél szidtam össze-vissza.

  • mrmzsa
    #2251
    Szeretem ezt a dalt.
    Más feldolgozások a 80's évekből? Tainted love, és társai?
  • mrmzsa
    #2250
    Kedvenc dalaim feldolgozásait mindig meghallgatom, sőt némelyiket keresem is. Pl:
    A legtöbbet feldolgozott dal a The Doors - Light my fire megszámlálhatatlanul sok feldolgozás készült erről a dalról.
    New Order - Blue Sunday, Tears for Fers - Mad world, és itt egy újabb amit már feldolgozott a The Doors, Fun boy Three:

  • mrmzsa
    #2249
    Köszi, olvastam, egyetértek.
  • mrmzsa
    #2248
    De, sőt már Ö volt egy személyben a SIMPLY Red, de gondolom most, hogy jövőre lesz 30 éves a banda, összerántotta a fiúkat.
    Ettől függetlenül nagy kedvenc. Főleg a "Stars" album nagyot üt.
  • Tyia
    #2247
    A kis vörös egyszer bedobta a törülközőt...nem? ....és nem is olyan régen.
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.11.05. 18:41:09
  • Tyia
    #2246
    Írtam odaát...
  • mrmzsa
    #2245
    Erre gondoltam.
  • Tyia
    #2244
    Vagy Simple Minds....
  • Musachy
    #2243
    Simply Red
  • mrmzsa
    #2242
    Jövőre lesz 30 éves a Simple Red. Lesz is koncert ennek örömére (emlékére), Eddig úgy tűnik ide nem jönnek.
  • mrmzsa
    #2241
    Most olvasom, hogy a Culture Club is új albumot fog kiadni.
    Itt egy új dal:
  • Tyia
    #2240
    Azért a Divinyls nem volt kispályás banda.....

  • Tyia
    #2239
  • Tyia
    #2238
    Sajnos az énekesnő, Chrissy Amphlett tavaly áprilisban meghalt mellrákban...53 éves volt....
  • Tyia
    #2237
    Persze..tudom ki-mi az Arabesque...Sanrda és népi zenekara
  • mrmzsa
    #2236
    Nekem sem volt kedvencem a Go West, és nem is emlékszem, hogy nagyon népszerű lett volna, azért is lepődtem meg, hogy koncerteznek.
    Sőt:
    Holly Johnson is koncertezik (szólóban). Róla mintha azt írták volna, hogy HÍV fertőzött, vagy tévedek?
    Azt tudom, hogy összeveszett a többi FGTH fiúkkal, és a reunion koncerten nem is lépett fel velük.
  • mrmzsa
    #2235
    Az Arabesque NSZK disco zenekar (volt) nem sok köze volt a New Wavehez, de mivel ez egy 1983 felvétel volt, gondoltam összehasonlításképpen linkelem.
    Egyébként sokat táncoltunk erre (és nagyon vártuk) a 80's években főleg szilveszterkor, amikor a éjfél után a TV csatornán "könnyű" zenét játszottak.
  • mrmzsa
    #2234
    Az első 3 Ákos album (Karcolatok. Test, Indián tánc+Ismerj fel) amit teljesen hallgatható, és a 2084. Ezeket én is szívesen hallgatom, a többit nem. Az igazán-t még nem hallgattam meg.
  • Tyia
    #2233
    Én nem tudom miért, de a "Karcolatok" óta nem vagyok képben Ákossal kapcsolatban..:)
  • Tyia
    #2232
    Egyébként bringázás közben volt alkalmam végig hallgatni a dalaikat....
  • Tyia
    #2231
    Meg ezt:

  • Tyia
    #2230
    A Divinyls-szel kapcsolatban van magammal szemben adósságom.

    Kérem szépen én ezt az auszi bandát nem szerettem.
    A nagy "mindennewwavzenétletöltök" korszakomban botlottam beléjük. 2008-2009 körül történt ez. Talán a nyersebb hangzás, vagy mittudomén miért, de nem jött be és rövid úton megszabadultam a felvételeiktől.
    Idén, valamiért újra belehallgattam néhány dalba....és és és tetszik. A csajszinak olyan érdekes hangja van, amire akkor nem is figyeltem...lehet, hogy megértem a Divinyls zenéjére?

    Szerintem az "I Touch Me Myself" mindenki előtt ismert...két filmben is betétdal volt.
    Én kedvencemnek mégis inkább ezt választottam:



  • Tyia
    #2229
    Nem favorit, de az "Extasy" még elment...
  • Tyia
    #2228
    Könnyedebb, de legalább olyan ismeretlen:

  • Musachy
    #2227
    Jó is volt!
  • Musachy
    #2226
    Beszerezve:

  • Tyia
    #2225
    Én egy kis darkot hoztam:

  • Musachy
    #2224
    Az Arabesque-től a Time To Say Goodbye volt a kedvencem.
  • Tyia
    #2223
    Ezt nem ismer(t)em...jónak tűnik.
  • Tyia
    #2222
    A Go West korabeli és kortárs darabjai között semmi különbség nincs. Pár évvel ezelőtt volt szerencsétlenségem belefutni a re-union albumba, szerintem egyszerűbb lett volna kiadni a '85-ös "Go West" lemezt.

    Az állítólagos mega-slágerüktől a "We Close Our Eyes" című rettenettől gyakorlatilag hányok..

    Bocsi a kirohanásért, de ezt így gondolom. A Go West egy kalap sz*r.
  • Tyia
    #2221
    Ez meg mi a sz*r? :)
  • mrmzsa
    #2220
    És még mindig 1983.
  • mrmzsa
    #2219
    DISCO 1983
  • Musachy
    #2218